PDA

View Full Version : Какво мислите за дрехите 2ра употреба?



mohyyy
11-04-2011, 17:45
Споделете своето мнение за драхите 2ра употреба. Ако искате качете и снимки на дрехите, които сте си купили.

C0okieMonster
11-04-2011, 17:47
Страхотни , оригинални, не винаги iма попадения , но все пак> имам доста дрехи от там , ще пусна снимки по-късно

mlakniwe2
11-04-2011, 17:48
Брачетка ми държи такива магазини и мога да кажа, че ги зарежда от Германия 1-во качество-с пъти по-добро качество от тукашните нови китайски боклуци

mohyyy
11-04-2011, 17:59
А може ли да кажеш кои са тези магазини? :oops: Малко реклама така..

marzeliv
11-04-2011, 18:12
Магазини Мания, доста добри неща се намират - сега последно си взех два пуловера - мерино вълна- единият е на Бенетон

mohyyy
11-04-2011, 18:18
аз днес ходих до там при нас всеки петък докарват нова стока.

mohyyy
11-04-2011, 18:19
качи снимчици на пуловерите ако искаш...

Vikencheto
11-04-2011, 19:39
http://www.teenproblem.net/f/viewtopic.php?t=343819&postdays=0&postorder=asc&start=0
има добри попадения :)

BonnieandClyde666
11-05-2011, 04:50
Абе, вие, сериозно ли? Как можете да носите тия боклуци? :?

rosencetooo
11-05-2011, 05:15
Посещавам такива магазини веднъж седмично като имам време , понякога има доста добри неща , който си взимам .. :) Щом ми е харесало и ми стой добре и е с хубаво качество , не виждам защо да не си го взема .. :P

Vannesa
11-05-2011, 09:10
Принципно бях много против. Първо ,ми се виждаше малко унизително. Второ, все пак тия дрехи са носени на нечий чужд гръб. Трето, защо да пазарувам оттам, когато мога да си купувам нови??
Да, ама преди седмица с една приятелка бяхме доста разлигавени и минахме покрай едно подозрително добре миришещо малко забутано магазинче втора ръка и решихме да се пъхнем, така и така нямаше кой да ни види. Накрая излязохме с по два пуловера на манго за смешни парички. След няколко дни посетихме два други големи магазина, от тия на килограм, и там намерихме сладурски неща. Та, идеята ми беше, че няма лошо, стига да си подбираш какво носиш, защото има хора които никога не би разпознала като клиенти на такива магазини...и други, които просто им бие откъде пазаруват.
Плюс това обожавам дрехите на Н&M и съм като минотърсачка за тях ;дд

Zaharinka
11-05-2011, 09:55
Абе, вие, сериозно ли? Как можете да носите тия боклуци? :?
Хахахаха,по-добре от там да си взема нещо уникално като единствена бройка,отколкото от Теранова и подобни и целият град да има същите дрехи... :D

an0niimka
11-05-2011, 10:21
Ами никога не съм си купувала дрехи от такива магазини...

pitfall
11-05-2011, 10:29
влизала съм няколко пъти, единственото ми попадение е само една жилетка, която по принцип сигурно е към 50 лева, а аз си я взех за 5 ... Нямам нищо против, но трябва много време и късмет, ако искаш да си намериш нещо качествено за без пари ...

mynichkaTanq
11-05-2011, 10:35
Не посещавам такива магазини... :)

Delala
11-05-2011, 11:08
Аз също посещавам магазин за втора употреба, но рядко. Оставила съм си номера на продавачката там и понеже е позната на майка ми, се обажда, когато получат нещо интересно. Отивам да погледна и преценявам дали да го купя. Срещат се и качествени неща за нищожна цена. А за това, че са носени от други хора преди мен, не се притеснявам. Всичко е минало през химическо чистене и е изгладено.
Разбира се, се чувствам по-добре, когато съм облечена с нещо марково от новата колекция на 'Bershka' примерно, но е задължително. Важното е да можеш да комбинираш добре дрехите си, макар и те да са със скромен бюджет. Не всеки има възможност да си позволи скъпото. Нека има за всекиго по нещо.

nnn1993
11-05-2011, 14:53
Не пазарувам от такива магазини.Не ми е приятна мисълта,че някой непознат е носил дрехите.

ForzaFelipe
11-05-2011, 16:31
Дрехите 2ра употреба не са винаги носени от други...голяма част,особенно тези от Англия и т.н. са бракувани от магазините им и се носят до България.

Най-голямото ми попадение е от Английски магазин,една футболна тениска на найк с дълъг ръкав на Rocester FC.Обикновено цената на подобна тениска на който и да е отбор е около 85 евро,аз си я взех за скромните 8.95 лева...погледнах даже в сайта на отбора и там за да си купиш подобна трябва да платиш 85 евро.. :grin: Също от един Английски магазин 2ра употреба си взех 3 тениски найк за общо 30 лева...а ако си я бях купил от магазин на найк само една от тях сигурно щеше да е над 30.

