PDA

View Full Version : Сериозна тема



ShtrudeL
10-31-2011, 20:36
Мислите ли, че двама дооста различни човека могат да имат връзка?
Отговори като "Противоположностите се привличат" без силна аргументация не искам.
***
Втората сериозна тема в темата е за българите извън България. Мислите ли, че след като живеят известно време в чужбина се разглезват един вид и като се върнат са като на друга планета и им е странно как пък може магазинерките да са толкова намусени и дядовците в тролея да са толкова сърдитии, или обслужването където и да е да е непрофесионално и каквоото се сетите още. Или мислите, че са прави да се чувстват така и че може би се отвращават малко или много от това къде се намират, от всичко описано по-горе... Питам, защото се опитвам да се поставя на мястото на един такъв човек. Едно приятелче се върна скоро от чужбина и се чувства ного странно и го разбирам де.

KumchoValcho
10-31-2011, 20:37
За втория въпрос - Не. причината да мисля така е като съдя по родителите си, от над 7 години са там. нз защо мислите, че в чужбина всичко е розово и бълбукащо от щастие 8-)
Мисля, че човек може да си направи живота мирен и спокоен навсякъде, просто се изисква необходимото знание за това

go71n
10-31-2011, 20:40
мързи ме да го прочета :? :? :? 8-) 8-) 8-) 8-)

cweeet
10-31-2011, 20:41
О,колко повече ми допадаш сериозна, сериозно. Та, по първия въпрос- уж се привличат, но уви- за кратко. След време прекалено различните интереси ще окажат своето влияние и връзката, макар от стремежите на двойката, ще умре. Това е моето мнение.
По отношение на втория въпрос- брат ми беше в Америка, Ню Йорк 4 месеца. Беше мечтата на живота му да иде да живее там, като се върна имах чувството, че беше готов да прегърне и целуне всеки българин, който види.Толкова беше щастлив, че отново е в България, просто
"навън" ясно е много по-различно, тягостно.

KumchoValcho
10-31-2011, 20:45
Моята философия е, че човек сам изгражда външният си свят. не забравяйте, че където и да отиде взимате и себе си, а вие самите си оформяте възприятието за света, както и привличате хора, ситуации и т.н.

Моя живота, например, е гаден изпълнен с хора, които се възползват от мен и ме тормозят, да кажем. Това не значи, че трябва да сменя средата, държавата и т.н., трябва да променя себе си и да променя възприятието си, тогава и света около мен ще се промени и ще получавам различно отношение от света и от всичко останало, иначе просто бягам от проблема.

това е моя поглед върху света де, не ви налагам нищо

YoungBloodZ
10-31-2011, 20:45
оф стига писахте само романи мързи ме да ги чета :?

KumchoValcho
10-31-2011, 20:46
оф стига писахте само романи мързи ме да ги чета :?някой кара ли те, питам аз 8-)
нужно ли е някому да му четеш романите изобщо, откъде тази важност си придаде?

fen7asy
10-31-2011, 20:46
за първото съм съгласна с цвееееееееееееет.
за второто мисля, че в България си е ного добре.. никъде ги няма циганчетата, панелките, скандалите, които винаги те развеселяват.. в чужбина е едно такова подтискащо, сички са като роботи.. не навсякъде разбира се, говоря за страните, които човек си представя като се каже ''чужбина''.. апък и в нашия град винаги всички продавачки са нацупени.. и аз им казвам ''хубаво е да се усмихвате по-често'' и излизам от магазина.. ох, идва им да ме убият :lol: ама ми е ного яко :д

FreshMotion
10-31-2011, 20:52
Ако някой е живял в 4ужбина няколко години,и след като се върне тук ..вижда мизерията на всякъде ,за тва един вид страни ни се виждат ! (ли4но на мен не )

Blab
10-31-2011, 21:47
Мислите ли, че двама дооста различни човека могат да имат връзка?
по характер, природа, среда, интереси или?

смятам, че всеки пълноценен човек създава свят.
почти сигурна съм, че двама души не могат да се познават истински. (така, както си го представям. докрай.)
това, което води будният човек напред е стремежът му към знание/познание, сиреч същото онова детско любопитство - да пипнеш, да вкусиш. следвайки тази логика, да, считам за абсолютно нормално двама непознати един на друг човеци да бъдат привлечени помежду си. ако става въпрос за сериозна връзка, обаче, всеки от 2-мата трябва да има съкровена, мощна причина, поддържаща моториката на взаимоотношенията.

//Георги да погледне Иво Димчев, ще му хареса;

Verminaard
10-31-2011, 21:49
тл;др

And now a much needed moment of comic relief ->

http://prikachi.com/images/789/3773789Z.jpg

yakuza_
10-31-2011, 21:49
Сериен убиец и монахиня примерно могат да имат много силна връзка.

RedArmy
10-31-2011, 21:59
Моята философия е, че човек сам изгражда външният си свят. не забравяйте, че където и да отиде взимате и себе си, а вие самите си оформяте възприятието за света, както и привличате хора, ситуации и т.н.

Моя живота, например, е гаден изпълнен с хора, които се възползват от мен и ме тормозят, да кажем. Това не значи, че трябва да сменя средата, държавата и т.н., трябва да променя себе си и да променя възприятието си, тогава и света около мен ще се промени и ще получавам различно отношение от света и от всичко останало, иначе просто бягам от проблема.

това е моя поглед върху света де, не ви налагам нищо
;-)

fibichkaa
10-31-2011, 22:01
мързи ме да го прочета :? :? :? 8-) 8-) 8-) 8-)

ledenakrasota
10-31-2011, 22:04
Моята философия е, че човек сам изгражда външният си свят. не забравяйте, че където и да отиде взимате и себе си, а вие самите си оформяте възприятието за света, както и привличате хора, ситуации и т.н.

Моя живота, например, е гаден изпълнен с хора, които се възползват от мен и ме тормозят, да кажем. Това не значи, че трябва да сменя средата, държавата и т.н., трябва да променя себе си и да променя възприятието си, тогава и света около мен ще се промени и ще получавам различно отношение от света и от всичко останало, иначе просто бягам от проблема.

това е моя поглед върху света де, не ви налагам нищо
;-)

+2 :)

flo0pY
10-31-2011, 22:28
мързи ме да го прочета :? :? :? 8-) 8-) 8-) 8-)
+1