PDA

View Full Version : омг много смешни псевдо-фотографи .. :о



lightcameraction
11-02-2011, 14:48
Не знам дали само в мойте среди е така,но нещо всеки втори започна да се мисли за фотограф.Отиде в близката горичка,снима цветенце и храст ,сложи 2 ефекта от фотошоп и после качва по сайтовете :lol: ..
Вземат апарат за 100 лева,снимат кокиченца и бест фотограф еу , после като ги питат момичетата к'во работят .. ' еми фотограф съм ' :lol: :lol: ..нещо всички станаха фотографи :о
примерно дърти и още няколко човека от лично творчество гледам,че снимат добре,но останалите дет гледам от там и другаде по форума само цветенца и рекички .. само на мен ли ми прави впечатление :razz:

FeelMyPain
11-02-2011, 14:49
те не ползват фотошоп, просто апаратите им придават ефекти

lightcameraction
11-02-2011, 14:50
те не ползват фотошоп, просто апаратите им придават ефекти

8-)

machoka
11-02-2011, 14:50
Кой си ти, че да съдиш творчеството на останалите? Изкуството освен, че е непреходно, е и най-субективната материя. Гледай си твойте професионални фотоси и се изказвай по-внимателно за рожбите на околните.

ZeroPoinT
11-02-2011, 14:51
Кой си ти, че да съдиш творчеството на останалите? Изкуството освен, че е непреходно, е и най-субективната материя. Гледай си твойте професионални фотоси и се изказвай по-внимателно за рожбите на околните.

Съгласен.

dirtyyy
11-02-2011, 14:53
Кой си ти, че да съдиш творчеството на останалите? Изкуството освен, че е непреходно, е и най-субективната материя. Гледай си твойте професионални фотоси и се изказвай по-внимателно за рожбите на околните.


+.

въпреки че се дразня, когато момиче или момче .. без определена причина има апарат за сумати пари. тъпо е според мен :з

ADMIRALKA14
11-02-2011, 14:53
Кой си ти, че да съдиш творчеството на останалите? Изкуството освен, че е непреходно, е и най-субективната материя. Гледай си твойте професионални фотоси и се изказвай по-внимателно за рожбите на околните.
Официално съм ти фен!! 8-)

lightcameraction
11-02-2011, 14:53
Кой си ти, че да съдиш творчеството на останалите? Изкуството освен, че е непреходно, е и най-субективната материя. Гледай си твойте професионални фотоси и се изказвай по-внимателно за рожбите на околните.

мога да изказвам каквото мнение си поискам и ако и ти снимаш цветенца в парка не съм аз виновен , пускам тема, изказвам мнение.
Не,не съм казвал,че мойте фотоси са професионални,аз не правя снимки,просто е смешно как всеки се води големия фотограф и прави най-различни снимки и вече разправя как се занимава много с фотография и не знам си какво,а всъщност няма нито една истинска и добре направена снимка за да проличи,че е истинско изкуство.Има само кокиченца,рекички и мравки.

FeelMyPain
11-02-2011, 14:54
Кой си ти, че да съдиш творчеството на останалите? Изкуството освен, че е непреходно, е и най-субективната материя. Гледай си твойте професионални фотоси и се изказвай по-внимателно за рожбите на околните.
което е жалко
боли ме като гледам, че носейки пържола на главата си се превръщаш в модна икона

lightcameraction
11-02-2011, 14:55
гък гък .. * давя се в темата напълнена с олио до горе *

KumchoValcho
11-02-2011, 14:55
Преди време и аз мислех като теб, сега не чак толкова. Мисля че не е нужно да правиш революционни и неповторими снимки и т.н. ако те прави щастлив да снимаш 1 цветенце или асфалта, или облаците, тогава защо не? :-o :)

lightcameraction
11-02-2011, 14:57
Преди време и аз мислех като теб, сега не чак толкова. Мисля че не е нужно да правиш революционни и неповторими снимки и т.н. ако те прави щастлив да снимаш 1 цветенце или асфалта, или облаците, тогава защо не? :-o :)

омг не говоря за това..ако ти е кеф да снимаш,макар и да си супер зле,какво от това,снимай там,качвай,хоби е,не пречи..говоря за съвсем друго нещо.
..Примерно правят снимки с апарати за 100 лева,снимат цветенцето в градинката в двора ,после вземат някой скъп апарат назаем,снимат се пред огледалото 15 пъти за Facebook и после * аз се занимавам с фотография ,професионално * .. лол.

KumchoValcho
11-02-2011, 14:58
Кой си ти, че да съдиш творчеството на останалите? Изкуството освен, че е непреходно, е и най-субективната материя. Гледай си твойте професионални фотоси и се изказвай по-внимателно за рожбите на околните.
което е жалко
боли ме като гледам, че носейки пържола на главата си се превръщаш в модна иконаЗащо, какво губиш ако някой е определен като модна икона заради това?
Жалко е, че хора, които не са се потрудили да намерят необходимата информация, преди да говорят и да се правят на критици :D
Източниците ти за тази информация са предимно жълти списания/сайтчета, нали?

Wax
11-02-2011, 14:59
Е dirtyyy определено има хубав фотоапарат и знае как да го използва :) :)

lightcameraction
11-02-2011, 14:59
Или още нещо забравих да кажа..Понякога се случва напълно обратното.
Снимат с професионален апарат за 4 хиляди лева от мама и тати,и пак снимат цветенца ,а после разказват,че са професионални фотографи.

lightcameraction
11-02-2011, 15:00
Е dirtyyy определено има хубав фотоапарат и знае как да го използва :) :)

е не съм казвал обратното.

FeelMyPain
11-02-2011, 15:01
кво губя ли ?
всички звезди започнаха да се обличат от идиотски - по-идиотски
ако това продължава, и обикновените хора ще започнат да го правят, защото ще е модерно
соре, ама за мен гага е най-зле облечената личност
дано не доживея да видя нормални хора да я имитират(не говоря за феновете по концертите й, а за случайни хора по улицата)

dirtyyy
11-02-2011, 15:02
Е dirtyyy определено има хубав фотоапарат и знае как да го използва :) :)

целувки.

StringTheoryPracticist
11-02-2011, 15:04
Кой си ти, че да съдиш творчеството на останалите? Изкуството освен, че е непреходно, е и най-субективната материя. Гледай си твойте професионални фотоси и се изказвай по-внимателно за рожбите на околните.
Който е казал, че изкуството е напълно субективно, явно не разбира много от изкуство.

Има точни принципи, които градят естетическата красота - не са изчислими единствено защото са прекалено сложни (всъщност май могат да се изчислят донякъде). Въпреки че до една степен, изкуството е субективно, до огромна степен е общовалидно. Иначе нямаше да има известни художници и т.н., а всеки щеше да е еднакво добър и всичко щеше да е еднакво красиво. Защо сте чували много по-често "красотата на природата", отколкото "красотата на лайното ми в тоалетната"?

Мога да го съпоставя с красотата на женското лице - всеки има донякъде различен вкус, но не случайно се използват изрази като "хубава" и "грозна", защото повечето виждат нещата по силно подобен начин.

