PDA

View Full Version : Фитнес - момичета



shadow4e
11-06-2011, 01:42
За ходещите момичета на фитнес малко въпроси: каква ви е програмата, на колко мускулни групи е разделена и съответно през колко дни редувате?
Лежанка, клекове и от този тип правите ли или се придържате за силовите само на машините?

Ако се сетя още въпроси и някой благоволи да ми отговори, ще питам. :))

svodnika
11-06-2011, 06:15
пусни го в спорт и здрве уе

darkPaladin
11-06-2011, 07:03
мотика и 200 декара нива

TheManTheLegend
11-06-2011, 07:25
Отслабване с гладуване е най-голямата простотия пък. Алекс моля те замълчи :lol:

NightGuardian
11-06-2011, 07:27
Отслабване с гладуване е най-голямата простотия пък. Алекс моля те замълчи :lol:

+1

darkPaladin
11-06-2011, 07:37
Единственият начин човек да отслабне, е да не яде. Отслабването минава през празния хладилник и непазаруването. Ако постоянно имаш какво да ядеш в хладилника, няма как да се спасиш. Затова решението е да не купуваш. Трябва да свикнеш с постоянното чувство за лек глад и да можеш да го контролираш, т.е. да го приемеш за нещо нормално и постепенно то и ще изчезне. Естествено, трябва винаги, когато ядеш, да мислиш какво и колко ядеш. Аз 6 месеца се борих, но постигнах резултат. Друг е въпроса, че след един пазар, за 7-10 дни качих 3 кг, колкото бях свалял половин година. Но след това бързо свалих 2 от тях. То си зависи и кога се мериш - дали след ядене или преди това и дали след като си изпил 2 л/кг течности или не. Фитнесите не са нужни за човек, който всеки ден излиза и се движи и то не с кола. Даже и на мен не са ми нужни, да не говорим, че за мен това е нещо почти невъзможно за правене. Отслабването е преди всичко въпрос на промяна на мисленето.

в бонус получаваш нарушена обмяна на веществата отслабване на имунната система и вероятност за куп други супер неприятни болести

NightGuardian
11-06-2011, 07:40
+ това не се извая тяло с глад. :)

WaterLilly
11-06-2011, 07:45
С глад вярно лесно се отслабва, ама не си струва и не води до нищо хубаво.

TheManTheLegend
11-06-2011, 07:47
Най-малкото не можеш цял живот да гладуваш, или ако го правиш-ще се разболееш от нещо. Когато спреш се получава йо-йо ефекта и връщаш килограмите за нула време. Най-добрият вариант е НВД(може и РБД) със фитнес и много кардио. И трябва да се яде 5-6 пъти дневно по малко и в никакъв случай да се оставяш гладна, когато организма постоянно чувства глад започва да трупа "запаси" сещаш се къде

Nithael
11-06-2011, 08:13
мотика и 200 декара нивакомбинирано с анаболи, буустери, конски хормони, стромба + анавар,сириус мас



хахах колко съм забавен само

yakuza_
11-06-2011, 08:27
Момичета + фитнес ? Да ... да ...

TheManTheLegend
11-06-2011, 08:27
По-добре правете секс вместо фитнес :lol:

awerw
11-06-2011, 08:29
йоу йоу, добре че е васето и якудза, иначе ще има бисери и в кофата

Shines
11-06-2011, 11:14
Отслабване с гладуване е най-голямата простотия пък. Алекс моля те замълчи :lol:

+10000

StringTheoryPracticist
11-06-2011, 13:30
Тя може и да иска да се стегне, а не да отслабне. Много хора харесват леко мускулести жени.

За отслабването, приемат се 80%-99% от дневните калорични разходи. А ако спортувате, разходите се увеличават и така отслабвате повече, който е добър в математиката ще може да се досети за точния механизъм.

