PDA

View Full Version : Резултати от ЯМР



Spoke
11-01-2011, 07:58
Вчера си направих ЯМР, и резултатите са следните.
Запазена конгруентност на дясна колянна става.
Линейна патологична сигнална алтерация на нивото на заден рог на медиален менискус, която може да се дължи на муцинозна дегенерация предвид възрастта.
Двете странични и задна кръстна връзка са без патологични промени. Предна кръстна връзна е оточна, но добре проследима по цялата си дължина, без разслойване.
Промени в хрущяла, покриващ дорзалния контур на пателата.
Мускулите не показват патологични изменения. Фабела.
Субменискална киста към латерален мениск.
Повишено количество интраставен флуид инфрапателарно и латерално.
Знам, че това се чете от лекар ( неска от 5 имам час), но искам да чуя и вашето мнение, какво мислите за това, има ли някакъв шанс да се оправи и да започна пак да спортувам, или цял живот няма да мога да го правя?

Red_Hair
11-01-2011, 10:11
Ам, аз не мога да твърдя, че разбирам толкова, но от това, което прочетох разбрах , че имаш киста, намираща се под външния менискус.Имаш изменения в хрущялната структура на колянното капаче, както и интраставна течност, вероятно причинени от кистата.Може би ще се наложи хирургична намеса тъй като тъканите около нея дегенерират и може да се стигне до необратими последствия, като разкъсване на менискалните структури и нарушаване на нормалното движение на колянната става.Разбира се лекарят ще каже, дали е нужна операция и какви са прогнозите, но от това, което видях съм убеден, че ще се възстановиш, тъй като ставата ти не е засегната и ще решиш останалите проблеми на ранен етап от развитието им. :)

Spoke
11-01-2011, 10:41
Ох, как ме успокояваш с тези думи, наистина.
Силно се надявам да станат така нещата, въпреки, че ме е шубе до смърт от операции.