PDA

View Full Version : Омръзна мии ..



bet3to
11-11-2011, 18:21
Значии .. както винаги . основната тема ДИЕТИТЕ .. Таа ето и моята история и искам да ми кажете къде бъркам
Сутрин не закусвам,обаче от преди 3 дни почнах да си купувам някакви вафли с мюсли за закуска, защото докато свърша училище почва да ми стърже корема и ми е гадно.... пия 3в1 в 7:30 и после към 10 ... . Последните 2 години много рядко да ми се случи да хапна нещо сутрин. И после се прибирам и си правя фрапе (това просто не го пропускам традиция ми е, ама си мисля, че нещо то ми насмита нещата, не знам вие ще кажете), хапвам нещо сготвено със пълнозърнест хляб или със сухар, а сладко на обед не ям .. може БелВита ама рядко. Вечер пак готвено със сухар или пълноз. хляб, а сладко много рядко примерно ако има течен шоколад кусвам 2-3 лъжици и това ми е. Общо взето избягвам тестено и сладко ама не съм ги отказала на пълно
Та такаа...

BoCupycake
11-11-2011, 18:30
Ти на диета ли си? :-o
Закуската е най-важното ядене за деня.Би трябвало да е и най - обилната,но и аз не закусвам и няма как да се случи да ям повече от плод или нещо сладко.
Но закусвай,плод,овесена каша,трици или корнфлейкс,ще си сита по - дълго и на обяд няма да се натъпкаш,защото си примряла от глад. :)

bet3to
11-11-2011, 18:35
Ти на диета ли си? :-o
Закуската е най-важното ядене за деня.Би трябвало да е и най - обилната,но и аз не закусвам и няма как да се случи да ям повече от плод или нещо сладко.
Но закусвай,плод,овесена каша,трици или корнфлейкс,ще си сита по - дълго и на обяд няма да се натъпкаш,защото си примряла от глад. :)
Амии не точно диета смисълл някакви ограничения .. как мислиш тая вафла ( уж диетична) подходяща ли ее ..??

HolyShit
11-11-2011, 18:45
Не,няма смисъл просто..

bet3to
11-11-2011, 18:46
Не,няма смисъл просто..
??? За коее :-o

DarknessAngel
11-11-2011, 19:02
Да не са онези подобия на CORNY ?
Musli bar май бяха :)

bet3to
11-11-2011, 19:04
Да не са онези подобия на CORNY ?
Musli bar май бяха :)
ее това е http://prikachi.com/images/960/4028960c.jpg

MissChocolate
11-11-2011, 19:14
Закусвай сутрин плод или мюсли с нискомаслено мляко. Тези "вафлички" ги изключи тотално, ако наистина искаш да свалиш килца. Фрапе какво ще рече!? И що за традиция трябва да е това!? DROP IT OUT.
Ограничавай соленото, пърженото, тестяното. Този течен шоколад най-добре го замени с черен, 1 редче ще е достатъчно.
От сготвено до сготвено има разлика. И не очаквай да отслабнеш, ако не приемаш и достатъчно плодове и зеленчуци.
Движи се повече. В комбинация с правилен режим, нещата ще се получат.

bet3to
11-11-2011, 19:16
Закусвай сутрин плод или мюсли с нискомаслено мляко. Тези "вафлички" ги изключи тотално, ако наистина искаш да свалиш килца. Фрапе какво ще рече!? И що за традиция трябва да е това!? DROP IT OUT.
Ограничавай соленото, пърженото, тестяното. Този течен шоколад най-добре го замени с черен, 1 редче ще е достатъчно.
От сготвено до сготвено има разлика. И не очаквай да отслабнеш, ако не приемаш и достатъчно плодове и зеленчуци.
Движи се повече. В комбинация с правилен режим, нещата ще се получат.
Фрапе е мляко с кафе общо взето, обаче студено .

