PDA

View Full Version : Банкери...



Seattle
11-02-2011, 08:14
Тез банкери за нищо не стават. Искаш номер на сметка а ти дават ИБАН номер. Казваш им кво искаш, обаче те си държът на тяхното и ти дават друго. От другата страна пък неможели с ИБАН номер, искат само номер на сметка. БЕСЕН СЪМ :-x

machoka
11-02-2011, 08:15
Тва ше е некоя учена кака зад гишето )

Seattle
11-02-2011, 08:25
Каки, лели, чичковци... 1 за 1 не стават. В договора за отварянето на сметката има само ИБАН номер, който всъщност съдържа и номера на самата сметката (ей ся се поразрових). Утре ще е интересно...

missg79
11-02-2011, 08:32
Тез банкери за нищо не стават. Искаш номер на сметка а ти дават ИБАН номер. Казваш им кво искаш, обаче те си държът на тяхното и ти дават друго. От другата страна пък неможели с ИБАН номер, искат само номер на сметка. БЕСЕН СЪМ :-x
А Какво според теб е International Bank Account Number - IBAN, а именно номер на сметката. С други думи не те са сгрешили, а човека който те е върнал е неграмотен. Много ми е интересно каква е тази институция която не може да работи с IBAN, като из цяла България и в чужбина се работи с IBAN.

sanderoTheSecond
11-02-2011, 11:12
Първо ИБАН е номера на сметката по правилата от 2009г.
Втора това не са банкери, а банкови служители

ohluv
11-02-2011, 11:34
Виж в коя част от ИБАНа ти се намира сметката

Claymore
11-02-2011, 11:48
фацепалм.жпг

Seattle
11-02-2011, 16:25
Тез банкери за нищо не стават. Искаш номер на сметка а ти дават ИБАН номер. Казваш им кво искаш, обаче те си държът на тяхното и ти дават друго. От другата страна пък неможели с ИБАН номер, искат само номер на сметка. БЕСЕН СЪМ :-x
А Какво според теб е International Bank Account Number - IBAN, а именно номер на сметката. С други думи не те са сгрешили, а човека който те е върнал е неграмотен. Много ми е интересно каква е тази институция която не може да работи с IBAN, като из цяла България и в чужбина се работи с IBAN.

Проблемът не е че не работят с ИБАН, а там че системата се ебава и казва че в България в момента не се работи с ИБАН при което всичко свършва до там. Институцията е Банк оф Америка.
Аз ли трябва да си търся в коя част на ИБАН-а ми е номера на сметката, те за кво са там и аз за кво си плащам?

Ако не си оправят бакийте днес, ще им духна под опашката и ще си преместя бизнеса някаде другаде. Банки бол :x

shadow4e
11-02-2011, 16:30
То по Айбана се вижда, кажи за коя банка става въпрос?

Seattle
11-02-2011, 16:35
Първа Инвестиционна.
Въпроса е колко от последните цифри е самият номера, щото в някои страни позват последните 10 в някои последните 8 или поне туй намерих в нета. Но аз ли трябва да си ги търся, тез госпожи и господа дет са зад гишетата и бюрата за кво са?

shadow4e
11-02-2011, 16:38
Затова гледаш отляво надясно, а не наобратно.


BGNN FINV 9150 NNAA AAAA AA
BG – код на Република България
NN – контролно число (две цифри)
FINV – идентификатор на Първа инвестиционна банка
9150 – БАЕ на Първа инвестиционна банка
NN – вид на сметката (две цифри)
AA AAAA AA – три символа за валута на сметката и 5 символа за идентификатор на сметката

Seattle
11-02-2011, 16:46
В крайна сметка, когато ми поискат номер на сметката да има кажа NNАА АААА АА или само АА АААА АА.

macromicro
11-02-2011, 16:49
В банката трябва да работят само възрастни хора според мен,младите са много бавни и ги назначават само по външност,а пък са тъпи на гъз :x .