PDA

View Full Version : лош дъх



jack11
11-11-2011, 21:17
Имам лош дъх.Мия си зъбите всяка сутрин,дъвча дъвки и ментови бонбонки и пак имам лош дъх.Някакви съвети как да се отърва от него?

Biskfitka
11-11-2011, 21:41
Зъбите не се мият само по веднъж на ден. :shock:

rosencetooo
11-12-2011, 05:16
По-често миене на зъбите , не по 1 път на ден , ползвай вода за уста и т.н

mynichkaTanq
11-12-2011, 05:25
оле по 1 път си миеш зъбите, то по принцип се мият 3-ри пъти на ден.
по темата: ползвай вода за уста и какви дъвки дъвчиш? :D

sladkalady
11-12-2011, 06:00
Лошият дъх се получава и ако имаш развалени зъби,а както и казваш -миеш си зъбите по 1 път на ден....Посети зъболекар.

titinkaa
11-12-2011, 07:48
Лошия дъх може да се дължи на зъбен камък или да идва от стомаха.

didenceeto
11-12-2011, 08:02
Зъбите се мият поне два пъти - сутрин и вечер :) зад четката имаш едно за езика и него измиваш и след това ползваш вода за уста :) не ти трябват дъвки и други глупости

Rebirthing
11-12-2011, 08:04
С какво се храниш ?

sapphire5
11-12-2011, 08:13
Посети зъболекар и започни да си миеш зъбите 2-3 пъти дневно... (:

jack11
11-12-2011, 08:17
С какво се храниш ?


храня се нормално смис плодове,зеленчуци,месо и т.н
зъбите си мия и вечер,но не редовно защото забравям или съм изморен

sapphire5
11-12-2011, 08:19
На колко си години?

mmm_sweet
11-12-2011, 08:40
Майка ми е зъболекар,хубаво е да се мият зъбите повече от 1 път на ден,но единственият ефект,който остава миенето,е сутрин,когато се маха едни насъбрали се бактерии в устата с помощта на четката и така се и отстранява лошия дъх. И 100 пъти после да си ги миете,това не оправя дъха,или ще е за около 15-20 мин. :D В ресторанта "happy в тоалетните има за 2 лева едни тубички с мента,които си пръскаш в устата когато имаш лош дъх. Най-добрите 2 лева,които съм давала 8-)

Rebirthing
11-12-2011, 08:59
jack11, замисли се дали нямаш някакъв стомашен проблем...

arsenalllbaby
11-12-2011, 09:13
Мий си ги и сутрин, и вечер.. Това, че имаш лош дъх не те ли е стимулирало поне малко да си превъзмогнеш мързела и да си миеш зъбите и вечер... Мий си ги хубаво, не само да сложиш четката в устата и да отбиеш номера. Както казаха, може да е проблем със стомаха, а аз съм чувала, че може да е от сливиците. Просто имало някакви налепи по тях и от тях миришело... Не знам от какво се причиняват.

Прочети това. http://zdrave.rozali.com/saveti-zdrave/p13041.html

jack11
11-12-2011, 15:00
На колко си години?

нa 14



PS. блaгoдaя нa вcички

xxKiFlAxx
11-12-2011, 15:26
Няма да помагам ..но
първо понякога е нормално за момичета..но за момчета не!
второ- някои сами се усещат други не което ме подсеща на една съученичка която ne знаеше за нея си..но говореше против друга :?

thegreenzombie
11-12-2011, 15:29
Няма да помагам ..но
първо понякога е нормално за момичета.. но за момчета не!
второ- някои сами се усещат други не..което ме подсеща на една съученичка която ne знаеше за нея си..но говореше против друга :?

извинявам се за спама, амм не намерих абсолютно никакъв смисъл в това мнение :shock:

xxKiFlAxx
11-12-2011, 15:40
Няма да помагам ..но
първо понякога е нормално за момичета.. но за момчета не!
второ- някои сами се усещат други не..което ме подсеща на една съученичка която ne знаеше за нея си..но говореше против друга :?

извинявам се за спама, амм не намерих абсолютно никакъв смисъл в това мнение :shock:

за съученичката ми ме подсещат мненията от друугата страница- момичета които може да не знаят за 'проблема' и да го имат но дават съвети!

thegreenzombie
11-12-2011, 15:42
Няма да помагам ..но
първо понякога е нормално за момичета.. но за момчета не!
второ- някои сами се усещат други не..което ме подсеща на една съученичка която ne знаеше за нея си..но говореше против друга :?

извинявам се за спама, амм не намерих абсолютно никакъв смисъл в това мнение :shock:

за съученичката ми ме подсещат мненията от друугата страница- момичета които може да не знаят за 'проблема' и да го имат но дават съвети!

сега ми стана по-ясно... винаги ще се намират такива ''разбирачи'' 8-)

lubovvv
11-12-2011, 15:50
Живей здравословно, друго не мога да те посъветвам. Щом ти е лош дъхът, проблемът е вътрешен или от някой развален зъб. Така, че си обърни внимание на "вътрешната красота"

lgirl
11-12-2011, 15:51
Също така лошият дъх се получава от нездравословни храни и начин на живот. Прави си изводи..

