PDA

View Full Version : Какво не ви харесва в раздела?



machoka
11-10-2011, 18:00
Здравейте,

има ли такова нещо, което да не ви харесва, да ви е направило лошо впечатление, нещо което бихте искали да се промени. Някой от който да се оплачете - потребител/модератор/админ или да предложите нов такъв или да не ви допада ръководството в някакъв аспект?... нещо за важните теми? да се актуализират, други да се направят, какви точно..

какво бихте направили вие в положителна насока, ако имахте тая възможност..

изцяло на ваше разположение съм.

(пускам същата тема и в секс)

Sh@d0w
11-10-2011, 18:01
Аз искам да се оплача от тотално отсъствие на модератори в този раздел. Погледни само колко идиотски теми има и стоят отключени със месеци (например тази два реда по - долу с моя ник).

Трябват нови модове. Сегашните киснат в Кофата.

Ashenvale
11-10-2011, 18:02
Sh@d0w, намеква за права ! :-x


шегувам се. Давай му ги направо.

SisiStrange
11-10-2011, 18:11
Аз се съгласявам за модераторите.
Отделно съм на мнение, че ни трябва една важна тема за "Как да се запознаем с момче/момиче.", защото като че ли половината теми са от типа: "Не знам какво да и/му кажа", "Срам ме е да се запозная с него/нея" , "Как да я заговоря..." и тн. Явно е голям проблем за сегашните тийнове.

HotLife
11-10-2011, 18:15
Аз ако бях един модератор щях да се справям много по-добре от Цуцко

SisiStrange
11-10-2011, 18:15
Аз се съгласявам за модераторите.
Отделно съм на мнение, че ни трябва една важна тема за "Как да се запознаем с момче/момиче.", защото като че ли половината теми са от типа: "Не знам какво да и/му кажа", "Срам ме е да се запозная с него/нея" , "Как да я заговоря..." и тн. Явно е голям проблем за сегашните тийнове.
Въпреки че подкрепям идеята, съм абсолютно сигурна че това няма да подобри ситуацията с еднаквите теми.
Вероятно си права. Повечето въобще не поглеждат важните теми, когато влизат в раздела, а бързат да пуснат нова.

Hilary_
11-10-2011, 18:15
И тук ще се оплача от същото. 8-)
Масово пускани теми от сорта на "Харесва ли ме?", "Как да й кажа здрасти?" и подобни .. ок разбирам, че повечето посещаващи раздела са 15-16 годишни (и по - малки) ама това си е чисто умствено изоставане от тяхна страна. .. НО ще се повторя, че това не зависи от вас.
Модератори в раздела отдавна не съм засичала .. :-o

valdesbg
11-10-2011, 18:18
Раздела е готин.

Ама предлагам важните теми да се сменят. Всичките. Прекалено некатуални са. Нека се направи една или две теми с актуални новини на лайфстайл тематика. Да, знам че ще се припокрива с новините донякъде. Но нека е отворено потребителите да споделят актуални новости в различни сфери на живота(в конкретния случай на любовна тематика). И другата тема да е тема с поздрави, която периодично да се трие/занулява. Ясно е че ще е спам тема, затова на определен период от време идва шефчето и цъква дилийт бутона.Може темата да се кръсти говорилня като легална спам тема. Щото иначе много изпростяваме :)

Модератори да не се правят за щяло и нещяло. Свалят се правата на всички. Нека човека, който поддържа форума да си следи за дисциплината. И без много толерантност. Вярно монопол ще е ама тука разбираме само от лошо за съжаление. Бачкал съм съпорт в една фирмичка и там съм гледал 4 стабилноголеми форума. Не е толкова играчка, а и след първите две седмици лаене - всичко си тръгва по мед и масло :)

Оплаквания нямам към потребителите.

robles
11-10-2011, 18:18
Форумната двойка добри неща казаха. Тва за важната тема обаче се чудя дали ще има ефект, тъй като в секс, примерно, има важна тема за сексуалната култура, а раздела бъка от дебилски въпроси..

И все пак ще е добре да се направи такава тема, все някой ще се "обърка" да влезе и да прочете.

Искам да питам срещу тролове ще може ли да се "докладва" и да ги банвате или... там квото решите да ги правите ? Малко е хахава работата по тая тема, де. Като цяло всеки потребител може да троли, ама има такива, които само това правят.. И не мисля, че подпомагат с нещо. По-скоро пречат и създават излишна работа на модовете..

