PDA

View Full Version : ТВОЕТО ДОСИЕ!!!



Oldschool
11-03-2011, 09:57
Пахахахаа...

малко да се образовате и не забравяйте, че "Веднъж споделено в нета - остава завинаги", не само във фейсбук... ;)



Това не е по силите нито на КГБ, нито на ЦРУ. Фейсбук знае всичко за членовете си. Дори и онова, което те отдавна са изтрили. Или поне са вярвали, че са го направили.

Оказа се, че социалната мрежа събира абсолютно всички данни на потребителите си, дори и онези, които те отдавна са изтрили, за да ги събере в досие. Концернът е работлив - за всеки потребител се събира средно по една страница информация на ден.

Макс Шремс е на 24 години и следва право във Виена. Той е един от 800-те милиона членове на фейсбук. Регистрирал се е в мрежата преди 3 години.

Преди известно време полюбопитствал да види какви данни събира фейсбук за него, след като некоректното им отношение към личната информация на потребителите все по-често е тема в медиите. През юни попълнил формуляр с искане да види досието си и го праща по мейла. Настоял всички съхранени за него данни да му бъдат пратени на хартия. Такива са правата на всеки потребител в интернет.

Многократно администраторите отказвали да изпълнят молбата му под най-различен претекст. Казват му, че не е в мрежата с истинските си данни и не могат да дават информация на фалшиви профили. Когато е в техен интерес, хората зад фейсбук могат да бъдат и пределно коректни, смее се студентът. Всъщност в мрежата той е бил регистриран с името Макс Шремс вместо с цялото си първо име Максимилиан Шремс. Освен това го изписвал на кирилица. Наложило се да мине на латиница."Бях упорит, а и имах време. Пращах молбата си отново и отново. Същото правеха още 15 приятели от факултета. Един хубав ден получих диск от Калифорния с досието си във фейсбук. Сложих го в компютъра и пуснах информацията от него да се разпечатва. Щях да припадна. 496 MB данни, или 1222 страници! Всичко за мен в най-дребните детайли бе съхранено и обработено от някого в концерна. Досието ми е разделено на 57 глави с различни теми", разказа Шремс пред германската телевизия.

"1222 страници - такова досие един обикновен гражданин няма нито в КГБ, нито в ЦРУ", казва още студентът. В информацията за себе си той открива и глава "Съобщения". В нея са запазени абсолютно всички получени и пратени някога новини, независимо че Шремс е изтрил голяма част от тях. Оказва се, че фейсбук никога не трие! Освен архивирания чат в диска се съдържа подробна информация за всички места, от които Шремс се е логвал в мрежата, информация за браузъра, който е ползвал, статусите му."Това, което тази мрежа прави, е напълно забранено! Затова реших да ги съдя", разказва студентът по право.

Това е възможно едва отскоро, тъй като фейсбук до преди година няма юридическо представителство в Европа. Сега то се намира в Ирландия и мрежата трябва съответно да спазва ирландските закони за защита на информацията. А те са съобразени с нормите на ЕС. Макс Шремс и състудентите му основават организацията “Европа срещу фейсбук” (www.europe-v-facebook.org). Целта им е да накарат възможно най-много потребители на фейсбук да поискат повече прозрачност и спазване на законите. В сайта подробно е обяснено как всеки може да поиска досието си.

След като Шремс разгледал подробно диска, видял, че в него няма информация за качваните видеоклипове, за бутона лайк, който е натискал, нито за снимките, на които е бил разпознаван от приятели. Настоял да получи и тази информация, но му отказали с мотива, че това е "фирмена тайна".

"Моето лице не е ничия фирмена тайна, така че продължих да се боря с тях", разказва виенчанинът. Междувременно фейсбук е залят от искания на потребители да си видят досието Шремс и последователите му са публикували подробни указания как може да стане това. По принцип менюто с бланката за заявление е толкова скрито, че може да се намери само след упорито търсене. След като заявлението е подадено, фейсбук има право да се бави не повече от 40 дни с отговора си. През последните седмици обаче толковахора са последвали примера на Шремс, че концернът започна да праща писма с извинение, че не може да спази срока. "Това не е позволено. Срокът е срок. Фейсбук не може сам да го определя", обяснява обаче Шремс.

