PDA

View Full Version : Помогнете ми да се стегна.Искам хубаво тяло и имам въпроси !



Hesinka
11-06-2011, 09:30
Така .. да кажем,че това е моято тяло (примерно) http://prikachi.com/images/479/4009479C.jpg - висока съм 162-4 , тежа 53 кг , ханша и талията,са ми с по 1-2 см над нормата,имам слаби пръстци,малко по-голями бедра (просто отпуснати),започват да се отличават паласки от тялото и ме дразнят ,а корема е плосък,с 2 горни плочки,но надолу отпуснат..Общо взето ми трябва едно обстойно стягане,въпреки че всички ми казват,че съм си добре.
Като за начало ще кажа,че съм враг на диетите.Винаги съм яла каквото си поискам без да ми се лепи и ще ми е трудно да спра изведнъж.Мисля просто да понамаля храната,както и съдържанието на тестено,сладко и пържено.Пия малко вода,но ще започна постепенно да увеличавам до към 1,5-2 литра на ден.
Ето тук започват въпросите! Кое ще е по-добрият вариант - фитнес през ден с велоагрометър,пътека,корем ни преси и степер или коремни преси вкъщи 2-3 пъти на ден + всеки ден лека тренировка за крака и паласки + танци,отново за отслабване.И двете ще ги правя около 1,5-2 часа.Аз предпочитам това вкъщи,защото все пак е зима,всеки ден разкарване а и криза е ... След това въпрос - Колко време преди и след тренировка се яде и пие ? Не мога сутрин да не ям,но искам и същевременно да правя коремни преди - от тези късичките на серии по 10,имам клипчета как точно да ги правя.Ще се опитам за главната тренировка да има интервали от поне 1 час,но сутрин и вечер няма как да го натъкмя ..

bettyblackdewil
11-06-2011, 09:37
И аз съм нещо подобно на теб.. И аз се чудя фитнес ли да почна или вкъщи... Преди 2 години ходех на фитнес редовно и нямаше голям ефект, а вкъщи нещо волята ми куца за да си правя упражненията редовно.. Мисля да ги съчетавам... Да ходя на фитнес от време на време и ще се опитам всеки ден да си правя упражненията..

sexa_na_kompleksa
11-06-2011, 09:38
Не съм професионалист, но ще се опитам да дам горе долу компетентно мнение.
Не е нужно да намаляш количеството храна, просто недей да преяждаш. Да ограничиш тестеното, мазното, сладкото и газираното е добра идея.
Ако ходиш на фитнес, не се ограничавай само с уредите, които изброи - хубаво е да се тренира цялото тяло, без значение, че искаш да отслабнеш само в една конкретна област, примерно. Иначе може и вкъщи да тренираш. Трябва да имаш поне един ден в седмицата почивка, т.е. да не правиш никакви упражнения, каквато и форма на тренировка да избереш.
До колкото знам се препоръчва поне 30 мин. преди и след тренировка да не се приема храна.
Освен коремните преси може да скачаш на въже и да въртиш обръч. Ето и едни упражнения за крака:

10 ефикасни упражнения за крака (http://www.neznam.bg/%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B8/27-%D0%BE%D1%82%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B1%D0%B2%D0%B0%D 0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%B4%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%B8/874-10-%D0%B5%D1%84%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%B8-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D 0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0)

torVPN
11-06-2011, 09:49
Момиче искащо да има плочки на корема е доста плашещо.

MissChocolate
11-06-2011, 10:18
При мен танци и обръч в комбинация помогнаха. Не съм се трепала да ходя на фитнес, а от коремната преса съм страшно далеч. Това, което исках да кажа е,че се престараваш .. не друго. 8-)
По втория ти въпрос .. мисля,че половин час ПРЕДИ и половин час СЛЕД, но не съм много сигурна .. 100 на 100 има и по-компетентни.