PDA

View Full Version : Пренатоварено рамо



maksimal
11-09-2011, 18:49
От известно време при изпълняване на каквото и да е упражнение натоварващо лявото ми рамо, то започва да "чатка". Не знам от какво е.. Например при повдигане на дъмбели встрани, при самото повдигане се чува пукане от лявото рамо, но без болка.. Един ден(преди 1 2 седмици) си го пренатоварих и от тогава ми се случва това. Някакви мнения??

HolyShit
11-09-2011, 18:50
Иди на лекар

awerw
11-10-2011, 13:37
Имам същия проблем, мазах го, ама и досега си е така :?

ebemise
11-10-2011, 14:30
Много жестоко съм патил от това.. Разгрявай много хубаво ! На мене лекаря ми каза така като отидох при него - половината от тренировката ти трябва да ти е само загряване...

redbul2
11-10-2011, 14:50
Един ден(преди 1 2 седмици) си го пренатоварих и от тогава ми се случва това. Някакви мнения??

Непълна информация. :) С какво си го претоварил и какви упражнения правиш за рамо. Това разтваряне встрани може да е добро,ама отдавна не го правя. Не знам какво толкова се постига с него,като имам раменни преси с дъмбели и щанга.
За рамо съм направил най-икономична програма: раменни преси с дъмбели 2 серии,с щанга 3 серии,следва пекбек за задно рамо (обратен пекдек) 2 серии,понякога 3. После се почва с краката.

Първо загрявам за рамото с привеждане на скрипец с ръкохватката за кросовъра,10 кг плочки по 30 повторения,след това 15 кг-15 повторения. И след това иде ред на раменните преси с дъмбели. Отначало една загряваща серия 20 повторения с 11 кг дъмбели.

Следват 2 серии с максималната тежест с която мога.Стават около 15 и 12 повторения.Защото следващите по-големи дъмбели са през 3 кг и когато не съм в добра форма не успявам да ги вдигна. После 1 серия с по-лека щанга и 2 серии на макс. Засега нямам проблеми след ден за рамо.

Vladel
11-10-2011, 15:15
И при мен е така.Изписаха ми мазило,мина ми.После пак се случи.Разгрявай.Аз така правя.
8)

fenasf
11-10-2011, 17:09
Мойте и двете са така...