PDA

View Full Version : Най-хубавата книга на Тери Пратчет



LosingMyWay
11-11-2011, 14:37
Здравейте! Тези, които са чели Тери Пратчет нека споделят коя книга най-много ги е впечатлила. Аз все още не съм започнала да чета, затова въпросът ми е: С коя книга е най-добре да се започне?
Например, за поредицата "Света на диска" казват, че няма значение с коя ще започнеш, други казват обратното.
Освен за мен, мисля да взема на един приятел книга на Тери за РД, тъй като е споменавал, че мисли да си вземе някой път да го чете.
(Става дума от поредицата "Света на диска".
"Цвета на магията" е първа от поредицата, но най-малко за нея съм чувала много добри призиви? Вие какво ще предложите, надявам се има компетентни! :)

torVPN
11-11-2011, 14:55
Няма значение с коя започваш, а аз имам всички в pdf формат и от време на време си ги препрочитам.

gandalfepi4
11-12-2011, 08:20
За мен лично Последният герой е най-хубава, като за "начинаещи" по-добре Малки богове или Стража! Стража!

bishop
12-08-2011, 00:01
Аз първо прочетох "Цвета на Магията" и не ми хареса. Следващото, което прочетох беше "Господари и Господарки" от поредицата за Вещиците и останах очарован. Бих ти препоръчал да започнеш с "Морт". В нея става дума за Смърт, който решава, че като всеки добър занаятчия трябва да си вземе чирак. Много е добра. После можеш да прочетеш "Музика на Душата", в която пък става дума за дъщерята на въпросния чирак, която онаследява част от качествата на дядо си Смърт.

"Добри Поличби" е една от най-интересните, които съм чел, но тя не е за света на диска.

DisappointedDreamer
12-20-2011, 16:54
Наистина "Добри Поличби" написана заедно с Neil Gaiman, е една от най-интересните му книги, но не е за света на диска.

BornToRaiseTheHell
12-24-2011, 12:48
Мисля, че "Малки богове" би била страхотно начало.