PDA

View Full Version : Противозачатъчни



Crystalline
11-01-2011, 16:15
От другия месец мисля да започна прием на противозачтъчни Хлое.
Искам да попитам някой има ли отзиви от тези хапчета.
Килограми качват ли се, има ли подуване и т.н.
Също така добър и надежен контрацептив ли е?

MaLkaTa_LaDy
11-01-2011, 16:16
Как сама реши какви противозачатъчни да пиеш?

imamkrasivouho
11-01-2011, 16:19
Оф. Кога ще разберете:
1во: ЧЕТИ ЛИСТОВКАТА
и 2ро: за всеки е индивидуално!

Crystalline
11-01-2011, 16:19
Не съм решила.
Имам поликистоза и са ми предписани. :)

Shturrrche88
11-01-2011, 16:36
Доста е гадно това с поликистозата. За съжаление не мога да ти помогна, защото не съм ги приемала, но след като са изписани, би трябвало да отговарят най-добре на твоя организъм...

kalpazanka
11-01-2011, 17:25
Надежността на ОК зависи доколко ти ще си изпълнителна и съобразителна относно приема им. Ако си с наднормено тегло, ще се нормализира. Възможно е да имаш отоци, високо кръвно и мигрена, както и да ти намалее/изчезне либидото.
Ципротеронът е точно за това състояние, защото е с антиандрогенна активност.

MmimsS
11-02-2011, 11:47
аз ги пия сега и съм доволна, по принцип ми се засили апетита, но не мога да кажа дали е от тях. Преди съм пила джаз и ясмин, от ясмина наддадох малко, не е имало отрицателни ефекти, но и положителни също, а сега гърдите ми са наедряли :grin:

ThroughStruggle
11-02-2011, 11:52
Строго индивидуално е.
kalpazanka, сигурна ли си за нормализирането на наднорменото тегло? На мен ми звучи леко недостоверно.
Струва ми се, че това с качването на килограми, апетита и образуването на целулит, е до голяма степен самовнушение. Аз лично не съм усетила такива ефекти.

Shturrrche88
11-02-2011, 12:04
Строго индивидуално е.
kalpazanka, сигурна ли си за нормализирането на наднорменото тегло? На мен ми звучи леко недостоверно.
Струва ми се, че това с качването на килограми, апетита и образуването на целулит, е до голяма степен самовнушение. Аз лично не съм усетила такива ефекти.
Ами то всеки организъм си е различен. На една приятелка, която е сравнително пълничка й се нормализира теглото, след започване на прием на ОК...

ThroughStruggle
11-02-2011, 12:20
Не се заяждам, питам човешки.
Просто аз не съм усетила никакви флуктуации в теглото си (с нормално телосложение съм), затова питам. :)

Shturrrche88
11-02-2011, 12:42
Не се заяждам, питам човешки.
Просто аз не съм усетила никакви флуктуации в теглото си (с нормално телосложение съм), затова питам. :)
Е, кой се заяде с теб, че веднага "не се заяждам, питам човешки"...аз не ти отговориш човешки ли?
При някои няма изобщо разлика, други напълняват, а трети отслабват...много неща се случват с организма, но са индивидуални за всеки.

kalpazanka
11-05-2011, 11:18
Строго индивидуално е.
kalpazanka, сигурна ли си за нормализирането на наднорменото тегло? На мен ми звучи леко недостоверно.
Струва ми се, че това с качването на килограми, апетита и образуването на целулит, е до голяма степен самовнушение. Аз лично не съм усетила такива ефекти.
Отслабваш, да, защото хормоналните нарушения се коригират. Загубата на тегло е осезаема особено след спирането на ОК.

2miss4sixty8
11-05-2011, 15:37
мисля че няма противозачатъчни от които няма да качиш малко килограми

SisiStrange
11-05-2011, 15:41
мисля че няма противозачатъчни от които няма да качиш малко килограми
Има. Аз съм на хапчета от бая време вече и нито съм качила, нито съм свалила. Въобще не са ми повлияли досега. По никакъв начин освен дето ми регулираха цикъла.

2miss4sixty8
11-05-2011, 15:44
моя грешка значи.. =)

imaginemoi
11-06-2011, 13:08
За 6 месеца прием на противозачатъчни, не съм забелязала негативни ефекти. Цикълът ми стана супер точен и кратък. Важно е да внимаваш с приема и да си супер стриктна, ако искаш да са напълно ефикасни.

kalpazanka
11-12-2011, 09:13
За 6 месеца прием на противозачатъчни, не съм забелязала негативни ефекти. Цикълът ми стана супер точен и кратък. Важно е да внимаваш с приема и да си супер стриктна, ако искаш да са напълно ефикасни.
Не казвай голяма дума. Цикълът се обърква, след като ги спреш.

