PDA

View Full Version : ПРОБЛЕМ С ЛИЦЕТО



bloodymirror
11-03-2011, 06:44
Здравейте,от доста време се боря с едни пъпки,получени ми от един скапан фон дьо тен,какво ли не съм ползвала сякакви мазила,хума,салицилови спиртове,но нищо.. чудя се дали не са запушени,но не знам как изглеждат запушените пори. Който е имал същият проблем с какво го е излекувал? Казаха ми за трици,дали спред вас ще помогнат? :(

Slynchiicee
11-03-2011, 06:57
1 шишенце салицилов спирт 1% ( за да не ти изсуши прекалено кожата ) + 5-6 таблетки Хлорнитромицин (продава се в аптеката на блистерче около 1,70лв най-много) разтваряш слагаш в хладилника,после вадиш разклащаш го добре,защото хлорнитромицина се утаява.. мажеш се и пак си го прибираш в хладилника :) отгоре можеш да се намажеш с някакво леко кремче,за да не ти се суши прекалено кожата. :-) на мен лично страшно много ми помогна.Успех,дано съм помогнала :-)

nnn1993
11-03-2011, 07:00
Преди пъпките от фдт какво си използвала за почистване на лицето?От колко време е така?Качи снимка на някои от участъците с пъпки.Какъв фдт си използвала?

koshtramba
11-03-2011, 08:53
1 шишенце салицилов спирт 1% ( за да не ти изсуши прекалено кожата ) + 5-6 таблетки Хлорнитромицин (продава се в аптеката на блистерче около 1,70лв най-много) разтваряш слагаш в хладилника,после вадиш разклащаш го добре,защото хлорнитромицина се утаява.. мажеш се и пак си го прибираш в хладилника :) отгоре можеш да се намажеш с някакво леко кремче,за да не ти се суши прекалено кожата. :-) на мен лично страшно много ми помогна.Успех,дано съм помогнала :-)

Малеее, много компетентни сте, бе.
Не препоръчвайте неща, на които не знаете какъв е ефекта след 2 години ( а повярвай ми, аз знам ). Все още не мога да си оправя лицето от този спирт и хлорнитромицин, както и още няколко човека около мен.

Slynchiicee
11-03-2011, 09:02
Препоръча ми го козметик,който повярвай ми си знае работата,това че ти си имала проблем не значи,че всички имат ;) + това го ползвам редовно от супер много време и може би надминава 2 години да ти кажа още не ми е паднало лицето :)

billytalent
11-03-2011, 09:48
Можеш да пробваш със сапун Акне аут.
Аз в момента го използвам и има ефект, но на мене пъпките ми се появиха по бузите от някакви перли на Ейвън :o

xxxbrokenhearthxxx
11-03-2011, 10:46
Пробвай лосиона на Акне Аут или Гарниер пюр актив ексфобръшър :)

summerxtime
11-03-2011, 14:14
1 шишенце салицилов спирт 1% ( за да не ти изсуши прекалено кожата ) + 5-6 таблетки Хлорнитромицин (продава се в аптеката на блистерче около 1,70лв най-много) разтваряш слагаш в хладилника,после вадиш разклащаш го добре,защото хлорнитромицина се утаява.. мажеш се и пак си го прибираш в хладилника :) отгоре можеш да се намажеш с някакво леко кремче,за да не ти се суши прекалено кожата. :-) на мен лично страшно много ми помогна.Успех,дано съм помогнала :-) И аз така се лекувам :D

musicbaby
11-03-2011, 14:19
и аз със спиртче се лекувам

koshtramba
11-03-2011, 14:26
Препоръча ми го козметик,който повярвай ми си знае работата,това че ти си имала проблем не значи,че всички имат ;) + това го ползвам редовно от супер много време и може би надминава 2 години да ти кажа още не ми е паднало лицето :)

Да си чувала за памет на кожата, нещо? Че ше спре да ти действа? И тогава идва ада! И пак ще си говорим като всичко приспано в кожата излезе наяве, тогава нищо не помага. :lol: Да живее малоумната ти козметичка! :)

teen4e55
11-03-2011, 14:29
Според мен най-добре отиди на козметик, за да ти каже от какво точно има нужда лицето ти :) Иначе аз съм много доволна от Acneout

Colombia
11-03-2011, 17:15
И пак ще си говорим като всичко приспано в кожата излезе наяве, тогава нищо не помага. :lol:

Тука има много истина!

Вземи си качествена козметика.

