PDA

View Full Version : Какви са убежденията или вярата ви



evropeiski
11-05-2011, 13:29
Споделете каква е вярата ви, кой бог почита и в какво се изразява или ако нямате религия то в какво тогава вярвате. Изобщо кажете нещо с което да се разбере какви са ценностите и убежденията ви от гледна точка на духовния ви мироглед и самоусъвършенстване. Мерси.

Добавих и АНКЕТА

gandalfepi4
11-05-2011, 13:39
Aтеист

Иррелигиозен

Рационалист

Хуманист

evropeiski
11-05-2011, 13:43
Какво означава Иррелигиозен? Мерси

gandalfepi4
11-05-2011, 13:46
Без религия - един вид че не съм член на атеистична религия.

SolusChristus
11-05-2011, 13:59
Реформиран християнин, да не се бърка с модерното "протестантство".

Полезни линкове:

http://en.wikipedia.org/wiki/Protestant_Reformation

http://en.wikipedia.org/wiki/Theological_determinism

http://en.wikipedia.org/wiki/Fatalism

cvetemoe
11-05-2011, 14:19
Православен християнин. Срещу модернизма. Следващ учението така както са ни го предали Христос и Апостолите и което се пази от Православната църква.

Според мен човек без вяра няма. Вярата е вродено чувство, което рано или късно се проявява в човека под някаква форма - друг е въпроса дали тази форма ще бъде правилна или не.

playy
11-05-2011, 15:10
Православен християнин. Срещу модернизма. Следващ учението така както са ни го предали Христос и Апостолите и което се пази от Православната църква.

Според мен човек без вяра няма. Вярата е вродено чувство, което рано или късно се проявява в човека под някаква форма - друг е въпроса дали тази форма ще бъде правилна или не.

о,правоверни мой наивен просветлителю,от 10000000 'вери' на тоя свят,как разбра че твоята е най-правилна,а другите грешни и водещи към погибел?Аре моля ви,в 21в. сме и Средновековието е отдавна в миналото,където и най-малкият признак на мисъл и разсъждение е грях.

Не се хаби да ми отговаряш,защото много добре знам в какво и защо вярваш,просто исках да те провокирам да напънеш мозъка си и да видиш,че не може едно преписвано слово от не знам си колко религии да бъде боговдъхновено и същевремено уникално по съдържание.

NomNomNom
11-05-2011, 15:59
Aтеист

Рационалист

Хуманист
тез туй

TheMightyNadenica
11-05-2011, 16:41
Моя Бог - ТОВА СЪМ АЗ!

bazingaaaa
11-05-2011, 16:51
http://url.bg/pictures/81c2d1cb5bc206b610756e3ac140c016.jpg

npp
11-05-2011, 19:00
западно правоверен езичник, накратко, това е просто директна правилна вяра в Онези, Които наистина са истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос, основното в това направление е да не се противодействува против Божието Дело на истинският Господ Бог и дори ако може То да бъде подпомагано до максимум - Божията Воля е Пълно Спасение от истинският Господ Бог за всички или поне за колкото се може повече човеци/одушевени

loveca777
11-05-2011, 20:34
По народност съм християнин ,но всъщност съм повече атеист
Светът в който живеем е такъв хаос и злото е на всякъде,че не ми се иска да вярвам ,че някой ни е създал или управлява
Просто тогава що за мръсотия, гавра ли да си прави с нас? Та човечеството се самоунищожава!

И така- вярвам повече в прераждането или задгробния живот, но не изключвам ,че когато умреш - умираш и край НИЩО

thegreenzombie
11-05-2011, 20:51
ето я и моята логика... не смятам, че има Бог, или някаква висша сила от този сорт... самото християнство се е разпространило, благодарение на факта, че когато толкова много хора са убедени в едно нещо, в случая вярата в Бог, те се манипулират много по-лесно ... и наистина не ми харесва фактът, че специално при нас, ни кръщават още като сме малки и не можем да разсъждаваме на тази тема... според мен, това, каква религия ще изповядваме, трябва да го решаваме сами, без влиянието на някой друг...

RagioL
11-06-2011, 19:05
Кефи ме окултизма. А иначе това което ми направи впечатление в тази тема е една мисъл, която съм употребявал доста често и аз.

Моя Бог - ТОВА СЪМ АЗ!

perfect_stranger
11-09-2011, 20:41
Следвам Sanatana Dharma или вечния закон , това което малко според мен глупаво е наречено "индуизъм" . Сигурно съм единствената откачалка тук .

npp
11-10-2011, 10:44
Следвам Sanatana Dharma или вечния закон , това което малко според мен глупаво е наречено "индуизъм" . Сигурно съм единствената откачалка тук .
обърни внимание на думата "sa(na)tan"("са(на)тана"), не е ли това просто една абсолютна подигравка на дявола, сякаш той иска да каже: вижте колко сте глупави/слепи, дори и когато ви пробутвам най-фрапиращ сатанизъм

gandalfepi4
11-10-2011, 12:13
Сатана е име на пратеник на бог

http://en.wikipedia.org/wiki/Satan

Не бъди тъп - Луцифер също е добро създание (най-малкото дори Иисус бива наречен така веднъж)

http://en.wikipedia.org/wiki/Lucifer

Ако чак толкова те сърбят мъдата да търсиш скрити кодове се ориентирай към думи като дявол и шайтан

SolusChristus
11-10-2011, 16:13
(най-малкото дори Иисус бива наречен така веднъж)

Nope. :3

gandalfepi4
11-10-2011, 16:34
^ Знам че ръката си режеш, за да бъдеш пeдaл, доказал си го десетки пъти. Но преди да го правиш може ли поне да цъкнеш тъпия линк, точно под изказването ми, който те лишава от тази възможност а?

Точно където казвам, че и Йешуа е бил назовавам така в синичко е, може да се цъкне.

Разбираш ли какъв си пeдepyгa понякога? Не мога да разбера защо го правиш, кеф ли ти е?

Едно *цък* и нямаше да си пeдaл, но нееееее, ще се ПРЕСТРУВАШ че не съм дал, точно на долния ред, директно доказателство за твърдението си.



Пресвети FSM, как може да ти доставя такова удоволствие пeдepeacтиятa не мога да го разбера и толкова.

Ето ти го ако не можеш да цъкнеш:

Use of the name "Lucifer" for the devil stems from a particular interpretation of Isaiah 14:3–20, a passage that does not speak of any fallen angel but of the defeat of a particular Babylonian King, whom the passage names Helel (הֵילֵל, Shining One), a Hebrew word that refers to the Day Star or Morning Star (the Latin term[2] for which is lucifer)[3] In 2 Peter 1:19 and elsewhere, the same Latin word lucifer is used to refer to the Morning Star, with no relation to the devil. In Revelation 22:16, Jesus himself is called the Morning Star, but not "Lucifer", even in Latin.

Ето. Видя се. Пeдaл си, приятно ли ти е?

SolusChristus
11-10-2011, 17:10
А ти да беше ударил един Google за контра-аргументи, щеше да спестиш 2-3 поста.

http://blessedquietness.com/journal/resource/mornstar.htm

Приятно четене.

gandalfepi4
11-10-2011, 17:53
^ Tи май не си чел много много какво пращаш а? Толкова много усукваници и мнения, толкова малко превод.

"Аз вярвам, Много от нас мислят, Не мисля че, Но нека не забравяме, че по-късно..."

lol


Let's see what we've got- :-o

Не можело да е крал на Вавилон, понеже този крал, който оня тъпак подразбирал, по-късно станал готин, та не е логично да се смята че е той (щото библията не си противоречи на стотици места само)

OH NOES

gandalfepi4 uses THE REST OF THE FUCKING PASSAGE

you will take up this taunt against the motherfucking, cum-snorting king of Babylon: How the oppressor has come to an end! How his fury has ended

ITS SUPER EFFECTIVE!

Oтделно че по-късно директно се казва "Do not rejoice, all you nigger-faggot Philistines" и или получаваме интересна информация за етноса на ангелите по принцип, или съм прав, а ти тъп (както обикновенно)


Но защо да четем библията, когато може да се правим на пeдaли нали?



Lets move on shall we?



"Хър дър, освен това в единия случай се използва една дума, а в другия друга и те по никакъв начин не са еднакви, хър дър"



Оh noes!


Бях хванат! Колко ГЛУПАВО от моя страна да твърдя, че (буквално преведени) "Зорница" и "утринна/ярка звезда" са едно също нещо!

Kaк може еврейската дума за утринната/ярката звезда, наричана от нас Зорница да бъде така глупаво сбъркана с еврейската дума за Зорницата (утринната/ярката звезда)?!

Сигурно съм бил подведен от ДЯВОЛА!!!!! Да не забравяме че все пак той има план за тези две думи, който ще има ГИГАНСТКИ ПОСЛЕДСТВИЯ:

"The niv and nasb make it possible to identify Satan and Jesus Christ as one and the same persons. This is what Lucifer's ultimate game plan is, and the new versions have taken a giant step forward in advancing Satan's deception."


дън дън дъъън!


Колко трябва да си отчаян да прибягваш до такива глупости не мога да си преставя даже :D

Дори не видя че точките са адресирани в първоначалния ми линк, който със сигурност е и барнат от християни (сякаш съм те линкнал към atheistworlddomination.org). Баси срама момче :grin: Нищо, поне се позарадвах малко

playy
11-10-2011, 20:27
npp,от къде го измъдри тва sa(na)tan..тва ''(na)''и въобще какво общо религията с атеизма,че се опитвате толкова упорито да ги слагате под общ знаменател?Да изповядват случайно някакви божества,или пък да участват в ритуали/култове/обети (ще пробвам твоя начин на писане)?Или може би фатка,че някои от тях критикуват религията ти(gandalfepi4),ги прави обсебени от дявола т.е сатанисти? :D

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%82%D0%B5%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC -атеизъм

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D1%8F -религия

Ето,прочети следните материали и сам си направи изводите. :-D

npp
11-10-2011, 21:19
npp,от къде го измъдри тва sa(na)tan..тва ''(na)''и въобще какво общо религията с атеизма,че се опитвате толкова упорито да ги слагате под общ знаменател?Да изповядват случайно някакви божества,или пък да участват в ритуали/култове/обети (ще пробвам твоя начин на писане)?Или може би фатка,че някои от тях критикуват религията ти(gandalfepi4),ги прави обсебени от дявола т.е сатанисти? :D

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D1%82%D0%B5%D0%B8%D0%B7%D1%8A%D0%BC -атеизъм

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D1%8F -религия

Ето,прочети следните материали и сам си направи изводите. :-D
"sa" това е древен звук, с който още от дълбока древност са обозначавали лукавщината/злото, "n(-a)" пък още оттогава е имало смисъла на: произхождащ/произлизащ от, притежание на, или, основан на, ето откъде и произлиза коренът на българското "на", а що се отнася до "tan", то посочва "тъмнината", или, най-първичната форма на негативното/злото, или просто "t(-a)", което най-малкото означава титаничен но в смисъла на тираничен, това е накратко относно древните езикови форми, или казано с други думи, става въпрос за това че дявола произлиза от "тъмнината", която е основната форма на негативното/злото в вселената, като той не е единствения в това отношение но е имало/има и други явления на "тъмнината", такива като: "звяра"("666"), "втория звяр"("лъжепророка"), "смъртта", "ада", "злите духове", и пр., всички(-те) тези са духове познати от Библията, които са просто явления на една и съща най-изначална форма на негативното/злото позната там(в Библията) с името "тъмнина(-та)"

аз нямам моя религия, нито съм последовател на нечия друга, просто имам някаква най-нищожна вяра в Онзи, който наистина е истинският Господ Бог(т.е. в истинските Бог Отец и Господ Исус Христос), и то без да клеветя, съдя, осъждам, наказвам, насилвам, и пр., а това че свидетелствувам Тяхната Истина(т.е. онази на истинските Бог и Исус) не е нищо лошо, но е съвсем безобидно, а що се отнася до упражняването на вяра/духовност, имай предвид че навсякъде в Библията е посочено че всяка верческа(-о)/духовна(-о) неправда(беззаконие) е "грях" и че всеки човек, който не спира да върши такъв "грях" е най-голям грешник