Та който търси намира,аз предпочитам да си взема тениска или каквото и да е от втора ама да знам че никъде ис града няма да видя такава отколкото да виждам че всеки 2ри има същата...е,това нали не значи че и аз не пазарувам от марковите магазини,все пак там си е чисто новичко пък и от нова колекция.

Colouring
11-05-2011, 18:01
Не виждам абсолютно нищо унизително.
1.Не става въпрос за дрехи,които са носени и носени.В повечето случаи става въпрос за ЧИСТО НОВИ неща,които просто не са слагани.
2.Качествени са и то доста повече,отколкото боклуците по магазините.
3.Почти винаги нещата са оригинални и то на много известни марки,пък на супер ниска цена.Какво по-хубаво?
Не казвам,че пазарувам от тях редовно.Даже почти не.Но не защото ме е срам,а защото рядко съм попадала на неща в моя стил.А когато попадна си е чиста далавера.

Vikencheto
11-05-2011, 19:46
И аз първоначално бях доста против, смисъл, както в един от по-горните постове пишеше струваше ми се доста унизително, гнусно и срамно. НО веднъж влязох и намерих една супер сладурска блузка...и така вече имам няколко неща от там. Като си ги изпереш доста внимателно вкъщи няма от какво да се притесняваш :)

bebzgirl
11-05-2011, 21:42
И аз първоначално бях доста против, смисъл, както в един от по-горните постове пишеше струваше ми се доста унизително, гнусно и срамно. НО веднъж влязох и намерих една супер сладурска блузка...и така вече имам няколко неща от там. Като си ги изпереш доста внимателно вкъщи няма от какво да се притесняваш :)

+ :)

Zarity
11-06-2011, 08:12
Зависи коя втора употреба,някой път има страшни неща.Имаме до нас една нова,дето нещата са си наредени нали на закачалки и има някой невероятни неща просто :shock: Имам супер много работи от там,които по никакъв начин не си личи че са втора употреба,някой даже си бяха с етикетите.И са маркови забога.Така,че ако знаеш къде да търсиш може да намериш много хубави неща.Тея префарцунени моми,дето "никога няма да стъпят във втора употреба" много губят.Ама да си носят турските буклуци,щом искат,щото са от редовен магазин и били много хубави.



Абе, вие, сериозно ли? Как можете да носите тия боклуци? :?
Хахахаха,по-добре от там да си взема нещо уникално като единствена бройка,отколкото от Теранова и подобни и целият град да има същите дрехи... :D

Именно.

sladkalady
11-06-2011, 08:13
Нямам нищо против магазините за втора употреба,но не съм си купувала нищо от тях.Но доста от притялките ми имат много добри попадения и въобще не си личи ,че са втора употреба :)

marin4itu
11-06-2011, 11:44
Имам доста дрехи от магазини за втора употреба. По новините наскоро даваха как има жени, които имат магазини за дрехи и купуват втора ръка дрехи на безценица и в техните си магазини ги продават за нови с голяма надценка.

summerxtime
11-06-2011, 11:46
Не посещавам такива магазини... :)

circlesquare
11-06-2011, 11:53
Половината ми дрехи са от магазините за втора употреба. :)

C0okieMonster
11-06-2011, 12:02
Абе, вие, сериозно ли? Как можете да носите тия боклуци? :?

Значи първо : :D :D :D :D :D :D :D :D
ии .. т'ва са супер маркови дрехи , намират се с етикетие. Ако ти разчиташ на ''оргиналната'' Терранова мен тва не ме бърка изобщо. От килата са супер готини и наистина оригинални нещата и освен т'ва никой няма като твоите дрехи, не като тея фенки-терановки дето са като клонинги :P :P PEACE

nikita9797
11-07-2011, 13:29
Може да звучи така смешничко нали втора употреба туй онуй, ама пък да ви кажа съм виждала запазени, старшно евтинки, оргинални, качествени нещица...един път си намерих един страшно готин анцук на адисас , срашен оргинален и запазен който беше на смешната цена от 4 лв на който никога няма да кажеш че съм го взела от такъв магазин... 8)

strawberry88
11-07-2011, 14:08
Не посещавам такива магазини... :)

SmilezZz
11-07-2011, 14:52
Като имам свободно време - пазарувам от такива магазини. Не виждам нищо унизително в това , като се има предвид , че нещата са супер пазени , някои даже са си още с етикетите. Много по - яко си е (от икономическа гледна точка) - намираш си неща на една нищожна цена. Имам няколко добри попадения , трябва пак да проверя.

