PDA

View Full Version : Една легенда - Че Гевара



SunsetGirl
11-09-2011, 14:18
Я да видим колко ви бива в историята,знаете ли кой е Че Гевара и с какво е допринесъл на света,какво знаете за него :)

ADMIRALKA14
11-09-2011, 14:22
Сега половината форум ще copy-paste информацията от уикипедия. 8-) :lol:

SunsetGirl
11-10-2011, 10:10
Почвам да се отчайвам от незнаието на хората и техния безинтерес

ADMIRALKA14
11-10-2011, 10:23
Почвам да се отчайвам от незнаието на хората и техния безинтерес
Това е тийн форум все пак. Изглежда, че Преслава и Андрея са по интересни.. :?

dimitar_ak
11-10-2011, 10:59
Трябва ли да младежта да се затормозява да помни името на един комунист? Вече не сме пионерчета за да искат това от нас.

VULGARIA
11-10-2011, 11:27
Трябва ли да младежта да се затормозява да помни името на един комунист? Вече не сме пионерчета за да искат това от нас.

Викаш, някои като Преслава, Андреа или Анелия сега са по-важни, а ? :D :D

VULGARIA
11-10-2011, 11:32
Доста оспорвана личност. За много хора из цяла Латинска Америка той е герой и идеалист-романтик, борил се срещу колониалната политика на САЩ на континента, за други обаче (най-вече кубински изгнаници в Щатите) е масов убиец, отличил се с брутално и садистично отношение към техните близки и роднини.

Shturrrche88
11-10-2011, 15:39
Доста оспорвана личност. За много хора из цяла Латинска Америка той е герой и идеалист-романтик, борил се срещу колониалната политика на САЩ на континента, за други обаче (най-вече кубински изгнаници в Щатите) е масов убиец, отличил се с брутално и садистично отношение към техните близки и роднини.
Мда...освен това един комунист не заслужава да бъде възхваляван...

GregoryHouse
11-10-2011, 15:56
Ъъъ масов убиец. Точка. Борил се бил за свобода...то само как е третирал своите...доста често е убивал разни хора дет просто не го кефят.

Verminaard
11-10-2011, 16:20
Я да видим колко ви бива в историята,знаете ли кой е Че Гевара и с какво е допринесъл на света,какво знаете за него :)

Една легенда?
Искаш да кажеш един масов убиец,оправдаващ варварщината си с 'революционна дейност'.
Това че е комунистическо лайно е отделно....

Oton48
11-10-2011, 18:53
Едно много точно мнение за Че Гевара






Тези които не знаят историята, са обречени да повтарят грешките“- абслютно вярно, само че престъпленията на вашия кървав кумир не са грешка, а поредица от зверства на един психопат, жаден за кръв, който още в края на 1957 г. пише до съпругата си Хилда Гадея , че е „жаден за кръв“, а на баща си в Буенос Айрес следното:

„Татко, искам да ти призная, че в този миг разбрах колко много обичам да убивам“.

Признанието му идва, след като се проявява като садист, екзекутирайки лично първите си жертви ( често пъти юноши).

Това са цитати от негови писма, запазени за историята. Както са запазени за историята и следните му думи от прословутите му „Мотоциклетни дневници“, филмирани наскоро от онези, които го превърнаха в звезда на „Холивуд“ и на които вие припявате:

„Обезумял от ярост ще облея с кръв оръжието си, когато убивам врага, ПОПАДНАЛ В РЪЦЕТЕ МИ! Ноздрите ми се разширяват, когато вкусвам острата миризма на кръв и барут. Със смъртта на враговете аз се подготвям за свещената борба и със зверски рев ставам част от триумфиращия пролетариат“.

И наистина е станал част от триумфиращия пролетариат( както всички пролетарски „вождове“) – първата му грижа в Хавана е била да се обгради с невероятен лукс в заграбено пристанище за яхти, огромен басейн, седем спални, сауна, салон за масаж и 5 телевизора, един от които произведен специално в САЩ с дистанционно управление ( 1959 г.!). Този триумфиращ пролетарий(който никога не е бил пролетарий) не се разделял с луксозния си ролекс, което се вижда от много негови снимки…

От трибуната на ООН вашият масов убиец заявява през декември 1964 г. следното:

„Разбира се, ние екзекутираме. И ще продължаваме да екзекутираме, колкото е необходимо“.