"Ако някой види брата си, че извърши несмъртен грях, нека се моли, и Бог ще му даде живот, сиреч, на ония, които съгрешават несмъртно. Има смъртен грях(т.е. ако върши верческо/духовно беззаконие без да се покайва); не казвам за него да се помоли. Всяка неправда(т.е. всяка верческа/духовна неправда) е грях; и има грях, който не е смъртен(т.е. но ако вярващия/духовния, който след като е вършил такава неправда е престанал веднъж завинаги, тогава той вече не е грешен). Знаем, че всеки роден от Бога не съгрешава; но оня, който се е родил от Бога, пази себе си, и лукавият не се докосва до него. Знаем, че ние сме от Бога; и целият свят(т.е. целият свят на верческото/духовното беззаконие) лежи в лукавия. Знаем още, че Божият Син е дошъл и ни е дал разум да познаваме истинния Бог(т.е. истинският Бог Отец); и ние сме в истинния, сиреч в Сина Му Исуса Христа(т.е. и ние сме в истинският Бог чрез/посредством един единственият истински Господ). Това е истинският Бог(т.е. истинският Господ Бог) и вечен живот. Дечица, пазете себе си от идоли." 1 Йоаново 5: 16-21

gandalfepi4
11-10-2011, 21:23
Хайде да убием npp, кой е с мен?

http://www.bwass.org/bucket/grinman_cockmongler_original.jpg

playy
11-11-2011, 14:24
твърде наивно е да се вярва в такова нещо,а да се опитваш да наложиш и на другите да вярват в подобни работи и да ги убеждаваш,че са в грешния път е малоумно просто...

npp,може да си свестен човек,не те познавам и не мога да кажа нищо добро или лошо за теб,но няма по-безумно нещо от това да констатираш всичко на тоя свят въз основа на 1 книга...мисля че няма нужда повече да пишеш в тоя форум,ако идеята ти е да накараш някои да поеме по ''правия път''.

gandalfepi4
11-11-2011, 18:57
post scriptum



(най-малкото дори Иисус бива наречен така веднъж)

Nope. :3


Nope. :3


:3

:                           

:                                                                                                           C====3

:                                                                          C====3

:                                              C== ==3

:                      C====3

:===3

:3



:3

Eто всичкото доказателство от което се нуждая, за да покажа че солус е пeдepyга

evropeiski
11-11-2011, 19:12
На никой не му трябват твоите доказателства, всеки си има ум и разум и може сам да преценя и разбира нещата, без да е нужно ти да му ги внушаваш как точно да ги разбира. Дано вече си ме разбрал.

gandalfepi4
11-11-2011, 19:29
http://farm6.static.flickr.com/5167/5301498633_f551d4cc5c.jpg

evropeiski
11-11-2011, 19:42
http://i44.tinypic.com/2vaibgx.jpg

gandalfepi4
11-11-2011, 19:48
Матей 5:38-44

Чули сте, че е било казано: "Око за око, зъб за зъб". 39А пък Аз ви казвам: Не се противете на злия човек; но, ако те плесне някой по дясната буза, обърни му и другата. 40На тогава, който би поискал да се съди с тебе и да ти вземе ризата, остави му и горната дреха. 41Който те принуди да вървиш с него една миля, иди с него две. 42Дай на оногова, който проси от тебе; и не се отвръщай от оногова, който ти иска на заем.

43Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си". 44Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си

cvetemoe
11-11-2011, 19:55
Матей 5:38-44

Чули сте, че е било казано: "Око за око, зъб за зъб". 39А пък Аз ви казвам: Не се противете на злия човек; но, ако те плесне някой по дясната буза, обърни му и другата. 40На тогава, който би поискал да се съди с тебе и да ти вземе ризата, остави му и горната дреха. 41Който те принуди да вървиш с него една миля, иди с него две. 42Дай на оногова, който проси от тебе; и не се отвръщай от оногова, който ти иска на заем.

43Чули сте, че е било казано: "Обичай ближния си, а мрази неприятеля си". 44Но Аз ви казвам: Обичайте неприятелите си


Ехеееее, gandalfepi4 тва ти ли си бе, най-накрая да изтълкуваш нещо от Библията по християнски, значи като искаш можеш, ама ти не искаш, хммм - страшен си няма спор. Когато ти отърва знаеш как.

gandalfepi4
11-11-2011, 19:59
^ Извини ме приятелю, кога съм тълкувал пасаж по начин с който ти не си бил съгласен?

Не помня такъв случай и изглежда, че изказването ти има за цел само да служи за язвителна и жлъчна нападка.

perfect_stranger
11-11-2011, 20:00
обърни внимание на думата "sa(na)tan"("са(на)тана"), не е ли това просто една абсолютна подигравка на дявола, сякаш той иска да каже: вижте колко сте глупави/слепи, дори и когато ви пробутвам най-фрапиращ сатанизъм

Санатана на снанскрит значи вечен , д(х)арма закон . Както във физиката законите си съшествуват съществували са и ще съществуват без нас , В сериозна заблуда си пич . Демони и сатани и подробни измишлъотини в индуизма няма , не и в християнския смисъл . Сещам се за десетоглавия Равана , но той има твърде малко общи неща с демоните от Запада.

cvetemoe
11-11-2011, 20:05
^ Извини ме приятелю, кога съм тълкувал пасаж по начин с който ти не си бил съгласен?

Не помня такъв случай и изглежда, че изказването ти има за цел само да служи за язвителна и жлъчна нападка.

просто ми е интересно защо цитираш Библията в която не вярваш и която отричаш - мой просто в тази ситуация така ти отърваше.

cigarettekisses
11-11-2011, 20:07
Aтеист

cvetemoe
11-11-2011, 20:14
Шах и мат с пешката, gandalfepi4 дано всички вече са те разпознали, тебе и делата ти.

Благодаря на Бога.

gandalfepi4
11-11-2011, 20:31
просто ми е интересно защо цитираш Библията в която не вярваш и която отричаш - мой просто в тази ситуация така ти отърваше.

Защото е директно приложимо спрямо опонента ми. По същия начин по който в една страна проституцията (примерно) е престъпление, а в друга не е, така и за религиозните важат определени правила (поне по техни думи), а за нерелигиозните не. Нека да си припомним Божествена комедия и по-конкретно това че последния кръг на Ада е запазен специално за изменниците, тези които предават принципите си.

Това че библията няма значение за мен, а я познавам по-добре от него по-скоро ми прави чест.

Не виждам причина за тона на последното ти изказване, което сякаш намеква че ерудираността ми ( :-o ) е някаква негативна черта, опонираща на мирогледа ми.





Шах и мат с пешката, gandalfepi4 дано всички вече са те разпознали.

Благодаря на Бога.

Toва предполагам беше следствие от това че не се държа като форумния доктор Кокс, ами си позволих да се издрискам вместо да си счупя всичките 200 и нещо кости, за да отговоря на секундата.

Това че не съм тотален форумен lurker не означава че може да се вкарваш във филми, където играеш ролята на някакъв облят от светлина Св. Георги, който размахва окървавено копие над грозния труп на дракон и гръмогласно прокласява VAE VICIS на всеослушание, докато близките орди от бисексуални девици го молят със сълзи на очите да се съгласи на оргия.

Спри да мастурбираш на компютъро

ПС Започваш да даваш впечатление, че си психично обезпокоен, ако страдаш от някакво такова състояние, моля кажи си, няма нищо срамно.

gandalfepi4
11-11-2011, 20:49
Виждам че цвети си е променил предното мнение пет минути след отговора ми => следователно си го прочел НО не си могъл да кажеш копче, въпреки предната ти жиивотинска нахъсаност.

Приемам това за поредното успешно затапване, лека нощ сладур. Мълчанието ти е по-приятно и от мълчанието на агнетата, помогна ми да се чуствам по-удовлетворен и в душевен покой тази вечер.

cvetemoe
11-11-2011, 20:56
Сладкодумник си ти, с думите добре си служиш, ловко сучиш и въртиш, а ако можеш всички ни да заблудиш - знам, знам те.

Stan4o123
11-11-2011, 20:59
атеист

gandalfepi4
11-11-2011, 21:35
[b]Aaa не! :grin: :grin: :grin:

Гледам си третото действие на La boh

cvetemoe
11-11-2011, 21:56
Много, много си добър, няма спор - дано и другите да са видяли това и да се пазят, и да пазят умувете си и винаги да си имат едно наум. (нищо чудно и да си някой психолог или нещо такова, на който му се плаща за да проповядва неверие)

лека нощ

Auriss
11-12-2011, 01:52
^Пхахахахаххахаха


АхахахХАХАХАХАХХАХАХАХАХА ХА
ХАХХХХХХХХХХХАААААААААААА АААА
ААААААААААААААААААААААААА ААААААААААААААААААААААААА ААА
ААААААААААААААААААААААААА АААА
ААААААААААААААААААААААААА ААААААААААААААААААААААААА ААААААА

....


момент....




ПХАХАХАХХАХААХАХАХАХАХХАА ААААААААААААААХХАХАХАХХАХ АХАХАХАХАХАХХАХАХА



Д'еба и капута ... аре чупката вече.

gandalfepi4
11-12-2011, 05:18
Много, много си добър, няма спор - дано и другите да са видяли това и да се пазят, и да пазят умувете си и винаги да си имат едно наум. (нищо чудно и да си някой психолог или нещо такова, на който му се плаща за да проповядва неверие)


Мда, може и да съм някакъв специален висококавлифициран професионалист на който някак мъгляво "му се плаща" да виси в български форум за пубери и да поства линкчета на едно-две олигофренчета.


А може (get this),

може

следиш ли ми мисълта пич,

възможное е вместо това, което предложи

пич, слушай

пич

ВЪЗМОЖНО Е ДА НЕ Е ТАКА.





Вече ще знам че този който се е вкопчил със зъби и нокти в някаква лъжа възприема "Според научния консенсус не си прав, ето линкче към уикипедия" като някаква грандиозна логорея, композирана и рафинирана с години и с единствената цел да изкриви и очерни реалността до такава степен, че и най-явната и чиста истина да стане невидима.