Той и състудентите му продължават борбата. "Истински интересно става при връзките - кой кого познава. Това е цял океан от информация. Дискът, който получих, е само върхът на айсберга", казва младежът.

Защо фейсбук не трие данните и какво възнамерява да прави със стари съобщения, не е ясно. Може би става дума за техническа грешка, предполага Шремс. Дори и да е така, тя показва изключителна немарливост към личните данни на потребителите.

Това се подкрепя и от необичайния начин, по който Шремс получил информацията за себе си. Дискът бил пратен с обикновена поща, без дори да е закодиран с парола. Всеки би могъл да го прочете.

Максимилиан и състудентите му подават жалбата си в ирландската агенция за защита на личните данни. В нея работят не повече от 20 души. Сега те са натоварени с борбата срещу световния концерн. Ако ирландците не бяха реагирали, то със защитата на студентите трябваше да се заемат институциите на ЕС.

Но ирландската служба си върши работата - преди седмица обяви, че ще има обиск в офисите на фейсбук, за да видят как и какви данни съхраняват. Паралелно с това тя разглежда и всяко оплакване, подадено срещу социалната мрежа. Шремс вече е формулирал общо 22 обвинения и според някои битката му с концерна изглежда предрешена - вероятно в крайна сметка фейсбук ще трябва да плати 100 000 евро глоба.

Шремс далеч не е такъв оптимист. "Офисът в Ирландия всъщност е само пощенска кутия. Чрез него спестяват данъци. Но истинското представителство е в САЩ. Там са и сървърите, които няма как да бъдат прегледани.

Според европейското законодателство проверката на фирмата тук трябва да е оповестена предварително.

Фейсбук знае от два месеца, че ще има посещение от комисията за защита на данните в офисите си, и вероятно вече е пратил всичко важно в САЩ. Така че кой знае какво няма да бъде намерено.

Но едно е ясно: според европейското право концернът незаконно е съхранявал данни, които потребителите са изтрили", казва студентът. И се готви да продължи битката докрай.

Как да си поискаме данните

Според европейските закони за защита на личните данни всеки човек има право на копие от данните, които всяка фирма съхранява за него. Това важи и за хора извън ЕС. Поради особеностите на фирмената структура на фейсбук право на достъп до досиетата си имат всички ползватели извън САЩ и Канада.

Хора, които нямат профил във фейсбук, също имат право да поискат досие с данни, ако такива все пак се съхраняват чрез информацията, поствана от трети лица.

1. Подготовка

Сканирай паспорта или личната си карта. Шофьорската книжка също върши работа. Фейсбук изисква доказателство, че вие лично искате достъп до данните си, за да е сигурен, че това не прави някой измамник.

2. Попълни формуляра с искане за копие от досието. За да имаш успех:

Коригирай профила си, ако е с псевдоним, напиши истинското си име и истинската си рождена дата.

Иди на страницата с формулярите, тя е много скрита, затова ето линка към нея: www.facebook.com/help/ contact.php?show_form=data_requests

Попълни формуляра с всички данни и прикачи копието от паспорта си.

Като законово основание (последната графа) напиши Section 4 DPA или Art. 12 Directive 95/46/EG.

Ако по някаква причина не можеш да пратиш формуляра онлайн, разпечатай го и го прати по пощата.

3. Бъди упорит!

Фейсбук се опитва да се измъкне по всякакъв начин. Обикновено първо се получава имейл с уверение, че можете да прочетете досието си и онлайн. Това, което се вижда онлайн обаче, е микроскопична част от наистина събраното за вас. Настоявайте за цялото си досие. При следващите си искания заплашвайте, че ако не ви отговорят, ще подадете сигнал до ирландската комисия за защита на данните (Irish Data Protection Comission).

