PDA

View Full Version : Косата ми... 2



dream1707
11-05-2011, 14:21
Така, видях, че има една подобна тема... даже писах там, но пускам моя, защото положението ми е много по-зле ;х....
Косата ми се омазнява страшно, ама страшно бързо.... Пускам сега темата, защото току що се изкъпах... и след като се изсуших ... сресах си косата и кво да видя... беше мазна, а е веднага след баня ;х ... Стои на клечки ... Ползвам шампоан на клиър, гледам да не я мия толкова често, но някой път просто се налага ... Преди не се омазняваше толкова, сега започва все повече и повече ... Преди се оманяваше на 2-3 дни ... сега я мия вечерта и на сутринта е ужасна ;х ... и днес направо се стреснах ;х ... Не знам да се консултирам с дерматолог или с нз с какво трябва да се консултирам... но не мога да я карам така... направо е ужасно ;х

titinkaa
11-05-2011, 14:26
Недей да си сушиш косата,от сешоара ти се омазнява.Впръсквай в корените след баня хининова вода и като ти изсъхне напълно си направи вафлички в корените.Гарантирам ти,че вафличките помагат да не си личи,че в корените се е омазнила.Питай фризьорката ти за някакъв професионален шампоан,като за твоя проблем и си вземи.Не си мий косата повече от 2 пъти в седмицата.

j_adore2
11-05-2011, 14:28
Възможно ли е да не си я отмила хубаво сега? Струва ми се странно веднага след баня да е мазна. Иначе не слагай балсам, ако слагаш .. Друго не знам какво да ти кажа. Прави си маски с хума - изсушава косата :)

Shizaya
11-05-2011, 14:29
Според мен смени шампоана. :)

3oPuTy
11-05-2011, 14:59
Смени шампоана.Вземи си някой за мазна коса,по възможност на марка,различна от сегашния ти.
Не използвай балсам или поне гледай да няма контакт със скалпа. (Не знам защо,но толкова много хора ползват балсама като маска,а той трябва да се нанася само по дължината на косата,а не и в корените.)
Известно време не използвай маски.

MegiBoOm
11-05-2011, 15:13
Междудругото, забравих да спомена,че ако си вземеш бебешки шампоан ще е добро решение, защото той е предназначен за ежедневна употреба, което значи,че няма да вреди на косата ти, ако се миеш по-често.
Балсам или маска, ако ползваш - САМО ПО КРАИЩАТА.
Спрейчета някакви, които употребяваш, избягвай да пръскаш в крените.
Не я пипай и не я реши често - ПОВЯРВАЙ МИ, ТОВА Е ОТ ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ.
Можеш да си купиш сух шампоан.
Мий си косата 3 пъти в седмицата, но НЕ ПОВЕЧЕ.
Оставяй косата си да изсъхва сама.
Не използвай много стилизиращи средства.
Ако ти се налага да излезеш и косата ти се е омазнила, използвай малко от пудрата ти за лице в корените - това ще поеме временно мазнината.
Това е от мен. (:

mynichkaTanq
11-05-2011, 16:07
Междудругото, забравих да спомена,че ако си вземеш бебешки шампоан ще е добро решение, защото той е предназначен за ежедневна употреба, което значи,че няма да вреди на косата ти, ако се миеш по-често.
Балсам или маска, ако ползваш - САМО ПО КРАИЩАТА.
Спрейчета някакви, които употребяваш, избягвай да пръскаш в крените.
Не я пипай и не я реши често - ПОВЯРВАЙ МИ, ТОВА Е ОТ ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ.
Можеш да си купиш сух шампоан.
Мий си косата 3 пъти в седмицата, но НЕ ПОВЕЧЕ.
Оставяй косата си да изсъхва сама.
Не използвай много стилизиращи средства.
Ако ти се налага да излезеш и косата ти се е омазнила, използвай малко от пудрата ти за лице в корените - това ще поеме временно мазнината.
Това е от мен. (:

+ и смени шампоана

dream1707
11-05-2011, 18:53
Възможно ли е да не си я отмила хубаво сега? Струва ми се странно веднага след баня да е мазна. Иначе не слагай балсам, ако слагаш .. Друго не знам какво да ти кажа. Прави си маски с хума - изсушава косата :)
Хубаво си я отмих ... и балсами не слагам, ако слагам слагам само в краищата.

dream1707
11-05-2011, 18:55
Междудругото, забравих да спомена,че ако си вземеш бебешки шампоан ще е добро решение, защото той е предназначен за ежедневна употреба, което значи,че няма да вреди на косата ти, ако се миеш по-често.
Балсам или маска, ако ползваш - САМО ПО КРАИЩАТА.
Спрейчета някакви, които употребяваш, избягвай да пръскаш в крените.
Не я пипай и не я реши често - ПОВЯРВАЙ МИ, ТОВА Е ОТ ОГРОМНО ЗНАЧЕНИЕ.
Можеш да си купиш сух шампоан.
Мий си косата 3 пъти в седмицата, но НЕ ПОВЕЧЕ.
Оставяй косата си да изсъхва сама.
Не използвай много стилизиращи средства.
Ако ти се налага да излезеш и косата ти се е омазнила, използвай малко от пудрата ти за лице в корените - това ще поеме временно мазнината.
Това е от мен. (:

