PDA

View Full Version : 3 матури



razpolagamsmnogo
11-06-2011, 17:50
Здравейте хора. 12 клас съм тази година и мисля освен задължителните матури по литература и една свободна избираема да карам още една. Какво мислите за този вариант? Свободно избираемите матури ще са по математика и английски. Ако на едната изкарам хубава оценка, а на другата по-слаба, оценката от втората матура ще има ли някакво значение или важна е само тази, с която кандидатсвам за дадена специалност. Бъдете така добри да ми разясните. :)

mlakniwe2
11-06-2011, 18:00
Не ти препоръчвам, щото особено ако смяташ да кандидатстваш в университет и учиш в гимназия за няква професия стават общо 5-6 изпита и много ще ти се събере 2 матури+2 държавни изпита+кандидат-студентски изпити-по добре се подготви хубаво за БЕЛ-а и втората матура и тва е, що си усложняваш живота-класната ни каза, че е препоръчително да не караме 3-та матура и изпити за промяна на оценката щото ще се прецакаме :-o както решиш, но според мен няма смисъл-аз имам да уча за 2 матури, за изпити по професията и за кандидат студентски и не мога да си представя, че мога да се подготвя и за още 1 изпит


+тва може да си понижиш оценката от дипломата ако имаш и на 2-те избираеми матури ниски оценка 1 ти е напълно достатъчна-а и математиката ми се струва нещо като прецакване/поне за мен/

LoupGarrou
11-06-2011, 18:49
Преди една седмица питах точно същия въпрос в училище. Интересуваше ме дали третата оценка ще ми влезе в дипломата, защото евентуално някои университети в чужбина искат да държиш трета матура. Оценката си влиза в дипломата и освен, ако не си факир и по двата предмета не е разумно да се явяваш, защото ще ти падне дипломата, ако изкараш на единия предмет 5.00, а на другия 5.80 : )

ПП: Ползвам съм кирилизатор, не се чудете, ако нещо не е наред с поста.

DeaD_SouL
11-07-2011, 07:25
Хората едва носят 2 дини, а ти 3 искаш...

razpolagamsmnogo
11-07-2011, 17:54
Аз съм нечовек. Кво ме е*е за хората?
Ще се подготвя добре и за 3те пък ще видим 8)

DesireToFire
11-07-2011, 18:03
To точно пък по математика и по английски няма какво толкова да се готвиш. Там или го знаеш или не, няма как за месец да наваксаш цялата гимназия. Така че, ако си сигурен, че ги разбираш, защо не?

didenceeto
11-07-2011, 19:04
Изборът си е негов :). Една моя съученичка също ще държи 3 матури :)