PDA

View Full Version : Бързоомазняваща се коса.. :((((((((



mine
11-04-2011, 17:16
Здравейте

Не ми е от скоро бързото омазняване на косата..от повече година ми е вече
Не мога да намеря разрешение и това е.Къпя се през ден.Например къпя се Понеделник вечерта и след това чак в Сряда..Вторник ми е добре косата, а в Сряда вече косата ми изглежда много зле..Да не говорим за бретона направо изпитвам ужас !


Някакви бабини рецепти,маски,шампоани ако знаете МОЛЯ ВИ КАЖЕТЕ !!


И само в корените е мазна иначе на долу е добре..HELP !

zlatit0o
11-04-2011, 17:24
Пипаш я много?

ADMIRALKA14
11-04-2011, 17:27
Аз имам същият проблем. Купих си шампоана на Билка против омазняване и себорея. Започвам да забелязвам ефект. :)

Darinella
11-04-2011, 17:30
Маска с хума + оцет, Елсев за масна коса. Така се оправих. :)

mine
11-04-2011, 17:31
Пипаш я много?



Ами бретона постоянно го оправям т.е пипам защото последно си я оправях сама :oops: и стана малко хем прав хем крив :D

C0okieMonster
11-04-2011, 17:32
Не я пипай ! Не слагай много балсам ! Използвай шампоан за мазна коса, не мога да ти препоръчам добър.

katii
11-04-2011, 17:52
- маски с хума, лимон.. като цяло повече изсушаващи продукти
- шампоан за мазна коса
- не я къпи много често, гледай поне 3 дена да я държиш, ако трябва ходи вързана
- когато я миеш не я минавай повече от един път с шампоан, защото я премиваш

marilyn
11-04-2011, 17:54
Пробвай както ти каза Darinella, хумата много помага. А ако си в пубертета споко, на всички почти ни е била мазна тогава косата. Моята беше и се оправи едва чак като станах на 15 някъде... сега ми е суха...

C0okieMonster
11-04-2011, 17:55
- маски с хума, лимон.. като цяло повече изсушаващи продукти
- шампоан за мазна коса
- не я къпи много често, гледай поне 3 дена да я държиш, ако трябва ходи вързана
- когато я миеш не я минавай повече от един път с шампоан, защото я премиваш
:)



да не се къпе WTF ? и само да поясна на всички заблудили се като тебе , като ходите вързани още повече ви лъщи мазната коса и голото ви теме, + тва с по-честото къпане косата дори се изсушава от водата, не схващам логиката ти с ''не-къпането''

katii
11-04-2011, 17:58
^ Имах предвид да не я къпе на по-малко от 3 дена, защото я премива следователно се омазнява по-бързо ;)

mine
11-04-2011, 18:07
Абсурд да ходя с вързана коса.. Имам високо чело и щръкнали уши..Веднъж ми се наложи да отида на училище така всички ми се смяха и ме гледаха....

Ще пробвам с хумата..само някой да ми обясни каква маска и как трябва да я правя

MoonPie
11-04-2011, 18:15
Мислех си, че съм единствена xD Имам същия проблем както с косата, така и с ушите. Аз пък изпробвах абсолютно всичко, за което се сетите (или което сте изписали по-горе) и резултат нямаше. Даже по едно време бях решила да си намеря сух шампоан, но така и не се наканих.
По темата - сега мия косата си с шампоан за накъсана или изтощена коса. Фризьорката ми ми каза да не залагам на шампоаните за мазна коса и че няма да ми помогнат. Права се оказа и да ти кажа - съвета й да пробвам с шампоан не за мазна коса, ми помогна най-много до сега. Не, че пак не ми се омазнява, но не толкова бързо. Освен това не си пипай бритона - аз бях същата и започнах да го връзвам с фибички, за да не ме дразни и следователно да не го омазнявам повече.
Когато косата ти е замърсена може да пробваш трика с пудрата в корените, но пък ефекта не е кой-знае какъв...

brutaLxxbunny
11-04-2011, 18:22
На мен ми помогна шампоана на Орзене за мазна коса + колкото и странно да звучи,маслата за коса.Маслата,макар да са мазни (а изненада..),ми помогнаха.Може би,защото регулират омазняването.
И се сетих за още нещо.Ако отпред косата и бретона ти се мокрят,когато се миеш вечерта,също се омазняват по-бързо.

