PDA

View Full Version : Аvira



badboy28
11-05-2011, 10:51
Незнам ама имам чувството,че таз антивирусна нищо не открива.Винаги я ъпдейтвам,от време на време ми показва,че блокира,ама като почна да го сканирам нищо няма.Като сканирах с Малуаре Байтс отрки 5 вирусчета (от който някой троянци).Мисля да я сменям,според вас какво ще ме посъветвате? Да я сменям ли или не? :-o

xXxAngerfisTxXx
11-05-2011, 10:55
Аз като бях с нея на 7-цата по едно време ми бъгна целия уиндоус... препоръчвам ти avast 6...

badboy28
11-05-2011, 10:57
Аз като бях с нея на 7-цата по едно време ми бъгна целия уиндоус... препоръчвам ти avast 6...А като говрим за тази конфигурация - http://www.technomarket.bg/products/09018022/reference?product_id=09018022 ,няма ли да стане малко бавен? :-o

xXxAngerfisTxXx
11-05-2011, 11:07
Лаптопа ми има същата конфигурация (процесор и рам) и съм с аваст и не го бави... само дето уиндоуса малко бавно зарежда ама...

badboy28
11-05-2011, 11:09
ще изчакам на другите съфорумници мненията и тогава ще видя какво ще правя :) :razz:

11-05-2011, 11:19
Не са ли фалирали тия от Авира след многото оплаквания?
Мисля, че е слаба за Аваст, но има значение и как точно ще я настроиш и какво ще правиш на нея, защото много товари понякога.

mRRR
11-05-2011, 14:31
Аз ползвам Avast, защото само се update! Препоръчвам я.
:P

Wax
11-06-2011, 17:42
Аз ползвам Avast, защото само се update! Препоръчвам я.
:P
Хмм, Явно не си чувал за Nod32.

Към автора - Пробвай Nod32

mitzubi6i
11-08-2011, 15:56
На мен пък Авира не ми прави никакви проблеми. Аз съм си с нея и съм много доволен. Ако си с версията от 2011 година, тя не върши работа вече. Инсталирай си тази от 2012. Има я в сайта на Авира (http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus)

galin4o0o
11-12-2011, 21:02
Авира са една от най-добрата антивирусна програма.....препоръчвам ти да ползваШ Free ...защото тези който Уж са ти дали кодове и кракове....са ама много далече от истината за една легална антивирусна...А относно авира...немците знаят какво правят ;)

Sh@d0w
11-12-2011, 21:08
За Avira мога да кажа, че не съм я ползвал лично, но беше сложена на компютрите в гимназията. Един ден се наложи да сменя антивирусната там, и ако знаете колко вируси откри новата антивирусна, които авирата въобще даже не отбелязваше. Имам негативно мнение за нея.

NOD 32 съм ползвал, но не бях доволен от него. Също имаше доста пропуски и не ловеше всички вируси. Освен това ми бъгна PC-то и трябваше да преинсталвам ОС.

От доста време ползвам Avast Home Edition - безплатна е и съм доста доволен от нея. Лови всичко, има щитове, редовни ъпдейти и прочие.

Препоръчвам ти я.

badsector
11-12-2011, 22:48
А като говрим за тази конфигурация - http://www.technomarket.bg/products/09018022/reference?product_id=09018022 ,няма ли да стане малко бавен? :-o
Леле :shock: Това как може още да се продава и то на тези пари?!?! Тия трябва да ги съдят!
Авира е най-леката, ако се ъпдейтва редовно става, но е мако параноична.
Аваст малко по-тежък, но напоследък дръпнаха и вече е ок.
НОД ми писна на уя постоянно да му търся username и парола.
Сега ползвам microsoft security essentials, на моменти леко дразни като тръгне да ми сканира всичко, което свалям от нета, ама за по-бърза машина не се забелязва. Като сигурност става.
Имай предвид, че няма 100% сигурна ативирусна. И каквото ползваш, го ползваш задължително в комбинация с malware bytes. Може да не включваш резидентния щит, но поне да я обновяваш редовно и да пускаш да сканира. И гледай какво точно ти хващат тия програми, защото в 90% от случаите са някакви кракове, или настройки от регистрите които ти си правил (ако бараш там де).
Добре е да се научиш и да работиш с hijack this, въпреки, че ако опре работата до него, по-добре да преинсталираш.

badboy28
11-13-2011, 09:02
За Avira мога да кажа, че не съм я ползвал лично, но беше сложена на компютрите в гимназията. Един ден се наложи да сменя антивирусната там, и ако знаете колко вируси откри новата антивирусна, които авирата въобще даже не отбелязваше. Имам негативно мнение за нея.

NOD 32 съм ползвал, но не бях доволен от него. Също имаше доста пропуски и не ловеше всички вируси. Освен това ми бъгна PC-то и трябваше да преинсталвам ОС.

От доста време ползвам Avast Home Edition - безплатна е и съм доста доволен от нея. Лови всичко, има щитове, редовни ъпдейти и прочие.

Препоръчвам ти я.И аз имам същото мнение като теб и вече от 2 седмици и нагоре съм с Avast и мисля никога да не я сменям!! :)

badboy28
11-13-2011, 09:12
А като говрим за тази конфигурация - http://www.technomarket.bg/products/09018022/reference?product_id=09018022 ,няма ли да стане малко бавен? :-o
Леле :shock: Това как може още да се продава и то на тези пари?!?! Тия трябва да ги съдят!
Авира е най-леката, ако се ъпдейтва редовно става, но е мако параноична.
Аваст малко по-тежък, но напоследък дръпнаха и вече е ок.
НОД ми писна на уя постоянно да му търся username и парола.
Сега ползвам microsoft security essentials, на моменти леко дразни като тръгне да ми сканира всичко, което свалям от нета, ама за по-бърза машина не се забелязва. Като сигурност става.
Имай предвид, че няма 100% сигурна ативирусна. И каквото ползваш, го ползваш задължително в комбинация с malware bytes. Може да не включваш резидентния щит, но поне да я обновяваш редовно и да пускаш да сканира. И гледай какво точно ти хващат тия програми, защото в 90% от случаите са някакви кракове, или настройки от регистрите които ти си правил (ако бараш там де).
Добре е да се научиш и да работиш с hijack this, въпреки, че ако опре работата до него, по-добре да преинсталираш.Според мен Avira може да е най-леката,ама нищо не прави!!! Нод-а не съм го ползвал,ама мисля че не е лош,а Avast си е супер.На нея се доверявам най-много заради тези щитове,който проверяват всичко каквото правиш в нета или skype-а.Малуаре Байтс я използвам винаги (само че нямам код да и активирам пълната защита,някой ако знае от къде мога да си дръпна последната версия която има код,ако може да ми даде линк) !!!! След всяко сканиране на компа с антивирусната.А hijack this това подобие ли е на Malware Bytes? 8)

badsector
11-13-2011, 12:49
...На нея се доверявам най-много заради тези щитове,който проверяват всичко каквото правиш в нета или skype-а...Това го имат множество антивирусни. За мен е досадно и ги изключвам, но за потребител, който не знае какво прави на компютъра, е добре да са включени.

badboy28
11-13-2011, 15:49
...На нея се доверявам най-много заради тези щитове,който проверяват всичко каквото правиш в нета или skype-а...Това го имат множество антивирусни. За мен е досадно и ги изключвам, но за потребител, който не знае какво прави на компютъра, е добре да са включени.Чак пък да не знам какво правя.... :?