PDA

View Full Version : Лутане в избора на професия



playfootball6
11-04-2011, 18:10
В момента съм 9. клас и тъй като много ме влече икономиката( не знам точно откъде) след 7. клас кандидатствах и ме приеха в икономическата гимназия в града. Възможните спежиалности бяха 3-Оперативно счетоводство, Икономика и мениджмънт и Банково дело. Записах първата. Като цяло специалностите не ми говореха много и затова попитах учителя ми по География, който ме насочи натам. Питах го(защото жена му работи в тази гимназия) и ми каза че Оперативно счетоводство е най-добрата специалност.
Искам да поясня, че в момента учим основите на счетоводството и микроикономиката и все още не съм наясно каква професия точно искам. След средното искам да уча висше и там евентуално ще се насоча с определено направление.

Та исках да попитам някой знае ли професия, свързана с икономиката(по някакъв начин), която да е интересна и да е с високо ниво на заплащане? Сферата на дейност няма значение.

Надявам се да съм улучил раздела. :-D

jghgh
11-05-2011, 14:04
Финанси


И ако си пуснеш темата в "Училище и приятели", определено ще имаш по-голям успех с отговорите. Тук е форум за наука, култура, изкуство, и както се вижда, не е много активен и популярен, както не е и по темата ти.