А иначе, това как да тренираш силно зависи от целите ти. Но ако направя презумпцията, че досега не си тренирала много, една добра универсална програма би била:

Мъртва тяга (http://exrx.net/WeightExercises/ErectorSpinae/BBDeadlift.html), кляканe (http://exrx.net/WeightExercises/GluteusMaximus/BBSquat.html), лежанка (http://exrx.net/WeightExercises/PectoralSternal/BBBenchPress.html), такива набирания (http://exrx.net/WeightExercises/LatissimusDorsi/BWUnderhandChinup.html), рамене (http://exrx.net/WeightExercises/DeltoidLateral/DBUprightRow.html).

Мъртвата тяга тренира кръста и задните горни мускули на краката (под дупето), клековете тренират дупето и предните горни мускули на краката, лежанката е за гърди, трицепс и предно рамо (малък мускул е), набиранията тренират гърба много добре, последното упражнение тренира раменете встрани (не си пречи с лежанката).

Виж страниците и прочети много внимателно как се изпълнява формата (после може и да питаш някой във фитнеса да ти покаже). Важно е да има някой при теб, защото може да се контузиш при неправилна форма. Внимавай особено с упражненията за рамене, почни с тежести които са ти прекалено леки, защото може да прещипеш нерв с това упражнение (упражнението не е много опасно, само бъди много внимателна докато свикнеш).

Всеки път като отидеш на фитнеса прави от всичко по 2-3 серии (а може и 1 серия на тренировка - почти толкова е ефективно, колкото 2 или 3!) с такава тежест, че да правиш всяка серия по 12 повторения и на последната серия да не можеш да направиш повече от 10-12, дори и да искаш. При първите тренировки дай по-леко, за да свикнеш с формата - на последната серия да не си напълно изтощена, особено повече внимавай с клековете и мъртвата тяга. Между сериите чакай по 1-3 минути. Тренирай по 2-3 пъти седмично, а ако имаш мускулна треска - пропускаш тренировка (дори и заради това да тренираш веднъж на 5 дни).

Набиранията може да са ти прекалено трудни (100% няма да можеш по 12 на серия, нормално е отначалото да можеш по 1-2 на серия) и ако искаш можеш да ги замениш с това упражнение (http://exrx.net/WeightExercises/BackGeneral/DBBentOverRow.html).

След като вече си тренирала известно време (половин-един месец) може да намалиш повторенията на 8-11 на серия, даже е препоръчително да разнообразяваш. Също така, може да разгледаш сайта, от който ти дадох линкове, изключително добър е и има много полезна информация.

Програмата, която ти дадох, тренира основните мускулни групи, като увеличава силата, издръжливостта и размера на мускулите - това третото ти трябва ако искаш да си стегната - не мисли, че ще изглеждаш като грозните мускулести бодибилдърки, те го постигат със зверски труд, много постоянство и много добавки. А не се тревожи за някои по-незначителни мускулни групи, тези упражнения тренират почти всички групи и всички най-важни (това за рамото не е толкова важно и може и да го пропускаш ако искаш). Ако искаш може и да правиш коремни преси, но не са особено важни. В бъдеще ще е добре да смениш упражненията си с други, защото след няколко месеца с тази програма, сигурно прогреса ти ще спре, но не мисли това засега.

Също така е добре да ядеш неща с повече протеини, особено близо до началото и края на тренировката ти. Така ще се възстановяваш по-бързо и освен това ще имаш по-голям прогрес.

И да знаеш, че не всеки предпочита стегнати момичета. Аз например предпочитам по-слаби и по-меки, но май мнозинството предпочитат стегнати - може да потърсиш анкета за това.

shadow4e
11-06-2011, 20:30
Очаквах, че и някоя тренираща девойка ще се включи, но мерси за отговорите все пак, на стринг специално. 8-)

Целта на ходенето ми на фитнес е най-вече изгаряне на мазнини и стягане в някои проблемни области, раздвижване без силно натоварено на колената.
Питах за лежанката и от този род упражнение, защото аз никога не съм правила, а и в моя фитнес момичетата не правят, пък като говоря с момчета те все ми обясняват колко било важно да правя и такива упражнения.

