PDA

View Full Version : MacOS 10.6.3 на обикновено PC. УСПЯХ!



dimitar_ak
11-03-2011, 05:37
Момчета и момичета успях. Вдигнах MacOS на домашната си машина. Все още има какво да се прави, но старта е обещаващ. Проблемът е, че не съм пуснал още звука, а мрежовия драйвер работи само в Safe Boot.

Ето и малко подробности.

Машината:
Дъно ASUS P5KPL-AM SE
Процесор Intel® Pentium® Processor E5300
Памет 2GB
HDD 320GB SATA и 80GB IDE (На големия си оставих Windows 7 и още не съм решил въпроса с dual boot. Обръщам дисковете в BIOS)
ASUS DVD-RW SATA

За инсталацията ползвах Retail диск на Snow Leopard 10.6.3 и iBoot за bootloader. Ако имате интерес ще дам и линкове. Не твърдя, че този метод на инсталация ще тръгне на всеки хардуер. На служебното ми дъно ASUS P5Q-PRO има проблеми с разпознаването на дисковите контролери и инсталацията забива.

11-03-2011, 05:52
Като се има предвид, че не е Mac, а хакинтош, малко Ram имаш, а и слаб процесор ще е добре да кажеш, каква ти е била целта да го слагаш.
Маковете се ползват от графични дизайнери и за видеообработка, а те изискват доста силни параметри.
И аз бях решил преди няколко месеца да слагам заради няколко програми, които вървят само на Mac, но след като 100 пъти ми обясниха, че е загуба на време и няма да работи толкова добре като истински се отказах.

dimitar_ak
11-03-2011, 06:04
Целта е да подкарам xCode.

Wax
11-03-2011, 11:24
И аз съм го подкарвал, ама на VMWare

11-03-2011, 13:25
Бях свалил около 200Гб с различни версии на Mac и даже направо готови за пускане в VMWare, а чак след това разбрах, че процесора ми не подържа инсталирането му във виртуална машина.Няква виртуална/хардуерна виртуализация беше, но не помня, защото два дена ревах и забравих.

Cybershot
11-03-2011, 14:33
Може би процесора не ти е поддържал инструкциите SSE2.0/3.0 ако не се лъжа бяха за MAC.

MrCreeper
11-03-2011, 15:07
Бях свалил около 200Гб с различни версии на Mac и даже направо готови за пускане в VMWare, а чак след това разбрах, че процесора ми не подържа инсталирането му във виртуална машина.Няква виртуална/хардуерна виртуализация беше, но не помня, защото два дена ревах и забравих.

Теб те видяхме колко разбираш :D

11-03-2011, 15:29
Нарочно се заяждаш с мен, защото знаеш, че след 20 години няма да съм жив, за да пробвам програмата, която ще промени света и е измислена от теб.
10 пъти съм писал, че от хардуер нищо не разбирам, а мнението ми за геймърчета като теб е, че не си заслужава да си губя времето в обмисляне на постовете ви.

sToyAncHo
11-03-2011, 18:49
Еми браво :) Аз си мислех, че на толкова рам не можеш да подкараш Виста (което си е факт), но все пак браво добре си се справил. Късмет със звука.

straus
11-03-2011, 19:14
Браво колега, аз преди се мъчих с някви версии от замунда, само дето изпекох няколко двд-та. Уж по спецификации поддържа и процесора и чипсета, ама уви не тръгна. Защо.. не знам

dimitar_ak
11-04-2011, 06:24
Изпекох поне 10 диска докато намеря дистрибуция която да зареди. Накрая се оказа че тръгва най-добре с retail диска и просто му трябва подходящ bootloader. Не свалях от замунда, а от линкове дадени в http://www.insanelymac.com/

11-04-2011, 08:22
http://wiki.osx86project.org/wiki/index.php/Main_Page

Първо е хубаво да се погледне тук

dimitar_ak
12-25-2011, 19:39
Направих Upgrade до 10.6.8 и вече не ползвам CD за bootloader. Машината зарежда MacOS още с включването от HDD-то. Всичко работи, без входовете на звуковата карта. Успешно ползвам и xCode4, Microsoft Office, Eclipse