До началото на 70-те години в Куба са разстреляни 14 000 души ( което на глава от населението би се равнявало на три милиона американци, ако се приложи този смъртоносен калъп там). По същото време обаче Куба е превърната от една от най-проспериращите държави В СВЕТА ( с по-виск доход на човек от Австрия и Япония преди „революцията“), в държава с купонна система. Съответно СССР отказва да продължава да плаща сметката и Че Гевара се превръща в…антисъветчик, произнасяйки реч в този смисъл в Алжир, след което изчезва завинаги от радарите на съветската опека ( вече си е свършил кървавото дело).

Каква чер(ве)на московска неблагодарност за ярката подкрепа на Ел Коменданте за смазването на унгарското въстание от СССР, (защото унгарците били „фашисти, агенти на ЦРУ“)- изявление, направено от подписващия се като „Сталин 2″ Че Гевара през 1957 г., когато кубинските партизани , вкл. Кастро ( и формално – Че Гевара) все още определяли себе си като …антикомунисти.

А със смъртта си Че не е могъл да плати нито за разоряването на Куба, от която и днес бягат тълпи кубинци ( обратното – приток на пролетарии в Куба не се забелязва), нито за пролятата лично от него кръв на селяни и друга „сволоч“, отказали да харесат този суетен психопат.

Документирано е, че Че е арестуван със заредено оръжие без да даде нито един изстрел и се опитва да изтъргува жалкия с живот с това, че щял да бъде „полезен“ жив.

VULGARIA
11-10-2011, 23:52
Доста оспорвана личност. За много хора из цяла Латинска Америка той е герой и идеалист-романтик, борил се срещу колониалната политика на САЩ на континента, за други обаче (най-вече кубински изгнаници в Щатите) е масов убиец, отличил се с брутално и садистично отношение към техните близки и роднини.
Мда...освен това един комунист не заслужава да бъде възхваляван...

Всъщност тезата ми беше просто, че е спорна личност, не съм заемал страна дали трябва да бъде възхваляван или не :)

А да му лепваме клишето "комунист" е малко елементарно според мен. Доколкото знам той сам никога не се е самоопределял като такъв. Дори е бил доста критично настроен към СССР.

Идеологията му е по-скоро на "антиимпериалист".

А методите, които е използвал са отделна тема.

VULGARIA
11-10-2011, 23:58
Едно много точно мнение за Че Гевара






Тези които не знаят историята, са обречени да повтарят грешките“- абслютно вярно, само че престъпленията на вашия кървав кумир не са грешка, а поредица от зверства на един психопат, жаден за кръв, който още в края на 1957 г. пише до съпругата си Хилда Гадея , че е „жаден за кръв“, а на баща си в Буенос Айрес следното:

„Татко, искам да ти призная, че в този миг разбрах колко много обичам да убивам“.

Признанието му идва, след като се проявява като садист, екзекутирайки лично първите си жертви ( често пъти юноши).

Това са цитати от негови писма, запазени за историята. Както са запазени за историята и следните му думи от прословутите му „Мотоциклетни дневници“, филмирани наскоро от онези, които го превърнаха в звезда на „Холивуд“ и на които вие припявате:

„Обезумял от ярост ще облея с кръв оръжието си, когато убивам врага, ПОПАДНАЛ В РЪЦЕТЕ МИ! Ноздрите ми се разширяват, когато вкусвам острата миризма на кръв и барут. Със смъртта на враговете аз се подготвям за свещената борба и със зверски рев ставам част от триумфиращия пролетариат“.

И наистина е станал част от триумфиращия пролетариат( както всички пролетарски „вождове“) – първата му грижа в Хавана е била да се обгради с невероятен лукс в заграбено пристанище за яхти, огромен басейн, седем спални, сауна, салон за масаж и 5 телевизора, един от които произведен специално в САЩ с дистанционно управление ( 1959 г.!). Този триумфиращ пролетарий(който никога не е бил пролетарий) не се разделял с луксозния си ролекс, което се вижда от много негови снимки…

От трибуната на ООН вашият масов убиец заявява през декември 1964 г. следното:

„Разбира се, ние екзекутираме. И ще продължаваме да екзекутираме, колкото е необходимо“.