WaterLilly
11-02-2011, 15:05
"Every hot girl who can aim a camera thinks she's a photographer. Oooooooh, you took a black-and-white picture of a lawn chair and its shadow and developed it at Save-On. You must be so brooding and deep."

KumchoValcho
11-02-2011, 15:05
кво губя ли ?
всички звезди започнаха да се обличат от идиотски - по-идиотски
ако това продължава, и обикновените хора ще започнат да го правят, защото ще е модерно
соре, ама за мен гага е най-зле облечената личност
дано не доживея да видя нормални хора да я имитират(не говоря за феновете по концертите й, а за случайни хора по улицата)Аааа, е това е съвсем друго.
Проблема не е в Гага, проблема е в шоубизнеса и в обществото ни, съответно. Гага е много интересен феномен, който говори много за нас в такъв случай.

FeelMyPain
11-02-2011, 15:05
тоз зарко от ден на ден по-прост става и теориите му стават все по-малоумни :lol:

StringTheoryPracticist
11-02-2011, 15:07
тоз зарко от ден на ден по-прост става и теориите му стават все по-малоумни :lol:
яки аргументи

btw това се нарича "Ad hominem".

KumchoValcho
11-02-2011, 15:07
Кой си ти, че да съдиш творчеството на останалите? Изкуството освен, че е непреходно, е и най-субективната материя. Гледай си твойте професионални фотоси и се изказвай по-внимателно за рожбите на околните.
Който е казал, че изкуството е напълно субективно, явно не разбира много от изкуство.

Има точни принципи, които градят естетическата красота - не са изчислими единствено защото са прекалено сложни (всъщност май могат да се изчислят донякъде). Въпреки че до една степен, изкуството е субективно, до огромна степен е общовалидно. Иначе нямаше да има известни художници и т.н., а всеки щеше да е еднакво добър и всичко щеше да е еднакво красиво. Защо сте чували много по-често "красотата на природата", отколкото "красотата на лайното ми в тоалетната"?

Мога да го съпоставя с красотата на женското лице - всеки има донякъде различен вкус, но не случайно се използват изрази като "хубава" и "грозна", защото повечето виждат нещата по силно подобен начин.Културата и средата, в която израстваме оформят вкуса ни по принцип, за това имаме общ вкус към много неща

Wax
11-02-2011, 15:07
тоз зарко от ден на ден по-прост става и теориите му стават все по-малоумни :lol:
яки аргументи

мда :lol:

machoka
11-02-2011, 15:08
кво губя ли ?
всички звезди започнаха да се обличат от идиотски - по-идиотски
ако това продължава, и обикновените хора ще започнат да го правят, защото ще е модерно
соре, ама за мен гага е най-зле облечената личност
дано не доживея да видя нормални хора да я имитират(не говоря за феновете по концертите й, а за случайни хора по улицата)

чакайте, чакайте.. малко смесвате понятията..

както има сценичен грим, всекидневен такъв и още нам си клко вида, така има едни неща, наречение маркетинг, реклама, индивидуалност, шоу програма и т.н. Тези 'поп икони', самите те рядко им се нрави да се правят на клоуни, но това им идва 'свише' от продуценти, мениджъри или който там се грижи да са постоянно популярни.
Никой няма да тръгне като Гага в 280, но това е сценично присъствие, а когато тя го прави извън сцената - това е за пари, реклама и всичко останало, което и е изградило образа на Гага.

Така и в много други случаи, в които дадена 'поп звезда' има сключен договор с определена модна къща, респективно дори в свободното си време е длъжен/на да носи само най-новите изтрещели продукти на компанията, щото му плащат 2 милиона годишно за тва .. и т.н.
Въобще, животът който водя звездите, не си го избират те. Това е техният 'данък', който плащата за да говорим ние накрая на света за тях и да ги обсъждаме, и да са известни и т.н.

Въобще, разбирам че шоубизнеса ви е крайно непонятен, за това не се изказвайте крайно. Има си обяснение за всичко.

FeelMyPain
11-02-2011, 15:08
Аааа, е това е съвсем друго.
Проблема не е в Гага, проблема е в шоубизнеса и в обществото ни, съответно. Гага е много интересен феномен, който говори много за нас в такъв случай.
феномен може да е за теб, защото я боготвориш
за мен е поредния опит(доста успешен, признавам) за пробиване в шоубизнеса с помощта на изчанчена визия пред гласови заложби

machoka
11-02-2011, 15:10
Кой си ти, че да съдиш творчеството на останалите? Изкуството освен, че е непреходно, е и най-субективната материя. Гледай си твойте професионални фотоси и се изказвай по-внимателно за рожбите на околните.
Който е казал, че изкуството е напълно субективно, явно не разбира много от изкуство.

Има точни принципи, които градят естетическата красота - не са изчислими единствено защото са прекалено сложни (всъщност май могат да се изчислят донякъде). Въпреки че до една степен, изкуството е субективно, до огромна степен е общовалидно. Иначе нямаше да има известни художници и т.н., а всеки щеше да е еднакво добър и всичко щеше да е еднакво красиво. Защо сте чували много по-често "красотата на природата", отколкото "красотата на лайното ми в тоалетната"?

Мога да го съпоставя с красотата на женското лице - всеки има донякъде различен вкус, но не случайно се използват изрази като "хубава" и "грозна", защото повечето виждат нещата по силно подобен начин.

Съвременното изкуство, драги, е най-субективното нещо на тази планета.. като почнеш от изобразително, минеш през музика и стигнеш до литература, театър, драма.
Границите, рамките и догмите отдавна паднаха.

Perchem
11-02-2011, 15:10
целия свят ти е крив

FeelMyPain
11-02-2011, 15:10
не ми трябват аргументи за да те нарека идиот, то си личи от коментарите ти :-)

KumchoValcho
11-02-2011, 15:12
Аааа, е това е съвсем друго.
Проблема не е в Гага, проблема е в шоубизнеса и в обществото ни, съответно. Гага е много интересен феномен, който говори много за нас в такъв случай.
феномен може да е за теб, защото я боготвориш
за мен е поредния опит(доста успешен, признавам) за пробиване в шоубизнеса с помощта на изчанчена визия пред гласови заложбиако й липсваха гласовите заложби нямаше най-добрите й изпълнения да са с пиано и микрофон :D

machoka
11-02-2011, 15:13
Аааа, е това е съвсем друго.
Проблема не е в Гага, проблема е в шоубизнеса и в обществото ни, съответно. Гага е много интересен феномен, който говори много за нас в такъв случай.
феномен може да е за теб, защото я боготвориш
за мен е поредния опит(доста успешен, признавам) за пробиване в шоубизнеса с помощта на изчанчена визия пред гласови заложбиако й липсваха гласовите заложби нямаше най-добрите й изпълнения да са с пиано и микрофон :D

пример за такива?

BadAss
11-02-2011, 15:13
Съвременното изкуство, драги, е най-субективното нещо на тази планета.. като почнеш от изобразително, минеш през музика и стигнеш до литература, театър, драма.
Границите, рамките и догмите отдавна паднаха.