Мерси много :)

Hilary_
11-05-2011, 19:18
- сменяш шампоана с нещо по - качествено
- спираш да я пипаш и оправяш
- спираш всякакви неща в корените
- оставяй я да съхне
- сухия шампоан е само временно решение, защото има вероятност и той да ти запуши порите!
- НЕ взимай шампоан за мазни корени, защото обикновено те са още по - агресивни!!

sexa_na_kompleksa
11-06-2011, 05:36
Прегледай тази статия:

Някои неща, които трябва да знаем за мазната коса (http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/31-%D0%BA%D0%BE%D0%B7%D0%BC%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BA%D 0%B0-%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BD%D1%88%D0%B5%D0%BD-%D0%B2%D0%B8%D0%B4/780-%D0%9D%D1%8F%D0%BA%D0%BE%D0%B8-%D0%BD%D0%B5%D1%89%D0%B0,-%D0%BA%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%BE-%D1%82%D1%80%D1%8F%D0%B1%D0%B2%D0%B0-%D0%B4%D0%B0-%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B5%D0%BC-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%B0)

Само да добавя, че не трябва да я пипаш често.
Преди и аз имах такъв проблем с косата, но вече се оправи. : ) В момента съм с такъв шампоан и съм доволна:

http://www.kozmetika.bg/showimg.php?filename=dx300_45994.jpg

dream1707
11-06-2011, 07:39
После да се чуди човек защо ми се омазнява толкова о.О аз я:
1.. мия с много гореща вода
2.. мия често
3.. ползвам лак и пяна за коса
4.. суша я винаги със сешоар (то ако не я изсуша и стоя странно)
5.. изправям я или я къдря с маша
6.. постоянно я пипам


Ще спра да ги правя тия работи... Мерси много :)

kalpazanka
11-06-2011, 07:52
Имам подобен на твоя проблем- 1 ден издържа след измиване и на втория ден сутринта плаче за миене. Решила съм да я изсуша с хума и оцет, но не се престрашавам да си взема хумата. Не я мия с гореща вода, не ползвам лак и преса, не я изправям, а ако я къдря, то е с плитки и я сплитам, докато е мокра. В топлото време дори не я изсушавах със сешоар, но пак си имах този проблем.
Мия я през ден, защото просто не понасям да ми е мазна. Дори и да е на опашка, пак е грозно и лъщи. Мои колежки със същия проблем не я мият по 4 дни- еми, кофти картинка...
Вчера видях в другата темичка предложение за шампоан и спрей Seri, регулиращи омазняването, та реших да си ги взема, след като свърши сегашният ми шампоан. Иначе за себе си съм забелязала, че като сменя шампоана, след първото измиване ефектът е wow. После всичко си е постарому.

Zarity
11-06-2011, 08:18
Ами сменяйте си шампоаните,бе хора,особено като ползвате толкова силни.То от тия не знам си какви,професионални шампоани,толкова ти се изсушава скалпа просто,като го ползваш много време,че косата ти става одврат.

SorrowEyes
11-06-2011, 08:37
Просто не се къпи много често. Преди 2 години и аз имах същия проблем, резултат от къпането ми ВСЕКИ ДЕН. Това не е нормално, сутрин не можех да изляза без да се изкъпя - много досадно.
Тогава се бях отчаяла. Попитах едно момиче с много хубава коса какво точно прави, че косата й не е никога мазна. И тя ми каза: "Аз я къпя 1-2 в седмицата". При което аз :shock:
И започнах по малко да намалявам: първо 4 дни после 3 - за 1 година се оправи, без нищо друго. Сега вече мога си мия косата 2 пъти в седмицата без да се омазнява.
Аз също я пипам, реша, но не е толкова мазна. Проблема е в миенето. Колкото повече отмиваш естествената мазнина от скалпа си, толкова повече тялото се опитва да навакса за липсата на мазнина като произвежда още повече. Така че си направи изводите (:

blondeVIP
11-06-2011, 10:52
^^ +++

И моята коса преди беше мазна, но с течение на времето се оправи и дори забелязах, че от 1 месец някъде вече е страхотна. Мия я два пъти в седмицата с един шампоан на Balea с билки за нормална и лесно омазняваща се коса и ми действа идеално. От вс изписано установих, че неволно съм подпомогнала косата ми да не се омазнява... Спрях да се къпя с толкова гореща вода и да използвам сешоар, преси и маши, за да не изгаря толкова...всъщност бих те посъветвала-дори и да ти се иска да се изкъпеш и да не харесваш изобщо косата си по-добре я вържи на опашка и се опитвай възможно най-много да изтраеш до следващото къпане - малко по-малко ще ти се оправи косата : )