PDA

View Full Version : Филмово пиратство



PurpleRlz
11-07-2011, 21:18
Здравейте,
правя проект на тема "Филмовото пиратство" и се нуждая от мнението ви (одобрявате или не) ... предполагам какъв ще е отговорът на масата (включително и моят), ноо поне да знам, че съм питала ;д :-D

NomNomNom
11-07-2011, 21:18
Мнението ми е , че имаш пичи въжки.

Какво по-конкретно ни питаш?

EinGutesKind
11-07-2011, 21:20
Днес това обсъждахме и в лекция :-D мнението ми е, че го одобрявам, защото актьори/певци си тънат в пари въпреки него, а така повече хора могат да го гледат и да му се насладят :-P

PurpleRlz
11-07-2011, 21:36
EinGutesKind, съгласна съм с теб, аз също подкрепям до някаква степен пиратството, то тука в България, ако и това ни отнемат, не знам какво ще стане... ;х;д
NomNomNom, въпросът ми е подкрепяте ли филмовото пиратство, тъй като в много държави..то и в България де, ама никой не ги отразява, има доста стабилни кампании против..

needle
11-07-2011, 21:37
От самото свободно теглене на филми може да се заключи дали филма е успешен и може по-лесно да се проследи дали посланието на филма е стигнало правилното място и дали е засегнало правилната обществена прослойка, което би спестило доста пари от социологически проучвания. Проблема идва след като филма бъде свален от кината, че ще се осъществят нулеви продажби, което би убило малките режисьори, правещи филми с некомерсиална цел.
Извод: Нека всички мултипродукции да бъдат за свободно теглене.

fear4o
11-07-2011, 21:40
Като ни отнемат пиратството ще крадем от чужди сайтове и пак ще има кур за системата!

thegreenzombie
11-07-2011, 21:52
пиратството ни е необходимо!! по-точно не мога да го кажа :lol:

bbadass
11-07-2011, 22:10
Не одобрявам, но какво да се прави...
Малко по малко свикваш с идеята да получаваш, без да даваш, дори да го мислиш за несправедливо, тъй като ти е изгодно и удобно. Ако приемем, че творците правят филмите първо заради публиката, т. е. заради идеята (и не заради парите), в крайна сметка постигат целта си, защото пиратството е пътят към най-широката публика :) Общо взето, получава се парадокс.
Успех с проекта :D

Spoke
11-07-2011, 22:22
Ако не беше пираството 90 % от актьорите нямаше да са толкова известни сега.

macromicro
11-07-2011, 22:23
Обичам пиратите.Особено Джак Спароу :grin:

torVPN
11-08-2011, 07:51
Те нали малко кинти правят от кината като пуснат филма, за да им вземаме прехраната.
Вчера един британски(може да бъркам държавата) съд директно се изказа, че софтуерното пиратство само подпомага компаниите, които се занимават с разработването на софтуерни продукти, а това се знае от години, но вече и висока инстанция също си го призна.

Blab
11-08-2011, 07:55
което би убило малките режисьори, правещи филми с некомерсиална цел.
киноизкуство се прави за фестивали или напълно самоцелно;

Ахой, момчета!:Д

ShtrudeL
11-08-2011, 07:59
Все повече е модерно някой да прави "проект". =О