До началото на 70-те години в Куба са разстреляни 14 000 души ( което на глава от населението би се равнявало на три милиона американци, ако се приложи този смъртоносен калъп там). По същото време обаче Куба е превърната от една от най-проспериращите държави В СВЕТА ( с по-виск доход на човек от Австрия и Япония преди „революцията“), в държава с купонна система. Съответно СССР отказва да продължава да плаща сметката и Че Гевара се превръща в…антисъветчик, произнасяйки реч в този смисъл в Алжир, след което изчезва завинаги от радарите на съветската опека ( вече си е свършил кървавото дело).

Каква чер(ве)на московска неблагодарност за ярката подкрепа на Ел Коменданте за смазването на унгарското въстание от СССР, (защото унгарците били „фашисти, агенти на ЦРУ“)- изявление, направено от подписващия се като „Сталин 2″ Че Гевара през 1957 г., когато кубинските партизани , вкл. Кастро ( и формално – Че Гевара) все още определяли себе си като …антикомунисти.

А със смъртта си Че не е могъл да плати нито за разоряването на Куба, от която и днес бягат тълпи кубинци ( обратното – приток на пролетарии в Куба не се забелязва), нито за пролятата лично от него кръв на селяни и друга „сволоч“, отказали да харесат този суетен психопат.

Документирано е, че Че е арестуван със заредено оръжие без да даде нито един изстрел и се опитва да изтъргува жалкия с живот с това, че щял да бъде „полезен“ жив.

Пропусна да споменеш, че статията най-вероятно е почерпила своя източник от книгата "Истинският Че" на Умберто Фонтова- потомък на кубински емигранти в САЩ и виден противник както на Че, така и на режима на Кастро. :)

Shturrrche88
11-11-2011, 09:13
Мда, не е бил комунист, бил е социалист...ху кеърс-един дебил с болен мозък, желание за убиване и прекалено прехвалена самоличност. Ако в действителност беше толкова интелигентен, нямаше да докара Куба до това "прекрасно" състояние, в което все още се намира.
Ако заминеш да живееш в Куба с 500 евро ще си Бог. Можеш да си купиш къща, кола, 3 чернокожи робини и завод за произвеждане на копчета с 4 дупки...и Фидел Кастро да ти прави свирки за лека нощ, защото пак ще си по-богат от него и половината население.

ZipFail
11-11-2011, 10:58
A SunsetGirl май очакваше възхвали за великия подвиг и живота му :lol:

VULGARIA
11-11-2011, 22:34
Мда, не е бил комунист, бил е социалист...ху кеърс-един дебил с болен мозък, желание за убиване и прекалено прехвалена самоличност. Ако в действителност беше толкова интелигентен, нямаше да докара Куба до това "прекрасно" състояние, в което все още се намира.
Ако заминеш да живееш в Куба с 500 евро ще си Бог. Можеш да си купиш къща, кола, 3 чернокожи робини и завод за произвеждане на копчета с 4 дупки...и Фидел Кастро да ти прави свирки за лека нощ, защото пак ще си по-богат от него и половината население.

Я пак ? До какво точно състояние е докарал Куба именно Гевара, след като почти не се задържа на власт там ?

А положението което описа дали не ти прави впечатление, че твърде много прилича на това, което е било преди революцията, по време на диктатора Батиста ?

В никакъв случай не казвам че там след това е преоткрит земния рай, де

Shturrrche88
11-12-2011, 10:49
Нали се сещаш, че може да си направил една минимална част за нещо, че да си допринесъл достатъчно много за неговата промяна. Само това ще ти кажа ;)

