PDA

View Full Version : Кариес



headhunters
11-08-2011, 15:36
Здравейте, малко ми е тъп въпроса но все пак да попитам, имам 3 кариеса и слава богу не са големи, няма да се налага да ми се маха нерв, но днес пропуснах да питам зъболекаря дали мога да пуша след като ми сложи тоя тампон, защото днес ми маха кариеса с оная гадната машинка дълба и ми каза че няма как да ми сложи пломбата днес, защото венците ми не спирали да кървят ( попринцип са ми такива ) и ми сложи на мястото където дълба някакъв тампон, но не съм сигурен дали беше с лекарство или не ( сигурен съм че не е арсен, защото каза на 100% че няма да се маха нерв не бил толкова надълбоко само да отида пломбата да ми сложи другата седмица ) та конкретния ми въпрос е .. тоя тампон до кога трябва да стои в устата ми , мога ли да ям на тая страна където ми е тоя зъб, мога ли да пуша преди да ми сложи пломбата?

Mi6inka
11-08-2011, 19:55
За яденето... сякаш не, защото каквото и да ти е сложил от храната и от дъвченето ще се размести/падне. По добре се храни на другата страна докато ти сложи пломбата. Не пипай нищо сам/а. Каквото има да си пада, ще си падне. А за пушенето..не мисля, че има проблем.

FuckedUp
11-08-2011, 23:58
тоя тампон до кога трябва да стои в устата ми
, мога ли да ям на тая страна където ми е тоя зъб,
мога ли да пуша преди да ми сложи пломбата?

1. Питай заболекрая си.
2. 1
3. К'во ще ти стане, ако не пушиш докато ти сложят пломбата..

SHPAIdURmeN
11-09-2011, 23:16
На мен ми правеха зъбите цяло лято ся са ОК слава бог .Та не трябва да ядеш на страната която ти е лекарството(или там каквото е щом не е пломба) може да се яде обаче по внимателно но без твърди храни като ядките .Иначе за предпочитане да си ядеш от другата страна.ДА И НЕ ПУШИ щот пушеното допринася до тая работа с зъболекаря и както ти кървят венците. Според мен по добре не пуши :)

aradia
11-11-2011, 16:14
В такъв случай не пуши, тези лекарства, които се слагат са си сериозни