PDA

View Full Version : Слушалки...



kokosety
11-04-2011, 10:12
Някой да препоръча слушалки! Не знам чуда се кой са по-добри Sony ли ,Canyon ли .. И бийтс by Dr.Dre ме кефат и Skullcandy не знам какво да си избера !!
http://www.multirama.bg/category/4811/slushalki-i-mikrofoni.html новата серия на Canyon са уникални, и на Sony също http://www.technomarket.bg/products/09110738/sony-mdr-zx100w

play23
11-04-2011, 13:38
новата серия на Canyon са уникални,
От това ми стана ясно, че търсиш визията, не толкова звука. В такъв случай взимай каквото те кефи, а ако може и да го чуеш, още по-добре.

JuStIc3
11-04-2011, 16:13
Как може да се чудиш между Canyon И Sony ?

straus
11-04-2011, 16:32
Как може да се чудиш между Canyon И Sony ?
Как можеш наистина?!

xJawz
11-04-2011, 18:55
Рейзър Орка-ако имаш кинти дават яко звук а и не са грозни
Иначе не е хубаво да избираш слушалки по визия :D

kokosety
11-04-2011, 19:01
Как може да се чудиш между Canyon И Sony ?
Как можеш наистина?!
Що Sony ли са по-добри? Ми не знам просто искам добра визия и добър звук .. Фешън слушалки на вид както се казва и да изкарват ебати баса !! ;дд

Waterpolo1997
11-04-2011, 19:03
Аз имам мерак за бийтовете на дре,щот за зверски яки слушалки.Ама са доста скъпи

JuStIc3
11-04-2011, 19:04
Аз съм тотално отчаян от тая компания Canyon. Може да е твърде прибързано решени но .. И определено за музика не може да се сравняват Canyon и Sony .. Sony печели убедително :)

kadishona
11-04-2011, 19:13
Нито си казал цена,
нито си казал ква музика слушаш
нито си казал къде я слушаш
нито си казал колко време слушаш.

В момента превеждам ето тази статия, ще я направят важна модераторите като я завърша. Прочети я ако имаш някакви познания по английски!


http://lifehacker.com/5800772/how-to-choose-the-perfect-pair-of-headphones

kokosety
11-04-2011, 19:40
Цената не е от огромно значение, въпреки че за мен бийтовете на доктора са скъпи все пак 500 лв о.О наще няма да ми разрешат 100 % .
Слушам поп р'н'б и дъбстеп така че искам да вадят добър звук. Относно това къде ще ги ползвам , то е ясно за навънка когато пътувам или в час ;дд Иначе искам и като дизайн да с ахубави някакви по цветнички обаче сонито са твърде еднотипни ! За това Каниона по ме кефат,понеже имат нъакакви картинки обаче наистина отзивите за звука им не са добри ;/

JuStIc3
11-04-2011, 19:59
Ако това гледаш (да са шарени ) кажи ще потърсим такъв модел хубав, но сонито е изчистен готин модел, на мен лично ми допада :)

kokosety
11-04-2011, 20:02
Ако това гледаш (да са шарени ) кажи ще потърсим такъв модел хубав, но сонито е изчистен готин модел, на мен лично ми допада :)
Rокакоката ме кефат защото са градски стил и са уникални никой чифт не с еповтаря лимит версия са !! Обаче звука също ме интересува и искам да знам как е . А за скълкенди някакави мнения!!

kadishona
11-04-2011, 21:53
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=443925

Погледни тази тема :-)


Все още не си уточнил колко пари можеш да заделиш. Ако ще купуваш слушалки за над 150лв и държиш да ги използваш на пълния им потенциал ще ти трябват и 50-80лв за усилвател.

straus
11-05-2011, 06:47
Взимаш си едни philips sph1900 и звука е гарантиран. Хем са евтини, 16 кинта.

MrCreeper
11-05-2011, 07:07
Взимаш си едни philips sph1900 и звука е гарантиран. Хем са евтини, 16 кинта.