SisiStrange
11-10-2011, 18:23
Искам да питам срещу тролове ще може ли да се "докладва" и да ги банвате или... там квото решите да ги правите ? Малко е хахава работата по тая тема, де. Като цяло всеки потребител може да троли, ама има такива, които само това правят.. И не мисля, че подпомагат с нещо. По-скоро пречат и създават излишна работа на модовете..
То можеш да докладваш, има такава тема в "Новини и съобщения". Наистина, обаче, повечето безсмислени постове си стоят дълго, както и потребителите зад тях.

BeHappYs
11-10-2011, 18:24
Аз пък смятам ,че на днешната младеж не им е нужна тема или нещо от този сорт ( на споменатите)... Нужно им е повече образование . Неможе да си на 13,14,15 и тем подобни години и да питаш ... " да спя ли с него , бременна ли съм , защо неми става , защо това , защо онова..." Прекалено рано, доста даже бих казал ! Затова замислете се как да им дадете АКЪЛ или поне малко познания за живота не да им правите теми как да ги заговарят и как да се целуват и едва ли не как да правят с.кс !

Ако има правописни грешки извинявам се ! :oops:

SisiStrange
11-10-2011, 18:25
Аз пък смятам ,че на днешната младеж не им е нужна тема или нещо от този сорт ( на споменатите)... Нужно им е повече образование . Неможе да си на 13,14,15 и тем подобни години и да питаш ... " да спя ли с него , бременна ли съм , защо неми става , защо това , защо онова..." Прекалено рано, доста даже бих казал ! Затова замислете се как да им дадете АКЪЛ или поне малко познания за живота не да им правите теми как да ги заговарят и как да се целуват и едва ли не как да правят с.кс !

Ако има правописни грешки извинявам се ! :oops:
Това е по-скоро за същата тема в съседния раздел. :)

robles
11-10-2011, 18:34
Някои подрасващи нямат възпитание от техните и от даскалите в училище, мислиш ли, че един форум ще успее да им налее акъл ? Добра идея е, обаче ми се струва почти невъзможна. Акъла или го имаш или го нямаш. А и реално като се замислиш, тези, които пускат тъпи теми, ако имаха мозък... нямаше да има тъпи теми.

И между другото, защо все се извинявате за правописните грешки ? Ако мислиш, че има правописни грешки, провери и ги поправи..

Като стана въпрос за правописа, мисля, че няма да е излишен един речник тука ;д Ама от мързел кой знае колко хора ще го използват.. И вече почваме да навлизаме в теми, които не засягат пряко форума, а наистина се дължат на възпитание, учение и т.н..

Blab
11-10-2011, 18:36
разделното микрообщество прави неприятно впечатление.
групово блокират теми, които не представляват явен интерес за тях, което със сигурност отблъсква прохождащите потребители. изобщо, настроението в раздела е като на препикана територия - стъпвай внимателно и не пипай нищо, по-бързичко върши, каквото ще правиш, и излизай на въздух.

//нищо лично, просто наблюдение;

BeHappYs
11-10-2011, 18:37
Аз се съгласявам за модераторите.
Отделно съм на мнение, че ни трябва една важна тема за "Как да се запознаем с момче/момиче.", защото като че ли половината теми са от типа: "Не знам какво да и/му кажа", "Срам ме е да се запозная с него/нея" , "Как да я заговоря..." и тн. Явно е голям проблем за сегашните тийнове.



Точно за ей това говорех ! ;) Може да е проблем за тях.... Ама несмяташ ли , че им даваш поощрение ... Хубави са тия неща ,но прекалено малки започват с тия гаджета и тем подобни запознанства и от там идват тъпите въпроси , които аз изброих ! Може и да им помогне със запознанството и да знаят какво да му / и кажат ама докъде пак стигаме ;)

Zaharinka
11-10-2011, 18:38
Определено трябва да се сменят важните теми :)

machoka
11-10-2011, 19:39
Раздела е готин.

Ама предлагам важните теми да се сменят. Всичките. Прекалено некатуални са. Нека се направи една или две теми с актуални новини на лайфстайл тематика. Да, знам че ще се припокрива с новините донякъде. Но нека е отворено потребителите да споделят актуални новости в различни сфери на живота(в конкретния случай на любовна тематика). И другата тема да е тема с поздрави, която периодично да се трие/занулява. Ясно е че ще е спам тема, затова на определен период от време идва шефчето и цъква дилийт бутона.Може темата да се кръсти говорилня като легална спам тема. Щото иначе много изпростяваме :)

Модератори да не се правят за щяло и нещяло. Свалят се правата на всички. Нека човека, който поддържа форума да си следи за дисциплината. И без много толерантност. Вярно монопол ще е ама тука разбираме само от лошо за съжаление. Бачкал съм съпорт в една фирмичка и там съм гледал 4 стабилноголеми форума. Не е толкова играчка, а и след първите две седмици лаене - всичко си тръгва по мед и масло :)

Оплаквания нямам към потребителите.