Психолог на който му се плащало. Ако беше по-скоро комично вместо дебилно щях да си го сложа като подпис този ти компентар, олигофренче малко.

npp
11-12-2011, 12:32
твърде наивно е да се вярва в такова нещо,а да се опитваш да наложиш и на другите да вярват в подобни работи и да ги убеждаваш,че са в грешния път е малоумно просто...

npp,може да си свестен човек,не те познавам и не мога да кажа нищо добро или лошо за теб,но няма по-безумно нещо от това да констатираш всичко на тоя свят въз основа на 1 книга...мисля че няма нужда повече да пишеш в тоя форум,ако идеята ти е да накараш някои да поеме по ''правия път''.
имай предвид че само Автентичните "библейски" Писания са Официалните за тази планета, докато всички други са лъжепророчески, т.е. такива като: ведите(пураните, упанишадите, сутрите, и пр.), ади грант, трипитака, корана, авеста, и пр., всички такива са лъжепророчески, само Библията е Официалната Истинска, или, къде в онези другите са посочвани единствено истинският Бог Отец и истинският Господ Исус Христос?!, питам това понеже само Те Двамата са Господ Богът на цялата Вселена, и никой друг не е Освен Тях



обърни внимание на думата "sa(na)tan"("са(на)тана"), не е ли това просто една абсолютна подигравка на дявола, сякаш той иска да каже: вижте колко сте глупави/слепи, дори и когато ви пробутвам най-фрапиращ сатанизъм
Санатана на снанскрит значи вечен , д(х)арма закон . Както във физиката законите си съшествуват съществували са и ще съществуват без нас , В сериозна заблуда си пич . Демони и сатани и подробни измишлъотини в индуизма няма , не и в християнския смисъл . Сещам се за десетоглавия Равана , но той има твърде малко общи неща с демоните от Запада.
не е това, първо, санскритския език идва от т. нар. древни езикови форми, тъй като навремето всички езици по земата са били толкова сходни че човек от един език е могъл да се разбира лесно с човек от почти всеки друг език и то без да е имало нужда от преводач или средства и/или умения за говорене на друг език, ето и доказателство: "А по цялата земя се употребяваше един език и един говор." Битие 11:1,

второ, "санатан" в буквален превод от древните езикови форми е просто сатана, но измамата в санскритския, която идва от страна на действувалите през цялото време всякакви индийски лъжепророци (наричани още: брахмини, йогини, гурута, аватари, свамита, парамаханси, и пр.), е че "санатан", "сант", или "сат", означават "вечност", но в същност тези думи посочват "тъмнината", а те винаги са се опитвали да я увековечат, посочвайки я за вечна по този начин, та дори и самото наименование на езика им започва с онова "са"(санскритски), в същност това е един много изчанчен бесовски език, който те имат наглостта да наричат 'език на Боговете' с не по-малко дяволската дума "(дева)нагари"(то е както английскиото "devil-"), която в същност значи 'дяволска хитрост' - това е

evropeiski
11-12-2011, 18:32
Този gandalfepi4 навсякъде бе братче, навсякъде пръскал "компетентните" си мнения, във "Философия и религия" къде отваря се на него попадам - това се казва специалист по всичко. :D

playy
11-12-2011, 20:02
аз се предавам,изгубих всякаква надежда за вас 2мцата....gandalf,като има енергия за изхвърляне нека се пробва момчето да ви налее малко мозък,току виж вземете да проумеете че Земята не е на 5-6 хилядолетия.

evropeiski
11-12-2011, 20:16
Нямам нищо против момчето, не искам и да ми налива мозък.
Просто да си каже веднъж мнението и толкоз, а той само някой да си каже мнението и ако мнението му само малко и да се различава от неговото становище и той веднага го напада - защоооо бе!
Кажи си веднъж мнението и толкоз, всеки ще ти прочете мнението ще го осмисли и който иска ще го приеме мнението му и това е. Иначе нямам нищо друго против момчето.

karnaWAL
11-12-2011, 20:30
палим дърпам ........ абе чадим с боговете, голема партия са ми ...

Auriss
11-12-2011, 20:59
Нямам нищо против момчето, не искам и да ми налива мозък.
Просто да си каже веднъж мнението и толкоз, а той само някой да си каже мнението и ако мнението му само малко и да се различава от неговото становище и той веднага го напада - защоооо бе!
Кажи си веднъж мнението и толкоз, всеки ще ти прочете мнението ще го осмисли и който иска ще го приеме мнението му и това е. Иначе нямам нищо друго против момчето.

Това е форум ,бре ,образ. Идеята е да се води някакъв интелигентен диспут и евентуално да се стигне до някакво становище ,задоволяващо всички 'участващи'.
Твой проблем е че очакваш да си ръсиш мозъчните пръдни и никой нищо да не ти казва.
Като не ти изнася - Х горе вдясно.

От gandalf-а поне може да се научи нещо ,пък нека си води споровете с арогантно отношение. Има си причина да се държи така.

Егати нахалството. Няма какво да каже и напада хората ,че изобщо имат позиция. Жалка работа.

evropeiski
11-12-2011, 21:14
Идеята е да се води някакъв интелигентен диспут
това не е е интелигентен диспут, а и както виждам и ти доста интелигентно се изразяваш "пръдня".


От gandalf-а поне може да се научи нещо
който иска да научи нещо просто да го пита или в своя пост да цитира неговото мнение и да почне спор с него, а не гандалф да го напада.


Няма какво да каже и напада хората ,че изобщо имат позиция.
А ти като гледам доста неща си казал и доста позиции имаш - ти за каква позиция говориш - позицията на гандалф става твоя позиция, ти всъщност имаш ли своя позиция.

Auriss
11-12-2011, 21:58
^По принцип съм невероятно възпитан човек. Просто ти си кенеф.
Не съм ganfalf и дори няма да си правя труда да ти обосновавам мнението си - ти си леке и си ми досаден => те храня. Чупката вече ,напълни се с убитаци в този раздел. Мършляк.

Едит като за теб :


Това е форум ,бре ,слабоумник прост. Идеята е да се води някакъв диспут.

Ходи си давай мнението на някой ,на който му пука за него. Мен ми е през оня и влизам за да прочета нещо смислено и логически издържано.
Да чета диарията на ментално осакатени дебили е последното ,което ми е притрябвало.
А частта ,в която се правиш на рицар на бял кон ,защитаващ свободата на словото на сульо и пульо ,ми е най-любима. Хвани ме за хуя.

gandalfepi4
11-13-2011, 00:17
^ Ох Аурисе, чак сега осъзнавам колко ми липсваше да пишеш във форума, чувствам се като Чочо сан от Madama butterly, трепнещ като необяздена кобила при завръщането ти!

Сърцето ми пърха като изплашена гълъбица, ето това хайку изразява емоциите ми, когато думите ми ме предават под натиска на хомоеротичната ни връзка, силна и дива като диамантена дрелка:

"No way to see him/on this moonless night/I lie awake longing, burning/breasts racing fire, heart in flames."

"My God, Sheba."

Моля те остани до мен в тази неравна битка с легионите на Рей Комфорт и Кирк Камерън, заедно ще блестим като Аполон и Адонис!

perfect_stranger
11-13-2011, 20:50
npp Ти си един фанатизиран християнин . Библията е толкова истина колкото са ведите и упанишадите и пураните. Навясякъде има грешки ,защото са писани от хора . Като е тръгнало да се обиждаме на вяра , и да ми казваш колко правилна ти е религията и как всички останали били измислени от някой измислен рогат сатана .,мога да ти кажа че исляма юдаизма и християнството се яодят абрахамски ковто идва от а - брахама и значи не брахмичеси , и неистинни според индуизма . Те се проявяват през втората юга и са изкривили истините ,познанията и постиженията на индуизма .Ние живеем през кали-юга , тъмната епоха на страданията на модерното и на борбие за власт . Спокойно обаче нещата ще се оправят тъй като след кали-юга идва отново златната епоха .

npp
11-14-2011, 16:48
npp Ти си един фанатизиран християнин . Библията е толкова истина колкото са ведите и упанишадите и пураните. Навясякъде има грешки ,защото са писани от хора . Като е тръгнало да се обиждаме на вяра , и да ми казваш колко правилна ти е религията и как всички останали били измислени от някой измислен рогат сатана .,мога да ти кажа че исляма юдаизма и християнството се яодят абрахамски ковто идва от а - брахама и значи не брахмичеси , и неистинни според индуизма . Те се проявяват през втората юга и са изкривили истините ,познанията и постиженията на индуизма .Ние живеем през кали-юга , тъмната епоха на страданията на модерното и на борбие за власт . Спокойно обаче нещата ще се оправят тъй като след кали-юга идва отново златната епоха .
момче, такова нещо каквото е следването на индийските вярвания се нарича затъване до уши в сатанинска(-та) кал, не че мразя или дискриминирам индо-вярващите, но това тяхното е най-върл сатанизъм, Автентичните библейски Писания са били известни на цяла европа още преди хиляди години, докато ведите са станали известни извън индия едва преди стотитици години/няколко века, просто няма смисъл да се мориш защитавайки заблудата на онези идолопоклонници, но много повече си заслужава ако се включиш в борбата на истинските Светии против "идолите" сиреч против верческите/духовните неправди/беззакония - а ако ще говорим за "абрамизъм", точно вярата в Исус е която идва още от времето на Аврам, който на английски наричат Ейбрахам, а на арабски Ибрахим

"Исус им рече: Истина, истина ви казвам, преди да се е родил Авраам, Аз съм." Йоан 8: 58

perfect_stranger
11-14-2011, 17:49
Npp Ти си глупак ако мислиш по този начин . замислял ли си се заюо има толкова много религии мкоито никога не могат да бъдат доказани че са истинни . Особено абрахамските .Аре мисли с мозъка си ако имап такъв и не повтаряй написаното от някой преди хиляди години . Ами ако греши ? Исус може и да е бил историческа личност но не е бил нито пророк нито месия . прочети книгата динасията на ИСус и пак ще си говорим . Съжелявам за острия тон , но грубостта поражда рубост . като си тръгнал дазаклеймяваш чуждите религги , не мога да ти кажа нищо освен че си немислещо и тъпо същество .

npp
11-14-2011, 18:33
Npp Ти си глупак ако мислиш по този начин . замислял ли си се заюо има толкова много религии мкоито никога не могат да бъдат доказани че са истинни . Особено абрахамските .Аре мисли с мозъка си ако имап такъв и не повтаряй написаното от някой преди хиляди години . Ами ако греши ? Исус може и да е бил историческа личност но не е бил нито пророк нито месия . прочети книгата динасията на ИСус и пак ще си говорим . Съжелявам за острия тон , но грубостта поражда рубост . като си тръгнал дазаклеймяваш чуждите религги , не мога да ти кажа нищо освен че си немислещо и тъпо същество .
гостувал съм неведнъж в различни индийски и християнски вероизповедания/сетки, и от опит мога да кажа че по-зле от индийските никога не е имало а може би няма и да има, там е най-голямата заблуда и погибел, лично аз бях един от глемите потърпевши на тяхното верческо/духовно беззаконие, дори те успяха да ми причинят физическа смърт, но истинските Бог Отец и Господ Исус Христос ме възкресиха, така че много добре си спомням какво представляват индийските вярвания, и пак казвам от опит говоря, никак не са Добри, това просто е най-големия сатанизъм, макар и (много) съвършенно замаскиран, "не струва и една стотинка", "и пет пари не давам за таквоз", всички онези тяхни "измишления" са просто върхът на верческата(-ото)/духовната(-ото) неправда(беззаконие), имам предвид "идолите"/"кумирите" им, ето кои са: брахма, вишну, шива, индра, ганеш, ваю, варуна, яма, кришна, буда, аватари, гуру, кундалини, чакрите, аум, праните, надитата, гуните, йога, дхяна, дхарана, джнана, карма, самсара, югите, калпите, мантрите(ом), пураните, упанишадите, сутрите, ведите, и още хиляди други, всичко това в Библията се нарича "идоли"/"кумири"

Alekssandyr
11-14-2011, 21:47
Ахах, аз съм атеист и тия дето мислят, че земята е на 5-6000г. да земат да се гръмнат !

perfect_stranger
11-15-2011, 18:02
Хаха на 6000 години . Юдеи и християни просто сте смешни. Геолозите са доказали че е между 4,5 и 4,6 милиарда години . 6000 години та даже и един милион са нищо когато говорим за Земята .

L31h4z
11-15-2011, 23:14
perfect_stranger, от болезнен опит ще ти посъветвам следното:
Не се занимавай с npp, пича е безкрайно заблуден и фанатизиран, някой ден може и да му дойде акъла, но не бих си заложил джобните на това...

npp
11-16-2011, 10:50
това с геологията, палеонтологията и въглеродният анализ е просто (за) заблуда, в Библията съвсем ясно са изброени всички родове от адам до Исус, и те са 75, няма как да са минали милиони години само за 75 генерации

"Защото оная тайна, сиреч, беззаконието(т.е. верческото/духовното беззаконие), вече действува, но само догдето се отмахне отсред оня(т.е. отсред истинският Господ Бог), който сега я възпира; и тогава ще се яви беззаконният(т.е. явлението на верческото/духовното беззаконие в своята пълна/върхова форма), когото Господ Исус ще убие с дъха на устата Си и ще изтреби с явлението на пришествието Си, тогава, чието идване се дължи на действието на сатана, съпроводено от всякаква сила, знамения, лъжливи чудеса и с всичката измама на неправдата(т.е. на верческата/духовната неправда), между ония, които погиват(т.е. неправдените духовници/вярващи), защото не приеха да обичат истината, за да се спасят. И затова Бог праща заблуда да действува между тях, за да повярват лъжа, та да бъдат осъдени всички, които не са повярвали истината, а са имали благоволение към неправдата." 2 Солунци 2: 7-12

просто досега сатана е имал власт(-та)/сила(-та) да материализира разни неща, например, разни фосили, да изменя разни земни пластове/слоеве, и да ги състарява, като в индия дори са се появявали разни статуи/статуетки на (разни) идоли - това е

gandalfepi4
11-16-2011, 11:21
^ О, алуминате, сподели с нас как може това да са заблуда тези методи?