Или Canyon CNR-HP2 за 31лв, и получаваш двойно повече бас :)

kokosety
11-05-2011, 08:04
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=443925

Погледни тази тема :-)


Все още не си уточнил колко пари можеш да заделиш. Ако ще купуваш слушалки за над 150лв и държиш да ги използваш на пълния им потенциал ще ти трябват и 50-80лв за усилвател.
Цената е до 100 лв ... Е, ако са мн яки мога да дам 20 отгоре, ама предпочитам да са по-евтинки!!! Иначе мерси за предложенията за филипса и каниона но са твърде големи иначе за тези филипс и аз се бях нагласила ма като видях кви са големи иначе шумоизолацията им е УНИКАЛНА !!
П.П Момиче съм !! ;дд

kadishona
11-05-2011, 09:07
П.П Момиче съм !! ;ддИзвинявай :-)

Знаеш ли как да пазаруваш от eBay или други подобни сайтове? При 80-120лв бюджет това ще ти спести минимум 30% т.е. за 100лв цена на слушалки в ebay можеш да си вземеш слушалки, които тук струват 160.

kokosety
11-05-2011, 09:29
П.П Момиче съм !! ;ддИзвинявай :-)

Знаеш ли как да пазаруваш от eBay или други подобни сайтове? При 80-120лв бюджет това ще ти спести минимум 30% т.е. за 100лв цена на слушалки в ebay можеш да си вземеш слушалки, които тук струват 160.
Дори и да знам или да разбера как става нашите нямат кредитна карта ;/ Но знам че по софия имало такива офиси, от който можеш да поръчаш. Как става това ?А някакви наблюдения в/у скълкендитата . как им е звука

JuStIc3
11-05-2011, 09:37
Извинявай че пиша в темата ти просто искам да ми дадът съвет че си избрах 2-3 модела. Искам да са full size , но нямам впечатление от фирмата GEMBIRD. Препоръчително е да са без микрофон.
Ето моделите:
http://technomarket.bg/products/09028070/gembird-ap-880-5-1-usb-5-1-vibration-he
Какво е това vibration-he ?
http://technomarket.bg/products/09036469/a4-hs-100-gaming-headset
http://technomarket.bg/products/09038453/samsung-phs-7000

Ето още един модел който ми хвана окото:
http://www.technopolis.bg/b2c/details//323619/P11070201/%D0%A1%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BE-%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%88%D0%B0%D0%BB%D0%BAa-PHILIPS-SHP-2500/00

kadishona
11-05-2011, 10:50
@ JusticeАко Ако само това са слушалките между които избираш ти препоръчвам philips-а.
И двете фирми са за всякакви електроуреди, но определено Philips е по-извезстна и по надеждна!

@kokosety
Погледни тази (http://forums.data.bg/index.php?showtopic=1547113) тема. Обяснено е доста добре и подробно с изключение на това как да си извадиш дебитна карта както и информацията с митата и ДДС-то е остаряла.

За целта трябва да отидеш в банка и да попиташ за услугата и те ще ти кажат всички подробности.
Аз си извадих карта в банка ДСК. Не мога да ти кажа дали услугите им са добри или лоши, защото нямам база за сравнение, но за сега няма излишни затруднения.

За ДСК трябва да отидеш в банката, носейки:
Лична карта
Свидетелство за раждане
Лична карта на родител
Също така трябва и някой родител да присъства

Ако си под 18 те ти издават Тийн карта - мисля че е абсолютно същата като обикновена карта, но парите вътре може да само левове (не се притеснявай при покупки в интернет то само ги обръща).

Не се плаща никаква такса - просто трябва да вложиш някакви пари вътре - и 1 левче ще свърши работа. Помоли ги да ти издадат и виртуална карта (попитай ги за повече информация).

Двете карти ще са готови до 10 работни дни - ще ти се обадят по телефона да отидеш да си ги вземеш.

