PDA

View Full Version : Кажете хубав матиращ крем.



ledenakrasota
11-05-2011, 20:34
Ако имате смесена кожа, задължително споделете! :) Търся нещо подобно на хидратирагия крем на Билка с краставица. :-)

brutaLxxbunny
11-05-2011, 20:38
Ама ти последно хидратиращ или матиращ крем искаш? :lol:

arsenalllbaby
11-05-2011, 20:41
Хубав матиращ крем. 8-)

ledenakrasota
11-05-2011, 20:46
Посочих този на Билка, защото много добре матира или веднага да попива? Каква е разликата? Просветете ме! :lol:

Biskfitka
11-05-2011, 20:47
Аз си взех днес на Есенс хидратиращия за смесена кожа и се намазах и съм доволна ;д Има и матиращ.
Но тъй като нямам големи наблюдения за хидратиращ ти препоръчвам на Арома с Невен (оранжева опаковка)
Ама на теб за кво ти трябва тоя крем?

brutaLxxbunny
11-05-2011, 20:47
Матиращ ще рече,че ти матира кожата т.е. регулира отделянето на себум.
Хидратиращ е обратното кажи-речи :D

ledenakrasota
11-05-2011, 20:49
Аз си взех днес на Есенс хидратиращия за смесена кожа и се намазах и съм доволна ;д Има и матиращ.
Но тъй като нямам големи наблюдения за хидратиращ ти препоръчвам на Арома с Невен (оранжева опаковка)
Ама на теб за кво ти трябва тоя крем?


Да си заместя този на Билка, защото той е първият, който ми действа супер и веднага ми попива и хидратира кожата. В смисъл я матира и хидратира супер. :) Като основа за пудра или фдт, също. :)

ledenakrasota
11-05-2011, 20:54
Матиращ ще рече,че ти матира кожата т.е. регулира отделянето на себум.
Хидратиращ е обратното кажи-речи :D


Не това. Знам кое какво е.

За бързото попиване и матирането става въпрос. :-o





Някой нещо за Регал да ми каже?

brutaLxxbunny
11-05-2011, 20:56
^^ Кремове не съм ползвала,но линията им с чаено дърво е страшно добра.Ползвам и дегримоара им.

DesireToFire
11-06-2011, 08:30
Аз съм доволна от матиращия на Есенс и попива бързо.

PullMeCloser
11-06-2011, 08:43
Vichy-най-добрият матиращ крем за мен. По-матирано от това няма накъде, но не стои сухо, а супер свежо. Много приятен аромат и консистенция. Хидратира чудесно,също така,а ако имаш проблемна кожа,коригира недостатъците. Цвета му е зеленикав на самия крем и леко изравнява тена, не знам дали така ми се струва. 8-) Малко под 30лв. е, аз съм ползвала 3 кутийки, стигат ми за около година, но сега реших да разнообразя и си търся друг. Само да кажа, че минусите му са, че няма слънцезащитен фактор и според мен не става за основа за грим. Върху него например моя коректор изобщо не мога да го разнеса. Твърде матиран е.
http://www.makeupandbeauty.ie/wp-content/uploads/2010/11/vichy-normaderm-tri-active-04.jpg

Друг много як, който също няма слънцезащитен фактор, но става за основа за грим е:
http://static1.framar.bg/product/matirashta-emulsiq-purr-iw.jpg
Той е дори по-евтин от този на Виши. Хубав е, също много приятна консистенция, но аромата не е много приятен. Лек, но не е като на горния, който е точно като зелена ябълка! 8-)

Според мен и двата си хидратират доста добре. Попиват СТРАШНО бързо, за секунди буквално. Много лекички и нежни.

А за хидратиращи(които не матират, но за сметка на това-супер леки и бързо попиващи и не оставят кожата лъщяща) ти препоръчвам тези двата:
http://www.verkkoapteekki.fi/images/eucerin%20_light.jpg
Чудесен, лек, приятен, страшно хидратиращ. Минуса е само, че няма слънцезащитен фактор, но е перфектна основа за грим.
http://www.natural-herbsmarket.bg/images/iwostin_sensitia_intensive_moisturising_cream_spf2 0.jpg
Супер як и има слънцезащитен фактор. Отново супер основа за грим.

Biskfitka
11-06-2011, 14:31
На Регал кремове съм имала само дневния и нощния с мед и мляко.Горе долу съм доволна,но на Есенс ми харесва повече.Кожата ми е много мекичка,а го ползвам от 1 ден 8-) :grin:

2miss4sixty8
11-06-2011, 15:45
la roche posay

Sintya
11-07-2011, 08:47
Виши. Но щом ти е мазна кожата, можеш да използваш лосион, не крем. Ексфлокирай , мий, тонизирай кожата, след което овлажнявай леко.

koni
11-07-2011, 16:52
Не се лъжи да купуваш козметиката от магазините ни и най-хвалените не са особено добри. Опитай професионална козметика и после няма да искаш и да погледнеш масовата. Аз ползвам на Дермакол, но разбира се не е единствената.