StringTheoryPracticist
11-06-2011, 20:39
За изгаряне на мазнини се прави кардио - освен бягане или каране на колело, може да правиш и HIIT и други - няма смисъл да пиша неща, които си ги има добре описани в интернет.

За стягане прави упражненията, които казах. Клякането товари силно коленете, но стяга дупето - ти си прецени дали искаш да клякаш, имай предвид че можеш да почнеш с много леки тежести и коленете ти ще се адаптират, но пък и можеш да намериш други упражнения за дупе (трудно, защото повечето включват колене).

А лежанката тренира мускулите на гърдите, което довежда до стегнати гърди, не знам защо момичетата във фитнеса ти не го правят.

Bianc0
11-06-2011, 20:41
Очаквах, че и някоя тренираща девойка ще се включи


В кофата?

shadow4e
11-06-2011, 21:07
Ем, то в Спорт пишат само момчета, а в козметика само гладуват, като се заговори за фитнес и замлъкват.

За кардиото аз си го правя, знам, че с него се горят. Чела съм, разбира се, преди да се захвана. 8-) Темата ми беше за упражненията между първото и второто кардио, дали ги разделят например един ден ръце, втория крака и тн. и дали правят лежанка и клекове, ама отговори няма.

NightGuardian
11-06-2011, 21:11
то и да има , ще последват коментари от сорта , че не правят такива упражнения. Повечето са в заблуда ,че като правят такива упражнения , ще станат като Бати Арни. :lol: А реалното с такива упражнения , ще изваят доста секси фигура , стига да им се занимава. 8)

StringTheoryPracticist
11-07-2011, 07:58
Ако си нова, всеки ден се правят всички упражнения. Продължаваш така, докато не спреш да виждаш резултати с тази програма (ще минат месеци) - тогава вече почваш да ги разделяш.

Когато почнеш да ги разделяш може да добавиш и тренировки за някои по-малки мускулни групи, като бицепс, трапец, врат. Но надали ще са ти нужни, а бицепса така или иначе се тренира от другите упражнения, колкото да не остане недоразвит.

D3NG3rZ0N3
11-07-2011, 08:08
От глада метаболизмът се забавя!

TheManTheLegend
11-07-2011, 08:17
Ако си нова, всеки ден се правят всички упражнения. Продължаваш така, докато не спреш да виждаш резултати с тази програма (ще минат месеци) - тогава вече почваш да ги разделяш.

Когато почнеш да ги разделяш може да добавиш и тренировки за някои по-малки мускулни групи, като бицепс, трапец, врат. Но надали ще са ти нужни, а бицепса така или иначе се тренира от другите упражнения, колкото да не остане недоразвит.
1-не се тренира всеки ден а 3 пъти седмично
2-за жените е желателно да тренират кръгово по принцип, без значение от стажа. Разбира се ако няма друга конкретна цел, освен създаване на хубаво и хармонично тяло. Упражненията се правят с малки тежести по 15-20 повторения на серия.

StringTheoryPracticist
11-07-2011, 08:25
1-не се тренира всеки ден а 3 пъти седмично
2-за жените е желателно да тренират кръгово по принцип, без значение от стажа. Разбира се ако няма друга конкретна цел, освен създаване на хубаво и хармонично тяло. Упражненията се правят с малки тежести по 15-20 повторения на серия.
1 - по-рано казах точно три пъти седмично. Исках да кажа всеки ден, в който тренираш (всеки от тези три дни в седмицата).
2 - източник?

sifon4o
11-07-2011, 08:28
1-не се тренира всеки ден а 3 пъти седмично
2-за жените е желателно да тренират кръгово по принцип, без значение от стажа. Разбира се ако няма друга конкретна цел, освен създаване на хубаво и хармонично тяло. Упражненията се правят с малки тежести по 15-20 повторения на серия.
1 - по-рано казах точно три пъти седмично. Исках да кажа всеки ден, в който тренираш (всеки от тези три дни в седмицата).
2 - източник?