mey_si
11-12-2011, 11:50
За 6 месеца прием на противозачатъчни, не съм забелязала негативни ефекти. Цикълът ми стана супер точен и кратък. Важно е да внимаваш с приема и да си супер стриктна, ако искаш да са напълно ефикасни.
Няма ли най-вече да направите разликата между цикъл и менструация???
Това не е менструация ,а по-скоро "фалшиво кървене",защото в миналото жените са били по-склонни да пият противозачатъчни,ако има и краткотрайно кървене..
Както предполагам си забелязала то е много по-крато,няма я болката в корема и идва в точно определено време..Това е благодарение на таблетките,които след като ти свърши месечната доза ти идва..ако ги продължиш без почивката логично няма да ти дойде...Та въпросните таблетки след определено време трябва да ги спреш и тогава сама ще разбереш колко ти е редовен менструалния цикъл,защото в момента в организма ти се инсценира бременност затова нямаш и овулация и истинска менструация :)

kalpazanka
11-12-2011, 12:08
За 6 месеца прием на противозачатъчни, не съм забелязала негативни ефекти. Цикълът ми стана супер точен и кратък. Важно е да внимаваш с приема и да си супер стриктна, ако искаш да са напълно ефикасни.
Няма ли най-вече да направите разликата между цикъл и менструация???
Това не е менструация ,а по-скоро "фалшиво кървене",защото в миналото жените са били по-склонни да пият противозачатъчни,ако има и краткотрайно кървене..
Както предполагам си забелязала то е много по-крато,няма я болката в корема и идва в точно определено време..Това е благодарение на таблетките,които след като ти свърши месечната доза ти идва..ако ги продължиш без почивката логично няма да ти дойде...Та въпросните таблетки след определено време трябва да ги спреш и тогава сама ще разбереш колко ти е редовен менструалния цикъл,защото в момента в организма ти се инсценира бременност затова нямаш и овулация и истинска менструация :)
Бременност инсценират чистите гестагени!

mey_si
11-12-2011, 14:51
Бременност инсценират чистите гестагени!
....

Оралните контрацептиви предизвикват в организма на жената фалшива бременност с всичките й странични ефекти - чувство за гадене, главоболие, напрежение в гърдите, интерменструално прокървяване, което е често срещано в първите 2-3 месеца, болки в корема. ;)

kalpazanka
11-12-2011, 14:53
^Ми те гестагените не са ли пак контрацептиви с перорално приложение?

mey_si
11-12-2011, 15:11
^Ми те гестагените не са ли пак контрацептиви с перорално приложение?
Е говоря за противазачатъчните нали за това е темата ;)

kalpazanka
11-12-2011, 15:22
^Ми те гестагените не са ли пак контрацептиви с перорално приложение?
Е говоря за противазачатъчните нали за това е темата ;)
За това е, но ти уточних, че само чистите гестагени имитират бременност, но не и комбинираните, за които стана дума до тук. Да не говорим, че чисти гестагени с контрацептивна цел са само някои от спиралите, които тук пишещите могат да гледат само на картинка.

mey_si
11-12-2011, 17:27
^Ми те гестагените не са ли пак контрацептиви с перорално приложение?
Е говоря за противазачатъчните нали за това е темата ;)
За това е, но ти уточних, че само чистите гестагени имитират бременност, но не и комбинираните, за които стана дума до тук. Да не говорим, че чисти гестагени с контрацептивна цел са само някои от спиралите, които тук пишещите могат да гледат само на картинка.
Ами това го четох и за противозачатъчните..но за тези,които каза ти не бях и чувала...научих нещо ново :)

sapa91
11-12-2011, 19:41
Има лекари за тая работа. Отиваш, казваш, питаш, предписват ти и те тъпчат на голо ;). Приятна вечер!

imamkrasivouho
11-12-2011, 20:58
Бременност инсценират чистите гестагени!
....

Оралните контрацептиви предизвикват в организма на жената фалшива бременност с всичките й странични ефекти - чувство за гадене, главоболие, напрежение в гърдите, интерменструално прокървяване, което е често срещано в първите 2-3 месеца, болки в корема. ;)
Да и за това сигурно има жени, които пият противозачатъчни и нямат нито 1 от изброените странични ефекти.

ThroughStruggle
11-12-2011, 21:51
Строго индивидуално е.
kalpazanka, сигурна ли си за нормализирането на наднорменото тегло? На мен ми звучи леко недостоверно.
Струва ми се, че това с качването на килограми, апетита и образуването на целулит, е до голяма степен самовнушение. Аз лично не съм усетила такива ефекти.
Отслабваш, да, защото хормоналните нарушения се коригират. Загубата на тегло е осезаема особено след спирането на ОК.

Не е задължително наднорменото тегло да се дължи на хормонален дисбаланс?! :-o

kalpazanka
11-13-2011, 07:15
Строго индивидуално е.
kalpazanka, сигурна ли си за нормализирането на наднорменото тегло? На мен ми звучи леко недостоверно.
Струва ми се, че това с качването на килограми, апетита и образуването на целулит, е до голяма степен самовнушение. Аз лично не съм усетила такива ефекти.
Отслабваш, да, защото хормоналните нарушения се коригират. Загубата на тегло е осезаема особено след спирането на ОК.

Не е задължително наднорменото тегло да се дължи на хормонален дисбаланс?! :-o
Мда, права си, при поликистоза наднорменото тегло изобщо не се дължи на хормонален дисбаланс.