Hilary_
11-03-2011, 17:34
хмм първо според мен си дай почивка от фдт, за да се изчистят порите.
За мазане .. пробвай с медицинска козметика. :-o

MegiBoOm
11-03-2011, 17:48
хмм първо според мен си дай почивка от фдт, за да се изчистят порите.
За мазане .. пробвай с медицинска козметика. :-o

ИВОСТИН

bloodymirror
11-03-2011, 17:51
Препоръча ми го козметик,който повярвай ми си знае работата,това че ти си имала проблем не значи,че всички имат ;) + това го ползвам редовно от супер много време и може би надминава 2 години да ти кажа още не ми е паднало лицето :)

Да си чувала за памет на кожата, нещо? Че ше спре да ти действа? И тогава идва ада! И пак ще си говорим като всичко приспано в кожата излезе наяве, тогава нищо не помага. :lol: Да живее малоумната ти козметичка! :)

Лелеее ужас и на мен ми го препопръча една аптекарка и се мажех с него : X какви са ефектите след време? ужаас!

bloodyF
11-03-2011, 17:58
на мен пъпки ми излязоха след като се измих с 3в1то на гарниер
и в момента са рани... :smt078
ебати гадното е..
да ги еба и в гарниерите..
дайте нещо да се мажа ..мия се с клийн енд клиър едно зелено с лимонена трева,ексфолиант за всеки ден
мазах се с един матиращ ама нищо не стана
сега пробвам с една арника за всичко..в розова кутия е..

MegiBoOm
11-03-2011, 18:02
Аз преди седмица си купих едно нощно кремче на Ивостин за мазна и склонна към акне кожа. Е за тази една седмица има коренна разлика.

PullMeCloser
11-03-2011, 18:03
И аз съм пробвала този спирт, няколко пъти само на 1-2 пъпки, които в последвтвие се оказаха от комар(май). Резултата беше-обелена кожа по ЦЯЛОТО чело и ЦЕЛИЯ нос, при положение, че мазах САМО пъпчиците, а теб яха малки и малко.

bloodymirror
11-03-2011, 18:09
Не знам вече.. какво ли не съм пробвала.. салицилов спирт и този антибиотик,акне аут,гарниер пюр,клин енд клиър,крем здраве,лосион на Нивеа,хума..никакъв ефект върху тези пъпки,не са гнойни,но си личат :{{{ не знам казаха ми за трици,дали ще помогне? кощрамба,аз си спомням,че ти беше писала преди време,че ти се запушили порите от некачествено почистване на грима,имала ли си моят проблем и какво би ми препоръчала ти? :)

Colombia
11-03-2011, 18:13
Аз пък съм с измиващия гел на Ивостин за мазна кожа.
Меги я кажи в какво точно се изразява разликата?
Аз съм доволна от гела,не изсушава кожата и почиства добре :)

Иначе bloodyF и аз го ползвам този ексфолиант.ЛЮБИМ МИ Е!
Обаче,ако имаш ранички,не знам до колко е добре да го ползваш.Можеш да пробваш гела на Ивостин.

MegiBoOm
11-03-2011, 18:17
Ами пъпките, които имах просто значително намаляха и в момента, да чукам на дърво, почти не ми излизат.

Colombia
11-03-2011, 18:27
Благодаря!

koshtramba
11-03-2011, 19:02
Препоръча ми го козметик,който повярвай ми си знае работата,това че ти си имала проблем не значи,че всички имат ;) + това го ползвам редовно от супер много време и може би надминава 2 години да ти кажа още не ми е паднало лицето :)

Да си чувала за памет на кожата, нещо? Че ше спре да ти действа? И тогава идва ада! И пак ще си говорим като всичко приспано в кожата излезе наяве, тогава нищо не помага. :lol: Да живее малоумната ти козметичка! :)

Лелеее ужас и на мен ми го препопръча една аптекарка и се мажех с него : X какви са ефектите след време? ужаас!

Ми, едно на ръка, че е прекалено силно (наистина действа докато го ползваш), но самия антибиотик може да се каже, че "приспива" кожата и така не образува пъпки, а нечистотите и пъпките си остават под кожата. И всичко, което е трябвало да излезне... просто се приспива под кожата, и си седи там. Когато, обаче, продължаваме да си го обожаваме и преобожаваме "лосиона", го ползваме постоянно... до момента, в който спира да действа (след 2-рата година горе-долу, всъщност е индивидуално, зависи кога кожата свикне с него) Тогава опъваш кожата на лицето и виждаш МИЛИУМИ.. и пъпките започват да избиват. Тегаво е. И на козметик ходих и пак щетите са налице 4та година и още не съм се изчистила напълно. Хората около мен по същия начин. Така че, съветвам ви, не си вкарвайте такъв автогол. :)

bloodymirror
11-03-2011, 19:40
Препоръча ми го козметик,който повярвай ми си знае работата,това че ти си имала проблем не значи,че всички имат ;) + това го ползвам редовно от супер много време и може би надминава 2 години да ти кажа още не ми е паднало лицето :)

Да си чувала за памет на кожата, нещо? Че ше спре да ти действа? И тогава идва ада! И пак ще си говорим като всичко приспано в кожата излезе наяве, тогава нищо не помага. :lol: Да живее малоумната ти козметичка! :)

Лелеее ужас и на мен ми го препопръча една аптекарка и се мажех с него : X какви са ефектите след време? ужаас!