Фейсбук може да бави отговора си 40 дни от пращането на първото заявление. Когато получиш най-накрая диск с PDF данни, се приготви за разпечатването на средно около 1000 страници! Ако видиш сред тях данни, които си изтрил отдавна, непременно се свържи с организацията на студентите на имейл areq_found@europe-v-facebook.org. Те смятат да защитават всички потребители групово.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1099620

machoka
11-03-2011, 10:03
Добре дошли )

Само ще ви открехна, че не само фейсбук пазят 'изтрити вече данни и коренспонденции' и съвсем не е 'техническа грешка')

StringTheoryPracticist
11-03-2011, 10:36
Ако искате да предотвратите/намалите това, постнете линк с новината от сайта на фейсбук стената си и напишете отдолу, който иска да помогне срещу това да го репостне на стената си.

Wax
11-03-2011, 11:42
Хахаха гледах го тва :lol:

И Teenproblem.net прави същото :lol:

BTW: tl;dr

ZeroPoinT
11-03-2011, 13:51
:shock:

Joc
11-03-2011, 13:53
сметни кой е тъпака , който ни следи тъпотиите хахах

ThEKiNgG
11-03-2011, 14:01
Мухаха кой ще ви следи глупостите те сърварите им са толкова претоварени че и архиви ще ми правят.

ZeroPoinT
11-03-2011, 14:01
сметни кой е тъпака , който ни следи тъпотиите хахах
Ъ?

psychopath
11-03-2011, 14:04
Темата да се направи важна и да се трие спама.

yakuza_
11-03-2011, 14:11
Нямам еврейска лицева книга.

StringTheoryPracticist
11-03-2011, 15:11
ъп на темата

сметни кой е тъпака , който ни следи тъпотиите хахах
Надали осъзнаваш това, но експертен анализ на въпросните тъпотии може да разкрие личността ти доста ясно. Ако някой, който има достъп до тези данни, реши да те проучи, може да разбере повече, отколкото ти знаеш за себе си.

TheShoah
11-03-2011, 15:44
ъп на темата

сметни кой е тъпака , който ни следи тъпотиите хахах
Надали осъзнаваш това, но експертен анализ на въпросните тъпотии може да разкрие личността ти доста ясно. Ако някой, който има достъп до тези данни, реши да те проучи, може да разбере повече, отколкото ти знаеш за себе си.
И на този някой ще му пука за това колко пъти на ден сереш или колко гаджета си имал, защото..... ? :-o

StringTheoryPracticist
11-03-2011, 16:23
Сложно е, не ми се пише дълъг пост.

RedArmy
11-03-2011, 17:20
ъп на темата

сметни кой е тъпака , който ни следи тъпотиите хахах
Надали осъзнаваш това, но експертен анализ на въпросните тъпотии може да разкрие личността ти доста ясно. Ако някой, който има достъп до тези данни, реши да те проучи, може да разбере повече, отколкото ти знаеш за себе си.
И на този някой ще му пука за това колко пъти на ден сереш или колко гаджета си имал, защото..... ? :-o
специално за тея две неща на никой няма да му пука, но ако някой ден те привикат като свидетел в РПУ-то не се чуди защо го правят, а си погледни хората, които имаш в "приятели" :lol:

sifon4o
11-03-2011, 18:10
Пенис

ohluv
11-03-2011, 18:50
Ае ся да видим колко сме "свободни" и "независими" 8-)

RedArmy
11-03-2011, 18:58
Ае ся да видим колко сме "свободни" и "независими" 8-)
Бързо си изтрий поста преди да го е видял някой майор или старшина :lol:

FuckedUp
11-03-2011, 20:20
kk
tl;dr

fUcKsMiLe
11-04-2011, 06:02
Мързи ме да го чета(със сигурност ще го направя, като се прибера), ама преди няколко дни даваха по тв-то за фейсбука и там едно момче дето беше разбрало, че още му пазят неща, които са изтрити преди години. о.о
Бях шокирана.

едит: а, то било за същото момче, което го даваха по тв-то :lol:

starburst
11-04-2011, 08:28
Нямам еврейска лицева книга.