SmilezZz
11-07-2011, 14:52
Като имам свободно време - пазарувам от такива магазини. Не виждам нищо унизително в това , като се има предвид , че нещата са супер пазени , някои даже са си още с етикетите. Много по - яко си е (от икономическа гледна точка) - намираш си неща на една нищожна цена. Имам няколко добри попадения , трябва пак да проверя.

Rebirthing
11-07-2011, 14:53
Всички говорите за тези "маркови, оригинални, качествени неща" от втората употреба, но аз нито веднъж НЕ попаднах на подобни неща. Сигурно в мен е повредата...

landxx
11-07-2011, 14:56
Не посещавам такива магазини, но не намирам нещо лошо в тях, това че са носени от други хора не значи, че не може да се носят от още. Пъхаш ги в пералнята и си излизат чисти :) :) :)

lifelesscorpse
11-07-2011, 15:12
Половината ми гардероб е от такива магазини. Един от последните пъти си взех за 25 лева 10 дрехи, които си бяха с етикети, допълнителни копчета и всичко останало. Повечето от тях дори не бяха носени изобщо. Защо да давам по 30лв. за блуза, след като за тия пари мога да си взема 10 броя, че и по-качествено направени?
Купувам от всякакви магазини дрехите си и досега никой не е познал откъде пазарувам. Даже от втората употреба винаги излизат по-качествени дрехите, с хубав шев, добри платове. Нямат нищо общо с Теранова и прочие боклуци.
Вие обаче прдължавайте да си купувате тотални парцали за 30+лева, само защото сте "много разбиращи". :lol:

Rebirthing
11-07-2011, 15:18
lifelesscorpse, от кои магазини пазаруваш ?

wiiwa
11-07-2011, 16:38
От кои такива магазини в Пловдив сте доволни ? Къде се намират ? :-o

yana0404
11-08-2011, 09:35
Не си купувам оттам.Предпочитам да са първа употреба. :) :) :)

FuCKkK13
11-08-2011, 16:41
Всички говорите за тези "маркови, оригинални, качествени неща" от втората употреба, но аз нито веднъж НЕ попаднах на подобни неща. Сигурно в мен е повредата... всъщност има дори магазини за втора употреба,в които карат спец. маркови дрехи т.е. 80% ако не и повече са такива..ако си от Ст. Загора дори мога да ти кажа къде се намира такъв магазин ;)
иначе влизала съм в такива магазини и нито ми се струва унизително нито гнусно.. по принцип нямам време,но иначе имам 1-2 неща от такива магазини 1во защото влизам мн мн рядко поради липса на време и 2ро защото повечето пъти като съм влизала е било преди да заредят 1/2а дена и е нямало останали хубави неща :)

global2212
11-13-2011, 12:21
Абе, вие, сериозно ли? Как можете да носите тия боклуци? :?
Хахахаха,по-добре от там да си взема нещо уникално като единствена бройка,отколкото от Теранова и подобни и целият град да има същите дрехи... :D
Дали Теранова или втора ръка ... същото си е,хахахахаха.

global2212
11-13-2011, 12:22
Принципно бях много против. Първо ,ми се виждаше малко унизително. Второ, все пак тия дрехи са носени на нечий чужд гръб. Трето, защо да пазарувам оттам, когато мога да си купувам нови??
Да, ама преди седмица с една приятелка бяхме доста разлигавени и минахме покрай едно подозрително добре миришещо малко забутано магазинче втора ръка и решихме да се пъхнем, така и така нямаше кой да ни види. Накрая излязохме с по два пуловера на манго за смешни парички. След няколко дни посетихме два други големи магазина, от тия на килограм, и там намерихме сладурски неща. Та, идеята ми беше, че няма лошо, стига да си подбираш какво носиш, защото има хора които никога не би разпознала като клиенти на такива магазини...и други, които просто им бие откъде пазаруват.
Плюс това обожавам дрехите на Н&M и съм като минотърсачка за тях ;дд
Така както сте се разлигавили,земете влездре в някои бутик бе - GARDE ROBE,препоръчвам . :)

nepowtorima
11-13-2011, 14:17
Харесвам дрехите от тези магазини. Наистина се намират многоо многоо хубави нещица.. Най-харесвам магазин Мания, защото винаги е зареден и има съвсем нови неща. Е разбира се когато ги доставят сутринта има невероятни неща. 1 път успях да отида в 9:30 там и си взех страхотна блузка, потник и няколко жилетки. Толкова са хубави и на всичкото отгоре и маркови. Обожавам Теранова, Бершка и останалите марки ... обожавам да да пазарувам от там, но понякога наистина си струва повече да си купиш от 2ра употреба ако намериш това, което ти трябва вместо да пръскаш куп пари за дрехи, които се изтъркват и не си струват дадените пари.