Ми, едно на ръка, че е прекалено силно (наистина действа докато го ползваш), но самия антибиотик може да се каже, че "приспива" кожата и така не образува пъпки, а нечистотите и пъпките си остават под кожата. И всичко, което е трябвало да излезне... просто се приспива под кожата, и си седи там. Когато, обаче, продължаваме да си го обожаваме и преобожаваме "лосиона", го ползваме постоянно... до момента, в който спира да действа (след 2-рата година горе-долу, всъщност е индивидуално, зависи кога кожата свикне с него) Тогава опъваш кожата на лицето и виждаш МИЛИУМИ.. и пъпките започват да избиват. Тегаво е. И на козметик ходих и пак щетите са налице 4та година и още не съм се изчистила напълно. Хората около мен по същия начин. Така че, съветвам ви, не си вкарвайте такъв автогол. :)

На мен адски мн ми се бели кожата и все си мислех,че това не е хубаво за кожата ама... а какво би препоръчала в моя случай? :\

Slynchiicee
11-03-2011, 19:44
Препоръча ми го козметик,който повярвай ми си знае работата,това че ти си имала проблем не значи,че всички имат ;) + това го ползвам редовно от супер много време и може би надминава 2 години да ти кажа още не ми е паднало лицето :)

Да си чувала за памет на кожата, нещо? Че ше спре да ти действа? И тогава идва ада! И пак ще си говорим като всичко приспано в кожата излезе наяве, тогава нищо не помага. :lol: Да живее малоумната ти козметичка! :)

Лелеее ужас и на мен ми го препопръча една аптекарка и се мажех с него : X какви са ефектите след време? ужаас!
хаха еми аз проблеми не съм имала, а относно привикването не се мажа всеки ден ;) а само когато видя малка пъпчица третирам само мястото :)

dami666
11-03-2011, 19:50
По-добре дерматолог,ще ти каже най-добре.Аз от кофти козметика получих розови петна по цялото тяло,които търпях 2 месеца,заради собствена глупост.

koshtramba
11-03-2011, 19:51
+ това го ползвам редовно

;)

Виж, ако е само върху проблемното място, нещата вече седят маалко по-различно.

shambles
11-03-2011, 19:55
На мен за черни точки и на кака за пъпки ни помогнаха много ексолиантът на Рефан (предполагам всякакъв за лице/лице и тяло, за да не е много груб става) и 3 в 1-то на Балеа young. То се води за почистване + маска + ексфолиант, но аз го нанасям като маска след ексфолианта на Рефан.
Ако за в бъдеще ползваш пак ФДТ или пудра, най-добре си вземи минерални.

Slynchiicee
11-03-2011, 20:06
+ това го ползвам редовно

;)

Виж, ако е само върху проблемното място, нещата вече седят маалко по-различно.


е разбира се че не се мажа всеки ден -цялото лицеее - а само когато има проблемно местенце хоп с тампончето,но под редовно имах предвид винаги когато усетя проблемче , в крайна сметка споделих своя успех и всички ме нападнаха еми купувайте си тогава няква шибана козметика дето на мойта приятелка и изгоря лицето и после ходеше 2седмици все 1 е изгоряла в фитнеса :)

MidnightLove
11-03-2011, 20:29
Аз също имах много проблеми с пъпките, но един лекар ми изписа Зинерит и много ми помогна.Може да пробваш, но трябва да знаеш,че е много индивидуално. Тук пишат,че от АкнеАут са много доволни,а аз получих страшни обриви от него. Затова се консултирай с дерматолог най-добре :)
И koshtambra е права, трябва да сменяш продуктите, защото кожата привиква и действието изчезва. А с борбата с пъпките най-много помагат козметиците. Като имах много проблеми ходих по 1 път на две седмици и лицето ми за 2-3 месеца се оправи. Сега, да чукна на дърво, ходя 1 път на 1-2 месеца и всичко е наред :)

koni
11-04-2011, 05:25
Съвсем права си, при акне най - помага редовното ходене на козметик. Само че ние често се сещаме когато вече се е влошило положението.

bloodymirror
11-04-2011, 07:54
По същият начин изглеждат и моите :{ http://impulse-studio.com/bg/images/services/17_skin_acne_a.jpg то сега разбирам,че това се води акне :( понеже нямам финанси сега за козметичка,може ли някой да ми препоръча нещо ефикасно да ги изчисти?