Това значи ли че ако започна да мацам с лайна по стената мога да се нарека артист, а вас некомпетентни, защото не разбирате изкуството ми ?

machoka
11-02-2011, 15:14
Съвременното изкуство, драги, е най-субективното нещо на тази планета.. като почнеш от изобразително, минеш през музика и стигнеш до литература, театър, драма.
Границите, рамките и догмите отдавна паднаха.


Това значи ли че ако започна да мацам с лайна по стената мога да се нарека артист, а вас некомпетентни, защото не разбирате изкуството ми ?

Можеш да си сигурен, че някой вече те е изпреварил ;)

KumchoValcho
11-02-2011, 15:16
Съвременното изкуство, драги, е най-субективното нещо на тази планета.. като почнеш от изобразително, минеш през музика и стигнеш до литература, театър, драма.
Границите, рамките и догмите отдавна паднаха.


Това значи ли че ако започна да мацам с лайна по стената мога да се нарека артист, а вас некомпетентни, защото не разбирате изкуството ми ?Да, можеш да се наречеш артист и това да е най-великата ти творба за теб дори, но би трябвало да си наясно, че ако някой не ти харесва творчеството това не го прави некомпетентен

Красотата/изкуството/любовта и т.н., всичко е там, където го виждаш ти. Не е нужно друг да го вижда. Не съм изучавал изкуство, говоря разни клишета, в които вярвам просто и съм приел за свои убеждения по принцип 8-)

dirtyyy
11-02-2011, 15:16
http://www.youtube.com/watch?v=n0SgEueXZpk

за мачока :з

KumchoValcho
11-02-2011, 15:17
Във връзка с това за изпражненията съм чувал за един фотограф, който смесил кръвта и спермата си и мисля, че снимката бе обложката за някакъв музикален албум
edit: ето http://2.bp.blogspot.com/-MGre3iXWm4s/Te5bxsgS_TI/AAAAAAAAD_I/ghcY8_yoJTA/s1600/load1.jpg

dirtyyy
11-02-2011, 15:18
ще повърна.

dirtyyy
11-02-2011, 15:19
пак за мачо :Д
http://www.youtube.com/watch?v=8LznZ8JMkAM&feature=relmfu
и още хиляди има..

FeelMyPain
11-02-2011, 15:20
и сега очаквам включване(естествено няма да го получа, защото няма какво да каже) от псевдо-философа зарко и да ни обясни как изкуството не е субективно :razz:

BadAss
11-02-2011, 15:22
Съвременното изкуство, драги, е най-субективното нещо на тази планета.. като почнеш от изобразително, минеш през музика и стигнеш до литература, театър, драма.
Границите, рамките и догмите отдавна паднаха.


Това значи ли че ако започна да мацам с лайна по стената мога да се нарека артист, а вас некомпетентни, защото не разбирате изкуството ми ?Да, можеш да се наречеш артист и това да е най-великата ти творба за теб дори, но би трябвало да си наясно, че ако някой не ти харесва творчеството това не го прави некомпетентен

Красотата/изкуството/любовта и т.н., всичко е там, където го виждаш ти. Не е нужно друг да го вижда. Не съм изучавал изкуство, говоря разни клишета, в които вярвам просто и съм приел за свои убеждения по принцип 8-)

А не мислиш ли че ако е така както ти го казваш нямаше да съществува терминът "изкуство" ? Нямаше да има оперни/естрадни/поп певци, нямаше да има музиканти от световно ниво защото Сульо и Пульо могат също да грачат мислейки си че пеят ? Нямаше да има театрални постановки защото всеки ще се има за гениален актьор и за никой няма да представлява интерес да ходи да гледа. Нямаше да има и картини на световно известни творци,които се продават за хиляди долари само защото и аз (примерно) мога да надраскам нещо на листче и да го окача на хладилника. За това много правилно са го казали че талантът не се оценява. На практика е много лесно да си артист, и повярваш ли си че наистина си такъв (а очевидно не си), тогава вече става лошо.

Wax
11-02-2011, 15:23
Извинявайте, аз също съм Зарко и не съм псевдо-философ :( :(

KumchoValcho
11-02-2011, 15:23
Обожавам "Hair" на Гага, самия текст е толкова искрен и як и като свири на пиано цялата публика някак се упоява от песента и всички се носят плавно по пътя на любовта 8-)
http://www.youtube.com/watch?v=wh_VDTGjJDE&feature=relmfu

BadAss
11-02-2011, 15:24
иначе въпросната снимка е на албум на металика

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/b/b4/Metallica_-_Load_cover.jpg

eatshitsfuckinbitchezhah
11-02-2011, 15:25
Или още нещо забравих да кажа..Понякога се случва напълно обратното.
Снимат с професионален апарат за 4 хиляди лева от мама и тати,и пак снимат цветенца ,а после разказват,че са професионални фотографи.ъм ти с всеки пост ли си сменяш мнението?
хората са си купили фотоапарати ще си снимат квото си искат
кой си ти , че да им казваш
нали не си от тях :-o

FeelMyPain
11-02-2011, 15:26
някой се засегна :lol:

lightcameraction
11-02-2011, 15:27
Или още нещо забравих да кажа..Понякога се случва напълно обратното.
Снимат с професионален апарат за 4 хиляди лева от мама и тати,и пак снимат цветенца ,а после разказват,че са професионални фотографи.ъм ти с всеки пост ли си сменяш мнението?
хората са си купили фотоапарати ще си снимат квото си искат
кой си ти , че да им казваш
нали не си от тях :-o

Не си сменям мнението лол .. давам 2 прости примера за 2 прости вида псевдо фотографи.
и ебати,като отварям теми за други неща,може да плюете и да казвате,че онова било зле и другото било зле,а сега като се разпознаете в други теми,кой съм аз..еми човек,който прави тема за да си изкаже мнението.

KumchoValcho
11-02-2011, 15:29
Съвременното изкуство, драги, е най-субективното нещо на тази планета.. като почнеш от изобразително, минеш през музика и стигнеш до литература, театър, драма.
Границите, рамките и догмите отдавна паднаха.