Ако желаеш може да започнеш с простата дендрохронология - как така става че пръстените на някои многовековни дървета показват че света е по-стар от поне 11 000 години И че световен потоп не е имало?

evropeiski
11-16-2011, 11:43
^ О, алуминате, сподели с нас как може това да са заблуда тези методи?

Ако желаеш може да започнеш с простата дендрохронология - как така става че пръстените на някои многовековни дървета показват че света е по-стар от поне 11 000 години И че световен потоп не е имало?



Добре, ти си вярвай на дърветата, а вярващите на Бог - аз лично избирам второто.

Shturrrche88
11-16-2011, 11:45
Баси, как не се сетих, че дърветата лъжат :lol:
А ако си мюсюлманин и вярваш в Аллах, тогава кво? От кой точно е създаден света?

Concussion
11-16-2011, 12:25
Баси, как не се сетих, че дърветата лъжат :lol:
А ако си мюсюлманин и вярваш в Аллах, тогава кво? От кой точно е създаден света?

Мюсюлманите вярват в същия бог, в когото вярват и християните. Аллах не е някакво име на божество, просто както ние казваме Господ.

Shturrrche88
11-16-2011, 12:26
Баси, как не се сетих, че дърветата лъжат :lol:
А ако си мюсюлманин и вярваш в Аллах, тогава кво? От кой точно е създаден света?

Мюсюлманите вярват в същия бог, в когото вярват и християните. Аллах не е някакво име на божество, просто както ние казваме Господ.
Да, сигурно е точно така...с тази разлика, че във всяка религия техния Бог, носещ различно име, е създал света.
Та, аз за това питам-дърветата ли лъжат, в религията ли е истината?

gandalfepi4
11-16-2011, 12:59
Добре, ти си вярвай на дърветата, а вярващите на Бог - аз лично избирам второто.

E сега, да не забравяме че едното е лесно наблюдаваем факт.

Твоят бог от друга страна да ти е казвал че света е на 6000 години?

Щом от Ватикана и повечето известни ми църкви се съгласяват ти защо не? Какво? По-умен ли си от всички тези учени и духовници?

npp
11-16-2011, 13:08
^ О, алуминате, сподели с нас как може това да са заблуда тези методи?

Ако желаеш може да започнеш с простата дендрохронология - как така става че пръстените на някои многовековни дървета показват че света е по-стар от поне 11 000 години И че световен потоп не е имало?


възможно е дявола да е уредил и това с дърветата, в индия е имало дори статуи/статуетки на идоли, които са се движили и говорили, както в случая когато статуя на кали и парамаханса йогананда са разговаряли, йога и въобще индийските религии са сатанински явления, там е имало всякакви чудеса/знамения от сатана, такива като: телепортация, материализация, телекенеза, телепатия, и много други..... , а що се отнася до потопа, той е бил потоп не просто чрез съединението вода познато от химията, но чрез дух/сила от Бога, тогава всички духовници на "тъмнината" и всички сатанински духове били изгонени "вън" от "пределите" на Небесното Царство и човечеството по духовен път

"Защото и Христос един път пострада за греховете, Праведният за неправедните, за да ни приведе при Бога, бидейки умъртвен по плът, а оживотворен по дух; с който отиде да проповядва на духовете(т.е. на духовниците) в тъмницата, които едно време(т.е. по времето на Ной) бяха непокорни, когато Божието дълготърпение ги чакаше в Ноевите дни, докато се правеше ковчега(т.е. Ноевият Завет), в който малцина, то ест, осем души, се избавиха чрез вода(т.е. чрез отстраняващ злото/очистващ/пречистващ дух). Която в образа на кръщението и сега ви спасява, (не измиването на плътската нечистота(т.е. на телесната мръсотия), но позива към Бога на чиста съвест), чрез възкресението на Исуса Христа; Който е отдясно на Бога, като се е възнесъл на небето, и Комуто се покориха ангели, власти и сили." 1 Петрово 3: 18-22,

"Но имало е лъжливи пророци между людете, както и между вас ще има лъжливи учители(т.е. лъжливи духовници), които ще въведат тайно(т.е. които действувайки по верчески/духовен път ще въвеждат) гибелни ереси(т.е. гибелни неправди/беззакония), като се отричат даже от Господаря(т.е. от Исус Христос), Който ги е купил, та ще навлекат на себе си бърза погибел. И мнозина ще последват техните похотливи дела(т.е. техните верчески/духовни неправди/беззакония), поради които човеци пътят на истината(т.е. пътят на правилната вяра) ще се похули. От лакомство(т.е. от верческа/духовна гордост/корист) те ще ви мамят с присторени думи; но тяхната присъда, отдавна приготвена, не се забавя, и тяхното погубление не дреме. Защото, ако Бог не пощади и ангели(т.е. духовниците), когато съгрешиха, но ги хвърли в мрака на най-дълбоките ровове, и ги предаде да бъдат вардени за съд; и ако не пощади стария свят, но опази с още седем души Ноя, проповедника на правдата, когато нанесе потоп върху нечестивия свят; тъй също, ако Той осъди на разорение содомските и гоморските градове и ги обърна на пепел, и ги постави за пример на ония, които щяха да вършат нечестие, но избави праведния Лот, комуто бе досадил развратния живот на нечестивите; (защото тоя праведен човек, като живееше между тях измъчваше от ден на ден праведната си душа, като гледаше и слушаше беззаконните(т.е. идолопоклонническите) им дела); то знае Господ как да избави благочестивите от напаст, а неправедните да държи под наказание за съдния ден" 2 Петрово 2: 1-9,

"Тогава ако някой ви каже: Ето тук е Христос, или: Тука, не вярвайте; защото ще се появят лъжехристи, и лъжепророци, които ще покажат големи знамения и чудеса, така щото да заблудят, ако е възможно, и избраните. Ето предсказах(т.е. предупредих) ви. Прочее, ако ви кажат: Ето, Той е в пустинята(т.е. в телесните отречения); не излизайте; или: Ето Той е във вътрешните стаи(т.е. в "вътрешността" на човека); не вярвайте. Защото както светкавицата(или: слънцето) излиза от изток и се вижда дори до запад, така ще бъде пришествието на Човешкия Син(т.е. така и Пришествието на/Спасението от истинският Господ Бог ще започне от/с истинските/праведните духовници/вярващи в посока към невярващите)." Матей 24: 23-27

gandalfepi4
11-16-2011, 13:20
Aйдееее реалността пак отиде в кенефа. Хортувайте си тука с европейския, явно сте на едно дередже. Аз ще се махам преди да загубя 45 IQ точки и да ви дойда на нивото

toodles

L31h4z
11-16-2011, 13:28
Не, не е възможно това. Дявола бил уредил еди какво си с дърветата, науката е дело на дявола, начин той да ни поведе към греха, книгите са зли, хайде да ги изгорим... чакай, това не бяха ли Тъмните векове..?

Добре, npp, искам да ми обясниш едно. Знаеш как се води дискусия, нали? Не можеш да се аргументираш с цитати от фентъзи книги или с думите "Защото така!". Защо толкова настояваш да го правиш и защо не се опиташ да приложиш някакви факти?

То ми е ясно защо, де - защото няма никави факти в полза на религията, дори никакви адекватни тези в нейна защита, интересно ми е ти какво ще отговориш...

npp
11-16-2011, 13:41
Не, не е възможно това. Дявола бил уредил еди какво си с дърветата, науката е дело на дявола, начин той да ни поведе към греха, книгите са зли, хайде да ги изгорим... чакай, това не бяха ли Тъмните векове..?

Добре, npp, искам да ми обясниш едно. Знаеш как се води дискусия, нали? Не можеш да се аргументираш с цитати от фентъзи книги или с думите "Защото така!". Защо толкова настояваш да го правиш и защо не се опиташ да приложиш някакви факти?

То ми е ясно защо, де - защото няма никави факти в полза на религията, дори никакви адекватни тези в нейна защита, интересно ми е ти какво ще отговориш...
имай предвид че "тъмнината"/дявола е вселенско същество подобно на Бог и на второ място след Него по ум и потенциал, така че става въпрост за неща от вселенски мащаб, а не просто някакво малко змийче, което лесно да настъпиш с крак и всичко да свърши с това, но това са процеси от вселенско ниво, неща които се случват по духовен път и оказват влияние на целият свят, така че как да издириш всичката мъдрост на дявола след като дори това не е никак препоръчително т.е. това, вместо да познаваш Бог, да се занимаваш с познаване на дявола.....

"А змията беше най-хитра от(т.е. дявола беше с най-голям ум/потенциал в сравнение с) всички полски зверове(т.е. (всички) същества(-та)), които Господ Бог беше създал." Битие 3: 1,

"А на вас, останалите в Тиатир, които не държат това учение, и които не са познали дълбоките работи (както те ги наричат) на сатана, казвам: Няма да наложа на вас друг товар;" Откровение 2: 24

L31h4z
11-16-2011, 13:53
Спри да ми игнорираш въпросите, умствено изостанал ли си, от дефицит на вниманието ли страдаш, какъв ти е проблема?
Сериозно, с по едно изречение на коментар ли да си говоря с теб?
Айде, ще повторя важната част от коментара си:


Добре, npp, искам да ми обясниш едно. Знаеш как се води дискусия, нали? Не можеш да се аргументираш с цитати от фентъзи книги или с думите "Защото така!". Защо толкова настояваш да го правиш и защо не се опиташ да приложиш някакви факти?

То ми е ясно защо, де - защото няма никави факти в полза на религията, дори никакви адекватни тези в нейна защита, интересно ми е ти какво ще отговориш...

gandalfepi4
11-16-2011, 14:01
L31h4z, върнах се самоͪ да те предупредя! Не се опитвай да водиш дискус͙ия с тях! Ще те направят ид̴͞и̢от като тях и...

чакай малко...

Ка̓̅͑̎̉͊̒ͫ͌̋ͨ͆кво став̰̱͓̯͓̯̤̦̕͘а̛̫̤̪̠͇̩͇́???

