PDA

View Full Version : Неволи, моля за съвет!



crazy93
11-02-2011, 20:52
Здравейте, с гаджето ми сме заедно от около 10 месеца. Първоначално нещата вървяха добре, но към четвъртия месец той започна да ме отбягва. Не искаше да излизаме вечерите, не ми отговаряше по скайпа, абе имаше нещо странно. Излизаше с оправдание, че има важна работа, свързана със семейството му и за това не можел да ми отдели нужното внимание. Най-накрая, след двуседмична "раздяла" отново се видяхме и ходихме на бар с едни общи приятели. Когато го питах, какво се е случило, той ме сряза с думите "Споко всичко е наред, няма от какво да се притесняваш".:?
Нещата пак потръгнаха докато преди седмица и половина започна да се повтаря същата история. Не ми вдига на обажданията, на скайпа е инкогни и се прави на заспал. Преди два дни измисли някаква семейна история. Страхувам се да не би някоя бивша да го тормози или да е изгубил чувствата си към мен... Дайте ми някакъв съвет моля. Как мога да разбера истината?

thegreenzombie
11-02-2011, 20:56
това още не го схващам... задължително ли е на ден да му се обаждаш по 312472427 пъти.. да му пишеш в скайп "???" , "!!!" .... "защо не пишеш" ..... ами ако човека наистина си има работа и не може да ти отговори, не защото те отбягва или защото го иска, а просто защото си има проблеми и не иска да те занимава.... логика

bitchwolf
11-02-2011, 20:56
Или си е намерил друга и си те държи за резерва, или не знае какво иска :? Говори с него,постави му обяснението като условие,за да вземе да ти обясни..ако не ще..няма какво повече да се желае там.

fenkaaa
11-02-2011, 20:57
Не знам какво да ти кажа,ако бях на твое място щях да му проверя телефона.

Аз нямам такива проблеми поради причината,че и двамата си имаме паролите навсякъде от доста време и няма как да се излъжем.. така че ти остава единственият вариант - телефона,но това е малко подло,така че по-добре му кажи какви мисли ти минават през главата,поговорете,питай го дали иска да е с теб,дали има нещо което крие,защото и теб те мъчи това.. пък АКО наистина има нещо,може да изпюе камъчето :)

DragonLady
11-02-2011, 21:00
Или си е намерил друга и си те държи за резерва, или не знае какво иска :? Говори с него,постави му обяснението като условие,за да вземе да ти обясни..ако не ще..няма какво повече да се желае там.

+1
Има нещо мръсно в тая работа и не го ли притиснеш до стената, няма да изплюе камъчето.

NambyPamby
11-02-2011, 21:07
С разговор. Няма ли общуване, пиши го бегало. Отбележи си на един лист, ако искаш, какво не ти се нрави, за да имаш някаква отправна точка по време на разговора, за да бъде той ползотворен.

Бтв, тва ровене в телефони и тва влизане в профилите на другия с неговата парола, независимо дали ви е дадена доброволно... отвратителни сте, заклевам се. По бих преживяла да ми изневерят, отколкото да ми навлизат в личното пространство.

ledenakrasota
11-02-2011, 21:08
Има нещо мръсно в тая работа и не го ли притиснеш до стената, няма да изплюе камъчето.

+1




Един приятел така не прави. Не ти е гадже. :) Зарежи го! :)

fenkaaa
11-02-2011, 21:11
С разговор. Няма ли общуване, пиши го бегало. Отбележи си на един лист, ако искаш, какво не ти се нрави, за да имаш някаква отправна точка по време на разговора, за да бъде той ползотворен.

Бтв, тва ровене в телефони и тва влизане в профилите на другия с неговата парола, независимо дали ви е дадена доброволно... отвратителни сте, заклевам се. По бих преживяла да ми изневерят, отколкото да ми навлизат в личното пространство.

Всеки има право на избор и начини как да е напълно уверен в половинката си,при нас преди време имаше малко съмнения,затова той реши,че трябва да направим така,но пък не ми пречи нито на мен,нито на него :)

FuckedUp
11-02-2011, 22:38
С разговор. Няма ли общуване, пиши го бегало. Отбележи си на един лист, ако искаш, какво не ти се нрави, за да имаш някаква отправна точка по време на разговора, за да бъде той ползотворен.

Бтв, тва ровене в телефони и тва влизане в профилите на другия с неговата парола, независимо дали ви е дадена доброволно... отвратителни сте, заклевам се. По бих преживяла да ми изневерят, отколкото да ми навлизат в личното пространство.

Харесва ми начина ти на мислене :)

ПТ: Дай му малко пространство, а?

robles
11-03-2011, 01:10
С разговор. Няма ли общуване, пиши го бегало. Отбележи си на един лист, ако искаш, какво не ти се нрави, за да имаш някаква отправна точка по време на разговора, за да бъде той ползотворен.

Бтв, тва ровене в телефони и тва влизане в профилите на другия с неговата парола, независимо дали ви е дадена доброволно... отвратителни сте, заклевам се. По бих преживяла да ми изневерят, отколкото да ми навлизат в личното пространство.

Всеки има право на избор и начини как да е напълно уверен в половинката си,при нас преди време имаше малко съмнения,затова той реши,че трябва да направим така,но пък не ми пречи нито на мен,нито на него :)


Явно при вас тва навлизане в личното пространство е избор. В смисъл такъв, знаете си паролите и т.н, вече сами си преценявате дали ще ги използвате, за да си ровите из профилите/хронологиите...

Въпреки че и аз не го разбирам много тва, имала съм силно доверие в някого и никога не ми е пречило да ми знае паролата примерно, просто не мисля, че ТРЯБВА... а ако някой, някой ден ми каже паролата си, не бих се възползвала да му чета/разглеждам нещата, освен ако той не пожелае да ми ги покаже...