Това значи ли че ако започна да мацам с лайна по стената мога да се нарека артист, а вас некомпетентни, защото не разбирате изкуството ми ?Да, можеш да се наречеш артист и това да е най-великата ти творба за теб дори, но би трябвало да си наясно, че ако някой не ти харесва творчеството това не го прави некомпетентен

Красотата/изкуството/любовта и т.н., всичко е там, където го виждаш ти. Не е нужно друг да го вижда. Не съм изучавал изкуство, говоря разни клишета, в които вярвам просто и съм приел за свои убеждения по принцип 8-)

А не мислиш ли че ако е така както ти го казваш нямаше да съществува терминът "изкуство" ? Нямаше да има оперни/естрадни/поп певци, нямаше да има музиканти от световно ниво защото Сульо и Пульо могат също да грачат мислейки си че пеят ? Нямаше да има театрални постановки защото всеки ще се има за гениален актьор и за никой няма да представлява интерес да ходи да гледа. Нямаше да има и картини на световно известни творци,които се продават за хиляди долари само защото и аз (примерно) мога да надраскам нещо на листче и да го окача на хладилника. За това много правилно са го казали че талантът не се оценява. На практика е много лесно да си артист, и повярваш ли си че наистина си такъв (а очевидно не си), тогава вече става лошо.Мисля, че е напълно безопасно всеки да се мисли за какъвто си иска, защото в крайна сметка общото одобрение и харесване от публиката бута творецът напред към слава и известност и оттам към евентуална промяна в изкуството ако този човек допринесе с нещо ново към изкуството
И дори да рисуваш с лайна и да се смяташ за велик, какво? Ще имаш определена публика (слабо вероятно да пробиеш в мейнстрийм изкуството) и толкова, не виждам къде е проблема и какво му е лошото? :-o

dirtyyy
11-02-2011, 15:29
...аз ти казах, че си сменяш мнението.

eatshitsfuckinbitchezhah
11-02-2011, 15:29
кво било :lol:
аз се правя на фотографка и снимам цветенца по цял ден?
никой не ти вре снимките им в лицето, така че

lightcameraction
11-02-2011, 15:31
кво било :lol:
аз се правя на фотографка и снимам цветенца по цял ден?
никой не ти вре снимките им в лицето, така че

обоснови се,че съм си сменил мнението.

eatshitsfuckinbitchezhah
11-02-2011, 15:32
ами прочети си първите три поста, примерно

Wax
11-02-2011, 15:32
кво било :lol:
аз се правя на фотографка и снимам цветенца по цял ден?
никой не ти вре снимките им в лицето, така че

обоснови се,че съм си сменил мнението.


...аз ти казах, че си сменяш мнението.

:7

BadAss
11-02-2011, 15:32
Съвременното изкуство, драги, е най-субективното нещо на тази планета.. като почнеш от изобразително, минеш през музика и стигнеш до литература, театър, драма.
Границите, рамките и догмите отдавна паднаха.


Това значи ли че ако започна да мацам с лайна по стената мога да се нарека артист, а вас некомпетентни, защото не разбирате изкуството ми ?Да, можеш да се наречеш артист и това да е най-великата ти творба за теб дори, но би трябвало да си наясно, че ако някой не ти харесва творчеството това не го прави некомпетентен

Красотата/изкуството/любовта и т.н., всичко е там, където го виждаш ти. Не е нужно друг да го вижда. Не съм изучавал изкуство, говоря разни клишета, в които вярвам просто и съм приел за свои убеждения по принцип 8-)

А не мислиш ли че ако е така както ти го казваш нямаше да съществува терминът "изкуство" ? Нямаше да има оперни/естрадни/поп певци, нямаше да има музиканти от световно ниво защото Сульо и Пульо могат също да грачат мислейки си че пеят ? Нямаше да има театрални постановки защото всеки ще се има за гениален актьор и за никой няма да представлява интерес да ходи да гледа. Нямаше да има и картини на световно известни творци,които се продават за хиляди долари само защото и аз (примерно) мога да надраскам нещо на листче и да го окача на хладилника. За това много правилно са го казали че талантът не се оценява. На практика е много лесно да си артист, и повярваш ли си че наистина си такъв (а очевидно не си), тогава вече става лошо.Мисля, че е напълно безопасно всеки да се мисли за какъвто си иска, защото в крайна сметка общото одобрение и харесване от публиката бута творецът напред към слава и известност и оттам към евентуална промяна в изкуството ако този човек допринесе с нещо ново към изкуството
И дори да рисуваш с лайна и да се смяташ за велик, какво? Ще имаш определена публика (слабо вероятно да пробиеш в мейнстрийм изкуството) и толкова, не виждам къде е проблема и какво му е лошото? :-o


Тъпо е да се мислиш за певец при положение че имаш гласови възможности колкото прасе на заколение. Тъпо е да се мислиш за музикант при положение че цъкаш Guitar Hero по цял ден. Тъпо е да се имаш за художник при положение че не знаеш от кои два цвята да получиш трети желан. Това не е изкуство. Това е самозалъгване.

FeelMyPain
11-02-2011, 15:33
Бадасс, а не е ли така ?
Погледни шибания ютуб.Всички обитаци имат качени клипове, един се прави на гей, друг се прави на жена, 3ти се мисли за смешен и докато има хора да ги гледат, това ще продължава.

eatshitsfuckinbitchezhah
11-02-2011, 15:34
:lol: :lol:
Не,не съм казвал,че мойте фотоси са професионални,аз не правя снимки,просто е смешно как всеки се води големия фотограф и прави най-различни снимки и вече разправя как се занимава много с фотография и не знам си какво,а всъщност няма нито една истинска и добре направена снимка за да проличи,че е истинско изкуство.Има само кокиченца,рекички и мравки.
_________________
ай ся качи две снимки на нещо, което ти си снимал и е различно от цветенца,пчелички и облаци

BadAss
11-02-2011, 15:36
Бадасс, а не е ли така ?
Погледни шибания ютуб.Всички обитаци имат качени клипове, един се прави на гей, друг се прави на жена, 3ти се мисли за смешен и докато има хора да ги гледат, това ще продължава.

Така е, но никога няма да се съглася че това е изкуство и че въпросните индивиди са артисти разбираш ли
идеята на всичките ми постове до тук е такива хора да не се окачествяват като артисти, нямам против тях..всеки може да прави каквото си иска но да не претендира че е артист..
Защото на мен ми е най-лесно да взема две клечки за китайско, 2 метални кофи и да почна да джасам и да казвам че съм барабанист и съм достоен да свиря на една сцена с металика примерно.

lightcameraction
11-02-2011, 15:36
ами прочети си първите три поста, примерно

Давам ти пример за хора,които се мислят за фотографи.

Първият пример са тези,дето снимат с апарат за 100 лева и снимат цветенца и въпреки че снимките са им ужасни те се радват и се кефят - ок,няма проблем.НО те започват да пълнят снимките си във всички фотографски форуми като се изявяват като талантливи и добри фотографи,като правят нещо изключително банално и не показват нищо ново освен по-лошо качество от обикновено.

Другите са тези,които мама и тати им купуват скъпи апарати за по 3-4 хиляди.Няма проблем,щом имат пари хората..но следва момента в който те пак снимат цветенца и мравчици с този апарат,но на всичкото отгоре и започват да се изявяват и да коментират,че са 'професионални фотографи' само щото са снимали някоя баналност с на тате парите..

За това говорех,не съм си сменял мнението.

FeelMyPain
11-02-2011, 15:42
Бадасс, а не е ли така ?
Погледни шибания ютуб.Всички обитаци имат качени клипове, един се прави на гей, друг се прави на жена, 3ти се мисли за смешен и докато има хора да ги гледат, това ще продължава.