и на мен ми се струва, че правиш нещата прекалено аналитично на мъжете... при тях е доста по-различно, за момиче ще е доста трудно да стигне дотам, че кръговата тренировка да не и дава резултати, все пак не е бодибълдър...
а тва за повторенията, също мисля, че трябва да са по 15 на серия, щото все пак не гони масата, няма причина да прави по 8...

TheManTheLegend
11-07-2011, 08:39
1-не се тренира всеки ден а 3 пъти седмично
2-за жените е желателно да тренират кръгово по принцип, без значение от стажа. Разбира се ако няма друга конкретна цел, освен създаване на хубаво и хармонично тяло. Упражненията се правят с малки тежести по 15-20 повторения на серия.
1 - по-рано казах точно три пъти седмично. Исках да кажа всеки ден, в който тренираш (всеки от тези три дни в седмицата).
2 - източник?
1-ок тогава
2-източник-"Из обятията на моя мозък", от Васил Легендата 8)

StringTheoryPracticist
11-07-2011, 08:46
аналитично
Предполагам, че искаше да кажеш "аналогично" - умишлено е, защото целите са подобни - виж последния абзац.

Може и да не стигне дотам, че тренировката за цяло тяло да не й дава резултат, но обясних това най-вече за да знае защо се използва този тип тренировка.

Ако тренира за издръжливост, единствения резултат, който ще постигне е, че мускулите й ще станат по-издръжливи, но няма да изглеждат по различен начин. Това, което прави някоя "стегната", са леко по-големите мускули, поне доколкото знам аз - може и да греша, но не виждам доказателство за никоя от страните. На теория, моето ми изглежда по-правилно. Плюс е това, че не съм виждал от добър източник да пише, че жените трябва да тренират за издръжливост, за да са стегнати. Ако някой потърси източник за това ще е полезно, защото наистина не съм сигурен, че 8-12 повторения е правилното, ама без рандом статии от сайтове.


2-източник-"Из обятията на моя мозък", от Васил Легендата 8)
Значи сме равни, моя източник също е собствена преценка.

sifon4o
11-07-2011, 08:53
лол аналитично :lol: :lol: :lol: :lol: нещо съм се заблеял докато го писах...

иначе според мен е най-логично да тренират за релеф, най-малкото, че (поне при мъжете) при тренировка за маса е неизбежно качването на килограми 8-)

Greennight
11-07-2011, 09:00
Отслабване с гладуване-булшит!Диетите на кафево!От гладуване се сваля да-свалят се мускули,а сланината остава,щото мускула се разгражда много по-бързо от мазнината!

TheManTheLegend
11-07-2011, 09:04
15-20 повторения не се правят за издържливост а за горене на мазнините. Също така са достатъчни за подържането на добър мускулен тонус. Тези 2те са достатъчни фактори за хубаво женско тяло. Ако се тренира с големи тежести, мускулната маса се увеличава неминуемо, а жените НЕ искат това. Когато някой е начинаещ, всякакви упражнения малко или много увеличавват мускулната му маса

StringTheoryPracticist
11-07-2011, 09:06
Значи от тук идвало това.

Всъщност, тренировките за релеф са само мит. Релеф се придобива с увеличаването на мускулната маса и намалянето на мазнините. Едната причина, поради която някои имат повече релеф от други, но същото количество мускули е, че имат по-малко мазнини. А някъде четох, че като тренираш за сила, мускулите ти изглеждат по-твърди (отделно от това, че се уголемяват), което е един вид релеф, само че източника беше тъп и не знам дали наистина е така.

Ето ми го източника, според който са мит: http://scoobysworkshop.com/toning/

Съгласен съм, че не е перфектен източник. Лично аз съм виждал грешки в този сайт, но освен че са рядкост, надали ще направи специално сгрешена страница за мит.

