PDA

View Full Version : Къса памет



IlovEmyPuffYToY
11-11-2011, 15:45
Напоследък съм страшно завеяна и помня секунди (даже понякога и по-малко) трудно и бавно мисля и уча/ съсредоточавам в нещо и когато се напъна и успея да реша някаква задача (например по математика) незнамйно защо почва да ме боли главата (така става и като залягам над учебниците повече от 2 часа)...Попринцип съм леко разсеяна по природа, но чак пък такива проблеми с паметта...Впрочем на 13 съм момиче...Майка ми ми казва, че на тази възраст не е нормално да помня толкова кратко - не е като да съм 60 годишна баба...Има ли смисъл да се притеснявам и има ли някой с като моя проблем?

IlovEmyPuffYToY
11-11-2011, 16:38
офф, никой не иска да отговори, явно аз съм единствената с този проблем...

thegreenzombie
11-11-2011, 16:45
едва ли е нещо сериозно.... аз понякога уж слушам внимателно, какво ми се говори, амм все едно нищо не чувам и всичко ми минава през главата за хипер кратко време 8-) ... не се шшашкай, не си сама :D

IlovEmyPuffYToY
11-11-2011, 16:48
едва ли е нещо сериозно.... аз понякога уж слушам внимателно, какво ми се говори, амм все едно нищо не чувам и всичко ми минава през главата за хипер кратко време 8-) ... не се шшашкай, не си сама :D Aма при мен е поостоянно 8-)

den4o7
11-11-2011, 18:14
П.У.Б.Е.Р.Т.Е.Т

П.П. Споко, и аз съм така. :)

IlovEmyPuffYToY
11-11-2011, 18:17
П.У.Б.Е.Р.Т.Е.Т

П.П. Споко, и аз съм така. :)
стига с това ...:S Всички само с това оправдават всичко...Писна ми...

amzyying
11-11-2011, 19:47
ми ти какво очакваш. някво супер сериозно неизлечимо заболяване. тва ли искаш да чуеш?? ми няма да се получи. аре стегни се малко.. смис нормално е на всеки му се случва >> на едни по-често от на други. аз също имам тоя проблем и много добре знам причината. просто съм отвеяна и не мога да се концентрирам и като тръгна да решавам задачи веднага мога да кажа,че ме е заболяла главата,но всъщност ме мързи адски много и не ми се решава.. въпрос на самовнушение е

xxxbrokenhearthxxx
11-12-2011, 21:40
И аз съм така в последно време. Всеки ден ме боли главата. Когато някой ми говори нещо аз въобще не го чувам а си блея из облаците :? Оставям нещо някъде примерно и след 5 минути преобръщам всичко за да го намеря..а то било пред очите ми :D
Абе не е пубертет това. Нещо друго е.. Ако е пубертет значи ме минава за втори път :razz:

imamkrasivouho
11-12-2011, 22:22
П.У.Б.Е.Р.Т.Е.Т

П.П. Споко, и аз съм така. :)
Г-И-Н-К-О Б-И-Л-О-Б-А

П.П. Споко, и баба е така. :)

bloodyF
11-13-2011, 10:13
спи повече, яж повече протеини, шоколад, орехи, риба, прави някакви физически упражнения или тичай..

IlovEmyPuffYToY
11-13-2011, 10:28
И аз съм така в последно време. Всеки ден ме боли главата. Когато някой ми говори нещо аз въобще не го чувам а си блея из облаците :? Оставям нещо някъде примерно и след 5 минути преобръщам всичко за да го намеря..а то било пред очите ми :D
Абе не е пубертет това. Нещо друго е.. Ако е пубертет значи ме минава за втори път :razz:
Toчно моят случай...Еми попитах майка ми за гинко и тя ми забран, щото било лекарство и първо трябвало лекар да прецени, врели-некипели - то си е без лекарско предписание и си е точно за есента, защоото ръцете тогава най-мн изстиват :) Май...
Апък баща ми въобще не го броя за съвет, защото като му казах това и той реагира абсолютно неадекватно - каза ми, че съм била идиотка или глупачка, щом съм забравяла толкова лесно, но не го вярвам щом не съм единствената...

IlovEmyPuffYToY
11-13-2011, 10:33
П.У.Б.Е.Р.Т.Е.Т

П.П. Споко, и аз съм така. :)
Г-И-Н-К-О Б-И-Л-О-Б-А

П.П. Споко, и баба е така. :)
Мерси, много мило :-D

ImmortalSportFreak
11-13-2011, 18:17
И аз съм така в последно време. Всеки ден ме боли главата. Когато някой ми говори нещо аз въобще не го чувам а си блея из облаците :? Оставям нещо някъде примерно и след 5 минути преобръщам всичко за да го намеря..а то било пред очите ми :D
Абе не е пубертет това. Нещо друго е.. Ако е пубертет значи ме минава за втори път :razz:
Toчно моят случай...Еми попитах майка ми за гинко и тя ми забран, щото било лекарство и първо трябвало лекар да прецени, врели-некипели - то си е без лекарско предписание и си е точно за есента, защоото ръцете тогава най-мн изстиват :)
Майка ти е права,защото това лекарство не е само за засилване на паметта,а повлиява и на кръвното налягане(ако твоето е нормално,какъв е смисълът да взимаш лекарство?).
Както казаха другите-разнообразна храна,ядки и най-важното - редуване на психическата дейност с физическа - всеки ден минимум 30 минутки спорт. ;) Ще се оправиш без лекарства и подобни глупости... :)

DarkKiller16jp
11-13-2011, 19:00
Друсаш ли се?

Научи се да се концентрираш и нищо да не успява да те разсее.
На тази възраст е трудно, защото мислите за съвсем други неща, не чувате, това което трябва и забравяте често, не е нищо сериозно.

thegreenzombie
11-13-2011, 19:03
Друсаш ли се?

това ще да е :lol:

ivan50
11-15-2011, 07:42
Мисля, че се превръщаш в рибка!

xkiller
11-15-2011, 07:42
спри саските :D :D