Така е, но никога няма да се съглася че това е изкуство и че въпросните индивиди са артисти разбираш ли
идеята на всичките ми постове до тук е такива хора да не се окачествяват като артисти, нямам против тях..всеки може да прави каквото си иска но да не претендира че е артист..
Защото на мен ми е най-лесно да взема две клечки за китайско, 2 метални кофи и да почна да джасам и да казвам че съм барабанист и съм достоен да свиря на една сцена с металика примерно.
Тогава защо имат милиони гледания всяка седмица?Пример - шон доусън.За мен това е най-бездарният комедиен актьор и все пак хората го харесват щом го гледат.

А примера ти с пръчките и кофите не е много удачен.Има улични музиканти, които са уникални с подръчни средства и не можеш да отречеш, че не правят изкуство.
http://www.youtube.com/watch?v=BGPkLV-6lUU

KumchoValcho
11-02-2011, 15:43
Съвременното изкуство, драги, е най-субективното нещо на тази планета.. като почнеш от изобразително, минеш през музика и стигнеш до литература, театър, драма.
Границите, рамките и догмите отдавна паднаха.


Това значи ли че ако започна да мацам с лайна по стената мога да се нарека артист, а вас некомпетентни, защото не разбирате изкуството ми ?Да, можеш да се наречеш артист и това да е най-великата ти творба за теб дори, но би трябвало да си наясно, че ако някой не ти харесва творчеството това не го прави некомпетентен

Красотата/изкуството/любовта и т.н., всичко е там, където го виждаш ти. Не е нужно друг да го вижда. Не съм изучавал изкуство, говоря разни клишета, в които вярвам просто и съм приел за свои убеждения по принцип 8-)

А не мислиш ли че ако е така както ти го казваш нямаше да съществува терминът "изкуство" ? Нямаше да има оперни/естрадни/поп певци, нямаше да има музиканти от световно ниво защото Сульо и Пульо могат също да грачат мислейки си че пеят ? Нямаше да има театрални постановки защото всеки ще се има за гениален актьор и за никой няма да представлява интерес да ходи да гледа. Нямаше да има и картини на световно известни творци,които се продават за хиляди долари само защото и аз (примерно) мога да надраскам нещо на листче и да го окача на хладилника. За това много правилно са го казали че талантът не се оценява. На практика е много лесно да си артист, и повярваш ли си че наистина си такъв (а очевидно не си), тогава вече става лошо.Мисля, че е напълно безопасно всеки да се мисли за какъвто си иска, защото в крайна сметка общото одобрение и харесване от публиката бута творецът напред към слава и известност и оттам към евентуална промяна в изкуството ако този човек допринесе с нещо ново към изкуството
И дори да рисуваш с лайна и да се смяташ за велик, какво? Ще имаш определена публика (слабо вероятно да пробиеш в мейнстрийм изкуството) и толкова, не виждам къде е проблема и какво му е лошото? :-o


Тъпо е да се мислиш за певец при положение че имаш гласови възможности колкото прасе на заколение. Тъпо е да се мислиш за музикант при положение че цъкаш Guitar Hero по цял ден. Тъпо е да се имаш за художник при положение че не знаеш от кои два цвята да получиш трети желан. Това не е изкуство. Това е самозалъгване.Спрямо кого? Кой има крайната дума?-творецът

Имаше 1 'певец', който удря мн фалшиви тонове и пее фалшиво, но за сметка на това уникално и е много харесван, само че не помня как се казваше. 8-)

От лична гледна точка не бих подкрепял някой, който не може да пее, не може да рисува и т.н. , защото не ми харесва, поне досега не съм срещал такова нещо, което да ме грабне, кой знае за в бъдеще?! ако на някой му доставя удоволствие обаче да прави квот си иска ЗАЩО не, ще намери хора, които да го харесват, защото има всякакви хора. Какво ти пречи, наистина не разбирам :lol:

KumchoValcho
11-02-2011, 15:44
Бадасс, а не е ли така ?
Погледни шибания ютуб.Всички обитаци имат качени клипове, един се прави на гей, друг се прави на жена, 3ти се мисли за смешен и докато има хора да ги гледат, това ще продължава.

Така е, но никога няма да се съглася че това е изкуство и че въпросните индивиди са артисти разбираш ли
идеята на всичките ми постове до тук е такива хора да не се окачествяват като артисти, нямам против тях..всеки може да прави каквото си иска но да не претендира че е артист..
Защото на мен ми е най-лесно да взема две клечки за китайско, 2 метални кофи и да почна да джасам и да казвам че съм барабанист и съм достоен да свиря на една сцена с металика примерно.
Тогава защо имат милиони гледания всяка седмица?Пример - шон доусън.За мен това е най-бездарният комедиен актьор и все пак хората го харесват щом го гледат.

А примера ти с пръчките и кофите не е много удачен.Има улични музиканти, които са уникални с подръчни средства и не можеш да отречеш, че не правят изкуство.
http://www.youtube.com/watch?v=BGPkLV-6lUU На мен пък Шейн Доусън ми е забавен? :-o

FeelMyPain
11-02-2011, 15:46
това се опитах да му обясня
че на едни им харесва, на други - не
затова не може да съди нещо, само защото на него не му харесва

BadAss
11-02-2011, 15:48
Бъркате се много. Смисъла на изкуството не е само ти да си мислиш че си добър в нещо (пеене, рисуване, свирене). Изкуството е други хора около теб да разбират това което правиш и да го оценяват правилно спрямо усилията ти. Тогава може да се наречеш артист. Когато другите хора около теб те смятат за такъв.

По вашата логика тази госпожа е брилянтна певица ?

http://www.youtube.com/watch?v=pi5nKFuO6ts

Защото и аз мога да твърдя че пея невероятно, но реално погледнато да съм като нея. Това не ме прави артист.

xPafx
11-02-2011, 15:49
мързи ме да ви чета коментарите, ама съм съгласна с авторО

TheShoah
11-02-2011, 15:51
Аз съм съгласна!
И аргументът, че ако снимката на цвете не е изкуство, то 90 % от творбите не са изкуство пред мен не важи.
Първо : то наистина 90 % от творбите не са никакви творби. В повечето модерни картини, примерно, не виждам изкуство, а цапаница. И това, че някви си критици виждат душата си или Господ в тия глупости не може да ме накара да нарека изкуство примерно... това:
http://bgnauka.com/forum/uploads/monthly_05_2010/post-6-1275230432,1111_thumb.jpg

Второ: Не забравяйте, че тук не става въпрос за рекичката и цветенцето, а за това как са снимани тази рекичка и това цветенце.
http://pozdrav.net/card/f453c65922e0845a29a0e714167f2199/s/1 - изкуство
http://www.salonzvetov.ru/pictures/RESIDENCE.jpg - не-изкуство

И трето : Да, повечето от вас наистина са много мазни. :-o

FeelMyPain
11-02-2011, 15:52
Явно не ми разбираш логиката. :lol:
Човек се мисли за някакъв иновативен артист, когато има подръжници, които го харесват.
Друг пример.В ютуб има "артист", който си слага разни неща на главата и седи и гледа в камерата.Има 100+ клипове сигурно.Но на хората им е интересно и той продължава да го прави.Повярвай ми, ако нямаше интерес, досега отдавна да се е отказал.