Едит: ето достоверен сайт по въпроса http://exrx.net/WeightTraining/Toning.html има и научни източници :Д

Едит2:

15-20 повторения не се правят за издържливост а за горене на мазнините. Също така са достатъчни за подържането на добър мускулен тонус. Тези 2те са достатъчни фактори за хубаво женско тяло. Ако се тренира с големи тежести, мускулната маса се увеличава неминуемо, а жените НЕ искат това. Когато някой е начинаещ, всякакви упражнения малко или много увеличавват мускулната му маса
Прочети последния линк, който пуснах.

Виж и това: http://exrx.net/WeightTraining/Myths.html - виж "High Repetitions Burn More Fat Myth", явно от там ти идват разсъжденията.

TheManTheLegend
11-07-2011, 09:09
Ако това ще те успокои-във фитнеса съм виждал да тренира не веднъж ето тази "госпожа" http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=13726

да ти разказвам ли за трнировките й 8)

StringTheoryPracticist
11-07-2011, 09:11
1: за такова тяло трябва да е тренирала много години
2: много малко жени въобще могат да достигнат това

линка не ми зареди, сигурно защото не пиша от България, но се досетих за какво става въпрос

TheManTheLegend
11-07-2011, 09:14
1-тренира повече от 30 години. В момента е на 58 и изглежда така.
2-факта че го е постигнала означава че тренира правилно. А тя тренира със малки тежести и много повторения. Както казах 15-20. В случая тя прекарва над 2 часа във фитнеса, прави супер серии и сериите си ги прави до отказ но все пак е състезателка. При обикновените момичета нужното натоварване е в пъти по-малко

StringTheoryPracticist
11-07-2011, 09:17
Не мога да го свържа в темата, затова приемам, че си се отклонил.

Интересно, с колко кг прави повторенията?

TheManTheLegend
11-07-2011, 09:31
с толкова, с колкото едно нормално момиче може да направи поне 10-12 повторения ;)
може много повече да вдига но не го прави.

StringTheoryPracticist
11-07-2011, 09:35
А колко е можела да вдига най-много? Доколкото знам, жените са изключително зле в тежестите в сравнение с мъжете. Сигурно един мъж за по-малко от 5 години ще може да вдига повече от бодибилдърка, която е вдигала цял живот. Лежанката й най-вероятно ще е не повече от 100 кг, нали?

TheManTheLegend
11-07-2011, 09:46
Мъж който тренира 1 година може да вдига повече от нея предполагам. Никога не е тренирала с тежко така че не знам колко може да вдига. И като цяло на лежанката не съм я виждал да работи.
Тя не се занимава точно с бодибилдинг, казва се бодифитнес. Разликата е че първите се стремят и към маса
http://www.weight-lifting-complete.com/image-files/woman-bodybuilder.jpg
http://laxcrossfit.com/wp-content/uploads/2010/12/women-bodybuilder-02.jpg


което е меко казано грозно... Те вдигат тежко. Занимаващите се с бодифитнес тренират както посочих по-горе

NaOH
11-07-2011, 09:53
Единственият начин човек да отслабне, е да не яде. Отслабването минава през празния хладилник и непазаруването. Ако постоянно имаш какво да ядеш в хладилника, няма как да се спасиш. Затова решението е да не купуваш. Трябва да свикнеш с постоянното чувство за лек глад и да можеш да го контролираш, т.е. да го приемеш за нещо нормално и постепенно то и ще изчезне. Естествено, трябва винаги, когато ядеш, да мислиш какво и колко ядеш. Аз 6 месеца се борих, но постигнах резултат. Друг е въпроса, че след един пазар, за 7-10 дни качих 3 кг, колкото бях свалял половин година. Но след това бързо свалих 2 от тях. То си зависи и кога се мериш - дали след ядене или преди това и дали след като си изпил 2 л/кг течности или не. Фитнесите не са нужни за човек, който всеки ден излиза и се движи и то не с кола. Даже и на мен не са ми нужни, да не говорим, че за мен това е нещо почти невъзможно за правене. Отслабването е преди всичко въпрос на промяна на мисленето.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

ledenakrasota
11-07-2011, 09:55
Като ви чета глупостите и се депресирам! :lol: :lol: :lol: :lol:

