PDA

View Full Version : Как да кажа че имам двойки !



mig35b
11-02-2011, 17:35
До сега несъм имал 2-ки станах седми клас смениха директора и много от учителите . По математика имаме нов учител и нищо не разбирам при него на входното имам 2-ка и на следващия тест отново . Незнам как да кажа на родителите ми . До сега несъм имал а съм и в 7 клас ...
Моляви дайте ми съвет

zlatit0o
11-02-2011, 17:39
Кажи има направо, както казваш и за 6ците. Обясни им, че имаш проблем с математиката, ако е нужно може да те запишат на уроци.

ZeroPoinT
11-02-2011, 17:52
-Мамо, имам една добра и една лоша новина. Хубавата е, че се блюбих, лошата е, че имам 2 - ка по математика.

Ducati
11-02-2011, 18:09
Кажи от сега, преди да стане края на срока и да си биеш главата. Почвай да пишеш и да слушаш. С желание всичко става.

thegreenzombie
11-02-2011, 18:17
защо всички се жегват като имат 2ка... все едно им се случва някакво бедствие 8-) "аа ужас, 2ка... сега как да кажа на мама.. ужасссс" ..... все тая... казваш им го директно и т'ва е 8) да не би слчайно те да не са имали 2ки 8-) ...... само за протокола, по принцип се водя към отличниците ... 8)

CoNviCt
11-02-2011, 18:29
кажи,че имаш квадрат.Ако разбира от математика ще те разбере

annie2
11-02-2011, 18:34
Мамо имам една добра и лоша новина лошата-имам 2-ка по математика
добрата е,че лошата отмина :D

Щегувам се,еми поговорете си,но и обещай поне,че ще я оправиш,а и го изпълни,и аз съм 7-ми клас и съм с нова учителка и имам 2-ка,но аз и попринцип не разбирам математиката,но с частни уроци,много учене,сип по математика,консултации и ето,че се преборих за 5-ца.Всеки може стига да иска.

Karoliina
11-02-2011, 18:42
Ами просто им го кажи. Истината така или иначе ще излезе наяве и тогава ще е по-зле за теб. Започни човешки разговор, без да крещиш, плачеш, или да се извиняваш. Казваш, че имаш проблем с математиката, опитал си се да се справиш сам, но не си успял, и че ти трябва помощ.

А ако отнесеш наказание, за съжаление си си го заслужил задето не си бил откровен с тях отначало. Няма да е заради оценката, колкото заради спотайването 'и. Каквото и да ти кажат, недей да хленчиш и се дръж като мъж, който знае как да се справя с проблемите си :]

Fiction7577
11-02-2011, 19:41
Започни човешки разговор, без да крещиш, плачеш, или да се извиняваш.

Това е много важно. В интерес на истината аз за повечето подобни новини почвам с извинения, че после и чак сълзи текват. Не знам защо.

Баща ми ми е казвал, че това го вбесява най-много, не толкова новината.

Така че, кажи го просто, без увъртания и по-горе изброените неща.

HolyShit
11-02-2011, 19:51
Син: Мамо,имам двойка,свалям гащите да ме шибаш
Майка: Дай първо отпред , отзад е много мръсно

SunT
11-02-2011, 20:57
Стига да можеш да обещаеш (и да го изпълниш) че ще я поправиш не е краят на света.. Трудно е, да, обаче.. щом е стигнало до тука ще ти се наложи да се потрудиш.
Първо ти го приеми спокойно и си кажи че можеш.Просто оценка.Вярно, че математиката е важна в 7 клас, обаче не си единствения с 2ка.Има къде-къде по-зле пълни двойкари..
После, недей да се шашкаш докато им казваш.Ако покажеш че си го обмислил, разбрал си че годината ти е важна и ще се постараеш, щетите ще са по-малки.
:)

Incineerate
11-02-2011, 22:31
Казваш това

Мамо , имам двойка по математика , но важното е че всички сме добре нали ? :D

SmilezZz
11-03-2011, 05:48
Това ти е първата двойка , не се притеснявай. Кажи им това , което каза и на нас. Те ще направят нещо по въпроса , но няма от какво да те е страх.

anonymous708973
11-03-2011, 07:17
-Мамо, имам една добра и една лоша новина. Хубавата е, че се блюбих, лошата е, че имам 2 - ка по математика.

Първо се казва лошата новина :Д
Споко, аз имах двойка втория срок по математика, която покрих с 13 шестици, и на изпита имах повече от половината математици от нашия клас с майки, които бяха учителки по математика :)

gabsit000
11-03-2011, 08:20
колкото повече криеш толкова по-зле става...после трябва да се оправдаваш и за оценката и затова че си крил...

sToyAncHo
11-03-2011, 08:45
Още повече, щом това ти е първата 2-ка най-много да го отпразнувате ;д

xxxbrokenhearthxxx
11-03-2011, 08:51
До сега не съм имал 2-ки. Станах седми клас, смениха директора и много от учителите . По математика имаме нов учител и нищо не разбирам при него. На входното имам 2-ка и на следващия тест отново . Не знам как да кажа на родителите ми . До сега не съм имал а съм и в 7 клас ...
Моля ви дайте ми съвет
8-) ..

Няма ученик който да не е имал слаба оценка. Помня, че моята първа двойка беше в 8ми клас :D И какво направих? Скрих от родителите си, не я нанесох в бележника, поправих си я в следващите часове и нашите така и не разбраха за нея. :D Обаче не те съветвам да правиш това! Най-добре отиди, кажи "ей мамо стана така и така, не разбирам нищо, получих слаби оценки" и т.н. :) Родителите ти да не са зверове? И те са били деца, не забравяй ;)



Намали си подписа.

Pamaa
11-03-2011, 10:35
защо всички се жегват като имат 2ка... все едно им се случва някакво бедствие 8-) "аа ужас, 2ка... сега как да кажа на мама.. ужасссс" ..... все тая... казваш им го директно и т'ва е 8) да не би слчайно те да не са имали 2ки 8-) ...... само за протокола, по принцип се водя към отличниците ... 8)

+ ;-)

TrickyAngel
11-03-2011, 13:49
Директно казваш, не е краят на света...

Off topic: Щом до сега не си имал 2ки, какво си имал?! о.0 Това е входно, до колкото знам е върху материала от миналата година, които сте го взимали при предишния учител?! Защо обвиняваш учител, който не ти го е предавал това, че не му разбираш обясненията...

mynichkaTanq
11-03-2011, 15:19
колкото повече криеш толкова по-зле става...после трябва да се оправдаваш и за оценката и затова че си крил...

vampire_girl_
11-03-2011, 16:28
Имам двойка.

i4o96
11-03-2011, 18:49
колкото повече криеш толкова по-зле става...после трябва да се оправдаваш и за оценката и затова че си крил...
+1

fibichkaa
11-03-2011, 18:55
Прибираш се и казваш :
- Здрасти мамо , Здрасти тате как ви мина деня ?
-Добре
- Ама аз исках да ви кажа ,че имам цафарка ама нищо не разбирам , и дали ще може да ми наемете учителка и въпроса се приключва :D

problemswithbiology
01-20-2021, 14:13
Моля помогнете ми! Имам 2 по биология и не знам как да кажа на родителите си!