Заключение: Човек става артист, когато има публика, която го мисли за такъв.

KumchoValcho
11-02-2011, 15:53
Бъркате се много. Смисъла на изкуството не е само ти да си мислиш че си добър в нещо (пеене, рисуване, свирене). Изкуството е други хора около теб да разбират това което правиш и да го оценяват правилно спрямо усилията ти. Тогава може да се наречеш артист. Когато другите хора около теб те смятат за такъв.

По вашата логика тази госпожа е брилянтна певица ?

http://www.youtube.com/watch?v=pi5nKFuO6ts

Защото и аз мога да твърдя че пея невероятно, но реално погледнато да съм като нея. Това не ме прави артист.Не, просто не искаш да приемеш, че не всичко е статично, а е субективно :D
Никой не се бърка, просто мненията ни не съвпадат.
>Защото и аз мога да твърдя че пея невероятно, но реално погледнато да съм като нея
>реално погледнато
от къде трябва да го погледна това, че да е реално, не те разбирам. Да, за мен тая певица грачи и пее грозно, за теб също. Това не значи, че пее грозно и край. означава че аз не харесвам пеенето й и предпочитам друго 8-) . От друга страна, един професионален критик също няма да я хареса, защото той следва определени правила за оценяване на пеенето й. От мойта гледна точка, и от гледната точка на този критик тя няма да пее хубаво, обаче това не я прави някак универсално бездарна изобщо във вселената и във вечността 8-)

TheShoah
11-02-2011, 15:56
Явно не ми разбираш логиката. :lol:
Човек се мисли за някакъв иновативен артист, когато има подръжници, които го харесват.
Друг пример.В ютуб има "артист", който си слага разни неща на главата и седи и гледа в камерата.Има 100+ клипове сигурно.Но на хората им е интересно и той продължава да го прави.Повярвай ми, ако нямаше интерес, досега отдавна да се е отказал.


Заключение: Човек става артист, когато има публика, която го мисли за такъв.

Какво общо имаше примерът със заключението? Оня, дето си слага предмети на главата има много гледания, защото е интересен... ти сам го каза... но никой не е казал, че публиката го мисли за артист.
Разликата между артист и човек, на когото се смеят в ютуб е огромна. Излез от нета, пич.

BadAss
11-02-2011, 15:56
в пеенето очевидно е бездарна

мързи ме да пиша повече, и без тва за 20 минути изписах колкото за 1 месец напред :d
някой друг път пак ще ви навестя, дано има хубава тема :D

KumchoValcho
11-02-2011, 15:56
http://pozdrav.net/card/f453c65922e0845a29a0e714167f2199/s/1 - изкуство
http://www.salonzvetov.ru/pictures/RESIDENCE.jpg - не-изкуство

И трето : Да, повечето от вас наистина са много мазни. :-oИ защо? Как определи, че второто не е изкуство? По чий критерии? А знаеш ли, че такава снимка като първата преди години нямаше да можеш да направиш заради технологията, това значи ли, че преди това не е имало изкуство? :Д

На мен първата снимка ми е банална, втората ме кефи пък.

FeelMyPain
11-02-2011, 15:57
Явно не ми разбираш логиката. :lol:
Човек се мисли за някакъв иновативен артист, когато има подръжници, които го харесват.
Друг пример.В ютуб има "артист", който си слага разни неща на главата и седи и гледа в камерата.Има 100+ клипове сигурно.Но на хората им е интересно и той продължава да го прави.Повярвай ми, ако нямаше интерес, досега отдавна да се е отказал.


Заключение: Човек става артист, когато има публика, която го мисли за такъв.

Какво общо имаше примерът със заключението? Оня, дето си слага предмети на главата има много гледания, защото е интересен... ти сам го каза... но никой не е казал, че публиката го мисли за артист.
Разликата между артист и човек, на когото се смеят в ютуб е огромна. Излез от нета, пич.
http://en.wikipedia.org/wiki/Artist

eatshitsfuckinbitchezhah
11-02-2011, 15:58
да, ама тва не е изкуство за теб
щом има кой да го прави и тези картини се продават ,слагат се в галерии и прочие значи има кой да ги оцени.. и следователно за някой това е изкуство :оооооооооооооооооооооооо оо

lightcameraction
11-02-2011, 15:58
вие на всичко ли викате артист?
..Ако се самоубия и някой ме снима и ме качи в Youtube,вероятно ще имам много гледания,защото хората не са виждали такова нещо или може би повечето от тях и ще бъде нещо странно :О . Това не значи,че е изкуство..не може всичко,което е харесано от някаква публика да се нарича изкуство.

xPafx
11-02-2011, 16:01
вие на всичко ли викате артист?
..Ако се самоубия и някой ме снима и ме качи в Youtube,вероятно ще имам много гледания,защото хората не са виждали такова нещо или може би повечето от тях и ще бъде нещо странно :О . Това не значи,че е изкуство..не може всичко,което е харесано от някаква публика да се нарича изкуство.
И продължавам да се съгласявам.

FeelMyPain
11-02-2011, 16:01
вие на всичко ли викате артист?
..Ако се самоубия и някой ме снима и ме качи в Youtube,вероятно ще имам много гледания,защото хората не са виждали такова нещо или може би повечето от тях и ще бъде нещо странно :О . Това не значи,че е изкуство..не може всичко,което е харесано от някаква публика да се нарича изкуство.
дефинирай думата артист, че явно не знаеш какво означава

WaterLilly
11-02-2011, 16:02
Бъркате се много. Смисъла на изкуството не е само ти да си мислиш че си добър в нещо (пеене, рисуване, свирене). Изкуството е други хора около теб да разбират това което правиш и да го оценяват правилно спрямо усилията ти. Тогава може да се наречеш артист. Когато другите хора около теб те смятат за такъв.
На толкова много художници, писатели и певци не им се е зачитало творчеството от хората около тях и са били мразени дори, а години след като са умрели на някой е скимнало, че са били подценени.
И когато са били неоценени са си били все така артисти, както и след като са ги "разбрали".

lightcameraction
11-02-2011, 16:04
вие на всичко ли викате артист?
..Ако се самоубия и някой ме снима и ме качи в Youtube,вероятно ще имам много гледания,защото хората не са виждали такова нещо или може би повечето от тях и ще бъде нещо странно :О . Това не значи,че е изкуство..не може всичко,което е харесано от някаква публика да се нарича изкуство.
дефинирай думата артист, че явно не знаеш какво означава

Исках да кажа,за вас всичко ли е изкуство ,не артист.
И да,не можеш да казваш,че тези клипове в Youtube са изкуство..
..Клипчето дето смазват от бой Кадафи и го убиват е супер много гледано..то изкуство ли е?