Hilary_
11-04-2011, 18:40
хмм само на мен ли ми се струва нормално да се омазнява през ден - два? 8-)

моите препоръки:
- спри да я подпипваш и оправяш!
- НЕ си купувай шампоан за мазна коса!! Те са агресивни към корените с цел уж да премахнат омазняването, но по този начин стимулират неговото по - бързо отделяне - получава се обратния ефект!!!!
- ако ползваш разни стилизанти в корените ги спри!
- ако си правиш маски - нанасяй ги само върху дължините!
- ако ползваш балсам - пак нанасяй само в дължините!
- купи си по - мек и неагресивен шампоан!

за сега се сещам за това :-o

mine
11-04-2011, 18:48
използвам шампоан на Head and Shoulders за жени

http://www.moetodete.bg/uploads/middleImage/file7050.jpg?1262736689618 за този става въпрос..Агресивен ли е ? :D[/img]

Hilary_
11-04-2011, 18:51
Така и предполагах .. :lol:
Да, агресивен е откъм основния му измиващ агент.
Купи си нещо от медицинската козметика .. Phyto примерно?
Иди в някоя аптека и разгледай. Не е като да няма избор ..

Направи си услуга на косата и недей да й го причиняваш повече с разни масови боклуци! 8-)

xxxbrokenhearthxxx
11-04-2011, 18:55
Къпи се всеки ден. Има шампоани за всекидневна употреба.

mine
11-04-2011, 19:33
Имам и един бебешки шампоан на Джансъс бейби ..По-добър ли е от този който използвам сега ?

Hilary_
11-04-2011, 19:36
Имам и един бебешки шампоан на Джансъс бейби ..По-добър ли е от този който използвам сега ?
Относително е.
Бебешките шампоани са направени за бебешки коси, а те от своя страна определено не са като възрастните коси.
Според мен пак няма да е добра идея .. :-o

dream1707
11-04-2011, 19:42
Имам абсолютно същия проблем... и даже моята коса се омазнява на още по-малко време... случвало ми се е да се изкъпя един ден вечерта ид о другия ден вечерта вече да е мазна ;х .... Направо не знам как да я трая.... И ръцете ми постоянно са някъде там да я оправям и да я подмятам на някоя страна ...Трябва да се спра ;х

bet3to
11-05-2011, 08:57
На мен ми помогна шампоана на SERI на билкова основа против омазняване. Преди и аз бях като теб.

mine
11-05-2011, 09:09
На мен ми помогна шампоана на SERI на билкова основа против омазняване. Преди и аз бях като теб.

На каква цена е и от къде мога да си го купя ?

mey_si
11-05-2011, 09:14
НЕ СЕ КЪПЕ ВСЕКИ ДЕН,и толкова често..стреми се косата да ти изкара поне 3-4 дни .. дори да е мръсна,вържи я нещо направи ,но не я къпи,колкото по-често я къпеш толкова по-се омазнява.И аз бях така ,къпех я през ден..докато спрях да я мия толкова често ,а на 3-4 дни и се оправи сега докато я измия си е в почти нормално състояние.Купи си шампоан за всякакъв тип коса.Аз използах на TEO с яйце-много добре ми се отрази..колкото и смешно да изглежда..И в корените никакви неща не си слага !! Също не си къпи косата с много топла вода ,защото това отваря порите и стимулира още повече мастните жлези,най-добре е със студена вода-тя съответно ги затваря..
Това е от моя опит,в момента косата ми е нормална-нито суха,нито мазна :)

bet3to
11-05-2011, 09:26
На мен ми помогна шампоана на SERI на билкова основа против омазняване. Преди и аз бях като теб.

На каква цена е и от къде мога да си го купя ?
Не помня точно, беше някъде около 8-9 лв. Ами има го в парфюмериите.

lqlq89
11-05-2011, 12:05
^ Към 5лв е.
Сега видях, че има и ампули http://parfumsbg.com/2009-03-10-11-25-49.html?page=shop.product_details&category_id=20&flypage=flypage.tpl&product_id=4509

bet3to
11-05-2011, 12:20
^ Към 5лв е.
Сега видях, че има и ампули http://parfumsbg.com/2009-03-10-11-25-49.html?page=shop.product_details&category_id=20&flypage=flypage.tpl&product_id=4509
Не е към 5, а ако си го намерила за толкова значи ако съм се прецакала :-o

lqlq89
11-05-2011, 12:38
Ами бях си взела шампоана за нормална коса и беше на такава цена. Видя, че по сайтовете също са толкова, само този за косопад е 7.

titinkaa
11-05-2011, 14:22
След баня пръскай в корените себорал форте или хининова вода,те изсушават косата,и си прави всеки път вафлички в корените.

mine
11-05-2011, 16:11
След баня пръскай в корените себорал форте или хининова вода,те изсушават косата,и си прави всеки път вафлички в корените.


и това е идея !
Благодаря :-)