MissChocolate
11-11-2011, 19:18
Закусвай сутрин плод или мюсли с нискомаслено мляко. Тези "вафлички" ги изключи тотално, ако наистина искаш да свалиш килца. Фрапе какво ще рече!? И що за традиция трябва да е това!? DROP IT OUT.
Ограничавай соленото, пърженото, тестяното. Този течен шоколад най-добре го замени с черен, 1 редче ще е достатъчно.
От сготвено до сготвено има разлика. И не очаквай да отслабнеш, ако не приемаш и достатъчно плодове и зеленчуци.
Движи се повече. В комбинация с правилен режим, нещата ще се получат.
Фрапе е мляко с кафе общо взето, обаче студено .
Знам какво е фрапе. Просто ти се учудих на традицията. 8-)

Goddess
11-11-2011, 19:18
Никога не закусвам, но закуската е най-важна. Може да ядеш варени яйца примерно. Вечерята да не е след 7. Общо взето, защото не погледнеш 90-дневната диета ? - то си е точно хранителен режим, не се лишаваш от храна, просто ядеш разделно и е доста ефективна.

bet3to
11-11-2011, 19:20
Никога не закусвам, но закуската е най-важна. Може да ядеш варени яйца примерно. Вечерята да не е след 7. Общо взето, защото не погледнеш 90-дневната диета ? - то си е точно хранителен режим, не се лишаваш от храна, просто ядеш разделно и е доста ефективна.
90 дневната я правих цяло лято и съм свалила 1 -2 кг. Немога да си обясня защоо..

Ankh
11-11-2011, 19:24
Никога не закусвам, но закуската е най-важна. Може да ядеш варени яйца примерно. Вечерята да не е след 7. Общо взето, защото не погледнеш 90-дневната диета ? - то си е точно хранителен режим, не се лишаваш от храна, просто ядеш разделно и е доста ефективна.
90 дневната я правих цяло лято и съм свалила 1 -2 кг. Немога да си обясня защоо..

Това е невъзможно.
Или не си я правила както трябва или нямаш какво да сваляш.

В момента имаш ужасен "хранителен режим".

bet3to
11-11-2011, 19:26
Никога не закусвам, но закуската е най-важна. Може да ядеш варени яйца примерно. Вечерята да не е след 7. Общо взето, защото не погледнеш 90-дневната диета ? - то си е точно хранителен режим, не се лишаваш от храна, просто ядеш разделно и е доста ефективна.
90 дневната я правих цяло лято и съм свалила 1 -2 кг. Немога да си обясня защоо..

Това е невъзможно.
Или не си я правила както трябва или нямаш какво да сваляш.

В момента имаш ужасен "хранителен режим".
ДА, да нямам какво да свалям :-o .. еми не знам може би грешката ми беше че не закусвах

DarknessAngel
11-11-2011, 19:55
О, ям ги същите в училище, дори х2 :D не знам дали са вредни, но са мноого вкусни и засищат. :)

HolyShit
11-11-2011, 19:59
Грешката е и в сегашната ти храна и преди сигурно пак си правила същото,И на 90дневна и на каквото и да си.
Първото,което почваш да свикваш да ядеш сутрин,второ гледаш си храните,трето грамажа може и да е на око . Или най-добре си вземеш за 1 ден каквото ще ядеш и си го разпределяш.Така си е чиста работа..
Изключваш всички боклуци,които ядеш.Бадеми или орехи за мазнини (контролирано) , извара и яйца (можеш да си направиш много вкусна мусака от това) ,вземаш едни витамини и спираш плодовете,добавяш малко зеленчуци и това е.