TheShoah
11-02-2011, 16:06
http://pozdrav.net/card/f453c65922e0845a29a0e714167f2199/s/1 - изкуство
http://www.salonzvetov.ru/pictures/RESIDENCE.jpg - не-изкуство

И трето : Да, повечето от вас наистина са много мазни. :-oИ защо? Как определи, че второто не е изкуство? По чий критерии? А знаеш ли, че такава снимка като първата преди години нямаше да можеш да направиш заради технологията, това значи ли, че преди това не е имало изкуство? :Д

На мен първата снимка ми е банална, втората ме кефи пък.
По моят обективен критерий на естет, как по кой! :-o 8)


Изкуството е нещо красиво, нещо хармонично, и най-вече нещо, което се харесва на масовата публика /и не говорим за гледания в ютуб, защото повечето от вас решиха, че творчество =гледаемост/. Когато е нещо супер абстрактно или супер непрофесионално, без никаква капчица естетика /като жълтото цвете/ - това не е изкуство, защото не заинтригува. С други думи - всяка снимка, картина или песен, която и аз мога да направя, не е изкуство. Защото изкуството е уникално и се прави от хора с дарба.

П.С. Само още веднъж да наблегна на факта, че всепризнатите картини на Пикасо за мен не са никакво изкуство.
http://i.frognews.bg/images/fabrika_za_kluki/pablo_pikaso.jpg
:-o

FeelMyPain
11-02-2011, 16:13
Заключение номер 2:Изкуство е това, което theshoah не може да направи.
Заключение номер 3:Изкуство е това, което тя смята за такова.

TheShoah
11-02-2011, 16:16
Заключение номер 2:Изкуство е това, което theshoah не може да направи.
Заключение номер 3:Изкуство е това, което тя смята за такова.
Всъщност да, точно това имах предвид.
Не се ебавам.
Обективно погледнато, извън кръга на шегата, нормално всеки да има вкус и всеки да има определнеие за изкуство и да смята останалото за кич. И всеки смята, че неговото разбиране за изкуство е най-добро и мяра за творчество.
Не виждам нищо странно.

FeelMyPain
11-02-2011, 16:17
нямаше да е странно, ако беше единствения човек на земята
за жалост има още 7 милиарда и щом те смятат нещо за изкуство, ти си длъжна да се съгласиш

KumchoValcho
11-02-2011, 18:47
да смята останалото за кич. И всеки смята, че неговото разбиране за изкуство е най-добро и мяра за творчество. Лично аз, не смятам, че мойто разбиране за изкуството и вкуса ми е най-доброто, защото не съм идиот.

Waterlily е права, че има творци, които са били оплювани и мразени в епохата си, но по-късно са били издигнати на пиедестал едва ли не. Защото гледната точка се мени.
През 90те е бил модерен този стил
http://tvbacon.files.wordpress.com/2008/03/90210.jpg
сега рядко е харесван от някой тоя стил, защото се изменят вкусовете на обществото под влияние на медията, модата, технологията и т.н.
След 20 години също сегашния ежедневен стил няма да е масов и толкова харесван. И това е нормално и е хубаво дори, защото всичко се изменя

FuckedUp
11-02-2011, 19:15
Тоя артист ли е?

http://www.youtube.com/watch?v=r0abFoHZDZY&feature=related

Grell
11-02-2011, 19:28
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Авторът на темата обаче повтаря едно и също. Аргументите бързо свършват. :lol: :lol:

Авторе, ти хубаво изказваш мнение, ама ставаш банален. Не знам що съдиш толкова другите. Завистта ли те облада или? :lol: Говориш за апарат от 100 лева, че снимали цветленца и облаченца и за такъв от 1000 лева, с който правят същото. Не се ли усещаш, че ставаш леко смешен. Ти какво очакваш да направят? Някои хора пък нямат пари за супер модерните фотоапарати и се радват на това, което имат.. било то снимайки цветя, дървета, храсти, буболечки, мравки, мивки, облаци и т.н. Извинявай, но аз лично не съм видяла накой да парадира с апарат от 100 лева и да говори, че е професионален фотограф. Ти май нещо много си се вкарал във филма, м? Що не гледаш себе си и не оставиш другите да си живеят както си искат? Един живот живеем. :)

lightcameraction
11-02-2011, 19:41
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Авторът на темата обаче повтаря едно и също. Аргументите бързо свършват. :lol: :lol:

Авторе, ти хубаво изказваш мнение, ама ставаш банален. Не знам що съдиш толкова другите. Завистта ли те облада или? :lol: Говориш за апарат от 100 лева, че снимали цветленца и облаченца и за такъв от 1000 лева, с който правят същото. Не се ли усещаш, че ставаш леко смешен. Ти какво очакваш да направят? Някои хора пък нямат пари за супер модерните фотоапарати и се радват на това, което имат.. било то снимайки цветя, дървета, храсти, буболечки, мравки, мивки, облаци и т.н. Извинявай, но аз лично не съм видяла накой да парадира с апарат от 100 лева и да говори, че е професионален фотограф. Ти май нещо много си се вкарал във филма, м? Що не гледаш себе си и не оставиш другите да си живеят както си искат? Един живот живеем. :)


ей смешко,аз поне не се изказвам като професор на всяко мнение като говоря думи на които не им знам значението.Не съм повтарял едно и също и като си толкова тъпа,че не разбра к'во имам предвид и като не си прочела цялата тема няма да се обаждаш ,а ще си мълчиш.

NightGuardian
11-02-2011, 19:43
lightcameraction трябва да те баннат тебе вече , не мислиш ли?

lightcameraction
11-02-2011, 19:44
lightcameraction трябва да те баннат тебе вече , не мислиш ли?

точка от правилата ,която нарушавам ?

NightGuardian
11-02-2011, 19:46
12. Потребители, които подклаждат спорове, насаждат неприязън към потребител или група потребители и проявяват дискриминация, независимо от какъв характер, подлежат на санкция - изтриване или банване. Същото правило важи и за потребители, които открито обиждат и уронват престижа на сайта или потребители, модератори, администратори на форума и сайта. Наказанията по тази точка следва да бъдат изпълнявани директно, без предупреждение.

не говоря за кофата , а по-принцип.

ShtrudeL
11-02-2011, 19:48
Нека щракат децата. Да пощракат, да видят дали им се отдава, да се фукат колкото си искат с творбите си, пък ако им мине желанието и страстта значи не е било за тях.
Аз, че ми е страст това не се мисля за фотограф и се имам за жалък щракач, който нищичко си не разбира, но му доставя голямо удоволствие. Та нека не сме зли с децата, които снимайки цветенца и пчелички (ех всеки с това започва) се имат за фотографи. Има мноооого, много да хабим ленти, батерии и чувства, да сме прегледали хииииляди снимки на нааай-различни хора, за да осъзнаем какво всъщност правим и защо го правим. : )

lightcameraction
11-02-2011, 19:48
12. Потребители, които подклаждат спорове, насаждат неприязън към потребител или група потребители и проявяват дискриминация, независимо от какъв характер, подлежат на санкция - изтриване или банване. Същото правило важи и за потребители, които открито обиждат и уронват престижа на сайта или потребители, модератори, администратори на форума и сайта. Наказанията по тази точка следва да бъдат изпълнявани директно, без предупреждение.

не говоря за кофата , а по-принцип.

