PDA

View Full Version : Изпуснах шанса си да стана милионер



KumchoValcho
11-05-2011, 13:43
http://radiofresh.bg/news/fashion/2011-10-26/suzdadoha-parfium-na-hapche.html

Мн ме е яд. Чел съм някаква теория, че когато 1 революционна идея дойде на някой човек, тя всъщност идва при няколко човека по света едновременно, но повечето хоре не се заемат с осъществяването й (както аз).
Помня още преди 2-3 години как тая идея си я мислех и се чудех защо никой не я е реализирал досега. :(
Но тогава бях на 13 някъде
Иначе идеята е гениална, нямам търпение да почнат тея хапчета да се призвеждат. Ще ходя да тичам със всичките си дрехи и след това вместо да миришат на лайна, ще миришат на цитрусови плодове ммм 8-)

StringTheoryPracticist
11-05-2011, 13:57
не виждам възможно реалистично обяснение за това да идват няколко идеи едновременно на няколко човека - най-вероятно е глупост

дори да ти дойде добра идея, в повечето случаи трябва да разбираш страшно много от дадената област, за да знаеш колко добре ще се продава, цената на материалите, за каква цена ще върви, шанса въобще да не се популяризира и най-важното - как точно ще се направи идеята, трябва да можеш да измислиш точния механизъм, за да знаеш дали ще се получи (при някои неща не е нужно, защото механизма е много елементарен, например идеята ми долу)

като бях малък ми беше дошла идеята като говориш по телефона някой да ти превежда, така че да се пращат преведени и да получаваш обратно преведена реч, след това бях гледал по телевизията как това било изобретено

а освен че трябва да знаеш как да се направи и дали ще се получи, ако се явиш при някои само една идея, надали ще получиш добро заплащане, но щеше да си милионер ако можеше да финансираш това, въпреки че много от парите щяха да отидат за хората, които измислят точния механизъм и т.н. и в крайна сметка нямаше да стане ако не си имал милиони отпреди това

пък и в крайна сметка, разсъждения от типа на "можеше", "изпуснах шанса си за" и т.н. са логическа грешка, породена от това, че когато мислим за миналото донякъде го чувстваме като сегашно, а всъщност никога няма да се върне - единствения правилен подход към миналото (за който се сещам в момента) е да го използваш, за да добиваш някаква информация

BrokenKnight
11-05-2011, 13:57
ти съвсем си издал багажа майна :(

ZeroPoinT
11-05-2011, 15:05
Добре дошъл в храма на обречените.

KumchoValcho
11-06-2011, 07:44
не виждам възможно реалистично обяснение за това да идват няколко идеи едновременно на няколко човека - най-вероятно е глупост

дори да ти дойде добра идея, в повечето случаи трябва да разбираш страшно много от дадената област, за да знаеш колко добре ще се продава, цената на материалите, за каква цена ще върви, шанса въобще да не се популяризира и най-важното - как точно ще се направи идеята, трябва да можеш да измислиш точния механизъм, за да знаеш дали ще се получи (при някои неща не е нужно, защото механизма е много елементарен, например идеята ми долу)

като бях малък ми беше дошла идеята като говориш по телефона някой да ти превежда, така че да се пращат преведени и да получаваш обратно преведена реч, след това бях гледал по телевизията как това било изобретено

а освен че трябва да знаеш как да се направи и дали ще се получи, ако се явиш при някои само една идея, надали ще получиш добро заплащане, но щеше да си милионер ако можеше да финансираш това, въпреки че много от парите щяха да отидат за хората, които измислят точния механизъм и т.н. и в крайна сметка нямаше да стане ако не си имал милиони отпреди това

пък и в крайна сметка, разсъждения от типа на "можеше", "изпуснах шанса си за" и т.н. са логическа грешка, породена от това, че когато мислим за миналото донякъде го чувстваме като сегашно, а всъщност никога няма да се върне - единствения правилен подход към миналото (за който се сещам в момента) е да го използваш, за да добиваш някаква информацияпак ли на интересен се правиш :(