StringTheoryPracticist
11-07-2011, 09:56
Като ви чета глупостите и се депресирам! :lol: :lol: :lol: :lol:
Като ти чета умностите и се щастливизирам :lol: :lol: :lol: :lol:

ledenakrasota
11-07-2011, 09:57
Като ви чета глупостите и се депресирам! :lol: :lol: :lol: :lol:
Като ти чета умностите и се щастливизирам :lol: :lol: :lol: :lol:


Тук такива не използвам! 8) Само пред когото трябва! 8)

NaOH
11-07-2011, 10:05
Само малко да вметна.
Комбинирай една обикновена кръгова тренировка (избери си най-удобната за теб) с много кардио (минимум 30 минути интервално бягане) и е желателно да включиш и корем за стягане. Останалите части на тялото ще ти се "изваят" от кръговата и кардиото.
Направи си хранителен режим НВД (http://www.bb-team.org/articles/907_otslabvane-s-nisko-vaglehidratna-dieta-nvd#axzz1d0q50i6Z), а ако ти е прекалено труден - РБД (http://www.bb-team.org/articles/910_otslabvane-s-ravnomerno-balansirana-dieta-rbd#axzz1d0q50i6Z). Яж по малко, но равномерно. Нека последното ти ядене бъде 4-5 часа преди лягане. Яж през 2 часа по малко. Забрави сладкото и пърженото, ограничи тестеното. Яж салати и плодове. Хранителният режим е най-важното нещо.
И не знам мъжът леген какво се обажда, като неговото BMI е по-зле и от на американец...

TheManTheLegend
11-07-2011, 10:06
Добре се изцепи а даже не си ме виждал ;)

NaOH
11-07-2011, 10:08
Висок си 180 и нещо и гониш стотака.
Сега сигурно ще кажеш, че това е мускулна маса :lol:

TheManTheLegend
11-07-2011, 10:09
висок съм 190 и съм 97 кг :-)

NaOH
11-07-2011, 10:11
190 шанса.
И дори с тези леееееко променени цифри BMI-то ти е 26.9 :lol:

TheManTheLegend
11-07-2011, 10:15
BMI-то не се изчислява със данни за години, ръст и килограми в рандом интернет калкулатор или формула а със специален уред който провежда ток през тялото не му помня името :D

NaOH
11-07-2011, 10:18
Който ти измерва процента на телесните мазнини, ала бала. В Пикадили мисля, че има такъв, както и в големите аптеки. Знам всичко. Но ако това ти служи за успокоение - не трябва, щото разликата е минимална.

TheManTheLegend
11-07-2011, 10:18
приемам нанапдките ти като начин да изразищ завистта си 8)




ПП: мене са ми го мерили преди 2 години бях нещо от рода на 185см 83 кг на кантара (който смята по тези формули) показваше около 23-25% някъде не помня точно. После се стреснах и ходих да ми правят изследвания с този уред и ми показа 14% като точността при него е до 1%

и няма как да го продават в пикадили. Измерването се прави от специалист. Взимат се мерки на дълбочината на гънките на 7-8 места от тялото, резултатите се вписват в таблица. В зависимост от резултатите на изследването с електрически ток (измерва се съпротивлението предизвикано от масната тъкан) с помощта на таблица могат да ти кажат колко % си точно :D

Представи си един чичко 180 см/110 кг с бирен шкембак и един културист 180см/110 кг който в състезателен период е 4% мазнини, БМИ по твоите формули и на 2та ще е към 35-40 прав ли съм 8-)

NaOH
11-07-2011, 10:19
Умирам от желе, сещаш се :lol:

shadow4e
11-07-2011, 13:23
БМИ-то си се изчислява с формулата, а процентът на мазнините се измерва. Аз на първото излизам с поднормено тегло, но имам проблеми с обмяната на мазнините, мерих си ги преди 7 месеца и резултатът беше лош.
Лошото е, че смогвам само два пъти седмично да ходя, а това очевидно ми е малко.