В Б-я митото и ДДС-то са доста объркани. За стоки под 10 евро не се плаща нищо. За стоки от 10 до 100 евро се плаща само ДДС, а за стоки над 100 евро се плаща и ДДС и мито.
Към този момент това е от официалния регламент. Направих малко проучване и всички ми казаха, че шанса да се наложи да платиш 20% ДДС е доста малък, тъй като повечето продукти ги пускат, защото въобще не им се занимава!


Останалото от нужната информация може да си набавиш от темата, към която дадох линк по-горе.

straus
11-05-2011, 14:23
@kokosety
Мдааа малко са големички...

Lav40
11-05-2011, 16:49
Кви Сонита,кви Canyon,кви Филипси бе красавци :shock: Камо ли пък Рейзъри :D Търси нещо на AKG(примерно к512,к514,к530) или Sennheiser....според джоба и бюджета разбира се...Когато купуваш аудио,купувай от най-добрите в бизнеса ;)

kokosety
11-05-2011, 19:59
Моля ви отзиви за Скълкенди !! ;дд

MrCreeper
11-05-2011, 20:02
Пари на вятъра :)

kadishona
11-05-2011, 20:33
Кви Сонита,кви Canyon,кви Филипси бе красавци :shock: Камо ли пък Рейзъри :D Търси нещо на AKG(примерно к512,к514,к530) или Sennheiser....според джоба и бюджета разбира се...Когато купуваш аудио,купувай от най-добрите в бизнеса ;)Не ми хареса как точно се изрази lav40, но определено има право! Не съм съгласен с това, че вкара Sony в кюпа с боклуците. Sony са огромна фирма, разделена на много категории и правят дори професионално аудио оборудване.

play23
11-05-2011, 21:38
Akg k512 са със супер добра шумоизолация, все пак са затворен тип и много добър звук. Въпроса е, че са големи, за ежедневно носене, особено лятото навънка, мъка мъка..

xJawz
11-05-2011, 22:00
Кви Сонита,кви Canyon,кви Филипси бе красавци :shock: Камо ли пък Рейзъри :D Търси нещо на AKG(примерно к512,к514,к530) или Sennheiser....според джоба и бюджета разбира се...Когато купуваш аудио,купувай от най-добрите в бизнеса ;)
За Сони, Филипс и Каньона да, ама да обиждаш производителите на най-добрите гейминг аксесоари вече прекрачи границата.

kadishona
11-05-2011, 22:07
Кви Сонита,кви Canyon,кви Филипси бе красавци :shock: Камо ли пък Рейзъри :D Търси нещо на AKG(примерно к512,к514,к530) или Sennheiser....според джоба и бюджета разбира се...Когато купуваш аудио,купувай от най-добрите в бизнеса ;)
За Сони, Филипс и Каньона да, ама да обиждаш производителите на най-добрите гейминг аксесоари вече прекрачи границата.Е такива некомпетентни чифути като теб най-не ги обичам!

Значи, ти, Г-н Разбиращ, вярваш, че Sony са по зле oт Razer?
РЕЙЗЪР НЕ СТАВАТ ЗА СЛУШАНЕ НА МУЗИКА.
Наистина не мога да разбера какво трябва да стане за да го разберете това!
Слушалките рейзър са за гейминг индустрията. Те имат няколко говорителя във всяка слушалка така, че да ви предоставят 3D аудио и за да разберете точно откъде ви стреля противника - това насочване на звука си идва от самите игри И Е НАПЪЛНО БЕЗПОЛЕЗНО ПРИ СЛУШАНЕ НА МУЗИКА. Ефекта, който можете да постигнете с тези слушалки и музика е да ви излиза така музиката, че се чува само от една тонколона която се намира примерно зад вас и леко в ляво!

