PDA

View Full Version : I dont know what to do...



crazydivane
11-05-2011, 10:33
Здравейте.Имам един проблем,който ме мъчи от доста време насам.Нашите се разделиха преди 5 години.Аз вече съм на 13.Малко след развода мама си хвана приятел.Вече са заедно от 4-5 години.Мама му помагаше финансово отначало,защото той беше бедна църковна мишка.Отначало всичко беше супер.Държеше се с мен сякаш съм негово дете.Мама един ден ми каза че хубаво да му казвам тате.Все пак бях малка и не можех да преценям толкова добре.В същото време поддържах контакт с баща ми,естествено.Стана така че за нас беше невъзможно да живеем в България повече.Заминахме за чужбина.Първо те двамата,после забраха и мен .Вуйчо ми му намери работа,осигуряваше го финансово,всичко дължи на нас.Но всичко се промени.Гледам всяка нощ как той стои втренчен в екрана на компютъра,мама го целува по бузата,а той нищо..Понякога му се чудя.И все пак не мога да се оплача.Не съм лишена от храна или от каквото и да било.Но не след дълго започнаха грандиозните скандали.Мама се връща от рабора изморена,изнервена а тои не е измил чиниите,например.Мама му направи забележка че не и помага,сега е малко по-добре.Но понякога е много смотан.Непокист е .Скоро не се бяха карали,но пак започнаха.И вие сигурно разбирате че не мога да остана безразлична към цялата тая работа.С всеки един скандал аз откривам малко по малко че той не е добрият и усмихнат човек,с който мама ме запозна.И мисля вече да не му казвам ТатЕ,

radeberger
11-05-2011, 10:41
Според мен изобщо не е трябвало да започваш да го наричаш така. И чакай да видя аз правилно ли разбрах: той не ходи на работа и не върши нищо вкъщи, докато майка ти носи парите?

crazydivane
11-05-2011, 10:53
Извинете че пропуснах да го спомена-ходи на работа.

Velkovsgirl
11-05-2011, 11:09
Ами мен никога не са ме карали да наричам приятелят или вторият съпруг на майка ми. Даже двамата са по-достойни за титлата "баща", отколкото биологичният ми. :( Само не мога да разбера...какво точно искаш да ни попиташ?

xoxi
11-05-2011, 13:40
Това е все едно да спреш да наричаш майка си "мамо", заради скандалите. Да, знам, че той не ти е биологичен баща, но след като се отнася добре с теб и майка ти иска да го наричаш така, какъв ти е проблема? Той се кара с майка ти, не с теб.
Човекът може да има някакви проблеми и това да е причината да е станал по-студен и недружелюбен. Всеки човек има такива периоди в живота си. Глупаво е да го съдиш толкова прибързано.
А, щом виждаш, че някои от караниците им започват с това, че той не е измил чинийте, направи го ти. Върши домакинската работа, за да е доволна и майка ти и той.

пп: И не слушай толкова тези твои приятели. На 13 едва ли разбират и осъзнават нещо. Слушай майка си.

Colouring
11-05-2011, 15:13
Това,че някой е спомогнал за зачеването ти,не означава,че най-подходящата дума за него е 'баща'.
Този твои приятел на майка ти:
-грижи ли се за теб
-обича ли ви
-винаги ли е бил до вас
Ако на тези въпроси отговорът е 'да',значи той заслужава обръщанието 'татко' и няколко скандала няма да променят нищо.
Ако се е възползвал от вас с майка ти,ако не ви уважава и не ви помага, тогава той не може да ти бъде никакъв и майка ти сериозно трябва да се замисли до правилния човек ли е.

И ние не можем да ти кажем в кой от двата случая си.ТИ самата,ако го чувстваш като баща и го обичаш,то няколко караници няма да са края на света.

Biskfitka
11-05-2011, 15:59
^Съгласна съм.
И в определен период всяка двойка започва да се кара,особено с напредване на възрастта :)

Wwwooow
11-05-2011, 16:20
Този твои приятел на майка ти:
-грижи ли се за теб
-обича ли ви
-винаги ли е бил до вас
Ако на тези въпроси отговорът е 'да',значи той заслужава обръщанието 'татко' и няколко скандала няма да променят нищо.



:smt045

crazydivane
11-07-2011, 12:50
Дявололски ви благодаря за бързите отзиви!Много съм ви благодарна! :)