PDA

View Full Version : Домашни маски за проблемна кожа



GrippingBosh
11-08-2011, 17:09
Здравейте!
Интересувам се какви домашни маски има за проблемна кожа,с тез тъпите химии в маските нищо не става....

pnevmoniq
11-08-2011, 17:18
Дай повече инфо за проблема. :)

FreshJuice
11-08-2011, 17:20
Ми хума с лимон (сок) :D намазваш, чакаш 15 мин, после стържеш и измиваш; Два пъти на седмица

GrippingBosh
11-08-2011, 17:27
Какво означава изстръгвам 8-)
Ами не съм с акне ,като болест.Имам тук таме пъпки и черни точки.Най-много са на челото ми ,където са като издутини ,но няма нищо в тях ...

DesireToFire
11-08-2011, 18:21
Ами хумата засъхва супер брутално, аз повече от 2-3 минути без пак поне да напръскам с вода не мога 8-)

FreshJuice
11-08-2011, 18:28
Какво означава изстръгвам 8-)
Ами не съм с акне ,като болест.Имам тук таме пъпки и черни точки.Най-много са на челото ми ,където са като издутини ,но няма нищо в тях ...

Ами както казаха засъхва много гадно и с нокти така започваш леко да я махаш (отлепяш) Защото ако направо тръгнеш да я измиваш става такова мазало, че направооо :razz:

Colombia
11-08-2011, 19:49
Ми хума с лимон (сок) :D намазваш, чакаш 15 мин, после стържеш и измиваш; Два пъти на седмица

Внимавай с лимоновия сок!Ако кожата ти е чувствителна може да се зачерви и да започне да ти щипе.
Като за начало,ако ще правиш горепосочената маска,намали времето за престой с нея на лицето.

И няколко момичета тук бяха казали,че не е много хубаво да я оставяш да засъхва на лицето ти.Просто като усетиш,че изсъхва се напръскай с малко вода.Може да ползваш шишенце с пулверизатор
или пък с мокри ръце и леки потупващи движения да действаш.

Това е от мен. :)

strawberry88
11-09-2011, 12:14
Въпрос-защо не е хубаво да се остави хумата да изсъхне на лицето?Аз я оставям и нямам проблеми,а и на опаковката пише да се остави 3-5 минути да изсъхне и да се отмие. :) :-|

Colombia
11-09-2011, 12:17
Защото после кожата изсъхва прекалено много и на някои хора,започва да им се лющи.

Така съм чела.

Иначе аз маска с хума съм си правила само 3-4 пъти.Не ми харесва действието и на моята кожа.