Знам, че сте геймъри до мозъка на костите си и си изцикляте живота в игри, но не си мислите, че геймърските фирми са най-добри във всичко! Авторката, до колкото знам, иска да слуша музика, а не да знае откъде я стрелят и да говори чрез микрофона по TeamSpeak!

xJawz
11-05-2011, 22:13
Напротив точно този тип звук създава усещането че музиката идва отвсякъде което лично мен много ме кефи. И да прав си купих си ги главно за да играя с тях КоД

MrCreeper
11-05-2011, 22:27
Кви Сонита,кви Canyon,кви Филипси бе красавци :shock: Камо ли пък Рейзъри :D Търси нещо на AKG(примерно к512,к514,к530) или Sennheiser....според джоба и бюджета разбира се...Когато купуваш аудио,купувай от най-добрите в бизнеса ;)
За Сони, Филипс и Каньона да, ама да обиждаш производителите на най-добрите гейминг аксесоари вече прекрачи границата.Е такива некомпетентни чифути като теб най-не ги обичам!

Значи, ти, Г-н Разбиращ, вярваш, че Sony са по зле oт Razer?
РЕЙЗЪР НЕ СТАВАТ ЗА СЛУШАНЕ НА МУЗИКА.
Наистина не мога да разбера какво трябва да стане за да го разберете това!
Слушалките рейзър са за гейминг индустрията. Те имат няколко говорителя във всяка слушалка така, че да ви предоставят 3D аудио и за да разберете точно откъде ви стреля противника - това насочване на звука си идва от самите игри И Е НАПЪЛНО БЕЗПОЛЕЗНО ПРИ СЛУШАНЕ НА МУЗИКА. Ефекта, който можете да постигнете с тези слушалки и музика е да ви излиза така музиката, че се чува само от една тонколона която се намира примерно зад вас и леко в ляво!

Знам, че сте геймъри до мозъка на костите си и си изцикляте живота в игри, но не си мислите, че геймърските фирми са най-добри във всичко! Авторката, до колкото знам, иска да слуша музика, а не да знае откъде я стрелят и да говори чрез микрофона по TeamSpeak!

Ами Razer Orca и Razer Moray/Moray+ (последните са тапички) не са ли за слушане на музика ?!?!
И ти толкова знаеш ама само коментираш.
До колкото си спомням с Razer Orca правиха тиха дискотека в София, не знам дали просто са хванали ей така тия слушалки или вадят хубав звук :)

SolusChristus
11-06-2011, 10:08
Razer са сносни за слушане на музика. :)

Аз съм с Pioneer SE-M390 и баса е покъртителен. Силно ги препоръчвам.

kadishona
11-06-2011, 11:43
Напротив точно този тип звук създава усещането че музиката идва отвсякъде което лично мен много ме кефи. И да прав си купих си ги главно за да играя с тях КоДОк, ще се опитам да ти го обясня надявам се да ме разбереш.

Мога да си аргументирам мнението с 2 точки
1) Razer не си правят тонколонките сами. Както примерно samsung правят 70% от частите за iPhone-а така и други известни фирми правят озвучителната техника за Razer, а Razer я пригаждат към гейминг историята.

2) "музиката идва отвсякъде", да, прав си и точно това е проблема.

Играта Counter-Strike (както и много други разбира се) може да имитира източници на звука - в сигнала има и част, която определя откъде да излезе този звук. Следователно ако имате сараунд система у вас можете да чуете точно откъде ви идва онзи с пушката.
Тъй като повечето слушалки имат само 2 говорителя и това е невъзможно Razер достигнаха до идеята да слагат по няколко говорителя във всяка слушалка, така че нивото за възприятия на източника на звука да се повиши.


Обаче какво се получава с музиката? Обиновените слушалки разделят музиката между двете си колонки на високи и ниски честоти, така че от едната страна (обикновено лявата) чувате басите, а от дясната - дискантите.
Слушалките на рейзър обаче не са програмирани да разпределят звука така - те го разпределят от местоположението откъдето идва, а не в зависимост от честотите. Ако беше в зависимост от честотите вие бихте чували гранатите предимно в лявата слушалка, а определено Razor не биха искали това да стане.

Надявам се съм ти отговорил на въпроса, защо Razor не стават за висококачествена музика.