О̤̦ͮ̑ ͋ͪ̿̑͛Н̤̱̭͗̎ͩ̊̌̈́ͅЕ̣̝̙̠̬ͩ͋̒͂̅!̂͗̔̆

З͕̩͍͈̰͙а͈͚͎̺͖͇̰п̦̹̙̽̐̈̚ͅо̳̦ͬч̉в̻̭̹̟̦̱ͨ͗͆͂аͦ ͙͈̺͍̂̌̐̒м͇͒̈̇ͨ̚ ̘̹͚͕͓̯д͚͍́̃ͪа̰̘͎ͬ̀̑̋ ͇͔̬̗̫̆̉̍п̦ͧͥ̿͒̎̒и͎̣͍͇͕͈ͮͬͣш͚̫͚͖͖̠͔ͥͨа͎͓ͭ ̠̞̳̲͚͇ͮ̓̇̔̂͛̅ͅк̤͉̫͇ͨ̒а̤̿̂͛͒̉͂̿т͚͓͕̝̘̒ͣͨ̅ͦо̑̾̋̍ ̞̩͈̳̺͉ͥ̒ ̪̘͍̱͙́ͨ̿ͭ̏̓т̺̒̓̑̑ͣͬ̚я͉̹̑̂͆х̝̟͕̰!̹͚̳͓

С͕̯̭̺ͦͥͫͬ̓͆т̰͉ͧͭͬ̆̈́а̲̱̞͓̪̤͍ͮͫ̐͗̔̄̽в̝̝̽̈́͐͆а͚̉ͣ ̮̖̟̟м͇͕̝͔̩̓̆͊̍ͬ͆̈́ ̎̃ͩ̚т̙̘ͣ̌ъ͈̩̬̬͇͇͇̀͊п̣̥̼̣͈͌̄ͣ̈͛ ̤̺̜̪̹͎̟̂ͧͦͧͣ͋к͇̦ат͔͔̖̻͕̫͓ͮ̽̋̔͗о͎͚ ͕̼̹̃ͤ̈̂т̤̗̝̱̤͍̉͋ͨͩ͑̓я̠̍х̠̈̓̿!̙̖ͯ͛̏̊̆̓ ͓͓М̺ͧ̀ͅо̀ͭз̳̮̃̓̓ъ̣̙̼͙̬̀̊̚ͅк̝ъ͉̏͗̈̈́̓̉т ͖̃̏ͫ̉͆̅миͬͥ̓ͯ̓̐̊ ̝̦̙̖͇͋̃͊̿ͤ̔̃с͕͍е̫̬̓́̊ͬ ̙̤̓ͤ̍̎̊͑͐р͕ͦ̅ͬа̥̟̻͖̝̍̎̇͛ͫз̜ͮ̅ͅк̽̾ͫ̇͛̔̚а̼͎̮̝п ͈̻̞̬̓͒͗в͉͉͚̪̘̔̔͋̀̇̓ӓ̖̰́͌̂ͧ̿̿̚,̻͍̦̯̓̔ ͓̹͍͚ͫ͒̍а̹͍̮̔̄̊̈̄а̲͓͇̠̙͆̽͛ͧͯа̥̪͎̗̹͓̪̒̃̀̍̿̄аͫͮ̈́̈́ ̥а̙̣̗̺р̬͙̫̫̯͖͔̇ͣ̈́͐х̹̣̥͓̗͇̊̋̓ͅх̓̊̌̊́̎ͩх̎̓̌̇ͫх ͖̓̅̒!̰͆ͪ̀!̬̝͓̣ͦͤ̽!̝̦̿ͨ͆!̮̭̥͈͙̜ͨ̾ͅ



Ох, ох слава Дарвин, дистанционното беше до мен и цъкнах на discovery channel.

Но ефекта е само темпорален, бягай L31h4z или ще те побъркаа͈̠̳̟͔͈̦̓ͫ̃ат!

npp
11-16-2011, 14:06
Спри да ми игнорираш въпросите, умствено изостанал ли си, от дефицит на вниманието ли страдаш, какъв ти е проблема?
Сериозно, с по едно изречение на коментар ли да си говоря с теб?
Айде, ще повторя важната част от коментара си:


Добре, npp, искам да ми обясниш едно. Знаеш как се води дискусия, нали? Не можеш да се аргументираш с цитати от фентъзи книги или с думите "Защото така!". Защо толкова настояваш да го правиш и защо не се опиташ да приложиш някакви факти?

То ми е ясно защо, де - защото няма никави факти в полза на религията, дори никакви адекватни тези в нейна защита, интересно ми е ти какво ще отговориш...
какъв по-голям факт от злото в света, което действуваше досега чрез множество човеци, и че именно Доброто беше дефицитното, но се открояваше най-вече сблъсъкът с злото често съпровождан от онова първично влудяващо недоумение и дори от ужас

"Знаем, че всеки(т.е. че всеки духовник/вярващ) роден от Бога не съгрешава(т.е. не върши неправда/зло); но оня, който се е родил от Бога, пази себе си, и лукавият не се докосва до него. Знаем, че ние сме от Бога; и целият свят лежи в лукавия. Знаем още, че Божият Син е дошъл и ни е дал разум да познаваме истинния(т.е. истинският) Бог; и ние сме в истинния(т.е. в истинският), сиреч в Сина Му Исуса Христа. Това е истинският Бог(т.е. истинският Господ Бог) и вечен живот. Дечица, пазете себе си от идоли(т.е. от верчески/духовни неправди/беззакония)." 1 Йоаново 5: 18-21

npp
11-16-2011, 14:11
L31h4z, върнах се самоͪ да те предупредя! Не се опитвай да водиш дискус͙ия с тях! Ще те направят ид̴͞и̢от като тях и...

чакай малко...

Ка̓̅͑̎̉͊̒ͫ͌̋ͨ͆кво став̰̱͓̯͓̯̤̦̕͘а̛̫̤̪̠͇̩͇́???

О̤̦ͮ̑ ͋ͪ̿̑͛Н̤̱̭͗̎ͩ̊̌̈́ͅЕ̣̝̙̠̬ͩ͋̒͂̅!̂͗̔̆

З͕̩͍͈̰͙а͈͚͎̺͖͇̰п̦̹̙̽̐̈̚ͅо̳̦ͬч̉в̻̭̹̟̦̱ͨ͗͆͂аͦ ͙͈̺͍̂̌̐̒м͇͒̈̇ͨ̚ ̘̹͚͕͓̯д͚͍́̃ͪа̰̘͎ͬ̀̑̋ ͇͔̬̗̫̆̉̍п̦ͧͥ̿͒̎̒и͎̣͍͇͕͈ͮͬͣш͚̫͚͖͖̠͔ͥͨа͎͓ͭ ̠̞̳̲͚͇ͮ̓̇̔̂͛̅ͅк̤͉̫͇ͨ̒а̤̿̂͛͒̉͂̿т͚͓͕̝̘̒ͣͨ̅ͦо̑̾̋̍ ̞̩͈̳̺͉ͥ̒ ̪̘͍̱͙́ͨ̿ͭ̏̓т̺̒̓̑̑ͣͬ̚я͉̹̑̂͆х̝̟͕̰!̹͚̳͓

С͕̯̭̺ͦͥͫͬ̓͆т̰͉ͧͭͬ̆̈́а̲̱̞͓̪̤͍ͮͫ̐͗̔̄̽в̝̝̽̈́͐͆а͚̉ͣ ̮̖̟̟м͇͕̝͔̩̓̆͊̍ͬ͆̈́ ̎̃ͩ̚т̙̘ͣ̌ъ͈̩̬̬͇͇͇̀͊п̣̥̼̣͈͌̄ͣ̈͛ ̤̺̜̪̹͎̟̂ͧͦͧͣ͋к͇̦ат͔͔̖̻͕̫͓ͮ̽̋̔͗о͎͚ ͕̼̹̃ͤ̈̂т̤̗̝̱̤͍̉͋ͨͩ͑̓я̠̍х̠̈̓̿!̙̖ͯ͛̏̊̆̓ ͓͓М̺ͧ̀ͅо̀ͭз̳̮̃̓̓ъ̣̙̼͙̬̀̊̚ͅк̝ъ͉̏͗̈̈́̓̉т ͖̃̏ͫ̉͆̅миͬͥ̓ͯ̓̐̊ ̝̦̙̖͇͋̃͊̿ͤ̔̃с͕͍е̫̬̓́̊ͬ ̙̤̓ͤ̍̎̊͑͐р͕ͦ̅ͬа̥̟̻͖̝̍̎̇͛ͫз̜ͮ̅ͅк̽̾ͫ̇͛̔̚а̼͎̮̝п ͈̻̞̬̓͒͗в͉͉͚̪̘̔̔͋̀̇̓ӓ̖̰́͌̂ͧ̿̿̚,̻͍̦̯̓̔ ͓̹͍͚ͫ͒̍а̹͍̮̔̄̊̈̄а̲͓͇̠̙͆̽͛ͧͯа̥̪͎̗̹͓̪̒̃̀̍̿̄аͫͮ̈́̈́ ̥а̙̣̗̺р̬͙̫̫̯͖͔̇ͣ̈́͐х̹̣̥͓̗͇̊̋̓ͅх̓̊̌̊́̎ͩх̎̓̌̇ͫх ͖̓̅̒!̰͆ͪ̀!̬̝͓̣ͦͤ̽!̝̦̿ͨ͆!̮̭̥͈͙̜ͨ̾ͅ



Ох, ох слава Дарвин, дистанционното беше до мен и цъкнах на discovery channel.

Но ефекта е само темпорален, бягай L31h4z или ще те побъркаа͈̠̳̟͔͈̦̓ͫ̃ат!
кога ще те правиме масон, или направо илюминат, ха ха ха, не можеш да избягаш от нас, иху ихи, ние сме по петите ти всяка минута, ха ху хайл..... :-D

an0niimka
11-16-2011, 14:12
Аз съм атеист.

L31h4z
11-16-2011, 14:23
Хаха, Гандалф, оценявам предупреждението, но ще се опитам да стигна предела си и чак тогава ще се откажа. :D


какъв по-голям факт от злото в света, което действуваше досега чрез множество човеци, и че именно Доброто беше дефицитното, но се открояваше най-вече сблъсъкът с злото често съпровождан от онова първично влудяващо недоумение и дори от ужас

И единственото възможно обяснение за злите деяния на хората е съществуването на Дявола, който ги подтиква към тях?
Аз пък си мисля, че доста комплексни фактори водят хората към действията им - чувства, емоции, психика и пр. Психологията не е една от най-лесните науки, но основите определено не са кой знае колко обемни, а прекрасно обясняват причинно-следствената връзка около деянията на хората.
Доста по-обосновано, а?

playy
11-16-2011, 14:29
науката била от дявола,другите религии от дявола,книгите от дявола,еми добре бе кое в тоя свят освен Библията не е от Дявола? Ти верно си някъв умствено деградирал олигофрен,че да мислиш така и да си вярваш на всичкото от горе,което ме изумява.Толкова ти е промит мозъка,че не осъзнаваш как затъваш в собствените си мисловни изпражнения.Събуди се,бе момче,Инквизицията е била отдавна,доколкото си спомням сега сме 21в... :shock:

Какъв е смисъла на живота? Да четем 1 книга цял ден,да се молим по 10 пъти на ден и да се дистанцираме от всяка друга литература,която не съвпада с нашия светоглед?Жалко,наистина....

Или си трол,или верно си много прост.

perfect_stranger
11-16-2011, 20:17
Ако имах едно желание би било да изкореня тъпотията и заблудите и консервативността на такива нпп.