StringTheoryPracticist
11-07-2011, 16:36
BMI е евристична, а не точна система. С други думи, в повечето случаи е правилна, но допуска грешки. Примерно, ако си огромен културист с 6-8% мазнини ще те изкара дебел. А ако ти липсва едната ръка ще те изкара хърбав.

Не ми се карайте задето използвах думата "евристична" (използвам сложни думи за да ме мислят за умен блаблабла), това е една от любимите ми думи.

shadow4e
11-07-2011, 16:52
Тя темите ми беше за едно, а се превърна в друго, ама понеже давате съвети, да питам тогава.
Моментът на споделянето:
Нещото, което най-много ме дразни е, че имам коремче и то нестегнато. Проблемът идва от там, че имам проблеми с обмяната на мазнини, вдигам инсулин и хормони, нищо сериозно, ама вдигах рязко килограми. Единият път 9 кг за две седмици, спрях едните лекарства и почнах пак надолу, обаче тези няколко рязки качвания и сваляния се отразиха зле, ясно ви е по какъв начин.

Колко кардио трябва да правя? Само пътечка и вело са ми позволени.
Сега правя два пъти седмично по 45 минути, ама явно ми е малко, защото за две месеца няма ефект. Слушам съвети.


П.п. Правя и коремни на двете лежанки и навеждания с диск от 5 кг.

DoubleDMG1
11-07-2011, 16:54
iskам жена ми да е с 6 плочки, да има големи бицепси, краката й да са 2х колкот моите и да има чайка вместо вежда, че като и се точя на фейса да прилича на хамстер.

bootyboy
11-07-2011, 17:01
оф престани сланинките са ти точно на място

DoubleDMG1
11-07-2011, 17:04
оф престани сланинките са ти точно на мястода така е , нейните са на място, а твойта коса кога ш я опрайм? напоследък е станала по мазна и от предната година :Д хгяхя

StringTheoryPracticist
11-07-2011, 17:10
Не знам при твоите конкретни здравословни проблеми какъв е правилния подход.

Но за отслабването, диетата е изключително важна. Приемай възможно най-малко мазнини (но поне 10% от калориите ти да са мазнини, иначе е вредно) и повечко протеини. А най-добрия начин изисква повечко занимавка - да изчисляваш калориите на всичко, което приемаш и всеки ден да приемаш 80% от калоричните разходи, като калориите ти са 10-15% мазнини, 20-30% протеини и останалото - въглехидрати. Но ако не ти се занимава, просто яж възможно най-малко мазнини (бтв месото е много мазно), спри/намали сладкото, пий много вода, яж повече зеленчуци и може да се оставяш лееко гладна, умишлено. Но имай предвид, че ако огладнееш много, огранизма ти почва да мисли, че нямаш какво да ядеш и спестява калориите, които изгаря и като цяло е вредно.

Текста горе би работил добре за повечето хора, но не знам при твоето здравословно състояние дали пак е така. Добре ще е ако питаш някой доктор.

shadow4e
11-07-2011, 17:20
А корема мога да го махна само ако сваля килограми, нали?
Аз сега не съм на диета, само си спазвам режима - без пържено и много мазно, нискомаслено кисело/прясно мляко. Ама ако трябва почвам и диета и ще вкарам и повече зелечуци, че малко ям.

Буути, мерси, ама не съм доволна. Сега съм по-слаба от пролетта, де, ама това не ми помага.

shadow4e
11-07-2011, 22:28
Ама за рандъм съвети, които нямаха връзка с темата бяхте първи, а като питах конкретни неща изчезнахте. :D
Ще си задам по-конкретно въпроса.
В залата правя два пъти седмично 45 минути кардио, да го увелича ли на час?
Нямам време да ходя трети път, защото ходя на лекции и на работа, ама мога да тичам вкъщи намясто/нямам стадион наблизо/, преди го правих и имаше ефект, глупост ли е или да го включа пак?

