PDA

View Full Version : Въпрос относно бягане.



devil33312
10-31-2011, 23:41
Здравейте на всички :) ! Въпроса ми е при бягането с цел изчистване от мазнини , по-добре ли е въздухът да е чист ( навънка в някой парк ) или няма значение , защото зимата май ще трябва на някоя пътека. И да не пускам отделна тема , добро ли е съотношението 170 см. височина и 59 килограма :)

HolyShit
10-31-2011, 23:42
Не
Не

devil33312
10-31-2011, 23:46
Не
Не

За съотношението не разбрах дали килограмите с в повече или са малко ? Иначе мерси за отговорите :)

Shines
10-31-2011, 23:49
Винаги е по-добре въздуха да е чист, разбира се :). Но и на пътеката в фитнеса през зимата може. За тази височина тези килограми е относително да ти кажем дали са добре, виж ако преобладават по-малко мазнините, ще е добре, ако ли не ще се наложи да ги понамалиш, зависи и от количеството им.Трудно е така да се говори наизуст :).

kadishona
11-03-2011, 08:23
Здравейте на всички :) ! Въпроса ми е при бягането с цел изчистване от мазнини , по-добре ли е въздухът да е чист ( навънка в някой парк ) или няма значение , защото зимата май ще трябва на някоя пътека. И да не пускам отделна тема , добро ли е съотношението 170 см. височина и 59 килограма :)
Независимо кой какво ти казва ако имаш избор от това да тичаш в парк и да се забиеш в някой смръдлив фитнес на пътечка винаги избирай парка.

През зимата просто си слагаш ръкавици и шапка за да не губиш много енергия от крайниците.
Аз лично като тичам през зимата имам проблем с въздуха, защото е студен и ми става гадно на дробовете и носа, ако и ти си така едно леко шалче през носа върши работа..

Elinceto1
11-08-2011, 22:24
Най-добре е да е чист въздух сред природата :)

TheMightyNadenica
11-09-2011, 17:38
Еми за свалянето на мазнини какво е значението дали ще е в зала или навън...? Все тичаш...? Това вече примерно дали ще дишаш изпаренията на нещо си е втори въпрос...
Иначе слаб ми се виждаш...

ShiTmARMALADE
11-09-2011, 22:22
ами по химия не сте ли учили за да има изгаряне трябва да има кислород извода е повече кислород по бързо горене (което не е точно така ама все пак е някакво елементарно обяснения на това защо трябва да бягаш на свеж въздух :Д:Д:Д: )

SHPAIdURmeN
11-09-2011, 23:41
Бягаш в парка понеже е плюс към здравето ти и организъма .Относно за твоята височина килограмите ти са добре . Аз съм висок колко то тебе и тежа 55 кг. така че си добре :)

fenasf
11-10-2011, 18:20
Е какви мазнини като си 59 кг :-o така де ако си момиче наистина трябва да свалиш :D

Много ясно, че чистият въздух е за предпочитане

mRRR
11-10-2011, 19:54
По-добре е да бягаш на чист въздух!!! :)

tItEufFf
11-12-2011, 14:34
По-хубаво е да се бяга навън разбира се. Но аз честно казано винаги отивам на писта, отколкото в някой парк... Бягането на цимент ужасно много натоварва ставите :?

kini
11-12-2011, 21:07
Килограмите са ти малко, иначе щом питаш само за кардио, значи само то те интересува. Доказано е, че интервалното бягане гори много мовече мастна тъкан, от колкото средно интезивното и продължително..
Има няколко варианта интервално:
Бягаш спринт 10 секунди, минута и 30 крос х 5-6-7... зависи колко сили имаш
Въртиш колелото на макс 6-7 секунди, 30 секунди бавно х 10

Нивото на растежният хормон се увеличава в пъти повече при такава тренировка. Също така епинефрина и норепинефрина са в 10 пъти над обикновенното кардио. Също така не трябва да е на гладно, ами с малко хапване 30 мин преди кардиото. Това е с цел да се избегне горенето на мускул. При продължителният крос на гладно се гори мноооого мускул повярвай! Прави си изводи сам :)