PDA

View Full Version : Косата ми оредя! Как да възвърна гъстотата й!



lubopiten
11-05-2011, 17:33
Здравейте :) Пиша за да ви попитам за съвет или маска за коса.. която да ми възвърне гъстотата! Преди 2 год косата ми беше толкова гъста,а откакто почнах да я вдигам нагоре постепенно оредя! В началото ползвах гел или лак,но спрях и я дигах просто така след къпане! В рода нямаме плешиви хора! Та кажете дали мога да я възвърна и някоя маска за това! :)

Правил съм си маска от жълтъци но е само временно с нея!!!
П.П Имам пърхот и косата ми се омазнява мн бързо!

Чакам съвети :)

darkPaladin
11-05-2011, 18:08
витамин ад3е или тривитаминол

xILoveMyselfx
11-06-2011, 13:53
http://zdraveto.webnode.com/news/stvolovi-kljetki-i-vzstanovjavanje-tsvjeta-i-gstotata-na-kosata-/

marzeliv
11-06-2011, 15:32
Оплешивяването най-често се причинява от хормона Dihydrotestosterone(DHT)
http://en.wikipedia.org/wiki/Dihydrotestosterone
То е и чест причинител и на проблеми с простата. Трябва да се блокира превръщането на тестостерон в DHT, а за това има и лекарства и натурални средства:
Женско биле(Liquorice root) - Steroidal anti-inflammatory that may reduce prostate inflammation. Licorice root contains phytoestrogens, which help reduce the adverse effects of estrogen on the prostate, including impaired zinc absorption and elevated DHT formation. Licorice root blocks the formation of DHT from testosterone.

crazygirl13
11-06-2011, 17:57
Мойта също оредя, но имах косопад. Пих 2 месеца NOVOPHANE по две капсули на ден, къпах се с шапоан FITOVAL и се мазах с един лосион SEBORAL FORTE по 10мин. преди всяко къпане. ... Ако тези неща не ти помагат най-добре иди на дерматолог.

badsector
11-09-2011, 20:34
200 грама ленено масло, 4 лимона, 3 малки глави чесън, 1 килограм мед. Смелваш всичко и смесваш, като два от лимоните са с кората. Слагаш в хладилника и три пъти дневно, половин час преди хранане, изяждаш по една супена лъжица.

asdzxccc
11-09-2011, 21:37
Искаш ли сега да ти кажа, оредява ти от гела, ваксата и прочие .... Спираш да я дигаш, бръснеш си главата (можеш да изглеждаш на ръп), но я бръснеш 2/3 пъти със самобръсначка, т.е. да станеш като слави трифонов и ще ти стане малко по-гъста от преди, но не ползвай вече такива продукти.... Има качестевни лакове за коса, които някой дерматолог може да ти препоръча, които не вредят на скалпа, но те са повече парички. УСПЕХ :)

Mi6inka
11-10-2011, 07:07
дам.. спри малко с тези препарати. Подстриже се или както казаха преди мен се обръсни за известно време, колкото да ти се възстанови косата. При момчетата поне бързо расте.

badsector
11-10-2011, 14:23
Вместо гел и лак, ползвай вакса, или балсам. Но ти трябва и правилна храна, оказва решаващо влияние.

lubopiten
11-10-2011, 20:25
Вместо гел и лак, ползвай вакса, или балсам. Но ти трябва и правилна храна, оказва решаващо влияние.
Като например? Без сладко и мазно ? Или?

aradia
11-11-2011, 15:14
Прави повече домашни маски с продукти под ръка- кисело мляко, суров жълтък,мед- такива неща помагат

badsector
11-11-2011, 16:15
Като например? Без сладко и мазно ? Или?
Като например да започнеш да се интересуваш какво слагаш в устата си. Здравословното хранене е цяла наука, няма как да се предаде в два-три реда. Сам трябва да проявиш желание да се учиш.

asdzxccc
11-11-2011, 20:36
Вместо гел и лак, ползвай вакса, или балсам. Но ти трябва и правилна храна, оказва решаващо влияние.

Ммм не съм съгласен ни най-малко .... Ваксата е препаратът, който уврежда най-много косата и ще стане още по-зле.... Най-добрият вариянт за сега е НИЩО, а пък после ти ще си решиш коети е по важно прическата или това да имаш коса 8-)

badsector
11-11-2011, 21:18
Самата идея на ваксата е точно да подхранва, но щом ти казваш, че е вредна, значи е.

lubopiten
11-13-2011, 21:27
Но аз не слагам нищо нито гел нито лак нито вакса!! Просто я дигам с гребенчето или с пръсти след баня и така си остава!

imamkrasivouho
11-13-2011, 22:37
Но аз не слагам нищо нито гел нито лак нито вакса!! Просто я дигам с гребенчето или с пръсти след баня и така си остава!
Значи си внушаваш.