Не, че няма пак да правя това, което съм решила, ама да видя и чуждо мнение.

NaOH
11-07-2011, 22:42
По-скоро го намали откъм времетраене и направи 3-4 пъти на седмица. Загряването (5-10 минути ходене) не се брои. Прави 30 минути бягане, като трябва да целиш поне 3-4 километра.
Бягането на място няма достатъчно добър ефект, по-добре тичай сутринта на гладно на фитнеса (или след обяд/привечер в краен случай), като правиш загрявка ходене пеша дотам (ако да кажем той ти е на 10 минути път).

Корема - НЕ го сваляш ако свалиш килограми. Корема се СТЯГА с коремни преси - едни на обикновена лежанка за целия корем (http://www.youtube.com/watch?v=BHrBAVajox8&feature=channel_video_title) и втори за долна част като вдигаш краката докато се държиш на лост/уред (http://www.youtube.com/watch?v=BHrBAVajox8&feature=channel_video_title).

shadow4e
11-07-2011, 22:49
Дам, ясно, че във фитнеса по-добре, ама там губя много време докато отида и се върна и се преоблека два пъти. Ще пробвам да ходя три пъти, ама не знам как ще го вместя.
Относно корема, той отдолу се стяга, ама първо трябва да го сваля, иначе няма как.
П.п. Пуснал си ми едни и същи клипчета, това с набирането може пак да го пробвам, преди пробвах, ама с цели крака и не бях добра и се саднах. 8-) А това със сгънатите натоварва ли колената?

NaOH
11-07-2011, 23:02
Колко време ти е дотам? Фитнеса и хубавото изискват жертви :Д
Стягането се прави успоредно с кардиото - без коремни ще отслабнеш и просто ще увисне, все едно си била бременна.
Е, първото клипче трябва да е обикновени коремни преси на лежанка с обратен наклон - нищо различно. Ако искаш, може да ти го потърся, ама сигурно се сещаш.
Набирането няма нищо общо, това е абсолютно друго. Просто на този уред се хващаш и сгъваш краката. Коленете не се натоварват, по-скоро раменете и ако си по-слаба, може и да не успееш да се задържиш, знам ли :Д
Другия вариант на горното е да легнеш на обикновена лежанка и да повдигаш краката, докато се държиш за лежанката зад главата.

Passi0n
11-07-2011, 23:08
т'ва последното е много гадно, ако започнеш с краката си да пишеш името си 8-)

ledenakrasota
11-07-2011, 23:10
т'ва последното е много гадно, ако започнеш с краката си да пишеш името си 8-)


В смехотерапията има едно упражнение, в което с всяка част на тялото си си пишеш името. :lol: С дупе и колене е най-кофти. :lol:

shadow4e
11-07-2011, 23:11
Аз правя
http://www.youtube.com/watch?v=1XImHjs_wPI
те натоварват най-много
също и обикновени, пак на лежанка с обратен наклон
и на едно друго с дискове от 5 кг, защото другите девойки го правят, навеждания са

Ще включа и това с краката. Мерсим.

NaOH
11-07-2011, 23:14
Е то такива и с лежанката с обратен наклон са еднакви? :-o
Е ти правиш екстензии за гърба, те не стягат корем, а долната част на гърба :Д
Такова, нали? http://www.youtube.com/watch?v=EoVP2Ja24gM
Това не е за корем :Д

TheManTheLegend
11-08-2011, 09:20
Корема - НЕ го сваляш ако свалиш килограми. Корема се СТЯГА с коремни преси


http://mayhemforums.static.vanillaforums.com/uploads/FileUpload/32/d55d0e0b2093597b722bfd7fc03f42.jpg