PDA

View Full Version : Ботуши, боти... Deichmann, Paolo Botticelli... :)



peace94
11-07-2011, 16:20
Здравейте, момичета (и момчета евентуално! :D)! Скоро ще излизам за някакви зимни обувки - ботуши/боти, може би по-скоро боти. По възможност кафяви. Таа се чудех откъде? Кое предпочитате Deichmann или Paolo Botticelli - цени, качество, модели? В момента има ли някакви намаления и горе-долу как вървят цените? Ако имате предложения и за други, ще се радвам да споделите :). Иииииии какви боти/ботуши сте си избрали вие за този сезон (+снимки)? Все пак - мода :D Вие сте :---)

Ако мислите, че и двете не стават, прочетете до края :)

strawberry88
11-07-2011, 16:22
Deichmann :smt023

wiiwa
11-07-2011, 16:27
Deichmann .. от Paolo Botticelli ще се скъсат на 2рия ден и ще ти подгизват краката

yana0404
11-07-2011, 17:04
Deichmann .. от Paolo Botticelli ще се скъсат на 2рия ден и ще ти подгизват краката
Точно.От Deichmann има едни който не са на ток но може да ги носиш по два начина.Ето линк: http://www.deichmann.bg/site/bg/catalog.php?brand=2&category=0129157100000589&product=1056393

anonymous708973
11-07-2011, 18:20
Нито едните.
Имам високи черни ботуши - естествена кожа, кафяви полуботи (по-високи от боти, по-ниски от ботуши) на дебел 5-6 см ток (супер на мода е, само тва има по магазините) - естествена кожа и малко велур, ниски черни ботуши - естествена кожа и едни боти, ама ще ги хвърлям, че им изкривих токовете.

mynichkaTanq
11-07-2011, 18:20
Deichmann .. от Paolo Botticelli ще се скъсат на 2рия ден и ще ти подгизват краката

и аз предпочитам deichmann колкото и да са хубави моделите на paolo botticelli просто няма да издържиш и 1-седмица

NambyPamby
11-07-2011, 18:21
Само аз ли изпадам в тих ужас, като вляза в Deichmann? Всевъзможни дефекти откривам, то не е разлепено, недозалепено, следи от лепило на най-невероятни места, ожулено и прочее. Единствено велурените са по-читаво направени.

anonymous708973
11-07-2011, 18:30
Не си само ти, но явно масово се гледат съвсем различни неща, а не качеството.

millmii
11-07-2011, 21:25
(До горните два поста) Съгласна съм с вас, а и да добавя, че за това качество са си скъпички (не коментирам моделите в момента, защото не съм ходила скоро, ами по принцип).

marilyn
11-08-2011, 06:29
Само аз ли изпадам в тих ужас, като вляза в Deichmann? Всевъзможни дефекти откривам, то не е разлепено, недозалепено, следи от лепило на най-невероятни места, ожулено и прочее. Единствено велурените са по-читаво направени.

Съгласна. Като цяло нито Паоло Ботичели, нито Дайхман!

anonymous708973
11-08-2011, 06:32
(До горните два поста) Съгласна съм с вас, а и да добавя, че за това качество са си скъпички (не коментирам моделите в момента, защото не съм ходила скоро, ами по принцип).

Абсолютно.
Като видя някви смешни лепени ботички със следи от лепило навсякъде и няква нелепа цена от рода на 60-70 лв и ме избива на смях, щото моите боти са от естествена кожа, шити, невероятно качество и са 80 лв.

Hilary_
11-08-2011, 06:56
Нито един от двата магазина .. тая година искам нещо различно от лепени обувки! 8)

j_adore2
11-08-2011, 07:14
Паоло Ботичели са боклуци пълни. Мисля, че и за Дайхман се отнася същото. Моите ботуши са от миналата година на Stillo (не съм сигурна дали се пишеше така), но са много качествени - нито пропусат,нито се пързалят. Магазин има на Пиротска - съвсем в началото, срещу Халите г/д и на Графа :) Също така не си купувай и от Shoe Aquarium - и там са боклуци :)

peace94
11-08-2011, 07:53
Благодаря ви! Само че сега съм още по-неориентирана :( :D И майка ми не ги харесва особено тези марки и едва я навих за тях... Ок, а Tendenz? За тях какво ще кажете? Просто искам нещо, което да ми хареса, да е изгодно и сравнително да издържи (поне една зима).
@ j_adore2 - благодаря ти, но не съм от София :)

mynichkaTanq
11-08-2011, 08:07
Само аз ли изпадам в тих ужас, като вляза в Deichmann? Всевъзможни дефекти откривам, то не е разлепено, недозалепено, следи от лепило на най-невероятни места, ожулено и прочее. Единствено велурените са по-читаво направени.