MegiBoOm
11-04-2011, 16:09
Казах ти - пробвай с Ивостин.
90% от използвалите го са страшно доволни.

bloodymirror
11-04-2011, 17:51
Казах ти - пробвай с Ивостин.
90% от използвалите го са страшно доволни.

Ще си го купя,но кое по-точно в интернет има разни маски,лосиони.. ти кое си ползвала за пъпки?

MegiBoOm
11-04-2011, 17:58
Трябват ти ето тези две неща:

http://www.kozmetika.bg/show/IWOSTIN/34519_Нощен-крем-за-лице-против-акне/

http://www.kozmetika.bg/show/IWOSTIN/34517_Гел-за-миене-на-лице-против-акне/

:)

bloodymirror
11-04-2011, 18:06
Трябват ти ето тези две неща:

http://www.kozmetika.bg/show/IWOSTIN/34519_Нощен-крем-за-лице-против-акне/

http://www.kozmetika.bg/show/IWOSTIN/34517_Гел-за-миене-на-лице-против-акне/

:)

Олелее бая парички ще трябва да оставя...дано си струва :\\\ а то излиза г/д колкото едно посещение при козметик,кое от двете ще си заслужава повече парите? :)

MegiBoOm
11-04-2011, 18:09
Значии да ти кажа, аз в момента ползвам само нощният крем и съм супер доволна, но за разлика от теб имам горе-долу по-малко пъпчици, за това не ти гарантирам кой знае колко огромен резултат, ако и ти решиш да ползваш само крема.

Иначе според мен повече си заслужава да си ги вземеш тях, защото ще ги ползваш доса дълго време, а и ако отидеш на козметик, то от един път няма как да стане - ще трябва втори,трети, ако не й повече, за да се нормализира положението.Смисъл ти си решаваш.

bloodymirror
11-04-2011, 18:13
Ами ще ги пробвам значи :) А да попитам само казаха ми,че много хора си купували при акне Зинерит,било много ефикасно,някакви мнения за него имате ли : ?

billytalent
11-04-2011, 18:25
Ами ще ги пробвам значи :) А да попитам само казаха ми,че много хора си купували при акне Зинерит,било много ефикасно,някакви мнения за него имате ли : ?

За мене Зинерита е най-доброто. Миналата година имах ужасни пъпки, направо на рани бяха станали и само с това се оправих.
Аз си мислех, че след като пъпките са ти се появили от фдт са някакви ситни, като обрив.

MegiBoOm
11-04-2011, 18:26
Нали ти обясних,че моята форма на "акне" са просто дребни пъпчици и лично аз, когато отидох да скупувам (не знам от какъв зор беше) аптекарката ми каза,че това ще е твърде сило за кожата ми и има вероятност да ми я обели, при което не се отказах да си го взимам.

bloodymirror
11-04-2011, 18:35
Ами ще ги пробвам значи :) А да попитам само казаха ми,че много хора си купували при акне Зинерит,било много ефикасно,някакви мнения за него имате ли : ?

За мене Зинерита е най-доброто. Миналата година имах ужасни пъпки, направо на рани бяха станали и само с това се оправих.
Аз си мислех, че след като пъпките са ти се появили от фдт са някакви ситни, като обрив.

А дали има някакво вредно действие? Примерно като салициловия спирт да разрупава кожата,да я бели и т.н :)

billytalent
11-04-2011, 18:39
При мен не съм забелязала подобни странични действия. След Зинерита винаги си нанасях кремче на Нивеа и не съм имала никакви проблеми. :>

mohyyy
11-04-2011, 19:18
Пробвай лосиона на Акне Аут или Гарниер пюр актив ексфобръшър :) Не мисля че Акне аут е много добро решение много хора го хвалятно на мен от него ми излязоха пъпки. При всеки е различно все пак.

RockaVenomy
11-06-2011, 19:26
препоръчвам ти да спреш да използваш всякакъв вид фдт от него се получават много пъпки ако не използваш основа има един крем който изсушава пъпките за две седмици на немка фирма е но не си спомням как се казва на мен ми свърши доста работа а проблема със запушените пори които често наричаме черни точко след като излезнеш от банята ги цеди тогава порите стават по-широк :) :)

kalpazanka
11-06-2011, 20:14
bloodymirror, трябва ти антибиотик. Тук без рецепта можем да ти препоръчаме само Акне аут.
Медицинската козметика е поддържаша терапия, но не основна.

yana0404
11-07-2011, 09:07
Остави малко кожата на мира.Пробвай на Garnier Exto Brusher.Той е добър и почиства кожата.Ако решиш да си го вземеш се ползва 2 пъти в седмицата.Най-добре е да не слагаш никакъв грим и т.н.Имах такива и се махат за 1-2 седмици.

koni
11-07-2011, 16:47
Наистина при проблем ФДТ не е най-доброто опитай с матиращ крем вместо него.