WaterLilly
11-04-2011, 11:57
Нямам еврейска лицева книга.

Joc
11-04-2011, 14:26
мен един път ме спряха за проверка на документи е така докато си отивах до магазина точно до блока ми, тааа като ми върна личната карта ушевия ми вика " ти май си много активен в темата за цар кирУ, ше ходиш ли на протеста? " ...



1312

TheManTheLegend
11-04-2011, 14:45
Така е и със форума, спрете да поствате неща за личния си живот и да пишете как сте се нахерцали :o

Joc
11-04-2011, 15:00
ушев, дъщеря ти е при нас ела си я еземи

NomNomNom
11-04-2011, 16:21
Не ми дреме, и ? :lol:

Edit: Не са само фб и форума, прихващането на информация става от всякъде .
Не мога да повярвам, че има хора с интернет, които да не са съобразили това.

И какво , като във форума пише, че съм се чукала с 6 човека, просто съм елементарен човек, с елементарен живот, не завися от всичките тези неща.

Verminaard
11-04-2011, 18:30
Ей за това не ви позлвам еврейските соц. мрежи.

burpp
11-06-2011, 07:30
Линка е невалиден.
Или поне на мен не ми го отваря.

На какъв език трябва да се пише заявлението ?
Инглиш ?

StringTheoryPracticist
11-06-2011, 13:04
Линка има интервал на едно място, трябва да махнеш интервала.

Освен това, като го отвориш, на едно място пише, че можеш да подадеш рекуест за тези неща онлайн, само че ако го направиш ще ти предоставят десетки пъти по-малко информация, а сигурно ще чакаш седмици.

Затова, ако искаш да получиш пълната информация, трябва да пишеш писма.

BladeDancer
11-06-2011, 22:07
мен един път ме спряха за проверка на документи е така докато си отивах до магазина точно до блока ми, тааа като ми върна личната карта ушевия ми вика " ти май си много активен в темата за цар кирУ, ше ходиш ли на протеста? " ...



1312
Те проучват всичко бе .. кво се очудваш хаха :D.

Ся си представям ушев със лаптоп седи и чете постове по форумите :D.

GregoryHouse
11-07-2011, 00:54
Хахаха гледах го тва :lol:

И Teenproblem.net прави същото :lol:

BTW: tl;dr

Koй ли не го прави...

NomNomNom
11-07-2011, 07:52
Хахаха гледах го тва :lol:

И Teenproblem.net прави същото :lol:

BTW: tl;dr

Koй ли не го прави...
и аз това се опитах да обясня, но никаква реакция ;д

Oldschool
11-07-2011, 08:52
ъ, темата станала важна :lol:

NightGuardian
11-07-2011, 09:35
няма ли някакъв начин , да се прегледа досието и след като се види , че няма нищо нередно , да се изтрие? И да можеш спокойно да си премахнеш facebook... :-o

xJawz
11-07-2011, 16:05
Може ли да видя колко ми е дълго досието и колко близо съм до шута в гъза :)

Greennight
11-09-2011, 16:52
Е к'ур бате :lol: Никога не съм смятал,че нета е безопасно място,ама чак пък толкова :shock: :booooomb: :lol:

domain
11-13-2011, 22:26
Reality Check bitches...
Called that shit!
Разработката на М0С@Д и ЦRY ви пази безценните данни -какъв шок, каква изненада...

Някаква колежка ме издебва след лекция и такава почва:
-Aми, аз такова... Да се запознаеме, че ми стана интересно... такоова как говориш с професора...
-Mи не - аз съм супер скучен човек... изобщо не съм интересен *poker_face.jpg
-Не, не в такъв всмисъл... (спрях да слушам "ВСМИСЪЛ")... бля-бля-бля *ходи по мене явно иска да "социализира"... бля-бля-бля... Имаш ли Фейсбук?
-Пфф - не... Това е проказа... *бля-бля-вече превърналата се в рутина храна за асоциалните мрежи... *freedom.jpg
-*потресена, мозъчето й май-не може да го побере... КАК ТАКА ЩЕ НЯМАМ!?!
-Ааа, такова - имам лекция... Чао! *bad_poker_face.jpg

Прстастени сте, нали ? Сигурно в този момент се чудите дали не е светнало нещо в червено Хайде - проверете, знам че се тресете от абстиненция...