Mooo6no
11-16-2011, 23:35
Не вярвам в ничия религия, нито пък в суеверия. Вярвам в доказаните по логически, рационален и смислен път неща. Религията е била създадена и използвана като достъпен и простоват начин за обяснението на света и случващото се около нас, както и за управлението на масите в миналото. Но в настоящето... някак си цялата и идея пропада.

npp
11-17-2011, 09:45
Хаха, Гандалф, оценявам предупреждението, но ще се опитам да стигна предела си и чак тогава ще се откажа. :D


какъв по-голям факт от злото в света, което действуваше досега чрез множество човеци, и че именно Доброто беше дефицитното, но се открояваше най-вече сблъсъкът с злото често съпровождан от онова първично влудяващо недоумение и дори от ужас

И единственото възможно обяснение за злите деяния на хората е съществуването на Дявола, който ги подтиква към тях?
Аз пък си мисля, че доста комплексни фактори водят хората към действията им - чувства, емоции, психика и пр. Психологията не е една от най-лесните науки, но основите определено не са кой знае колко обемни, а прекрасно обясняват причинно-следствената връзка около деянията на хората.
Доста по-обосновано, а?
не е просто дявола, но цял свят от верческо/духовно беззаконие, иначе ако не бяха духовниците на неправдата тогава "тъмнината" никак нямаше да може да се (из-)яви/успее сама, така че всичко за нея е възможно единствено чрез някакви човеци и то не какви да е но именно чрез верчески(-те)/духовни(-те) беззаконници, силите на "тъмнината"/злото (могат да) действуват само/единствено чрез/през такива човеци

"А змията(т.е. и ето сатана(-та) се роди/дойде от "тъмнината") беше най-хитра от всички полски зверове(т.е. и той беше по-умен/разумен от всички(-те) същества), които Господ Бог беше създал. И тя рече на жената: Истина ли каза Бог да не ядете от всяко дърво в градината? Жената рече на змията: От плода на градинските дървета можем да ядем; но от плода на дървото, което е всред(т.е. което е отвъд) градината(сиреч, от окултните/езотеричните/йогическите/ведическите знания/науки и умения/способности/дейности), Бог каза: Да не ядете от него, нито да се допрете до него, за да не умрете. А змията рече на жената: Никак няма да умрете; но знае Бог, че в деня, когато ядете от него, ще ви се отворят очите(т.е. окултните/йогическите/трансценденталните умове/възприятия/сетива) и ще бъдете, като Бога, да познавате доброто и злото(т.е. всезнаещи и всемогъщи като Бога). И като видя жената, че дървото беше(т.е. че изглеждаше) добро за храна, и че беше приятно за очите(т.е. за "тъмната" страна на ума), дърво желателно, за да дава знание(или: божествена власт), взе от плода му та яде, даде и на мъжа си да яде с нея, та и той яде. Тогава се отвориха очите(т.е. тогава в тях се появиха окултни(-те)/йогически(-те)/трансцендентални(-те) умове/възприятия/сетива) и на двамата и те познаха, че бяха голи(т.е. и от онзи момент нататък те започнаха да възприемат и третират Божиите Творения като греховни (и по греховен начин) и да ги сквернят, а верческите/духовните неправди да възприемат и третират като безгрешни и святи); и съшиха смокинови листа(т.е. изнамериха множество верчески/духовни измишления, сиреч, лъжепророчества) та си направиха препаски(т.е. и си направиха човешка(неправедна) вяра/духовност/религия)." Битие 3: 1-7,

"Виж, това намерих, казва проповедникът, Като изпитвах нещата едно по едно, за да намеря причината; (И душата ми още го изследва, но не съм го намерил(т.е. но за човека се оказва непосилно да се справи сам с проблема)); Един мъж(т.е. една правилна вяра) между хиляда намерих; Но ни една жена(т.е. но нито една неправедна вяра/духовност/религия) между толкова жени(или: между всичките такива неправедни) не намерих(т.е. не намерих за Успешна пред Бога). Ето, това само намерих, Че Бог направи човека праведен, Но те(т.е. но неправедните духовници/вярващи от тях) изнамериха много измишления(т.е. множество верчески/духовни неправди/беззакония)." Еклесиаст 7: 27-28,

"Братя мои, не ставайте мнозина учители(т.е. не ставайте горделиви в вярата), като знаете, че ще приемем по-тежко осъждане. Защото(т.е. защото в сравнение с истинският Господ Бог) ние всички в много неща грешим(т.е. ние всички/вярващите/духовниците сме несъвършенни в много неща); а който не греши в говорене(т.е. в вярата), той е съвършен мъж, способен да обуздае и цялото тяло. Ето, ние туряме юздите в устата на конете, за да ни се покоряват, и обръщаме цялото им тяло. Ето, и корабите, ако и да са толкова големи, и се тласкат от силните ветрове, пак с твърде малко кормило се обръщат на където желае кормчията. Така и езикът(т.е. така и вярата) е малка част от тялото, но(т.е. но човешката вяра/духовност) много се хвали(т.е. има склонността да се гордее много). Ето, съвсем малко огън, колко много вещество запалва! И езикът(т.е. човешката вяра/духовност/религия), тоя цял свят от нечестие(т.е. който е светът на неправдата/беззаконието), е огън(т.е. е неспасение и погибел). Между нашите телесни части езикът(т.е. вярата) е, който заразява(т.е. осквернява/негативизирва/сатанизирва) цялото тяло и запалва(т.е. и преобръща) колелото на живота, ни(т.е. в негативна посока), а сам той се запалва от пъкъла(т.е. а самата човешка вяра/религия/духовност се захранва от "тъмнината"/пъкъла). Защото всякакъв вид зверове, птици, гадини и морски животни се укротяват и укротени са били от човечеството; но езика(т.е. но неправедната вяра/религия/духовност) никой човек не може да укроти; буйно зло е, пълен е със смъртоносна отрова. С него благославяме Господа и Отца, и с него кълнем човеците създадени по Божие подобие! От същите уста излизат благословение и проклетия! Братя мои, не трябва това така да бъде. Изворът пуща ли от същото отверстие сладка и горчива вода? Възможно ли е, братя мои смоковницата да роди маслини, или лозата смокини? Така също не може солена вода да дава сладка. Кой от вас е мъдър и разумен(т.е. в качеството си на вярващ/духовник)? Нека показва своите дела чрез добрия си живот, с кротостта на мъдростта(т.е. с Добрата/Святата страна на вярата). Но ако в сърцето си имате горчива завист и крамолничество, не се хвалете и не лъжете против истината. Това не е мъдрост(т.е. това не е вяра/духовност), която слиза от горе, но е земна(т.е. но е сатанинска, защото идва отдолу изпод "земята"), животинска(т.е. "зверова"/"666", защото "звяра" е нейният "бог"), бесовска(т.е. дяволска/демонична, понеже е чрез "зли(-те) духове"); защото, гдето има завист и крамолничество(т.е. където има верческо/духовно беззаконие), там има бъркотия и всякакво лошо нещо. Но мъдростта(т.е. но вярата), която е отгоре, е преди всичко чиста, после миролюбива, кротка, умолима, пълна с милост и добри плодове, примирителна, нелицемерна. А плодът на правдата се сее с мир от миротворците." Яков 3: 1-18,

"Дечица, последно време е; защото както сте чули, че иде Антихрист(т.е. че властта на дявола под формата му на верческо/духовно беззаконие нараства с всеки изминал ден), и понеже сега има много антихристи(т.е. много неправедни/лоши духовници/вярващи чийто брой нараства с всяка изминала година), от това знаем, че е последно време. От нас излязоха(т.е. те произлязоха от слушането на проповедите и четенето на писанията от истинските Пророци/Светии), но не бяха от нас; защото ако бяха били от нас, щяха да си останат с нас; но излязоха(т.е. но последваха неправедна(-та) вяра/духовност), за да стане(т.е. и така става/стана) явно, че те всички не са от нас(т.е. не са на страната на истинският Господ Бог)." 1 Йоаново 2: 18-19,

"Затова, както чрез един човек(сиреч, който стана неправеден духовник/вярващ) грехът(т.е. верческото/духовното беззаконие) влезе в света, и чрез греха смъртта(т.е. а чрез верческото/духовното беззаконие влезе/дойде (и) страданието/погибелта), и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха(т.е. понеже всички се оказаха под "греха"(т.е. под верческото/духовното беззаконие), кои като негови служители/духовници/вярващи, кои като негови жертви/поробвани от него), - (защото и преди закона(т.е. и преди грехопадението на ева и адам) грехът(т.е. дявола) беше в света(т.е. съществуваще но в неизявена форма), грях, обаче, не се вменява, когато няма закон(т.е. когато няма човешка(т.е. неправедна/любознателна/окултна/идолска) вяра/духовност); при все това от Адама до Моисея смъртта царува и над ония, които не бяха съгрешили според престъплението на Адама(т.е. дори и над онези, които въобще не са извършили/ни най-малко не вършиха верческа/духовна неправда), който е(т.е. който Адам бе/е) образ на Бъдещия; но дарбата(т.е. но правилната вяра) не е такава каквото бе прегрешението(т.е. каквато бе неправедната); защото, ако поради прегрешението на единия измряха мнозината, то Божията благодат и дарбата чрез благодатта на един човек(т.е. на едно одушевено същество), Исус Христос, много повече се преумножи за мнозината; нито е дарбата(т.е. нито е правилната вяра), каквато бе съдбата(т.е. каквато бе неминуемата/неизбежната участ в началото), чрез съгрешението на един; защото съдбата беше от един грях за осъждане, а дарбата от много прегрешения за оправдание; защото, ако чрез прегрешението на единия смъртта царува чрез(т.е. поради) тоя един(т.е. Адам, който всъщност не (б-)е виновен), то много повече тия, които получават изобилието на благодатта и на дарбата, сиреч правдата, ще царуват в живот чрез единия, Исус Христос), - и тъй, както чрез едно прегрешение дойде осъждането на всичките човеци, така и чрез едно праведно дело дойде на всичките човеци оправданието, което докарва живот. Защото, както чрез непослушанието на единия човек станаха грешни мнозината, така и чрез послушанието на единия мнозината ще станат праведни. А отгоре на това дойде и законът(т.е. неправедната вяра/духовност/религия), та се умножи прегрешението; а гдето се умножи грехът, преумножи се благодатта; така щото, както грехът бе царувал и докара смъртта, така да царува благодатта чрез правдата и да докара вечен живот чрез Исуса Христа нашия Господ." Римляни 5: 12-21,

"И дойде един от седемте ангела, които държаха седемте чаши та поговори с мене, казвайки: Дойди, ще ти покажа съдбата на голямата блудница(т.е. на (великата) човешка(-та)(сиреч, неправедна(-та)) вяра/духовност/религия), която седи на много води(т.е. която има много деноминации/секти/вероизповедания/течения); с която блудствуваха земните царе(т.е. с която земните духовници), и земните жители(т.е. и земните вярващи) се опиха от виното на нейното блудствуване(т.е. се опиха от благодатта/блаженството на нейното (верческо/духовно) беззаконие). И тъй, той ме заведе духом в една пустиня(т.е. на мястото на "запустението"), гдето видях жена, седяща на червен звяр(т.е. основана на сатанински дух), пълен с богохулни имена(т.е. пълен с множество хитрости против истинският Господ Бог), който(т.е. който сатанински дух) имаше седем глави(т.е. седем чакри) и десет рога(т.е. и множество духовници). Жената бе облечена в багреница(т.е. тя имаше голяма власт, (като) от вселенски мащаб) и червено(т.е. и предлагаше разнообразие от/най-различни привилегии) и украсена със злато(т.е. и имаше възвишена слава), със скъпоценни камъни(т.е. и изтънчени/мъдри постановления) и с бисери(т.е. и учения/докртини), и държеше в ръката си златна чаша(т.е. велика съдба/велико съдене, (като) от вселенски мащаб), пълна с мръсотии(т.е. пълна с беззакония(-та)) и с нечистотиите(т.е. и (с) неправди(-те)) от нейното блудствуване(т.е. от нейното беззаконие/беззаконстване). И на челото й имаше написано това име: Тайна(т.е. окултизъм/мистицизъм); великий Вавилон(т.е. (великата) човешка(-та)(сиреч, неправедна(-та)) вяра/духовност/религия), майка на блудниците(т.е. майка на всички неправедни/лоши духовници/вярващи) и на гнусотиите(т.е. и на всички злини (по лицето)) на земята. И видях, че жената се беше опила от(т.е. и видях че тя паразитираше от и проливаше) кръвта на светиите и от кръвта на Исусовите мъченици; и като я видях, зачудих се твърде много(т.е. зачудих се как е възможно считаната за най-голяма светиня да бъде най-голямото беззаконие в вселената)." Откровение 17: 1-6,

