PDA

View Full Version : Абе според вас...



gandalfepi4
11-10-2011, 18:14
Дойде ми една идея ама като питах в един друг форум ме наспамиха с негативни рейтинги и получих само два отговора за два дена (при това неадресиращи темата, а колко съм лош) и не мога да разбера защо (при това съм откровен), та искам вас да питам.

РЕлигиозни, нерелигиозни няма значение, интересно ми е какво мислите по този въпрос:


Нямаше ли да е много готино ако Адам и Ева имаха вместо синовете Кайн и Авел само едно чеве и то да е ИИСУС?

Така съобщението му ще е директно адресирано до 100% от популацията на планетата, няма да има шанс да е неразбрано, инерпретирано грешно или нечуто.

Ще се жертвопринесе пак по някакъв начин щом е толкова наложително ('ко требе ше му изковът един кръст, голяма работа)

И след това 100% от хората живели някога ще отидат в Рая!



Не е ли това готино според вас а?

torVPN
11-10-2011, 18:25
В сектата на Муун няма да те карат да вярващ в такива неща и те съветвам да се преместиш при тях.

filmimilmi
11-10-2011, 19:25
Човечеството е било все още с твърде малко грехове и твърде малобройно, че Бог да смята за необходимо да ги изкупи чрез толкова скъпа жертва - своя син (който всъщност е самия Той?!)... Просто е изчакал няколко хилядолетия, за да види на къде са тръгнали нещата и дали (само)жертвата му е щяла да бъде оправдана...

TheMightyNadenica
11-10-2011, 20:48
Ако беше така направо щях да свърша директно...
Макар и аз съм си го мислил това 8-)
Но историята трябва да се закодира, не да се променя...

Concussion
11-10-2011, 21:33
За мен в историята не присъства думичката "ако"... Не че това с Адам и Ева и т. н. е история или нещо, което така или иначе се е случило. Просто нещата са такива, каквито са, няма "ами ако беше еди как си, к'во щеше да стане"...

npp
11-10-2011, 21:58
Нямаше ли да е много готино ако Адам и Ева имаха вместо синовете Кайн и Авел само едно чеве и то да е ИИСУС?

Така съобщението му ще е директно адресирано до 100% от популацията на планетата, няма да има шанс да е неразбрано, инерпретирано грешно или нечуто.

Ще се жертвопринесе пак по някакъв начин щом е толкова наложително ('ко требе ше му изковът един кръст, голяма работа)

И след това 100% от хората живели някога ще отидат в Рая!



Не е ли това готино според вас а?
никак не е "готино" някой да бъде разпънат на кръст, може да бъде ужасно мъчително, дори и ако този някой е Исус, защото съвсем ясно се вижда от четирите евангелия че Той доста е страдал от разпятието

"А около деветия час Исус извика със силен глас: Или, Или, лама савахтани? сиреч: Боже Мой, Боже Мой, защо си Ме оставил?" Майте 27: 46

ако разпятието е било безболезнено за Него то тогава Той едва ли щеше да вика от болка призовавайки своят Небесен Отец да му помогне

друго нещо е че преди идването му тук на земята преди около 2 хиляди години, Той още не е имал власт да го направи и затова се е явил чак после иначе щеше да го направи още преди примерно 4-5 хилядолетия, и това е написано/обяснено тук:

"Казвам още: До тогаз, до когато наследникът е малолетен, той не се различава в нищо от роб(т.е. той не се изявява докато все още не е превъзмогнал), ако и да е господар на всичко, но е под надзиратели и настойници(т.е. но е без пълната власт) до назначения от бащата срок. Така и ние, когато бяхме малолетни, бяхме поробени под първоначалните учения на света(т.е. под верчески(-те)/духовни(-те) неправди/беззакония); а когато се изпълни времето, Бог изпрати Сина Си, Който се роди от жена, роди се и под закона, за да изкупи ония, които бяха под закона, та да получим осиновението." Галатяни 4: 1-5

NomNomNom
11-11-2011, 07:29
Aми сигурно, какво очакваш да отговоря, при положение, че ми е все едно.

gandalfepi4
11-11-2011, 07:46
Aми сигурно, какво очакваш да отговоря, при положение, че ми е все едно.


интересно ми е какво мислите по този въпрос:


Според теб по-добре ли е, има ли очевидни пречки и тн. Причината е че ми хрумна и бих желал на моменти да имам определена контра за конкретен аргумент. Толкова, chill out.

cvetemoe
11-11-2011, 09:11
Нямаше ли да е много готино ако Адам и Ева имаха вместо синовете Кайн и Авел само едно чеве и то да е ИИСУС?

Така съобщението му ще е директно адресирано до 100% от популацията на планетата, няма да има шанс да е неразбрано, инерпретирано грешно или нечуто.

Ще се жертвопринесе пак по някакъв начин щом е толкова наложително ('ко требе ше му изковът един кръст, голяма работа)

И след това 100% от хората живели някога ще отидат в Рая!

Защото, когато Бог е създал Адам и Ева, и още преди да съгрешат Бог им е казал: "И благослови ги Бог, като им рече: плодете се и множете се, пълнете земята и обладайте я и господарувайте над..... всякакви животни ......". Но със сигурност има и други причини.

Shturrrche88
11-11-2011, 09:33
Човечеството е било все още с твърде малко грехове и твърде малобройно, че Бог да смята за необходимо да ги изкупи чрез толкова скъпа жертва - своя син (който всъщност е самия Той?!)... Просто е изчакал няколко хилядолетия, за да види на къде са тръгнали нещата и дали (само)жертвата му е щяла да бъде оправдана...
Това мнение ми хареса ;) Просто Бог е бил предвидлив-знаел е, че яко ше се насерем, само да ни обхване еволюцията и разврата и ще трябва да прати изкупителна жертва в девствена утроба.

gandalfepi4
11-11-2011, 09:44
:grin: Цвети си смени аватаро в моя чест! :grin:

Беден малък, толкова съм го афектирал със сатанизма си

LadyDaisy
11-11-2011, 13:02
Човечеството е било все още с твърде малко грехове и твърде малобройно, че Бог да смята за необходимо да ги изкупи чрез толкова скъпа жертва - своя син (който всъщност е самия Той?!)... Просто е изчакал няколко хилядолетия, за да види на къде са тръгнали нещата и дали (само)жертвата му е щяла да бъде оправдана...

Малко на раздвоение на личността ми бие тука.... Как ще си си сам баща на себе си!? Ааааааа, мене нема да ме правите на луда! :razz: :razz: :razz:
Разбирам човек да си вярва, заото има нужда, но да тръгне да убеждава другите, че това е истина..... Жалко и смешно!

loveca777
11-11-2011, 13:36
Ако цапа и мирише. ;)

RagioL
11-11-2011, 17:52
На мен лично би ми било по готино ако аз съм божество.

morbidfaith
11-12-2011, 17:58
Драмата нямаше да бъде така голяма, ако първото им дете беше Иисус. А и така скъпата на всички Библия щеше да е доста по - малка по обем. XD

MakaronUduSHvaCH
11-12-2011, 20:07
Тук е мястото да се намеся и да кажа, че добре са те наспамили в другия форум, и са те разпнали виртуално в интернет пространството :D