SunsetGirl
11-14-2011, 12:52
Абе,хора що не се запознаете по-добре с нещата,първо той никога не се е смятал за комунист,борил се е за свободата,за независимостта,определя се като революционер,а не като комунист.
До някаква степен идеите са му били комунистически,борил се е за равенство между хората.
Той действително от него се е проляло много кръв,защото е бил много отмъстителен,в него,както при всеки латино америкаец е горяло онова лютото,страстното бил е истински мъжкар,мачо.
Представете си положението на България как е,в Чили е било 10 пъти по-зле,човек е работил от сутрин до вечер за жълти стотинки,никой е нямал право на мнение,а по-заможните са се гаврили с бедните,третирали са ги като роби,виждайки бедността,мизерията,и неправдите той започва да се бунтува срещу тях.
Че Гевара безмилостно е трепал всеки доносник,информатор,предат ел,и хора,които са се възползвали от властта си,например като нашите политици.
Според мен Гевара съвсем не е бил случаен човек,защото все пак се е родил в семейство на аристократи,помагал е на бедните,правил е училища,болници,завършва медицина,изключиелно интелигентен,харизматичен човек,другото,което доказва,че не е бил случаен човек е,факта че умира с отворени очи.
Той става идолът на милиони хора по света,на поколения ,превъща се в легенда,има и такива,които не го одобряват,но 2 пъти в повече сме ние онези,които го харесват :)
Дори след 44 години след смъртта му,той не остава в незабрава [/b]

luda4et0o
11-14-2011, 13:08
Прочетете от Тук (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B5_%D0%93%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B0)

SunsetGirl
11-14-2011, 13:10
Единтвеното,което ме потресе за него е,когато си бил направил пластична операция на лицето.
Значи,направи си сметка,това да посегнеш на себе си,на лицето си,да се направиш по-дърт,аз като гледах снимките след операцията се уплаших,то това нито на мъжко,нито на женско.
Една моя приятелка пък даде мнение,че това е ДЯВОЛСКО все едно,както познавам нея (т.е пр-ката ми) до 2 месеца да си направи операция на лицето,аз няма да я позная,но тя мен ще ме познае,изказа се,че това са ДЯВОЛСКИ РАБОТИ,ДЕМОНСКИ НЕЩА.
А за мен това да тръгнеш да се режеш,да си посягаш е отклонение,действията му доказват,че е бил опасен,и че има някаква лудост в него
[/b]

Lychezar
11-14-2011, 13:14
Че Гевара е символ на една епоха, символ на борбата за осъществяването на един идеал, в който справедливостта и равенството ще възтержествуват. И ние, българите, си имаме своите герои, загинали по време на антифашистката съпротива, но за съжаление в момента никой не споменава имената им, възприемат ги за терористи, убийци и т.н. Нима подвигът на Никола Вапцаров, където решава да бъде застрелян, въпреки възможността баща му да го измъкне, не е достойно за уважение. Умирайки за идеала си, той остава верен на себе си, верен на партията, верен на работническата класа. Това оприличава стойностните хора от дупелизачите готови на какво ли не, само и само, за да се докопат до благинките на властта. В днешно време антикомунизмът се е превърнал в религия, забравяйки, че благодарение на този комунизъм се извърши модернизацията на държавата ни.

Shturrrche88
11-14-2011, 16:32
И какво сега? Да вземем всички да го харесваме, защото е идеал за някакви хора? МИ хубаво-радвайте му се. Ама защо не приемате и критиката към него? Защо смятате, че щом вие го харесвате, значи всички сме длъжни да му се кефим?! Ми, това да убиваш, защото те кефи, не те прави мачо, а откачалник. За мен си е такъв, и такъв ще си остане в моето съзнание. Не виждам в него нищо, което да буди възхищение, което да бъде идеализирано. Не случайно е бил идеал на тълпата, която е била съставена предимно от прости (в буквалния смисъл-неуки, простовати селяни) хора, за които изграждането на кумир не е толкова трудно.

Lychezar
11-14-2011, 16:47
Shturrrche, извършването на социална революция почти винаги е съпроведана с убийства, но затова трябва да си чела малко и история...Уви! Виж, за теб и за болшинството от хората идеал са фолк певиците и плейметките, така че остави на малцината да ги вдъхновява Че Гевара, Исус Христос и т.н., затова не се изказвай неподготвена!