"След това видях друг ангел, който слизаше от небето, имайки голяма власт; и земята се просвети от неговата слава. Той извика със силен глас, казвайки: Падна, падна великият Вавилон(т.е. (великата) човеша(-та)(сиреч, неправедна(-та)) вяра/духовност/религия) и стана жилище на бесовете, свърталище на всякакъв нечист дух и свърталище на всякаква нечиста и омразна птица(т.е. и свърталище на всякаква нечиста и неправедна възвишеност/духовност); защото всички народи пиха(т.е. бяха омърсени) от виното(т.е. от лъстта) на нейното разпалено блудствуване(т.е. от нейното разпалено верческо/духовно беззаконие), и земните царе(т.е. и земните духовници) блудствуваха(т.е. беззаконстваха) с нея, земните търговци(т.е. и земните поклонници) се обогатиха от безмерния(т.е. от неправедният) й разкош. И чух друг глас от небето, който казваше: Излезте от нея, люде Мои, за да не участвувате в греховете й и да не споделяте язвите й; защото греховете й стигнаха дори до небето, и Бог си спомни нейните неправди(виж Битие 11:1-9). Въздайте й, както и тя е въздала, да! платете й двойно според делата й(сиреч, обезвредете я напълно, защото тя навреждаше на човечеството двойно, от една страна тя поразяваше цялото човечество с всякакви поразии, а от друга страна, клеветейки посочваше за виновни праведните и невярващите за верческото/духовното беззаконие, което тя вършеше); с чашата, с която е черпила, почерпете я двойно(т.е. обезвредете/унищожете я двойно). Колкото е прославила себе си и е живяла разкошно, толкоз мъки и печал й дайте; защото казва в сърцето си: Седя като царица, не съм вдовица, и печал никак няма да видя. Затова в един ден ще дойдат язвите й, мор, печал и глад, и тя ще изгори на огън; защото могъществен е Господ Бог, който я съди. И земните царе(т.е. и земните духовници), които са блудствували(т.е. които са беззаконствали) и живели разкошно с нея ще заплачат и заридаят за нея, когато видят дима от изгарянето й. Отдалеч ще стоят поради страх от мъките й и ще казват: Горко, горко на тебе, велики граде Вавилоне, крепки граде, понеже в един час дойде съдбата ти!" Откровение 18: 1-10,

"И в него се намериха кърви от(т.е. страданията/пораженията, от които) пророци и от (които) светии (са били засегнати) и от всичките заклани(т.е. и въобще страданията/пораженията, от които са били засегнати всички(-те) (по-)страдали/потърпевши, които (ги) е имало) на земята." Откровение 18: 24

playy
11-17-2011, 12:42
стига писа пък ти толкоз дълги постова,кой мислиш че ги чете? :?

Shturrrche88
11-17-2011, 12:55
Все още си мисля, че ако пишеше САМО най-важното от тези чаршафи, може би щеше да го чете някой...

Concussion
11-17-2011, 15:58
Не, сериозно, полудявам като видя цялата страница с неговите километрични малоумщини.

ZipFail
11-17-2011, 17:34
Човека си има проблеми, недейте така. Един такъв пост се пише поне час два. Трябва да си доста сериозно увреден за да си отделяш по няколко часа дневно за да пишеш в тийн форум.
Иначе и аз не му ги чета. Преди четях първите две изречения, ама вече знам че и това е безмислено.

TheMightyNadenica
11-17-2011, 18:03
^Хах...2 часа? Виж, че 99% от писанията му са само цитати...

npp
11-17-2011, 18:40
да, нищо не четете, и после: обясни ми че не разбрах, това е резонният номер на нечетящите с претенции да им се обясни..... :-D

TheMightyNadenica
11-17-2011, 19:15
да, нищо не четете, и после: обясни ми че не разбрах, това е резонният номер на нечетящите с претенции да им се обясни..... :-D

Еми какво да четем? Ти не отговаряш...само си спамиш цитати...твое мнение,отговор не влагаш...все едно аз да си захвана една книжка и на всеки отговор да почна да спамя едини и същи цитати от една и съща книжка...

Concussion
11-17-2011, 19:23
Ти поне да го разказваше увлекателно, на човек да му стане интересно, да иска да го прочете...

perfect_stranger
11-17-2011, 19:42
Не му отговаряйте на тоя трол , не го псувайте и като никой не му обръша внимание ще спре.

bazingaaaa
11-17-2011, 19:46
Живота не е интересен, ако троловете не бъдат нахранени... :smt031

L31h4z
11-17-2011, 20:23
не е просто дявола, но цял свят от верческо/духовно беззаконие, иначе ако не бяха духовниците на неправдата тогава "тъмнината" никак нямаше да може да се (из-)яви/успее сама, така че всичко за нея е възможно единствено чрез някакви човеци и то не какви да е но именно чрез верчески(-те)/духовни(-те) беззаконници, силите на "тъмнината"/злото (могат да) действуват само/единствено чрез/през такива човеци

Пич, всяко твое мнение е основано на някаква презумпция. Като не можем да си говорим с факти - няма много файда. Писна ми да омаловажаваш и принизяваш човешките способности и качества. Също така ми писна и да придаваш всичко на трето лице със свръхестествени способности - бог или дявол. Хората мислят и действат по своя воля, в резултат на десетки фактори, а не защото антропоморфните персонификации на доброто и злото ги подтикват към това. Не искам повече да чета мисловните fail-ове на промития ти мозък. Знам, че нещо се е случило, та да се изградиш като такъв човек и знам, че вината не е само твоя, но това не успява да ме накара да толелирам изблиците ти на тъпота. Дразня се, защото хора, с възгледи като твоите, обиждат най-"святото". И не, това не е религията, не е вярата, не са Господ, Дявола, Зевс, Аллах и прочие, а хората. Думите ти са обида към цялата човешка раса и се надявам някой ден да ти дойде акъла!

npp
11-17-2011, 20:40
не е просто дявола, но цял свят от верческо/духовно беззаконие, иначе ако не бяха духовниците на неправдата тогава "тъмнината" никак нямаше да може да се (из-)яви/успее сама, така че всичко за нея е възможно единствено чрез някакви човеци и то не какви да е но именно чрез верчески(-те)/духовни(-те) беззаконници, силите на "тъмнината"/злото (могат да) действуват само/единствено чрез/през такива човеци

Пич, всяко твое мнение е основано на някаква презумпция. Като не можем да си говорим с факти - няма много файда. Писна ми да омаловажаваш и принизяваш човешките способности и качества. Също така ми писна и да придаваш всичко на трето лице със свръхестествени способности - бог или дявол. Хората мислят и действат по своя воля, в резултат на десетки фактори, а не защото антропоморфните персонификации на доброто и злото ги подтикват към това. Не искам повече да чета мисловните fail-ове на промития ти мозък. Знам, че нещо се е случило, та да се изградиш като такъв човек и знам, че вината не е само твоя, но това не успява да ме накара да толелирам изблиците ти на тъпота. Дразня се, защото хора, с възгледи като твоите, обиждат най-"святото". И не, това не е религията, не е вярата, не са Господ, Дявола, Зевс, Аллах и прочие, а хората. Думите ти са обида към цялата човешка раса и се надявам някой ден да ти дойде акъла!
и кое е толкова обидно(-то) в думите ми?!, първо, ти искаше да знаеш, и получи благоволителни отговори, второ, показваш неуважение към някой, който не е лош към теб, трето, не си достоен за Божието Слово, защото показваш неуважение към Него, например, искаше аз да ти кажа нещо като от мен си, а не да получиш Слово(-то) от истинският Господ Бог, това е все едно на вратата ти да (по-)звъни единственият всемогъщ изпълнител на всички твои желания, но ти да не му отвориш/да не го приемеш, а иначе да каниш/приемаш всякакви други, които не могат да изпълнят нито едно твое желание.....

evropeiski
11-18-2011, 12:17
3-ма православни срещу 6-ма атеисти (заблудени) - не е честно слабаци, слабачковци такива, а пък оня гандалф4о е най-големия слабак, слабаааааак :), ок вече ми олекна (абе майтап да става)

evropeiski
11-18-2011, 14:20
Изпокрихте се като мишкииии т.е. чакай, не като мишки, като атеисти се изпокрихте, ха-ха.

npp
11-18-2011, 14:40
дано не са се изплашили или обидили, нямах никакви намерения да ги засягам, то вярата е за да се Спасява, Бог няма никаква сметка от каквото и да е неспасение или (от) каквато и да било погибел, както целта на медицината е болните да бъдат лекувани и спасявани, или поне профилактика(-та), но не и нещо друго - може ли Бог да е по-лош от лекарите?!, или, как възможно Той да се окаже грешен/грешник?!.....

playy
11-18-2011, 14:45
Пич,защо се подиграваш така?Нима Исус не учи на покорство и обич към 'врага',в този случай,атеисти и хора с други насоки от християнството?Аз например дадох на Атеист,въпреки че съм повече деист,но мисля че ми схвана идеята.

Та,защо се подиграваш така?
3-ма православни срещу 6-ма атеисти (заблудени) - не е честно слабаци, слабачковци такива, а пък оня гандалф4о е най-големия слабак, слабаааааак Smile, ок вече ми олекна (абе майтап да става)

Исус учи,да отговаряш с покорство,в твоя случай това си е чиста враждебност. :razz: Много обичам да се разтварвам с такива като теб :-)

evropeiski
11-18-2011, 14:58
Пич,защо се подиграваш така?Нима Исус не учи на покорство и обич към 'врага',в този случай,атеисти и хора с други насоки от християнството?Аз например дадох на Атеист,въпреки че съм повече деист,но мисля че ми схвана идеята.

Та,защо се подиграваш така?
3-ма православни срещу 6-ма атеисти (заблудени) - не е честно слабаци, слабачковци такива, а пък оня гандалф4о е най-големия слабак, слабаааааак Smile, ок вече ми олекна (абе майтап да става)

Исус учи,да отговаряш с покорство,в твоя случай това си е чиста враждебност. :razz: Много обичам да се разтварвам с такива като теб :-)

Ок, извинявам се, аз до скоро бях маймуна, добре че е вярата та да ме направи човечец, сега още се уча де. Добре че е вярата та да ме хваща срам от постъпките ми от време на време, иначе щях да съм като диво животно, в държанието си де. Сега все още имам такива признаци ама дано се оправя де.

playy
11-18-2011, 16:43
Значи за теб вярата е основния фактор,който те отличава от животинския индивид и те възпира да вършиш ''срамни постъпки'',т.е ти се страхуваш от Бог да не те накаже?Еми мога да ти кажа,че познавам доста хора,които са иррелигиозни и се държат доста човешки,даже напротив,повечето християни които претендериат,че са Божии чада се държат като маймуни и зверове.

cvetemoe
11-18-2011, 20:15
даже напротив,повечето християни които претендериат,че са Божии чада се държат като маймуни и зверове.

Не е важно само кой какво казва а и какво върши, има много хора, които казва , че са вярващи, а не са чели дори и малко от Библията, а други са чели но вярват само с уста но не и с дела. Така че не всеки който казва че е вярващ е истински такъв, а има и хора казват, че са вярващи просто хей така формално!

maxXy
12-03-2011, 09:09
Аз пък не съм атеист (вси пак вярвам), но не мога да вярвам на нещо, което ми диктува живота, на непроверени думи, неща, които не съм разбрала сама. Не мога да вярвам дословно на нещо, писано от друг човек. Не ходя по църкви, храмове, погребения. Нямам нужда от това.
Вярвам, че има нещо. Но не мисля, че то прилича на човек. Не мисля, че би си говорило с мен. И не мисля, че мога да му дам име.
Вярвам, че хората се прераждат. Не е задължително пак в хора. Но все пак това ми вярване произтича от факта, че в природата нищо не се губи.
Вярвам в природата. И ни най-малко не ме интересува от къде е произлязла. Вярвам, че тя ни дава живот, че трябва да я пазим. Тя ни дава въздух от дърветата, храна... Пък и хората не могат да създадат нещо, по-красиво от това, което вече има.
Вярвам, че трябва да правиш добро, просто защото така ми харесва и ме кара да се чувствам добре. И все пак без да прекаляваме... Ако някой е гаден - хубаво не мога да го променя, просто няма да е в живота ми.
Вярвам, че трябва да обичаш. Независимо кого. Просто това е най-хубавото чувство и поражда хубави дела.
И за да не ми е прекалено дълъг поста вярвам, че далеч не е хубаво да налагаш мнението си. Всике си има религия. Имам много близки приятели християни. Те си ходят по църкви, гробища и т.н. Просто не хода с тях и не го обсъждаме. Само когато ме попитат. Но НИКОГА не целя някой да приеме мирогледа ми. Важно е всеки да го открие сам, да намери СВОЯ път. Няма истинска религия. Няма най-правилно и няма най-грешно. Всичко е относително ;) Уважавайте мнението на другите и си вървете по своя път.