NambyPamby
11-11-2011, 20:04
Бе, не е като да й е чак ужасен хранителния режим, ама е бая безотговорен.
1. Закусвай - плодче, овесени ядки, вафли/кроасани само в краен случай, когато нямаш въобще време. Не вярвам да не продават плодове в близост до училището ти, а овесените ядки/мюслите супер много засищат за дълго време, само дето на мен примерно ми подуват стомахчето.
2. Фрапето и 3в1 са бъкани със захар, тва са едни допълнителни калории, само че празни. Пий повече вода и чайове вместо кафе, или пий чисто кафе.
3. Плодове и зеленчуци включвай в менюто си, гледай да хапваш салатка на всяко ядене, в момента е сезона на зелевата салата, на салатата от цвекло и моркови, в супермаркетите изобилства от всевъзможни зеленчуци, така че... не е трудно.

Не виждам нищо лошо иначе в яденето на домашна храна. :-o Пак зависи колко мазнина се използва, но домашно приготвеното ястие е манна небесна в забързания живот, който водим. И е похвално, че рядко ядеш сладко, аз не мога така. 8-)

HolyShit
11-11-2011, 20:20
Почвай да правиш новото меню и поствай.Интересно ми е какво ще излезне и какво си разбрала от тези 2 страници вече ..

titinkaa
11-12-2011, 07:57
Като за начало вземи да ядеш закуска,може да ядеш овесени ядки с мляко и мед и няма да огладняваш до обяд.И ако наистина искаш да отслабнеш спри това 3в1 и фрапето,но най-вече 3в1-то,защото от него се пълнее.На обяд може да хапнеш бъркани яйца в тефлоновия тиган с малко сиренце и една филийка хляб.За вечеря яж нещо диетично,примерно пилешко месо със салатка.И не забравяй да пиеш повечко вода.

Rebirthing
11-12-2011, 08:23
Височина, килограми, възраст ?
Имало ли е период в който си била усезаемо по-малко от сега ? Ако да как си се хранила тогава ?
Забелязваш ли от някоя храна да се чувстваш подута ?

bet3to
11-12-2011, 10:02
Височина, килограми, възраст ?
Имало ли е период в който си била усезаемо по-малко от сега ? Ако да как си се хранила тогава ?
Забелязваш ли от някоя храна да се чувстваш подута ?

Да ... имаше период когато бях с 10кг по-слаба. Ядях само вечер и много малко, но тогава бяха други обстоятелствата... бях си харесала едно момчее и такаа ...А за храна от която се чувствам подута нее се сещам

bet3to
11-12-2011, 10:03
Почвай да правиш новото меню и поствай.Интересно ми е какво ще излезне и какво си разбрала от тези 2 страници вече ..
Ами малко трудно да закусвам като днес станах в 12, но в момента ям корнфлейкс с кисело мляко

bet3to
11-12-2011, 10:04
Добрее де, а след като 3в 1то и фрапето са калорични какво да пия (не обичам еспресо) , а не мога без кафе

titinkaa
11-12-2011, 10:41
^Пий чисто кафе с една лъжичка мед.

bet3to
11-12-2011, 10:48
^Пий чисто кафе с една лъжичка мед.
А с мляко може ли .. смисъл с мед и мляко

titinkaa
11-12-2011, 10:56
^Пий чисто кафе с една лъжичка мед.
А с мляко може ли .. смисъл с мед и мляко

Еми може,но не си пълни чашата до горе с мляко,а си слагай малко,колкото да ти обърне вкуса на кафето.

bet3to
11-12-2011, 10:59
Такаа ... Извод: мога да си правя фрапе с 2 ч.л. нес и 1 ч.л. мед и с малко мляко ... :D

FuCKkK13
11-12-2011, 11:34
О, ям ги същите в училище, дори х2 :D не знам дали са вредни, но са мноого вкусни и засищат. :) +1 :D

иначе не знам защо всички се тормозите с тези диети :-o .. просто хапвай повечко зеленчуци и плодове и се запиши на някакъв спорт и толкова,а и рязкото отслабване не е препоръчително нали знаеш..

imamkrasivouho
11-12-2011, 11:45
О, ям ги същите в училище, дори х2 :D не знам дали са вредни, но са мноого вкусни и засищат. :) +1 :D

иначе не знам защо всички се тормозите с тези диети :-o .. просто хапвай повечко зеленчуци и плодове и се запиши на някакъв спорт и толкова,а и рязкото отслабване не е препоръчително нали знаеш..
+
И много вода. МНОООГО вода, плодове, зеленчуци, умерено-месо и сладко, спорт и това е.

bet3to
11-12-2011, 12:07
Нещо нямам никакво време за спорт ...