SisiStrange
11-03-2011, 03:44
И според мен се е появила друга. В една връзка проблемите се споделят и хората си помагат. Това е нормалното. Не да се крие като мишка и да и къса нервите. Не вярвам да я "пази" от стреса, идващ с проблемите му, изтормозвайки я да мисли, че е нежелана.

Относно ровенето, на мен това ми се види някак унизително и от двете страни. Нито на мен би ми било приятно да седят и да ме проверяват, нито бих се чувствала хубаво, проверявайки го. На моето момче не му знам никъде паролите и той не знае моите и така е по-добре.

Sh@d0w
11-03-2011, 04:56
И според мен се е появила друга. В една връзка проблемите се споделят и хората си помагат. Това е нормалното. Не да се крие като мишка и да и къса нервите. Не вярвам да я "пази" от стреса, идващ с проблемите му, изтормозвайки я да мисли, че е нежелана.

Относно ровенето, на мен това ми се види някак унизително и от двете страни. Нито на мен би ми било приятно да седят и да ме проверяват, нито бих се чувствала хубаво, проверявайки го. На моето момче не му знам никъде паролите и той не знае моите и така е по-добре.

^this.

gabsit000
11-03-2011, 05:09
Относно ровенето, на мен това ми се види някак унизително и от двете страни. Нито на мен би ми било приятно да седят и да ме проверяват, нито бих се чувствала хубаво, проверявайки го. На моето момче не му знам никъде паролите и той не знае моите и така е по-добре.



относно цитата съм съгласна много,това даже предизвиква по-голямо напрежение м/у двойката,една от най-добрите ми приятелки,с последното си гадже когато вече ходеха от година и няколко месеца,решиха да си разменят паролите уж от чисто любопитство,то какво стана превърна им се в мания и фикс идея и почнаха да се дебнат само и от там тръгнаха скандалите и последвалата раздяла,заради ревност ...
Мисля,че трябва да говориш и да го попиташ открито какво става,аз на твое място надали ще седя и ще чакам някой да не ми обръща внимание,да виждам явно,че има проблем и да мине с номера: "че всичко е наред",няма такива филми или ми споделя какво му е и решаваме проблема или си хваща пътя,предполага се,че трябва да си имате доверие,все пак 10 месеца и е голям период от време,в който сте се опознали и надали трябва да криете каквото и да е било,но ако наистина става дума за друга,мисля,че знаеш как трябва да постъпиш...

Mi6inka
11-03-2011, 06:30
С разговор. Няма ли общуване, пиши го бегало. Отбележи си на един лист, ако искаш, какво не ти се нрави, за да имаш някаква отправна точка по време на разговора, за да бъде той ползотворен.

Бтв, тва ровене в телефони и тва влизане в профилите на другия с неговата парола, независимо дали ви е дадена доброволно... отвратителни сте, заклевам се. По бих преживяла да ми изневерят, отколкото да ми навлизат в личното пространство.

Съгласна! Какви са тези детински неща. Има една дума 'доверие', която е много важна за връзките..

anonymous708973
11-03-2011, 06:34
Аз нямам такива проблеми поради причината,че и двамата си имаме паролите навсякъде от доста време и няма как да се излъжем..

Тва като образец ли беше дадено...

IseeDEADbodies
11-03-2011, 07:22
А толкова ли е невъзможен варианта наистина да има някакви семейни проблеми :-o. Макар че пък на приятелката си ако не каже, то на кого друг оО Не знам, странни птици сме хората :lol: Все пак опитай се да разбереш какво се случва, покажи му, че ти пука за него... ако наистина е така ;д

GossipGirl89
11-03-2011, 08:52
Имаше един лаф "Хайде да не се следим, че ще вземем да се хванем". Почнеш ли един път да се ровиш в личното пространство на човека до теб, се почва и с напрежението и последвалите скандали... Накрая дори дребните неща ще ти се струват като огрооомен проблем, който трябва да обсъдите карайки се... Така че по-добре да не се стига дотам. За мен това не е оправдаване на доверие. Аз ако му имам доверие на един човек, няма да имам нужда да му знам паролите по сайтовете, за да си успокоявам съвестта...

По темата: Варианти много. Може наистина да си има някакви семейни проблеми човека, а може и да си е хванал друга... или пък това да му е начина да те разкара. Най-добре се вижте, седнете, поговорете като големи хора и ги изяснете тия работи. Кажи му, че принципно не е длъжен да споделя ако не иска, но пък ти за това си му приятелка и си до него - да го подкрепяш и да му помагаш в такива моменти.

crazy93
11-05-2011, 18:10
Вчера гаджето ми разкри защо 2 седмици се е "криел" от мен и каква всъщност е била историята. Преди 6 месеца са вкарали баба му за операция на рак на гърдата и той е трябвало да стой като придружител в болницата за 15-16 дни. Не е искал да ми казва, за да не се тревожа излишно. Преди две седмици, на профилактичен преглед лекари са открили разсейки в стомаха и пак е трябвало да бъде с нея в болницата след операцията. Той ми каза също, че му е много мъчно за нея, защото го е отгледала до 7 годишна възраст и се страхува да не я изгуби. :-# :-# :-# Това и мен ме разтревожи много и цяла нощ съм си мислела какво му е... Доста хора от форума се оказаха прави.....

thegreenzombie
11-05-2011, 18:13
^сега виждаш ли, колко повърхностна си всъщност :?

LeprikonA
11-05-2011, 18:24
^сега виждаш ли, колко повърхностна си всъщност :?

но не е гадателка, нали? от къде може да разбере, че е така, и колкото и търпелив да си, в един момент вече се чудиш какво става. какви са тия отношения без доверие? никакви.