Съгласна. Като цяло нито Паоло Ботичели, нито Дайхман!

ако трябва да се избира от двата магазина бих избрала дайхман, но попринцип не харесвам двете марки

XxInn0cencexX
11-08-2011, 08:30
Чичо ми,който работи в Германия,ми е казвал,че този магазин Дайхман в Германия се котира както тези магазини у нас "Най-евтините чанти и обувки".Там се продавали за по няколко евра обувките,а тука за 50-60 лв.А за Паоло Ботичели - всички знаят какъв боклук са.

yana0404
11-08-2011, 09:16
Благодаря ви! Само че сега съм още по-неориентирана :( :D И майка ми не ги харесва особено тези марки и едва я навих за тях... Ок, а Tendenz? За тях какво ще кажете? Просто искам нещо, което да ми хареса, да е изгодно и сравнително да издържи (поне една зима).
@ j_adore2 - благодаря ти, но не съм от София :)

И те са като Паоло Ботичели-Боклуци с главно "Б"

n3zabrawiimaa
11-08-2011, 12:08
От Паоло Ботичели имах ботуши, естествена кожа, скъсаха се за 1 сезон.
Иначе има много сполучливи модели, и такива, на които лепилото на платформата се вижда.
А Дайхман са същата работа. Тук лепено, там изкривено.

peace94
11-08-2011, 18:01
ТОГАВА ОТКЪДЕ ДА СИ ВЗЕМА? :?

n3ri7ka
11-08-2011, 18:03
deichmann :grin: почти всички обувки, които имам са ми от там!

Little_Lady93
11-08-2011, 18:08
И двете марки правят грозни и най-вече супер некачествени неща, които на всичко отгоре излизат по-скъпи обувките от 100-200 лева понеже не приличат на нищо или направо се разпадат след второто обуване.
За мен не струва нито едната марка.
За тенденз мнението ми е същото.

XxInn0cencexX
11-08-2011, 18:14
А какво ще кажете на Humanic ? Братовчедка ми си купи оттам миналата година за 100 лв. едни ботуши,нито пропускат,нито са се скъсали,като нови са.

mynichkaTanq
11-08-2011, 18:20
А какво ще кажете на Humanic ? Братовчедка ми си купи оттам миналата година за 100 лв. едни ботуши,нито пропускат,нито са се скъсали,като нови са.

и държат ли още? може ли снимчица?

Little_Lady93
11-08-2011, 18:22
Хюманик също са ми отвратителни. Аз миналата година си взех на Rieker и съм безумно доволна. Вярно по-скъпи са, но не пропускат, не се хлъзгат, отвътре са с овча вълна съответно са топли, обръщат се и могат да се носят по 2 начина. Въобще обожавам ги. ВЕче 2ра година си карам с тях и почти не си ги свалям от краката, а не са мръднали.

InsatiableTemptation
11-08-2011, 18:33
И Deichmann, и Paolo Boticelli са отвратителни като качество, въпреки че имат и хубави модели, но не си струват парите. Насочи се към други марки.

sladur4etyYy
11-08-2011, 23:00
за дайхман нямам наблюдения, но паоло ботичели са пълна пародия на обувки. и на външен вид, и на качество са просто плачевни.

anonymous708973
11-09-2011, 07:33
ТОГАВА ОТКЪДЕ ДА СИ ВЗЕМА? :?

Тръгваш по главната или там, където имате магазини за обувки, и влизаш по неизвестните за повечето тийнейджъри магазини. Още като пристъпиш прага, установяваш, че има свестни обувки, щото си мирише на хубава кожа. Не е задължително магазинът да е известен. Аз пазарувам от едно, което е 2 на 2, където има обувки на Arise (уникални са, не са точно тийнейджърски, но и аз не се обличам като типичен тийнеджър), от ДжиАнни (нещо такова) и от Фабиано.

dream1707
11-09-2011, 08:17
ако трябва да се избира от двата магазина бих избрала дайхман, но попринцип не харесвам двете марки

iiordanova
11-09-2011, 12:30
Дайхман. Съгласна съм,че имат и много боклуци,ама имат и много добри. Имам едни обувки на платформа и са си супер. Имам ги повече от година.
Имам кецове. Не са мръднали.
Една приятелка си купи едни боти преди около месец и си личи,че са добре изработени. 10 см,а по цял ден е с тях и не и умаляват краката. Много е доволна. И казва,че и топлят.
А Ботичелито са си боклуци. От там си купувай,ако ти трябват за някой конкретен тоалет,примерно. И ще ги обуеш 2-3 пъти.