Проверихте ли?

Нищо? - Ех,... явно найстина не ви бива...


Някога да сте се замисляли ,че с всяко кликане и постване ставате част от информационна емисия? Тази информация не се губи, но не това е най–тъжното, най–тъжното е, че я давате доброволно, всъщност едва ли осъзнавахте, че я предавате за безвъзвратно ползване... Всъщност не я даваш - фейсбук си я взима. Нека се черпи, нали свети .

Ако сте стигнали до тук и сте фейсбук ползватели , може би нещо не ви е в "ред", а и най–вероятно сте малко по–малко противни .
Знам какво си мислите: :
- На какъв се правиш , и ти имаш фейсбук ,за к’во ревеш ?
- Не шундри - нямам! И съм в цялото си право - не да рева, а да ви крещя в лицето ... и без това няма да ме чуете - фейсбук ме заглушава ...

A вас ви разрушава ...
Хоп , май е време пак да проверите ?Силно се надявам, че няма да забравите, че успоредно със същестуването ви - трябва да се грижите и ъпдейтвате вашето(респективно - и на социума) ЕГО кликайки , виулвайки фотос, тагвайки се он дем, атйендвайки йевенти и лайквайки лайкове... Останалото са само "загуби на време" - шундри та вие губите време, за да гледате как други са го загубили... а после: "нямам време" - та вие нямате живот. Но имате фейсбук, нека ви изпълва (http://voidofsense.blogspot.com/2011/04/blog-post_05.html)

domain
11-13-2011, 22:28
http://static.fjcdn.com/pictures/Problem+Facebook+the+game+you+lost+it_3512f4_26665 44.jpg

InnoraX
11-14-2011, 07:57
Боли ме фара кой, к'во знае за мене. Това че ми имат данните не значи, че са хванали господ за дедовия сеш' се? Да го духат всички педерасти дето следят нета и потребителите.

torVPN
11-15-2011, 10:44
Ако се научите как да не оставяте следи/път към вас, за да няма начин да докажат, че вие сте ги писали нещата няма да имате проблем.
Скапаняците от Гугъл имат поне 100 пъти повече информация от фейса за вас и има основателни причини много хора да ползват VPN тунели или I2P мрежи.

StringTheoryPracticist
11-17-2011, 19:20
Ако се научите как да не оставяте следи/път към вас, за да няма начин да докажат, че вие сте ги писали нещата няма да имате проблем.
Скапаняците от Гугъл имат поне 100 пъти повече информация от фейса за вас и има основателни причини много хора да ползват VPN тунели или I2P мрежи.
Това ти ли си на аватара?

diksi
11-20-2011, 22:53
сефте

torVPN
11-21-2011, 17:50
Ако се научите как да не оставяте следи/път към вас, за да няма начин да докажат, че вие сте ги писали нещата няма да имате проблем.
Скапаняците от Гугъл имат поне 100 пъти повече информация от фейса за вас и има основателни причини много хора да ползват VPN тунели или I2P мрежи.
Това ти ли си на аватара?

Ти с гаджето ли си на твоят?

musS
11-23-2011, 17:24
^ спамер :) а някой, на който му се обяснява, ще каже ли наистина за какво го правят :)

fen7asy
12-02-2011, 21:11
^ спамер :) а някой, на който му се обяснява, ще каже ли наистина за какво го правят :)

с глагола (никнейма ти) знаеш ли кви проблеми имам :с щото е модален глагол и са го взели докато ме е нямало.. пф :с

SupermenBG
12-03-2011, 19:09
яЯЯ кой е тука моя некадърен приятел заблудената олд скул овца мали мали гъзету е заболя какво ще правим сегааа може би оргия в обораааа...кви досиета кви кафета....кво се ровиш кадет нетрябва кво те интерва кой с коя си го слага ей ей ти си мавзолей от тебе нищо нема да стане ЕЙ ...иде ми сега да псувам на майка без да слагам никва запетайкааа“САМО РЕАЛ М+

WarBlaze51
12-05-2011, 14:09
боже какви простотии имало тука лол

Leticcia
12-12-2011, 14:33
наистина не мислех че интернета е толкова опасен

nii4ika
12-19-2011, 07:57
аз и без това не пиша нищо кой знае колко секретно и важно - дори не съм на истинските си години във фейса...

