PDA

View Full Version : Тест



hriseto_22
11-11-2011, 20:31
Има ли такъв тест с въпроси и няколко възможни отговораи дали една двойка е готова за дете и ако има може ли линк? Много ще съм ви благодарна ако ми помогнете. :)

Shturrrche88
11-14-2011, 10:18
Не мисля, че такъв тест би ви показал дали сте готови.
Но можете сами да го направите.
Седнете двамата заедно и започнете да пишете на един лист следните неща: от какво сте готови да се откажете в името на детето, какво сте в състояние да му дадете, имате ли финансовата възможност за това, а физическата? Имате ли дом, има ли кой да ви бъде опора на двамата като семейство, смятате ли, че можете да му дадете добър пример в живота. Дали сте готови да се разделите с "ергенския" живот-купони, всяка събота събиране някъде с приятели, събуждането в неделя сутрин с махмурлук, заменено от безсънна нощ, заради колики...
Ето такива неща. Ако си отговорите на всичките тези въпроси, и стигнете до извода, че сте готови да замените всяко нещо, което имате сега с безсънни нощи, смяна на памперси, липса на секс доста време, невъзможност да си вземеш душ като хората, фризьора остава някъде далеч за минимум 6 месеца, маникюра ще е тера инкогнита... А и за мъжа не е кой знае колко лесно...цял ден ще е на работа, вечер ще се прибира и вместо да прегърне приятелката си, да вечерят заедно и после да се гушнат на дивана да гледат филмче, ще трябва да приготви той вечерята, след което да се занимава с бебето, докато мама се опитва да се изкъпе за преко-сили 10 минути, после да се изкъпе и малкото същество, след което 30 минути преспиване, и когато остане време за вас двамата, просто ще сте тотално гроги и ще искате само да си легнете и да се възползвате от 3те часа тишина, които имате за сън, защото то ще се събуди, ще иска да яде, след което ще прониже с вик тишината, защото памперса е пълен...а за секс-може само да си мечтаете...


Това е разбира се само хипотетична ситуация. Но е хубаво бъдещите родители да се замислят и за тази страна на монетата, а не само радостта и вълнението от ново попълнение в семейството ;)

hriseto_22
11-14-2011, 11:05
Благодаря :)