Colombia
11-12-2011, 15:58
Човек,единствената причнина,поради която дъхът ти е лош е-РАЗВАЛЕНИ ЗЪБИ!!!
100%
Колкото и да миеш и триеш се освежава за момент,но след това бактериите отново се активизират и устаната кухина започва да мирише много неприиятено.
ИДИ НА ЗЪБОЛЕКР,да ти оправят зъбите.
Друго решение няма.
И СИ ОБЪЩАЙ ПОВЕЧЕ ВНИМАНИЕ НА УСТНАТА ХИГИЕНА,А НЕ ПОСЛЕ ДА СЕ ЧУДИШ КАК И ОТ КЪДЕ!

pepiito0
11-12-2011, 19:44
Жабуркай си устата със Сандрин ! :grin:

fiama
11-12-2011, 19:58
За миенето на зъбите сутрин и вечер, а при възможност и след всяко хранене - предполагам и сама разбра. Лошият дъх може да се дължи на много неща - развален зъб, зъбен камък - посети стоматолог за да видиш има ли проблем със зъбите. Проблемът може да е от стомаха, болно гърло или неправилно хранене. Нередовното хранене също води до лош дъх. Въобще варианти много, започни да ги игнорираш един по един и сама ще разбереш от какво е лошият дъх!

dream1707
11-12-2011, 20:00
Лошият дъх може да идва и от стомаха.. Храни се здравословно :) И аз имах тези проблеми.

teddybearMV
11-12-2011, 20:51
Проблеми със стомаха, лоша хигиена или ако наскоро си карал гнойна ангина...това се сещам на първо четене.

Daisy11
11-12-2011, 22:01
пий повече вода

shadow4e
11-12-2011, 23:46
Проблем със стомаха може да означава и че не ходиш достатъчно често по голяма нужда, в следствие, на което разградената храна да не може да се изхвърли и да започнат гниещи процеси.

Водите за уста много помогат поне временно.

saded
11-21-2011, 17:36
Освен изброените причинители лошият дъх може да се дължи и на бактерии, както беше и при мене. Така, че ако никое от горепосочените средства не помогне върви да ти вземат гърлен секрет, за да видят дали имаш наличие на бактерии. Поне при мен се оказаха бактерии и се наложи да вземам два вида антибиотици за да ги унищожа... :D

supernaturalsunny
11-21-2011, 18:45
като малка си миех зъбите по 4-5 пъти на ден поради лош дъх, но като ме заведоха на лекар се оказа, че идва от стомаха поради лошото дъвчене на храната, така че дъвчи хубаво! :) откакто го правя няма проблеми.

musS
11-22-2011, 07:36
една приятелка имаше такова за пръскане в устата, ии миришеше и имаше вкус на мента.. веднъж ме пръсна обаче и щях да умзра, направо ми се насълзиха очите.. не знам къде продават обаче и как се казва.. точно като тия мъжете по филмите как се пръскат преди да забият някоя мацка.. нещо такова е .. :D :D

someonelikeyou
11-22-2011, 12:41
И аз имам лош дъх ужасно е мия си зъбите редовно 2-3 пъти на ден ама няма полза.Цял ден дъвча дъвки това е единственото ми решение.Като отида на зъболекар ми казва,че нямам развалени зъби само оцветявания.А и ме е срам да кажа,че имам лош дъх,знам,че не трябва ама какво да направя срам ме е.

Shantia
11-22-2011, 13:01
Щом това не ти помага - обърни внимание на здравето и храненето си. Ако имаш проблем със стомаха и вътрешните органи се появява много лош дъх. Храни се добре и пий много вода, обърни внимание на тялото си отвътре а не отвън.

zarety
11-23-2011, 08:46
това е съвсем нормално ,защото с нормалната четка за зъби не можеш да изчистиш между зъбите затова след като си ги измиеш ползвай конец за зъби или продават едни четчици които за много тънки и така си изчистваш плаките които се натрупват между зъбите и след конеца изпплакни с вода за уста и до следващото ядене няма да имаш никакъв проблем :)

lubovvv
11-23-2011, 09:01
това е съвсем нормално ,защото с нормалната четка за зъби не можеш да изчистиш между зъбите затова след като си ги измиеш ползвай конец за зъби или продават едни четчици които за много тънки и така си изчистваш плаките които се натрупват между зъбите и след конеца изпплакни с вода за уста и до следващото ядене няма да имаш никакъв проблем :)
пффф, това да ти е проблема..... Защо ли когато аз си мия зъбите с "нормална четка за зъби" не ми мирише дъхът????
- Отговорът е много прост: Защото водя здравословен начин на живот и ходя редовно на зъболекар.

Hayashi
11-23-2011, 09:33
Обикновено проблемът е с някой зъб. И на мен ми се е случвало и след като посетя зъболекаря всичко се оправя.

zarety
11-24-2011, 06:41
това е съвсем нормално ,защото с нормалната четка за зъби не можеш да изчистиш между зъбите затова след като си ги измиеш ползвай конец за зъби или продават едни четчици които за много тънки и така си изчистваш плаките които се натрупват между зъбите и след конеца изпплакни с вода за уста и до следващото ядене няма да имаш никакъв проблем :)
пффф, това да ти е проблема..... Защо ли когато аз си мия зъбите с "нормална четка за зъби" не ми мирише дъхът????
- Отговорът е много прост: Защото водя здравословен начин на живот и ходя редовно на зъболекар.
да и това е така,но ако само с нормална четка с и миеш зъби ще трябва по-често да ходиш на зъболекар отколкото като ги миеш целите :)

ledenakrasota
11-24-2011, 09:56
В аптеките продават специални лентички за свеж дъх. Можеш да ги пробваш. :)