L0ST
12-31-2011, 21:48
Това не е нищо ново. Става дума за огромно количество информация, която е на практика безценна. Прави се масово, по същия начин както андроид телефоните записваха местоположението - т.е. кой къде е ходил, същото и с iphone. Самата операционна система на компютъра, ежедневно свързан с интернет, изпраща прилично голямо количество данни с или без наше позволение. Общо взето тези неща се отричат, но истината е че почти всички в тази сфера съхраняват информация. Самият аз си съхранявам база от данни от около 1000 бивши клиента, които вече не използват услугите на фирмата ми, с определена цел.

LickMe
01-03-2012, 23:20
Интересна информация :)

daq96
01-10-2012, 17:40
Като знам, че аз вечер имам поне по 10 известия (кой какво ми бил постнал на стената), въпреки че имам 160 "приятели", какво става с тези с по 1160 "приятели".

eilhar
02-19-2012, 23:06
е аз просто си храня кифлите във фейсбука , кво толкова съм застрашена :?

flo0pY
02-20-2012, 14:45
Добре дошли )

Само ще ви открехна, че не само фейсбук пазят 'изтрити вече данни и коренспонденции' и съвсем не е 'техническа грешка')

Може би и ти ги пазиш ахх..

Faltera
02-23-2012, 18:36
поредната истина

ch0c0late44
03-09-2012, 17:24
Te знаят много повече от колкото предполагате..Същото е и с телефоните http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=877895

NomNomNom
04-29-2012, 15:31
Продължавам да не разбирам как до сега не сте се сетили, и защо изобщо ви дреме.

Me4encety
05-27-2012, 22:11
Ко ма боли мен,че ги пазят тия неща.Съмнявам се,че ще седнат да ги четат при положение,че за една година човек има средно около 100 статуса и поне 500 чата,а в фейсбук има милиарди потребители.Така че наистина няма от какво да са притеснявам :D

AnzaRe
06-29-2012, 19:37
Никога не се трие нещо...Винаги остава в интернета някъде в някой сървър :) дори и коментарите в този форум също,мнения,дати всичко :)

FunkyPie
08-21-2012, 14:58
заради това не обича да давам лична информация или снимки :?

ForTrant
11-13-2012, 10:23
Добро утро - ей ви демокрация!!!
Свободни сте, ама само така си мислите хехе

Chacho
11-25-2012, 16:16
^Ух, че злоупотреба! Друго си е безобидната ДС.


Измамническите транзакции в банките остават "под радара" ако са достатъчно малки и привидно безобидни, вие за съобщенията си във Фейсбук вдигате врява. :D

fenikss_
11-28-2012, 15:27
Добре дошли )

Само ще ви открехна, че не само фейсбук пазят 'изтрити вече данни и коренспонденции' и съвсем не е 'техническа грешка')

^^a,това е подсьдно :!:

PainInTheAss
04-08-2013, 18:23
Нито името, нито годините са ми истински където и да било :D Камоли лични данни от сорта на ЕГН, местоживеене, училище :D Кой луд подяволите си слага личните данни в фб или ги ползва в гугъл :D Дори в скайпа си не съм си с истинските :D

cveti_petrova2
04-14-2013, 17:28
Дъвка!

NomNomNom
04-18-2013, 15:55
Нито името, нито годините са ми истински където и да било :D Камоли лични данни от сорта на ЕГН, местоживеене, училище :D Кой луд подяволите си слага личните данни в фб или ги ползва в гугъл :D Дори в скайпа си не съм си с истинските :D

Аз.
Технически неграмотна съм и не знам как могат да се доберат до тях, и какво може да ми се случи и колко мога да си изпатя.
И съм особено глупава.