Jaune
11-12-2011, 14:36
Никога не закусвам, но закуската е най-важна. Може да ядеш варени яйца примерно. Вечерята да не е след 7. Общо взето, защото не погледнеш 90-дневната диета ? - то си е точно хранителен режим, не се лишаваш от храна, просто ядеш разделно и е доста ефективна.
90 дневната я правих цяло лято и съм свалила 1 -2 кг. Немога да си обясня защоо..

Това е невъзможно.
Или не си я правила както трябва или нямаш какво да сваляш.

В момента имаш ужасен "хранителен режим".

Съвсем възможно е.
И стига с това "нямам време". Всеки ден съм на някви сипове, вкл. събота и неделя, втора смяна съм, уча в центъра и имам време да стана, да си науча, да си направя упражненията и да си оправям косата дори!

bet3to
11-12-2011, 16:03
Аз съм първа смяна ...

Rebirthing
11-12-2011, 16:30
Ъъъ, кой е казал, че трябва да се тренира рано сутрин ?
Аз лично предпочитам следобед. Ти си първа смяна, имаш цял следобед в който може да учиш и да тренираш. Плюс това може да тренираш и през уикенда.

3oPuTy
11-12-2011, 16:34
Консумираш прекалено много сладки неща - 3в1,фрапе,2-3 лъжици шоколад (мале аз една не мога да изям :shock: ),вафли и като за капак ядеш нездравословно :? Никакви зеленчуци или плодове,липсва нормална закуска ...

titinkaa
11-12-2011, 16:45
Такаа ... Извод: мога да си правя фрапе с 2 ч.л. нес и 1 ч.л. мед и с малко мляко ... :D
Говоря ти да пиеш черно кафе,а не нес кафе,и фрапе не може да пиеш,защото то е цяла чаша с мляко.Като казах,че може мляко имах в предвид да слагаш малко количество около 1с.л.,колкото да ти е по друг вкуса на кафето,все едно слагаш течна сметана,същото количество слагай мляко.

imamkrasivouho
11-12-2011, 19:05
Нещо нямам никакво време за спорт ...
Твърде много шляене с приятелки и пиене на кафе? :-o
Ядеш супер нездравословно. Няма как да очакваш да има резултат.
От 1:30 следобяд имаш бая време за 1-2 часа фитнес. Не се оправдавай.

BlackMeow
11-12-2011, 19:43
Ъъъ, кой е казал, че трябва да се тренира рано сутрин ?
Аз лично предпочитам следобед. Ти си първа смяна, имаш цял следобед в който може да учиш и да тренираш. Плюс това може да тренираш и през уикенда.

Никой не е казал, но действа много добре. :)

bet3to
11-13-2011, 05:41
Да речем, че ще спортувам след училище, а какво да спортувам (на фитнес не искам) , вкъщи имам кростренажор ???

titinkaa
11-13-2011, 07:54
Еми спортувай на него по 30-40мин и отделно прави коремни преси.

Rebirthing
11-13-2011, 08:11
Тегли си упражнения от интернет. Има всичко: кардио; пилатес, каланетика и др.

bet3to
11-13-2011, 08:57
На мен най вече в краката ми е проблема .. кое е най-добре за крака ??

Darinella
11-13-2011, 09:30
Сутрин трябва да хапваш повече, защото това е най-важното хранене за деня. Може да опиташ с повече плодове и спортуване, но недей да гладуваш. :)