PDA

View Full Version : Въпрос за скачането на въже



BeFree
11-03-2011, 12:15
Може ли някой да ми каже кои мускулни групи се натоварват при скачането на въже? Ясно ми е че на краката всички мускули се натоварват но четох,че и някой мускули на торса и на ръцете също ... та въпроса ми е някой може ли да каже кои други мускули освен на краката биват натоварвани? :)

selskitarikat
11-03-2011, 13:04
не съм правил проучвания но мога да ти кажа че се занимавам с бокс и най-доброто упражнение за развиване на издръжливост като цяло (не на ударите ) е скачането на въже то ме натоварва много повече от тичането и някъде бях чел че ако скачаш 10 мин интензивно на въже като казвам интензивно имам предвид бързо и с маймунджълъци на един крак въртене на страни и разни такива това се равнявало на 3,2 км избягани ;)

BeFree
11-03-2011, 13:13
да и аз съм чел,че скачането на въже е едно от най-добрите кардио упражнения ако не е и най-доброто но не мога да кажа със сигурност.Но интересува ме кои мускули се натоварват при това упражнение. :)

selskitarikat
11-03-2011, 13:54
основно прасците се натоварват както и останалите мускули на краката но натоварването на ръцете и др-те мускулни групи е минимално

BeFree
11-03-2011, 13:59
За прасците ми е ясно. Вчера поскачах доста и днес имам ужасна мускулна треска на прасците.Но интересно ми е какво толкова се натоварва в торса и ръцете.

summerxtime
11-03-2011, 14:21
За пръв път чувам ,че можеш да си натовариш мускули на торса и на ръцете от скачане на въже :-o :-o

Adastra
11-03-2011, 18:47
За пръв път чувам ,че можеш да си натовариш мускули на торса и на ръцете от скачане на въже :-o :-o

Е нали го въртиш с ръце ;p Вероятно ако е достатъчно дълго като време се усеща такъв вид натоварване. Според мен зависи доколко се стягаш над кръста докато скачаш, защото аз наистина съм усещал натоварване след усилено упражнение от този вид. Зависи и как въртиш въжето, дали си изпънати лакти (в този случай въртя с китките и съответно предмишницата я усещам леко че се натоварва ) или със свити лакти, в който случай рамената. А понякога просто си стягам корема нарочно да си гледам плочките на огледалото :D :D :D :D

BeFree
11-03-2011, 20:48
За пръв път чувам ,че можеш да си натовариш мускули на торса и на ръцете от скачане на въже :-o :-o

Не се натоварват чак толкова много, даже според мен е минимално но все пак имало някакво натоварване.

selskitarikat
11-04-2011, 02:21
ми ако скачаш правилно се товари леко торса щото трябва леко да си приклекнал напред и ако въртиш правилно и предмишница ама неможе да направиш 45 ръка от въжето :)

HolyShit
11-04-2011, 04:28
ми ако скачаш правилно се товари леко торса щото трябва леко да си приклекнал напред и ако въртиш правилно и предмишница ама неможе да направиш 45 ръка от въжето :)


Може и 50 и без въже
Питай някоя лелка в столовата :D

Pothead334
11-04-2011, 04:39
Попринцип съм почти на 100% сигурен че се натоварва кръста :D същност би трябвало да е така аз усещам стабилно напрежение в кръста когато тичам или скачам на въже прекалено много 8-) а ръцете може би предмишницата от това че въртиш въжето макар че не е голямо натоваране пак е някакво натоварване :D