Rhoads
12-18-2011, 08:42
Вярвам в нищото,или както беше казал Сиоран
Everything is nothing, including the consciousness of nothing.

Трябваше да е по - добре попълнена анкетата с повече отговори.

Нихилизъм.

perfect_stranger
12-29-2011, 20:00
Кога станахме двама индусите бре ?

npp
12-30-2011, 13:17
Кога станахме двама индусите бре ?

ако сте стигнали индусите, то тогава сте стигнали просто едни най-примитивни чергари, които дори и досега се кланяха на всякакви бесове/идоли, та не разбрах какво толкова постижение сте постигнали вие стигналите индусите?!.....

perfect_stranger
12-30-2011, 18:43
Ти си едно невежо малоумно християнче ,което на бас държа не е прочело нищо освен Библията и си мисли че държи цялата мъдрост на света . Мога само да те съжелявам .Смешник.

npp
12-30-2011, 21:27
Ти си едно невежо малоумно християнче ,което на бас държа не е прочело нищо освен Библията и си мисли че държи цялата мъдрост на света . Мога само да те съжелявам .Смешник.

аз нямам никаква мъдрост, но истинският Господ Бог има.....

ivip
01-01-2012, 12:40
Юдаизъм , наполовина Евреин .

ADMIRALKA14
01-01-2012, 13:02
Aтеист
Рационалист
Хуманист
^Мое величество.

Concussion
01-01-2012, 14:30
^Мое величество.

К'во твое величество, маа, овца, тури го тоя аватар на Тони Монтана и стана страшна вече, бахти задръстенячката.

perfect_stranger
01-04-2012, 18:53
Не е така нпп можеш да имаш мъдрост . Живота те учи на това просто колкото и да го отричаш.

npp
01-05-2012, 13:18
Не е така нпп можеш да имаш мъдрост . Живота те учи на това просто колкото и да го отричаш.

Мъдростта е приоритет на Бога, не на човека, а това че човек може да придобие мъдрост е така, но не е полезно когато духовниците/духовните служители се стремят към мъдрост вместо към осигуряване на Спасение(-то) от истинският Господ Бог за цялото човечество, просто в вярата е така за човека че знанието и Любовта са две противоположности, там знанието води към възгордяване, неправда/грях/беззаконе, неспасение и погибел за мнозина, докато Любовта, води към Спасение за всички човеци/одушевени, ето защо още от самото начало Бог забранил на човеците да "ядат от" т.е. да следват "плода на дървото за познаване на доброто и злото" т.е. каквито и да било окултни/езотерични знания и дейности, защото това са знанията и дейностите, които са приоритет на Бога, докато човека може само да злоупотребява с такива, защото няма капацитета на Администратор по отношение на вярата, но е създаден да бъде само потребител в същото отношение, и затова капацитетът му е нищожен в това отношение, поради което човека може само да греши там, а и няма нужда от повече от един духовен Администратор за цялата вселена, така че, за нас човеците е така че в вярата е позволено да проявяваме Любов, докато само Бог може да борави правилно и безгрешно с дълбоките духовни знания, способности и дейности, това е

perfect_stranger
01-06-2012, 09:20
Ти в постовете определено не проявяваш основната християнска ценност . Ако беше християнин а не лицемер нямаше да отправяш нападки към индуизма . Не мразя християнството , мразя невежеството на повечето християни и мразя че нямат нищо общо с учението на Исус.

npp
01-06-2012, 10:08
Ти в постовете определено не проявяваш основната християнска ценност . Ако беше християнин а не лицемер нямаше да отправяш нападки към индуизма . Не мразя християнството , мразя невежеството на повечето християни и мразя че нямат нищо общо с учението на Исус.

някои хора дори не знаят какво се има предвид под "любов" и "правда" в Библията, а камо ли останалите неща там, и въпреки това продължават да си мислят че разбират учението на Исус, след като то е именно любов и правда, а не някакви си метафизични енергии, елементи, закони и йогически методи/практики

perfect_stranger
01-06-2012, 10:35
Ти си точно от тия хора .

npp
01-06-2012, 10:57
Ти си точно от тия хора .

виж си ведическите и окултните/езотеричните книги, от които се учиш на вяра и отново си помисли дали следваш любовта, или, метафизични енергии, елементи, закони и йогически методи/практики?!

perfect_stranger
01-06-2012, 11:24
Къде във физиката и въобще в природата има любов .При животните трае само един определен период . Любовта е емоция и като всичко е непостоянна .Рано или късно отшумява и нищо не остава . влщбввала съм е и съм го преживявала .

npp
01-06-2012, 11:51
Къде във физиката и въобще в природата има любов .При животните трае само един определен период . Любовта е емоция и като всичко е непостоянна .Рано или късно отшумява и нищо не остава . влщбввала съм е и съм го преживявала .

не става въпрос за човешка любов от рода на цуни гуни, а за Божията Любов т.е. това да обичаш всички човеци/одушевени желаейки единствено пълно спасение от истинските Бог Отец и Господ Исус Христос за всички тях като още тук приживе за онези от тях, които още не са Откъснати/Отделени от този свят в Горният и оставайки верен на тази правда

BrainlessROCKBABY
01-23-2012, 16:59
so..
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/2029406_460s.jpg

Concussion
01-23-2012, 17:46
Т'ва тия картинки и преди си беха бая тъпи, ама вече са тотално изтъркани, братче. :lol: Що не пробвате нещо друго?

gandalfepi4
01-23-2012, 18:30
Т'ва тия картинки и преди си беха бая тъпи, ама вече са тотално изтъркани, братче. :lol: Що не пробвате нещо друго?


Т'ва тия картинки и преди си беха бая тъпи, ама вече са тотално изтъркани, братче. :lol:


Т'ва тия картинки и преди си беха бая тъпи


бая тъпи


бая тъпи


бая тъпи

http://prikachi.com/images/303/4301303Q.gif

Concussion
01-23-2012, 19:12
Ми тъпи са, к'во :lol: Няк'ви малоумни човечЕта, все едни и същи мутри, казващи едно и също. За пръв път ги коментирам, просто твърде дълго време се "задържаха".

miladin
02-16-2012, 06:32
Вярвам в Светата Троица (Бог-Отец; Бог- Син; Бог- Свят Дух) които са един Бог.

PainMonopoly
02-16-2012, 21:35
Доскоро бях атеист. Сега предпочитам да се наричам нерелигиозен.

В някаква доктрина, в която се изисква сляпа вяра, вероятно никога няма да повярвам. Пределно ясно ми е защо хората вярват, но аз лично съм мерси. От там нататък имам собствени виждания относно това:
1. Какъв е смисъла на съществуването ни
2. Какво представлява спиритуалността и
3. Какво са моралните ми убеждения и откъде произтичат.

Kia_Sportage
03-17-2012, 02:35
zdr umni hora predvaritelno se izvinqvam za latinicata no v momenta nqmam fometika....!!!Poprincp nevqrvam v ni6to no .. se pridarjam kam zakonite na satanizma .... no v momenta se 4udq kvo da pravq imam problem iskam da izbegna problemite no 1 4ovek postoqnno si gi tarsi ... po4na da zapla6va i rodninite mi koeto me izkara izvan relsi ... no neiskam problemi nemi se zanimava s gluposti ... neiskam da se biq,tova ne e re6enieto na problema....ta opitah se da izbegna nenujniq sblasak ... po4eti go pomolih da spre s glupostite no bez efekt ... tuk idva i moqta vqra i na4in na jivot ... pridarjam se kam principa ako nqkoi se zaqjda drazni i tn pomoli go da spre i da prestane ... ako toi neprestane go smaji ... imam nujnite vraski i resursi ... no prosto znam 4e ne si zaslujava prosto neiskam da bada kato predi 1 izpekral otka4enqk ... molq daite savet kvo da praq .. toq zapla6va 4e 6te narani rodninite mi i po - to4no roditelite mi ... nz pobarkvam se ... da go pribiq li predi da stane po - lo6o ... nito go znam kav e nito go poznavam ... porazpitah za nego i mi kazaha 4e e nikoi....daite savet predi ne6tata da sa stanali izvan kontrol ... :S .... a zapo4na li vedna6 vrajda....otka4am v bokvalniq smisal .... pak se izvinqvam za latinicata

Sanguine
03-18-2012, 16:39
Картинките показват цялата нелепост на историите в Библията. Щом са тъпи, обясни на нас, непросветените, отговорите на въпросите, които те повдигат(поне последната).


Kia_ Sportage, в какви филми си се вкарал, бе моето момче. Сатанизъм, викаш. Законите на сатанизма? Да приемем, че имаш предвид Ла Вей- книгата му всъщност представя убеждението, че няма божества и човек сам е Бог на себе си и сам кове съдбата си. Има няколко глупости за ритуали, колкото да не е без хич, но като цяло ми е странно това учение да е наричано "сатанизъм". Дълбоко съгласна си оставам за неговата подредба на греховете- на първо място е Глупостта.
Не знам, магии ли мислиш на му правиш на оня пич? :D
Нищо не си обяснил(защо,как), няма как някой да помогне. Засега-марш при полицията или извести близките си.


Иначе по темата- НЕ вярвам в Бог, НЕ вярвам в Съдба, НЕ вярвам в Карма, НЕ вярвам на предсказания и гледане на карти или фасул, НЕ вярвам в духове(макар че ми се иска да видя Каспър), НЕ вярвам в задгробен живот, НЕ вярвам в магии, НЕ вярвам в абсурдни теории на конспирацията, НЕ вярвам в близки срещи от 120-ти вид, НЕ вярвам в Неси...можете сами да допълните редицата.

Ukhtar
03-18-2012, 17:37
zdr umni hora predvaritelno se izvinqvam za latinicata no v momenta nqmam fometika....!!!Poprincp nevqrvam v ni6to no .. se pridarjam kam zakonite na satanizma .... no v momenta se 4udq kvo da pravq imam problem iskam da izbegna problemite no 1 4ovek postoqnno si gi tarsi ... po4na da zapla6va i rodninite mi koeto me izkara izvan relsi ... no neiskam problemi nemi se zanimava s gluposti ... neiskam da se biq,tova ne e re6enieto na problema....ta opitah se da izbegna nenujniq sblasak ... po4eti go pomolih da spre s glupostite no bez efekt ... tuk idva i moqta vqra i na4in na jivot ... pridarjam se kam principa ako nqkoi se zaqjda drazni i tn pomoli go da spre i da prestane ... ako toi neprestane go smaji ... imam nujnite vraski i resursi ... no prosto znam 4e ne si zaslujava prosto neiskam da bada kato predi 1 izpekral otka4enqk ... molq daite savet kvo da praq .. toq zapla6va 4e 6te narani rodninite mi i po - to4no roditelite mi ... nz pobarkvam se ... da go pribiq li predi da stane po - lo6o ... nito go znam kav e nito go poznavam ... porazpitah za nego i mi kazaha 4e e nikoi....daite savet predi ne6tata da sa stanali izvan kontrol ... :S .... a zapo4na li vedna6 vrajda....otka4am v bokvalniq smisal .... pak se izvinqvam za latinicata

Последовател на Ла Вей? Чифут сатанист ли си, а?

акъла на 5 годишен, буквар май не е мирисал, един кирилизатор в гугъл не може да намери, ама сатанист. Ебем ти свободния поток от данни.

он топик - нихилист