PDA

View Full Version : хранене ...



mim553
11-09-2011, 17:58
Една позната прави разделно хранене и за не много време отслабна с 30 кг , но сега няма как да я видя и не мога да чакам 3 месеца. На мен не ми трябва много - около 5 - 6 кг трябва да сваля. Та въпроса ми е някой пробвал ли е разделно хранене и има ли и при вас ефект. И ако може да сподели как се храни и ако има някакъв график да покаже, защото аз знам че за всеки ден се яде нещо определено / например само свинско а на другия ден определени плодове / и има един свободен ден. http://razd-hranene.hit.bg/Tablica.htm намерих това но нищо не ми говори :( Моля ако имате опит споделете :-)

PullMeCloser
11-09-2011, 18:06
Разделно хранене не мисля, че е всеки ден да ядеш САМО една храна, а да ядеш различни храни, но от еднакви видове...и такива, които се съчетават добре. Имаше една система -60 или нещо подобно, там пишеше мисля кое с кое се съчетава добре.

ЕДИТ: Таблицата е за това коя с коя храна се комбинира добре. Например, виж - месото се съчетава добре с гъби и зеленчуци, но с мляко не е добра комбинация.Плодовете- с кисело мляко само се съчетават според таблицата, а според това, което аз знам- с нищо не се комбинират най-добре само плодове.

mim553
11-09-2011, 18:13
Аз точно затова пиша тук, защото не съм точно наясно как се прави и ако някой го е правил да каже. И искам да попитам трябва ли всеки ден да се сменят киселини , скорбяла , захари , мазнини и белтъчини както са в таблицата

PullMeCloser
11-09-2011, 18:19
Разделно хранене значи да ядеш само храни от една категория, например само въглехидрати и да ги комбинираш само с добрите комбинации. Виж таблицата!

http://forum.kulinar.bg/viewtopic.php?f=9&t=997

Rebirthing
11-09-2011, 18:20
Същноста на разделното хранене е в правилното комбиниране на храните, което един вид улеснява храносмилането.

Примерно, погледни таблицата. Месо, риба и птици могат да се комбинират с гъби, но не е препоръчително да се комбинира с мляко, а в никакъв случай не трябва да се ядат със зеленчуци богати на скорбяла.

yana0404
11-10-2011, 16:58
Има една горе-долу същата и си ядеш като за световно а отслабваш.Потърси в Гугъл "90 дневна диета"Тая таблица всеки ден трябва да седиш на компютъра за да гледаш дали си комбинирала правилно обяда си примерно.