Със сигурност не се стремя към едновластие или 'монополизъм', не е в това истината. За важните теми не виждам смисъл от такав за новини, НО приемам съветите от повечето от вас за подмяна/актуализация ии..

който иска, може да се заеме да ги поднови или да направи нови, може да обсъди с мен предварително темата или направо да пуска.

robles разбира се, че троловете трябва да се докладват, за да можем да предприемем навреме мерки.

IseeDEADbodies
11-10-2011, 21:35
разделното микрообщество прави неприятно впечатление.
групово блокират теми, които не представляват явен интерес за тях, което със сигурност отблъсква прохождащите потребители. изобщо, настроението в раздела е като на препикана територия - стъпвай внимателно и не пипай нищо, по-бързичко върши, каквото ще правиш, и излизай на въздух.

//нищо лично, просто наблюдение;


Пооооодкрепям. Няма да казвам друго, че като се сетя колко хора ще ми отговорят на въпреки, чак лошо ми става. А не ми се водят глупави спорове с глупави хора.
Като не броим фактите които бият на очи, и които не зависят много от админи,модератори и прочие.. Не виждам кой знае какви проблеми.

jghgh
11-10-2011, 21:45
И аз щях да цитирам Блаб, не е честно, че си го направил преди мен и сега постът ми се явява като +2.

Мисля, че трябва да се престане с отговорите тип "Има много такива теми/Ползвай търсачка" и пр.
Според мен чарът на раздела е именно наличието на хиляди подобни по съдържанието си теми. Това, обаче, не значи, че всяка история не е уникална и неповторима сама по себе си, както е всяка човешка история всъщност.

Така че тая идея да има една тема със 10383 страници, касаеща се до един проблем, не я подкрепям. И какво, всеки ще си пише проблема там ли, и ще чака някой да му отговори? И така ще има огромно объркване и наслагване на различни постове, включващи въпроси и отговори...
Пък и, както се каза, няма да се спрат потоците от еднакви теми.

На мен не ми харесва в раздела хапливостта и липсата на съпричастие (понякога), както и злобата и троленето от страна на някои потребители, но това май поизчезна.

Друго, което не ми харесва, е че не чета нищо интересно тук, но това вече не подлежи на каквито и да е промени или намеси от наша страна. Просто да се надяваме да попадаме по-често на приятни юзъри, които да се задържат тук.

anonymous708973
11-11-2011, 07:16
Съгласна съм с jghgh - очарованието на раздела е в многото еднакви теми, което не мога да кажа за милионите "Бременна ли съм?" в Секс.
Супер объркване ще стане с голяма тема.

Важните теми задължително трябва да се актуализират.

Ии браво, много се радвам, че Шадоу е модератор! Добро начало.

NightGuardian
11-11-2011, 08:02
И тук поствам

Аз имам критика към модераторите.

Когато заключват дадена тема и кажат ,че има вече такава , то нека бъде последвана с линк към конкретната такава.

Или питат нещо , но има такава тема и казват разгледай се , има вече такава. Нали повече от тези , които питат са нови във форума и няма как да знаят за това като модератор и по-стар потребител ми дай му да я види къде е тази тема с един линк.

Отделно казват грешен раздел и заключат, ами посочи му правилния, ако трябва ПАК с ЛИНК за друг път да знае.

Когато баннат някого - също да е със линк към него , а не просто името.

Когато има нарушение от правилата , да бъде съпроводен също с линк към тях(правилата).

Сега ще ми кажат , че не са длъжни , но аз мога да кажа точно обратното. Това е поведение на модератор ;)

Има много други , които за съжаление не се сещам в момента , но всичко се работи с линк. За да се знае , за да сме точни :)

valdesbg
11-11-2011, 16:46
МАчо... може да не е новини, но една "Говорилня" задълже трябва да има. За да могат троловете наволя да си правят кефа, и след 50 странички примерно се трие(щото само глупости са се писали в темата) и се пуска нова.

Ама тва с назначаването на сульо и пульо за модератор, щото предния не си върши работата... не мисля че е праивлно. По добре е да си имаме един монарх. А не сбирщина лакеи.

Иначе идеята с линковете е много много правилна. Всяко действие трябва да се основава на някое правило. И съответно за да няма своеволия да се цитира. Може модератора да си направи готови отговори за различните типове случаи.