PDA

View Full Version : Растеж.



kosich
11-10-2011, 12:24
Един приятел ми каза, че ако си начинаещ и всеки ден ходиш на фитнес растежа (на височина) спира, аз не мисля така.. все пак, вярно ли е? :shock: :shock:

loveca777
11-10-2011, 12:42
Еми , зависи каква програма имаш!
Не може да тренираш всеки ден едно и също ,дори да не си начинаещ!
Аз лично мисля че през ден е най-добре!
А ако се претовариш повечко - и 2 дена няма да е лошо да починеш
Обаче да не говорим,че при претоварване - нищо не става

kosich
11-10-2011, 12:46
Еми , зависи каква програма имаш!
Не може да тренираш всеки ден едно и също ,дори да не си начинаещ!
Аз лично мисля че през ден е най-добре!
А ако се претовариш повечко - и 2 дена няма да е лошо да починеш
Обаче да не говорим,че при претоварване - нищо не става

първи ден - гърди, корем
втори ден - гръб
трети ден - крака,
четвърти ден - рамо, трапец, корем
пети ден - ръце

poison1337
11-10-2011, 13:12
ВИЕ МАЛОУМНИ ЛИ СТЕ БЕ ! Всеки ден срещам глупаци които разправят на ляво и на дясно, че фитнеса спирал растежа.. ВИЕ МАЛОУМНИ ЛИ СТЕ ?! Познавам момче дето тренира от 13 годишен и е на 19 в момента и е адското животно и е 195см... Нисък е нали ? И по тая логика значи лостаджийте са високи, познавам едно момче дето тренира 2 години лостове, в момента е на 15 и е 160 а прави 6 набирания на една ръка или както е модата да се казва - ИЗВЕРГ... ето ти по един пример за лостовете където викат, че се ставало висок - 160см и ето ти пример за трениращ от много време фитнес - 195см.. Сам си прави изводите, ако майка ти е била ниска и баща ти е бил нисък ти искаш да си висок ли..[

kosich
11-10-2011, 13:14
ВИЕ МАЛОУМНИ ЛИ СТЕ БЕ ! Всеки ден срещам глупаци които разправят на ляво и на дясно, че фитнеса спирал растежа.. ВИЕ МАЛОУМНИ ЛИ СТЕ ?! Познавам момче дето тренира от 13 годишен и е на 19 в момента и е адското животно и е 195см... Нисък е нали ? И по тая логика значи лостаджийте са високи, познавам едно момче дето тренира 2 години лостове, в момента е на 15 и е 160 а прави 6 набирания на една ръка или както е модата да се казва - ИЗВЕРГ... ето ти по един пример за лостовете където викат, че се ставало висок - 160см и ето ти пример за трениращ от много време фитнес - 195см.. Сам си прави изводите, ако майка ти е била ниска и баща ти е бил нисък ти искаш да си висок ли..[
Спокойно бе само питах. :D
В момента съм към 170+++.. не съм се мерил скоро, сигурно 173 поне.
Баща ми е 190 майка ми е 168.

torVPN
11-10-2011, 13:17
poison1337, малоумният в случаят си ти, защото трябва поне минимално да мислиш, за да се сетиш, че е така.
На питащият ще кажа да няма вяра на джуджетата, защото и мен са ме лъгали няколко пъти, че Дядо Коледа бил ми забравил подаръка и трябва да си платя на Снежанка, за да си свърши работата.

poison1337
11-10-2011, 13:30
я ми кажи Рони Колмън колко е висок.. Джей кътлър...Кай Грийн.. да ти изреждам ли още.. ?

loveca777
11-10-2011, 13:30
Оф ,че не гледам и аз ....

Помислих ,че пита за растежа на мускулите , па той друго имал в предвид :D

Vladel
11-10-2011, 15:12
Зависи.Ако много се набиваш в земята(от рода на щанги)ще се преебе.Иначе не виждам проблем.

redbul2
11-10-2011, 15:13
В момента съм към 170+++.. не съм се мерил скоро, сигурно 173 поне.
Баща ми е 190 майка ми е 168.

Имаш ген. Няма останеш нисък и дори среден на ръст. Обаче не е разумно да се разпилява толкова много енергия и хранителни вещества,които могат да отидат за изграждане на едно атлетично тяло. Но вместо това при много тежка програма без почивни дни,гориш тези вещества за енергия вместо за още мускулна маса.

Тренировките във фитнеса са на принципа на акумулатора: разряд-заряд и цикъла се повтаря до безкрай. А няма как да заредиш един акумулатор, ако точиш на макс от него. С двата процеса едновременно не се постига добър ефект. Трябва му пауза,която е само за зареждане.
:D

HolyShit
11-10-2011, 16:31
Не,такова нещо фитнес=оставам нисък няма.Най-много (МНОГО МИНИМАЛЕН) стимул да даде заради хормона на растежа.И до там.

Не очаквай да растеш (на височина) и да тренираш и да не тренираш-просто чакаш :))

HePeAJIeH
11-10-2011, 21:29
първи ден - гърди, корем
втори ден - гръб
трети ден - крака,
четвърти ден - рамо, трапец, корем
пети ден - ръце


Не тренирай по тази програма! Никога не прави след гърба в следващия ден крака ! Гърба и краката са големи мускулни групи и имат нужда до 72 часа възстановяване след тренировката. Най-добре прави така-

първи ден - гръб
втори ден - гърди
трети ден-рамо трапец корем
четвърти ден - крака
пети ден - ръце :)


Относно растежа - зависи главно от гена ! Не се притеснявай... колкото дал Господ - толкова :)

hotxxmess
11-12-2011, 07:59
Не се притеснявай... колкото дал Господ - толкова :)

Korlash
11-16-2011, 15:10
ТО и ГЪРДИТЕ ИСКАт 72 часа БЕ ФЕН :D :D :D а до автора.. И аз това точно се питам от 2 години (от както тренирам) (на 16 съм вече) съм порастнал само 2 сантиметра на височина 174-5 съм.. Дигнал съм 24 кила (и то почти нямам корем) но височината никва я няма и аз точно взез да се осъмнявам че ще си остана нисък... Но мисля че ще порастна защото брат ми е 183... Дори казват че 2рите деца са винаги по-високи, но той все пак не е ходил на фитнес.. Ще видим кво ще стане ,но не спирай да тренираш - по хубаво е да имаш атлетично и хубаво тяло някой ден (не толкова високо) отколкото да си дълъг кат статуя и хърбав... (ако все пак наистина спира растежа) :) :)