Shturrrche88
11-14-2011, 17:11
Shturrrche, извършването на социална революция почти винаги е съпроведана с убийства, но затова трябва да си чела малко и история...Уви! Виж, за теб и за болшинството от хората идеал са фолк певиците и плейметките, така че остави на малцината да ги вдъхновява Че Гевара, Исус Христос и т.н., затова не се изказвай неподготвена!
Ти явно си някакъв доста глупав, след като си лаеш на изуст.
Ще ти помогна малко, за да си включиш евентуално клетките в действие.
Първо-колкото съм учила история аз, ти толкова не си писал по форуми.
Нямам нужда от някакъв си там льольо, да ми обяснява как се извършва социална революция и какви са жертвите от нея.
Второ-аз фолк певици и плеймейтки мразя, и нито слушам, нито гледам, камо ли да са ми идеал.
Трето-какво общо има Христос с Че, ако ми обясниш, ще съм ти благодарна.
И преди да казваш на някого, че се изказва неподготвен, замисли се, дали случайно не си ТИ този, който се изказва неподготвен и без да мисли!

Lychezar
11-14-2011, 17:52
Може да си чела много по история, но според разсъжденията ти си едно зубърче, наизустяващо всичко, което му се преподава, без да прави основната разлика между отделните исторически епохи. Ще ги припомня да видиш, че съм добър човек- родово-общински строй, робовладелство, феодализъм, капитализъм, социалиазъм. Ще ти помогна в ученето- преминаването от една обществено-икономическа формация в друга се извършва, когато производствествените отношения спъват производителните сили и тогава настъпва епохата на Революция.. Сигурно ти се струва сложничко, прочети го няколко пъти. Спокойно, никъде не го пише в учебниците, затова и може би не си го знаяла...
Общото между Христос и Че е, че изразяват идеали, имащи много общо помежду си.

Shturrrche88
11-14-2011, 18:06
Боже, как обичам такива "духовно" извисени личности като теб,които си мислят, че са повече от другите. Радвай се на полето си за изява тук, във форума, защото явно никъде другаде не можеш...
Амин!

SunsetGirl
11-14-2011, 20:58
Shturrrche88,ти да не би лично да си видял/а ,че Ернесто убива хора затова,че не му харесват,той не убива хора,които не харесва,за да убива си има причина било е революция или убиваш или те теб убиват.
Той е трепел алчните,предателите,онези, оито са се гаврили с бедните,бунтувал се е срещу неправдите,бедността,и мизерията,неговата цел е била да спасява света.
Помогнал е на много хора да станат грамотни,лекувал е болните,създавал е училища и болници,чувала съм как по-заможните купували по-бедните,и ги третирали като роби.
Едно нещо е сигурно поне за мен,Ернесто Гевара не е случаен човек,повтарям се отново,доказателство затова,че не е случаен човек са фактите,че е роден в семейство на аристократи т.е в заможно семейство,ако беше роден в бедно семейство много трудно би осигурявал училища и болници следователно нямаше да е така известен и хората да му са благодарни затова,другото нещо,което ме впечетли е,че умрял със затворени очи,което пак е знак,че е избран ,и има силен дух в него.
Доколкото съм чувала хората,които умират със затворени очи,умират затова,че не са осъществили някакво свое желание.

Ернесто казва:
Усещам,че притежавам не само голяма вътрешна сила ,но и способност да я предам на другите ,чувствам,че мисията ми
е съдбовна,и това ме освобождава от всички страхове.

Това,което казах и мисля,че Ернесто не е случаен човек.

Че е казал:
Ако някъде по света се извършва някаква неправда,и те обхваща справедлив гняв значи сме приятели,и това е най-важното.И ДРУГОТО ЧЕ НЕ Е БИЛ КОМУНИСТ,ЗАПОЗНАЙТЕ СЕ ПО-ДОБРЕ С НЕЩАТА ;)

SunsetGirl
11-14-2011, 21:07
И какво сега? Да вземем всички да го харесваме, защото е идеал за някакви хора?.

Не е идеал на някакви хора,на милиони хора по света,не е нужно всички да го харесват,достатъчно е,че повечето хора го харесват :)
Майк Тайсън ,Марадона имат негови татуси,Мадона и още много известни личности не ги помня по имена също са се явявали с негови линкове на блузи,чанти,той е признат за личност на 19 век ,абе какво да кажа много,много ....... и до ден днешен и след 100 години ще се споменава името му,защото е оставил следа след себе си.
Даже в Перник има дискотеки ресторант кръстени в чест на името Че Гевара :)

VULGARIA
11-14-2011, 23:55
BTW, вместо да се влиза в безкрайни и безсмислени спорове е по-добре да се прочете биографичната му книга - "Мотоциклетни дневници", за да се добие повече представа. :)

Auriss
11-15-2011, 05:58
SunsetGirl

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
Да ,ама не. Разликата между човек ,готов да даде живота си в името на някаква кауза и този ,жертващ чуждия ,е огромна.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Пък ако смяташ за някакъв адекватен аргумент факта ,че някакъв процент от хората на тази планета му симпатизират - "О ,Боже".
Конформизмът е лошо нещо. Много лошо.

