PDA

View Full Version : относно ноктите..



FuCKkK13
11-10-2011, 13:57
така.. имам много чупливи нокти и знам,че йода помага,но ми казаха,че може да сложа 1-2 капки йод в безцветен лак и преди да се лакирам с други цветове да нанасям този лак с йода и че и така действало.. някой да е пробвал ? и според вас действа ли ?

:)

granger
11-10-2011, 14:02
Що правиш нова тема,трябваше да питаш в темата за бързите отовори или ноктопластика и декорацийки,иначе за йода не зная,но със заздравител не е ли същото.Плюс ,че йодът е жълтеникъв и може да ти ги оцвети!

FuCKkK13
11-10-2011, 14:14
ми защото мисля,че така ще получа повечко отговори.. т.е. в темата за бързите отг. ще получа един два отг.,а на мен ми трябват повечко мнения.. а за ноктопластика и декораций - признавам не се сетих .. извинявам се... а колок до заздравителите.. хич не им вярвам - т.е. тези като лакове,които са.. ползвала съм на Перфект сиг. 3 опаковки една след друга и нищо.. като спрях да го ползвам никаква разлика.. а за жълтеенето - за това ще се лакирам след това с друг цвят лак,за да не се вижда,а когато мога (примерно почивни дни) ще се лакирам само с този с йода.. аз и преди съм се мазала,но само йод,а сега искам и така да пробвам и за това питах.. а и като ги потъркам малко със сок от лимон ще избелее малко :)

mynichka
11-10-2011, 14:22
дам, йода много помага, но защо не се мажеш направо с него и отгоре да лакираш с по- тъмен лак?

FuCKkK13
11-10-2011, 14:25
дам, йода много помага, но защо не се мажеш направо с него и отгоре да лакираш с по- тъмен лак? защото преди бях пробвала с клечка за уши така да се мажа,но се разтича отстрани и ми се цапа кожата около ноктите и стои грозно,а и чух,че едно момиче прави така с ноктите и е имало ефект,но все пак да попитам за повечко мнения. :)

mynichka
11-10-2011, 14:39
не знам за това, казвам аз преди 3-4 години как си слагах и наистина ми се заздравиха

mariam123
11-10-2011, 14:50
^И аз съм на същото мнение.Защо не се мажеш вечер а на сутринта да се лакираш.Смятам че ще има по-голям ефект.А от този заздравител съм много доволна http://www.nisea-bg.com/images/items/5650.jpg

XxInn0cencexX
11-10-2011, 14:54
http://www.teenproblem.net/s/33096.html
Аз лично смятам да опитам това със зехтина и лимоновия сок.

FuCKkK13
11-10-2011, 14:59
http://www.teenproblem.net/s/33096.html
Аз лично смятам да опитам това със зехтина и лимоновия сок. и със зехтин съм пробвала.. ноктите само ми растяха по-бързо,но пак се чупеха така :? .. :)

FuCKkK13
11-10-2011, 15:05
а пречи ли ако ползвам първо заздравителя на Икаров и след това лака с йод или само йод ?

titinkaa
11-10-2011, 16:11
И на мен преди мн ми се чупеха и цепеха,но от година ползвам само заздравителите на Мис спорти и съм страшно доволна.Продават ги в DM.Другото,което е много важно да не си пилиш ноктите с ква да е пила за нокти.Ще ти препоръчам от личен опит стъклена пила на Перфект,има я и на други марки,но аз имам тази и чесно казано заздравява ноктите.А колкото до хартиените пили,те ги чупят и т.н.

XxInn0cencexX
11-10-2011, 16:13
И на мен преди мн ми се чупеха и цепеха,но от година ползвам само заздравителите на Мис спорти и съм страшно доволна.Продават ги в DM.Другото,което е много важно да не си пилиш ноктите с ква да е пила за нокти.Ще ти препоръчам от личен опит стъклена пила на Перфект,има я и на други марки,но аз имам тази и чесно казано заздравява ноктите.А колкото до хартиените пили,те ги чупят и т.н.

Моята пила пък е метална,много ми се чупят ноктите.Дали може да е от пилата :-o

titinkaa
11-10-2011, 16:28
^100% е от нея,и аз преди ползвах метална.Вземи си стъклена,ще останеш доволна.По-скъпа е,но си заслужава парите,а и е вечна,стига да не я счупиш. :)

XxInn0cencexX
11-10-2011, 16:33
^

Добре.Благодаря ти :-) :)

millmii
11-10-2011, 21:05
^100% е от нея,и аз преди ползвах метална.Вземи си стъклена,ще останеш доволна.По-скъпа е,но си заслужава парите,а и е вечна,стига да не я счупиш. :)

Хмм.. не се бях замисляла, ще взема по - нататък и аз да послушам съвета ти :) . Само да допълня, че не е вечна, рано или късно и грапавината по стъклото се изтърква, но пък 5(10) лв., примерно за нещо което ще ползваш най- малко 6 месеца не е много .

