PDA

View Full Version : Кой е най- добрия български университет?



valarysss
11-09-2011, 11:11
Здравейте! Тей като много се вълнувам от тази тема бих искала да чуя ващето мнение по въпроса. Ако някои ще учи, учи или е учил може да каже и за някои чуждестранни университети. (Извинявам се , ако има друга такава тема...просто не я открих) :) :)

brutaLxxbunny
11-09-2011, 13:35
Български - за мен само СУ си струва.Само това,че само неговата диплома се познава в чужбина говори само по себе си.

mon4eto
11-09-2011, 14:40
Няма да получиш адекватен отговор , защото всеки университет си има своите плюсове и минуси. Пък тук всеки ще защитава своя университет и ще обяснява , че е най-добрия. Едно висше училище за добро се определя по базата , с която разполага , реализацията , след като завършиш и още куп други неща. Затова отговор на въпроса ти едва ли ще получиш. Това е мойто мнение.

bubbety
11-09-2011, 16:16
А какво е мнението ви за Икономическия университет във Варна? Питам,защото засега съм се насочила към него и СУ също не изключвам като вариант

teddybearMV
11-09-2011, 16:53
Български - за мен само СУ си струва.Само това,че само неговата диплома се познава в чужбина говори само по себе си.
Колкото е невероятно да ти се струва, единствения университет в България със сертификат за международно признаване на дипломата в момента –освен Американския в Благоевград- е частният Варненски свободен университет. Това самата аз го научих наскоро. Дипломата им е издава и на един чужд език по избор, така че не ходиш да ти я превеждат и т.н.
Но кой е най-добрият университет в България.. не знам! Не мисля, че има такъв . Навсякъде вече приемат куцо и сакато. :-o :?

psychopath
11-09-2011, 22:39
Ще гласувам за СУ. :)

Honest
11-10-2011, 08:40
МУ София - университет номер 1 в Б-я. Така пише в сайта им. :lol:

ivcheto0o
11-10-2011, 11:18
СУ,въпреки че според мен няма такова понятие като най-добър поне в Б-я.

teddybearMV
11-10-2011, 11:27
Ама кое му е доброто на СУ, хора? Преди 20 години - да. Но сега приемат по 150- 200 човека на допълнително класиране, които изобщо не са кандидатствали в този университет с изпит и са взели матурата на поправителната септемврийска сесия. Моя бивша съученичка влезе там българска филология тази година, като не си беше взела втората матура май месец, а я взе септември и се записа на допълнителното класиране. Също така влизат право 300 човека, а завършват 500. Как става този номер? И това си го пишат из техния форум, и то именно хора, които учат в СУ в момента.
Няма добри университети в България. :?

Extremescream
11-10-2011, 11:35
Зависи за каква специалност. Едно е медицина в СУ, друго е в МУ. Кажи за какво точно, защото по принцип не можем да ти дадем точен отговор.