PDA

View Full Version : Смяна на интернета от настолния компютър към лаптопа



Jessie
11-12-2011, 05:11
Вкъщи имам настолен компютър и лаптоп. Интернетът е свързан само с настолния компютър, нямам рутер, а и не виждам полза от такъв, тъй като само аз ползвам нета.

Наскоро интернет доставчика ми направи така, че след въвеждането на някакъв си код там да мога да ползвам нет. Окей, въведох го, всичко е наред. Да обаче по-удобно ми е да ползвам интернета с лаптопа, а не с настолния компютър. Пробвах веднъж направя размяна - от настолния извадих кабела и го вкарах в лаптопа. Обаче не се получи нищо, изписа ми отново изискване за въвеждане на кода, споменат по-горе. Въведох го отново, но след това ми излезе текст, че този код вече се ползва за други настройки.
Въпросът ми е следния: как да направя така, че да свържа интернета си с лаптопа? :-o Или трябва да питам в офиса на доставчика?

NarutoShippuuden
11-12-2011, 06:09
Еми трябва да попиташ хората бе.

Sh@d0w
11-12-2011, 06:33
Интернет настройките ти, са направени от доставчика само за определен компютър (всяка ЛАН карта си има уникален MAC адрес). Нормално е да не можеш да си го слагаш на лаптопа, след като това е един вид защита.

Има два варианта - единия е да им се обадиш и да кажеш че ще използваш интернета си вече само на лапотпа и да променят настройките. Но така пък няма да можеш да го пускаш на компютъра после.

Втория и по- удачен вариант е да си вземеш рутер. Ще можеш да си ползваш интернет и на двете, ако щеш после да си купиш още 2 лаптопа пак ще си имаш нет на всички. А и ще може да си ги сменяш, когато поискаш.

torVPN
11-12-2011, 09:00
А ако те мързи и искаш да стане бързо и лесно само сменяш Mac адреса на лаптопа с този, който ти е на компютъра и по който те засичат, за да ти дават нет.Повечето лан карти подържат смяната, а и има програми, които също го правят.

RadioMan
11-12-2011, 12:17
Най добрият варият е рутер друго решение не виждам така като имаш гости у вас с преспиване и на тела си имат Wi fi ще могат да ползват твоя нет

dimitar_ak
11-12-2011, 19:43
Има и друг евтин вариант. Втора LAN карта за PC-то, която надали ще е повече от 10лв. и крос кабел до лаптопа.

Domad
11-12-2011, 19:52
А ако те мързи и искаш да стане бързо и лесно само сменяш Mac адреса на лаптопа с този, който ти е на компютъра и по който те засичат, за да ти дават нет.Повечето лан карти подържат смяната, а и има програми, които също го правят.

Значи това горе е единственото нещо, което има смисъл от всички глупости изписани дотук. Предполагам си под Windows, инак сам щеше да можеш си направиш настройките. Та как да си смениш мак-адреса на лан картата. Следвай следващите стъпки:

1. Пускаш си PC-то. Стартираш cmd. Пишеш:
ipconfig /all
Гледаш за physical address: Нещо то типа XX-XX-XX-XX-XX
X = hex number
2. Пускаш лаптопа - стигаш до конекциите си. Избираш си тая, чиято ланкарта искаш да ръчкаш (ако случайно имаш повече от една).
Десен Бутон на нея -> Properties -> Configure -> Advanced -> Network Address
По дифолт ти е Not Present. Обаче ти цъкваш на value и въвеждаш горния mac address, без чертичките.
3. Воала имаш сменен мак адрес на нужната лан карта

Sh@d0w
11-12-2011, 19:54
Има и друг евтин вариант. Втора LAN карта за PC-то, която надали ще е повече от 10лв. и крос кабел до лаптопа.

Да и това е вариант, не се бях досетил.

Обаче така не ставаше ли адски бавна връзката и от двата компютъра?

badsector
11-12-2011, 23:14
...Значи това горе е единственото нещо, което има смисъл от всички глупости изписани дотук...
Пфу как съм се прецакал да похарча 30 лева за рутер. Трябваше да те послушам. Сега ми е супер гадно, че мога да използвам безжичен интернет в целия апартманет, без да се омотавам в кабели. Направо ми е много тегаво :(

Jessie
11-13-2011, 05:29
Не се бях сетила за рутер. :lol: Ужас...

NomNomNom
11-13-2011, 07:46
Има и друг евтин вариант. Втора LAN карта за PC-то, която надали ще е повече от 10лв. и крос кабел до лаптопа.

Да и това е вариант, не се бях досетил.

Обаче така не ставаше ли адски бавна връзката и от двата компютъра?
Не, за да се препраща информацията трябват малко системни ресурси, става на ниско ниво , разбира се ако и двата компа смучат някакъв торент , ще падне ако ще и рутер да има.

Sh@d0w
11-13-2011, 07:52
Има и друг евтин вариант. Втора LAN карта за PC-то, която надали ще е повече от 10лв. и крос кабел до лаптопа.

Да и това е вариант, не се бях досетил.

Обаче така не ставаше ли адски бавна връзката и от двата компютъра?
Не, за да се препраща информацията трябват малко системни ресурси, става на ниско ниво , разбира се ако и двата компа смучат някакъв торент , ще падне ако ще и рутер да има.

Така е.

Просто ми беше останал някакъв спомен когато ни преподаваха "Мрежи".

Whateva :)

badsector
11-13-2011, 12:46
Не се бях сетила за рутер. :lol: Ужас...
Май имаш психически проблеми :

... нямам рутер, а и не виждам полза от такъв...