NambyPamby
11-10-2011, 21:13
Не е от пилата, от самите нокти е. Майка ползва метална, но това не пречи да има дълги маникюри, с които преспокойно, ако се намираше в дивата природа, щеше да си осигури прехрана. 8-)
К'во ще кажете за калциевия гел? Какво представлява, доволни ли сте и т.н.

anonymous708973
11-11-2011, 07:48
Масло за нокти на Икаров! Страхотно е. Изхабих една опаковка за 2 седмици, клепах се всеки ден по много и масажирах 40 минути :Д През това време не се лакирах. В момента съм на средата на втора опаковка и слагам само когато си сменям лака, което е на 2-3 дни :Д Обаче като цяло ми мина меракът да се лакирам и в повечето случаи съм без лак, тоест слагам маслото по-често.

rabbito
11-11-2011, 08:02
Пий биотин..... моята приятелка го пие едва си реже ноктите толкова се промениха към добро! Освен това помага и за др. неща

FuCKkK13
11-11-2011, 11:11
мерси за отг. .. имам стъклена пиличка и пак се цепят :o ... сега ще пробвам първо заздравител на икаров и след това йод .. пък да видим.. :)

titinkaa
11-11-2011, 12:30
^100% е от нея,и аз преди ползвах метална.Вземи си стъклена,ще останеш доволна.По-скъпа е,но си заслужава парите,а и е вечна,стига да не я счупиш. :)

Хмм.. не се бях замисляла, ще взема по - нататък и аз да послушам съвета ти :) . Само да допълня, че не е вечна, рано или късно и грапавината по стъклото се изтърква, но пък 5(10) лв., примерно за нещо което ще ползваш най- малко 6 месеца не е много .

Не се изтърква,защото след всяко пилене на ноктите пилата се мия с вода и така се възстановяват нейните качества. :)

dream1707
11-11-2011, 13:02
И моите са страшно чупливи ... и таман ги бях пуснала и направих грешката да им сложа гел ...

Но сега успях да ги заздравя с помощта на йода и вече са си бая твърдички ... Ползвала съм маслото на Икаров и активния заздравител на Перфект, който всъщност все още ползвам като основа... Но най-голям ефект дава йода ... Вечер като се прибера се мажа ... и на сутринта всичко си е попило .. ако не, отмива се лесно :)

FuCKkK13
11-11-2011, 16:55
Не мисля че е добра идея да го слагаш в лак... Изобщо може ли да се разтвори?
Преди известно време ноктите ми бяха станали адски чупливи, ако можеш да се прежалиш 3-4 седмици да ходиш без лак и с жълтеещи нокти ще е най-добре. Капвай по малко върху основата на всеки нокът с клечка за зъби и не масажирай, за да не ти оцветява кожата. Неприятно е, но не познавам жена, на която да не и е помогнало. ами.. аз вече го направих.. да разтваря се..
сега мисля да правя така: икаров 20 мин.,след това йод и след това отгоре лака с йод.. и после ако ще излизам с цветен лак,за да не се вижда,но сега съм ги оставила така..а иначе съм пробвала да ходя без лак дори повече от 2 месеца,но ефекта беше нулев..
dream1707 за колко време г/д. ти заздравяха ?

FuCKkK13
11-11-2011, 17:06
За да има бърз ефект трябва да ги мажеш всеки ден, което значи че всеки ден ще си унищожаваш ноктите с лакочистителя. А безвреден такъв няма, колкото и глупости да пише на етикетите. ами да.. за това през ваканциите ще си ги оставя без лак,но сега не мога.. просто цвета от йода ми е противен..

millmii
11-11-2011, 17:19
^100% е от нея,и аз преди ползвах метална.Вземи си стъклена,ще останеш доволна.По-скъпа е,но си заслужава парите,а и е вечна,стига да не я счупиш. :)

Хмм.. не се бях замисляла, ще взема по - нататък и аз да послушам съвета ти :) . Само да допълня, че не е вечна, рано или късно и грапавината по стъклото се изтърква, но пък 5(10) лв., примерно за нещо което ще ползваш най- малко 6 месеца не е много .

Не се изтърква,защото след всяко пилене на ноктите пилата се мия с вода и така се възстановяват нейните качества. :)

Как, за бога ще възстановиш изтъркала се пила ?!! :? :shock: :lol:

titinkaa
11-11-2011, 18:01
^Не говоря глупости.И на етикета на пилата го пише.А и познавам момичета,които имат такава пила и я ползват от 4-5г. и пилата си е като нова.

XxInn0cencexX
11-12-2011, 13:02
Извинявам се за изключително тъпия въпрос,но откъде мога да си взема йод и цена ако може ?

FuCKkK13
11-12-2011, 13:35
Извинявам се за изключително тъпия въпрос,но откъде мога да си взема йод и цена ако може ? от аптеката до колкото знам... за цена не мога да ти кажа..
иначе аз реших на 2-3 дена като си сменям лака да си слагам 1во икаров,2ро йод,3то лака с йод и чак тогава 4тото цветния лак.. а когато съм във ваканция няма да ходя с лак ами ще си мажа ноктите всеки ден с йод.. някой може ли да ми каже след колко месеца г/д. ще видя разлика ? защото на Икаров маслото пише 6 месеца за пълно възстановяване .. ами сега с йода пак ли 6 месеца или ?

Anonimka55
11-12-2011, 20:46
Заздравител на Perfect.Добър е.При мен има ефект