и каква дискриминация проявявам :lol: ,а какви спорове подклаждам?Това не е спор,очаквах около 1-2 страници относно псевдо-фотографите,това че те отвориха съвсем нова тема и си спориха за съвсем различно в нещо е друг въпрос..
споровете за писък и не знам си какво са си спорове на тема филми и нямат нищо общо с няк'ви нереални дискриминации лол.

KumchoValcho
11-02-2011, 19:48
айдее пак сте жертви на някой.
човека си има мнение, вместо да се опитвате да баннете всеки един от живота си се постарайте да спрете да се опитвате на всеки задължително да набивате мнението си

Grell
11-02-2011, 20:48
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Авторът на темата обаче повтаря едно и също. Аргументите бързо свършват. :lol: :lol:

Авторе, ти хубаво изказваш мнение, ама ставаш банален. Не знам що съдиш толкова другите. Завистта ли те облада или? :lol: Говориш за апарат от 100 лева, че снимали цветленца и облаченца и за такъв от 1000 лева, с който правят същото. Не се ли усещаш, че ставаш леко смешен. Ти какво очакваш да направят? Някои хора пък нямат пари за супер модерните фотоапарати и се радват на това, което имат.. било то снимайки цветя, дървета, храсти, буболечки, мравки, мивки, облаци и т.н. Извинявай, но аз лично не съм видяла накой да парадира с апарат от 100 лева и да говори, че е професионален фотограф. Ти май нещо много си се вкарал във филма, м? Що не гледаш себе си и не оставиш другите да си живеят както си искат? Един живот живеем. :)


ей смешко,аз поне не се изказвам като професор на всяко мнение като говоря думи на които не им знам значението.Не съм повтарял едно и също и като си толкова тъпа,че не разбра к'во имам предвид и като не си прочела цялата тема няма да се обаждаш ,а ще си мълчиш. Точно цялата я прочетох и се нагледах на простотията ти. Чак ме и обижда :lol: Успокой се бе хахах
Ти щото си много умен и за това гледаш кво има другия в джоба и го коментираш, а не гледаш себе си. :lol: Гледай, коментирай, изказвай мнение докато затъваш.
А точно пък ти няма да казваш кой какво да прави, защото в случая ти си смешката. Дано си разбрал какво съм ти казала.
Чао

Oldschool
11-03-2011, 08:10
Ако искам ще направя снимка на охлюв с телефон, а може да използваш и някой Хезел-Блат и да снимаш фалопиевите тръби на някоя порно звезда. Кое е изкуството и кое не?


Също на мен ми е писнало от "кино творци", където всички се мислят за Фелини или минимум Тарковски, а после правят ултра претенциозни и абсурдни филмови чекии, където биха ги оценили само още трима такива надути хомосексуали, които по цял ден се наливат с водка, изживявайки се за бохеми и интелектуалци, а по цял ден се мъкнат и обясняват, че "Днес се чувстват оранжево" или коментират "Залеза на европейския пост-модернизъм в творчеството на Пшемислав Пшешек."

И точно тези най-нещастни и префърцунени пухльовци са и най-големите критикари, които не могат да родят и една собствена идея.

machoka
11-03-2011, 09:29
^^ ммммм да )

Oldschool
11-03-2011, 09:35
да смята останалото за кич. И всеки смята, че неговото разбиране за изкуство е най-добро и мяра за творчество. Лично аз, не смятам, че мойто разбиране за изкуството и вкуса ми е най-доброто, защото не съм идиот.

Waterlily е права, че има творци, които са били оплювани и мразени в епохата си, но по-късно са били издигнати на пиедестал едва ли не. Защото гледната точка се мени.
През 90те е бил модерен този стил
http://tvbacon.files.wordpress.com/2008/03/90210.jpg
сега рядко е харесван от някой тоя стил, защото се изменят вкусовете на обществото под влияние на медията, модата, технологията и т.н.
След 20 години също сегашния ежедневен стил няма да е масов и толкова харесван. И това е нормално и е хубаво дори, защото всичко се изменя

Toва е толкова 80-те на картинката, че липсват само Алфавил на нея...

и модата не е удачен пример, когато се говори за изкуство - макар и там да има тенденции, ривайвъли и т.н., модата си остава нещо преходно, а може би най-недискусионното и обективно качество на изкуството е именно неговата вечност.

machoka
11-03-2011, 09:37
Изкуството може и да не се отъждествява с вечност. Не е необходимо условие. И както вече стана ясно, не е необходимо да се радва на широко одобрение, за да бъде такова, каквото е.

Oldschool
11-03-2011, 09:45
Зависи какво влагаш във "вечност" според мен. Така и произведенията на Бетовен ще се помнят вечно, а последия хит на Преслава ще бъде забравен догодина.

machoka
11-03-2011, 09:47
защото рожбите на Бетовен са религия, а на Преслава бизнес инструмент за печелбарство.

Но и по времето на Бетовен е имало 'чалгаджии', пишещи светска музика - тяхната чалга. И те водят началото си векове назад, още когато е имало само и единствено църковна музика.

Но сега кой е нашият Бетовен?

Oldschool
11-03-2011, 09:50
явно тук се крие разликата между категория А и Б?

Blab
11-03-2011, 10:46
компилирам постове от темата (същински бриколаж:Д):

защото рожбите на Бетовен са религия, а на Преслава бизнес инструмент за печалбарство.

Явно не ми разбираш логиката. :lol:
Човек се мисли за някакъв иновативен артист, когато има подръжници, които го харесват.
Заключение: Човек става артист, когато има публика, която го мисли за такъв.

Бъркате се много. Смисъла на изкуството не е само ти да си мислиш че си добър в нещо (пеене, рисуване, свирене). Изкуството е други хора около теб да разбират това което правиш и да го оценяват правилно спрямо усилията ти. Тогава може да се наречеш артист. Когато другите хора около теб те смятат за такъв.



А не мислиш ли че ако е така както ти го казваш нямаше да съществува терминът "изкуство" ?(...) Нямаше да има и картини на световно известни творци,които се продават за хиляди долари само защото и аз (примерно) мога да надраскам нещо на листче и да го окача на хладилника.
в крайна сметка общото одобрение и харесване от публиката бута творецът напред към слава и известност и оттам към евентуална промяна в изкуството ако този човек допринесе с нещо ново към изкуството
мейнстрийм
това е любим мой спор. публиката ли определя качеството, кое е свидетелството за дарба, дали масовото общество живее с класически разбирания в постмодерната действителност, където мненията/оценките/принципите се налагат предимно от (мас)медиите и прочее?

аз лично за себе си разграничавам "творчество" и "изкуство", като смятам, че за разпознаване на второто водещо е отношението на гледащия/слушащия/четящия към творбата.
В такъв свят живеем, акцентът пада върху реципиента, продуктът е съобразен и преднамерено създаден за него. Клиентът е Бог и прочее лудости. И пак, за мен винаги са били проблем каквито и да били класификаторски практики. Ограничават/ш човека по себе си. А и (не всяко) парче изкуство е обвързано изначално с логиката и разума изобщо.