:) :) :) :) :) :) :) [/quote]

SunsetGirl
11-16-2011, 17:39
Абе,защо не се появи някои герой да спаси и България,благодаря на онези ''педалчета'' в политиката,на управляващите ГЕРБ,които третират българския народ като роби.
Писна ми всяка вечер по новините да казват това се увеличава,онова се увеличава,чухте ли днес онова за пенсииите??????????!!!
Значи не на 63,а на 64 години човек ще може да се пенсионира,догодина пък ще го направят на 65,и с всяка 1 година ще се увеличава,никой не иска да взимаш пари,не ти признават труда .
И какво баща ми като стане на 63 няма да взима пенися,защото ще го направят с още 1 година,абе не стига ,че хората на средна възраст си имат проблеми със здравето и се чудят как да свържат двата края.
Защо 1 политик,който взима по не знам си колко хиляди лева не се постави на мястото на нас на обикновените хора,той да взима заплата всеки месец по 300 лева да види какво е.
Абе,скапана държава сме си,и няма да се управим затова младите излизат в чужбина,и си търсят късмета там,докато станат независими,и имат възможността да помагат и на близките си,да им изпращат пари.
Моля ти се,Бойко Борисов прави метро,магистрали и това е най-важното в момента,хората умират от глад,той магистрали ми прави.
Защо хората в Италия,в Гърция са по-добре от нас,ами защото се вдигат на протест,българинът се е научил още от бай Тошево време да седи настрана,да си мълчи,и да го мачкат

avitoholbg
11-18-2011, 11:36
За мен Че Гевара е просто един терорист. Обаче доста хора го носят на тениските си, мислейки че той е някакъв борец за справедливост и не знам си какви глупости :razz: .
На кратко нямам добро мнение за него. Пък и чужди "герои" не възхвалявам.
Това си е моето мнение, не ми пука дали ще тролвате и тн.

SunsetGirl
11-19-2011, 12:52
Замислете се защо е убивал толкова много,вероятно си има причина затова,трепел ги е да,и не случайно.
Смятат го за масов убиец и с право,защото е така,но също го смятат и за герой защото се е бунтувал срещу мизерията,бедността,неправ дите,и това до ден днешен го прави спорна личност.
Понякога ,за да се справиш с едно чудовище самият ти се превръщаш в такова.[/

dimitar_ak
11-21-2011, 11:19
Аристократ станал бандит. Ето до какво води скуката и преяждането

Verminaard
12-04-2011, 11:32
SunsetGirl,ходи си свий едно масурче и се самозадоволявай с краставица докъто си фантазираш за световният ти герой.
Хора,това става ако слушаме словестната диария на напушляци и интелектуални дефицити.
Че го Бара,разглезено богаташче - психопат,станал сериен убиец в името на 'правдата'.И както е направил? От мизерна дупка е постлал пътя на още по-голямата мизерия в Куба.
Повечето хора го харесвали.Абе ти си напълно малоумна.Повечето 'хора' не го харесват,а носят шапки и фанелки с уродливата му физиономия,защото или са мръсни псевдо-комунистчета или анархистчета или защото се самозаблуждават че са големите 'бунтовници' срещу обществения ред.
Сега спри да цитираш скверни идеологии от гугъл и се скрий някъде,повръща ми се от теб.

П.с. и още едно нещо да поясним.Твърдиш че го смятали за герой защото се борел срещу мизерията и нищетата.С палежи и кланета не се оправя нито мизерия,нито нищета.Сифилистичният ти герой е рушител,ако действително е бил патриот,а не шизофреничен касапин,не мислиш ли че щеше да има и малко натрупана градивна дейност покрай всичките му безчинства,а?!

GregoryHouse
12-23-2011, 15:03
Енд ъф cтори :)