JuStElly
06-16-2013, 22:35
Не сте ли чували, че едно нещо влезе ли веднъж в интернет, никога не излиза. Все си мисля, че не могат да направят кой знае какво с тези данни, много им пука на тях някакви българи какво си пишат в чата, обаче ще ми е интересно, ако някой знае, да каже за какво наистина ги използват и защо ги пазят.

П.П.: Това се случва със ВСЕКИ един сайт, в който влизате, не знам защо погнахте точно фейсбук..

JusttMee_16
06-26-2013, 13:43
:O ...

klimatronik
06-26-2013, 14:01
Нали знаете,че един сериен убиец , психично болен, си играе на томбола с потребители от различни форуми и си избира една жертва? После с хакерските си умения прочита всички данни за нея, намира я и после тя има деца от него.. :D

Zarity
06-29-2013, 01:01
Кви сте конспиратори.

NissaN
08-25-2013, 14:36
Вие се майтапите ама аз имам досие в детска педагогическа стая за сбиване и с двама приятели откраднахме 150 метра кабел с бакър добре,че татко има връзки че....

StringTheoryPracticist
10-01-2013, 11:12
http://www.youtube.com/watch?v=F7pYHN9iC9I
relevant

komata
11-06-2013, 17:22
ВСИЧКИ СТЕ ТОЛКОВА ПРОСТИ, ЧЕ ДОМАШНИЯ ФИКУС ИМА ПО-ГОЛЯМО IQ ОТ ВАС!!!!!!!!!!!!!!

Ani4ka Sladkata-159000159
11-11-2013, 05:20
Пълни тъпотий......!

Ani4ka Sladkata-159000159
11-11-2013, 05:26
ВСИЧКИ СТЕ ТОЛКОВА ПРОСТИ, ЧЕ ДОМАШНИЯ ФИКУС ИМА ПО-ГОЛЯМО IQ ОТ ВАС!!!!!!!!!!!!!!

Ее...., браво
Поне един да каже истината.......!

StringTheoryPracticist
11-11-2013, 13:27
Това не е голямо постижение за домашния фикус, средното IQ тук е -180 (mean = 50, SD = -230)

Mary_Jane_69
12-15-2013, 09:48
moeto e 420

ОР
12-25-2013, 18:31
Твоето е 20 :д

Mary_Jane_69
12-25-2013, 19:43
ne,ti

ГРЕН
01-09-2014, 11:54
Демек ако някой от приятелите ми в фейсбук открадне нещо ще дойдат да ме разпитват ? :D

saruhi
01-09-2014, 12:03
Примерно...

simeonsmm
03-15-2014, 18:26
Добре дошли )

Само ще ви открехна, че не само фейсбук пазят 'изтрити вече данни и коренспонденции' и съвсем не е 'техническа грешка')

Най-вече Google пазят всичко

Arincexmwah
08-17-2014, 17:06
Интересно..

gospodinbigbrother
11-30-2014, 00:48
еееееееееее добро утро ве

MonnyMonsterr
03-15-2015, 22:56
Може да имат тайни заговори с извънземните и затова да пазят нашите данни.

хДД

Btw все тая, всеки си преценява какво да поства в интернет защото дори и да не ти го пазеха, пак може да се разпространи ;) Но е кофти да знаеш че някъде по света има информация за теб която не подозираш че съществува и за която вероятно самия ти си забравил.

stalker681
12-17-2015, 07:08
Доколкото гледам от заглавието какво е твоето досие еми ок.

Досието в Полицията ми е за Връзки с ИДИЛ (Ислямска Държава)

PainInTheAss
07-21-2016, 10:27
сметни кой е тъпака , който ни следи тъпотиите хахах
Сметни кой е тъпака, дето си дава истинските данни..

ОР
12-18-2020, 16:20
bottomtext