PDA

View Full Version : зимното изсушаване на кожата ...



mim553
11-12-2011, 07:12
Преди малко четох една статия че през зимата трябва да се използва хидратиращ крем за лице и много мазен гланц който най често бил в кутиики за да се запази кожата хубава, а на мен много ми трябва защото често ползвам за лицето си разни продукти които малко или много изсушават .. Можете ли да напишете какви кремове и гланцове използвате през зимата и доволни ли сте от тях, защото има много по магазините но не знам кой е добър :)

FuCKkK13
11-12-2011, 07:20
ами не съм си купила специален крем.. ползвам си Бочко или здраве :)

Rebirthing
11-12-2011, 07:45
Тази зима съм с това. Подходящ е и за тяло:

http://beautycosmetic.biz/images/Probiotik%20Aqua%20Expert.jpg

vampire_girl_
11-12-2011, 08:07
http://beautycosmetic.biz/images/NiveaMakeUpStarterMixed.jpg
Много съм доволна от този флуид.Попива за по-малко от минута и кожата ми,която по принцип зимата е ужасна..много суха и чак лющеща се,става мека без да лъщи,а и е перфектна основа за грим :)

arsenalllbaby
11-12-2011, 09:24
http://beautycosmetic.biz/images/NiveaMakeUpStarterMixed.jpg
Много съм доволна от този флуид.Попива за по-малко от минута и кожата ми,която по принцип зимата е ужасна..много суха и чак лющеща се,става мека без да лъщи,а и е перфектна основа за грим :)

И аз си го купих онзи ден, слагала съм сси го само 2 пъти, ама съм доволна ;д И моята много се изсушава, особено на носа.. Лющи се, понякога малко и към бузите.

Авторке, адължително преди крема си почиствай лицето добре. Аз използвам на Nivea All In One преди да сложа крема и само за 2-3 дена ми спря лющенето. : ))

mim553
11-12-2011, 09:32
Много се дразня, защото по цялото ми лице кожата е суха, особено на носа чак се лющи както каза arsenalllbaby :-x , а на челото ми кожата се омазнява и вече не знам какво да го правя и за това питам за тези кремове поне носа и лицето освен челото да мажа :(

ledenakrasota
11-12-2011, 09:41
Много се дразня, защото по цялото ми лице кожата е суха, особено на носа чак се лющи както каза arsenalllbaby :-x , а на челото ми кожата се омазнява и вече не знам какво да го правя и за това питам за тези кремове поне носа и лицето освен челото да мажа :(


Ти си със смесена кожа. Хидратирай, момиче. :)
Аз също съм с такава и ползвам хидратиращия крем на Билка с краставица. :) Бързо попива.

Преди лягане се мажи със крем "Здраве", примерно. След ставане си измиваш лицето и се намазваш с "Бочко". През всички сезони ми е действал супер. :)

WastedMind
11-12-2011, 09:54
Аз също съм с много суха кожа през зимата, ползвам на Лореал крема за суха кожа Triple Active Nutrition.
Взех си го за около 8 лева на промоция, иначе е не повече от 10 мисля.
Откакто го ползвам, кожата ми изобщо не се лющи. :-o

На Garnier универсалният крем в червената кутийка също е хубав.
Добър е, но е чак толкова хидратиращ. Ако искаш все пак го пробвай, струва към 3 лв. :)

mim553
11-12-2011, 09:58
Много се дразня, защото по цялото ми лице кожата е суха, особено на носа чак се лющи както каза arsenalllbaby :-x , а на челото ми кожата се омазнява и вече не знам какво да го правя и за това питам за тези кремове поне носа и лицето освен челото да мажа :(


Ти си със смесена кожа. Хидратирай, момиче. :)
Аз също съм с такава и ползвам хидратиращия крем на Билка с краставица. :) Бързо попива.

Преди лягане се мажи със крем "Здраве", примерно. След ставане си измиваш лицето и се намазваш с "Бочко". През всички сезони ми е действал супер. :) аз си бях взела на билка със грозде, пак е хидратиращ но видях че е за след 26 години , но щом си доволна трябва да си взема този с краставицата. Иначе вечер преди да ледна ползвам Clean and Clear ексфолиант за всекидневна употреба, сутин се мия със сапун Dove от рекламата на която казват че прави кожата много хубава и веднъж в семицата си правя маска и пак не ми се оправя кожата :( а иначе за лице съм ползвала dove и nivea и са много хубави но нека сека нещо по различно :D

PullMeCloser
11-12-2011, 12:49
НЕ си мий кожата с този сапун. Сапуна изсушава СУПЕР много, за това ти се бели. Използвай някакъв нежен измиващ гел.

strawberry88
11-12-2011, 12:54
НЕ си мий кожата с този сапун. Сапуна изсушава СУПЕР много, за това ти се бели. Използвай някакъв нежен измиващ гел. Например? :neutral:

kalpazanka
11-12-2011, 12:56
НЕ си мий кожата с този сапун. Сапуна изсушава СУПЕР много, за това ти се бели. Използвай някакъв нежен измиващ гел. Например? :neutral:
Iwostin, La Roche Posay, Eucerin, Bioderma и прочие.

mim553
11-12-2011, 13:05
Ами аз няма да го мия със сапун , ама тогава пък челото какво ще го правя . Оф искам нормална кожааа :o :o

kalpazanka
11-12-2011, 13:06
Ами аз няма да го мия със сапун , ама тогава пък челото какво ще го правя . Оф искам нормална кожааа :o :o
Взимаш си гел на някоя от гореизброените марки и тоник/крем, почистващ и стягащ порите.

divacheee
11-12-2011, 14:51
kalpazanka, обръщaм се към теб.. мисля, че беше споменaлa, че рaботиш в aптекa и ми трябвa по компетентно мнение ...

Кaзaхa ми дa си мaжa лицето с Гентaмицин крем вместо с крем зa студено време .. Кaкво е мнението ти по въпросa ?

едит: Кожaтa ми не е проблемнa, ползвaм гел и тоник нa Лa Рош, но от студa стaвa мн зле и се чудя кво кремче дa си вземa ...

kalpazanka
11-12-2011, 14:56
Не съм споменавала подобно нещо, но нека не изпадаме в подробности.

Най-малкото имаш течен парафин, бял вазелин и хидрокортизон. Първите две са комедогенни, а третото ще ти повиши окосмяването.
Плюс това е и с рецепта.
На твое място бих си взела Nivea soft.

divacheee
11-12-2011, 15:58
Мхм,, мерси :)

Не знам за Нивеа софт, но мислех за Нивеа Бейби :)

mim553
11-12-2011, 17:04
преди ползвах този крем на невея http://angelcosmetics.mymall.bg/product_images/q/nivea_20soft__05585.jpg . Но една приятелка ми каза че този бил много хубав http://imshopping.rediff.com/imgshop/450-450/shopping/pixs/936/1/100168_nivea_cream_pbilimage1.jpg . Знам че го има от много години , но нещо кутийката ми е много .. изчистена :D Някоя от вас пробвала ли го е и добър ли е за хидратация

lubovvv
11-12-2011, 17:13
много мразя като ми опръхнат ръцете, ужас

PullMeCloser
11-13-2011, 11:56
НЕ си мий кожата с този сапун. Сапуна изсушава СУПЕР много, за това ти се бели. Използвай някакъв нежен измиващ гел. Например? :neutral:

http://adonis.bg/avene/aven-kold-krem-izmivasch-gel-200ml.html ,примерно. Прецени си според кожата, за моята това е идеално, но за твоята може да не е. Отиди в някоя аптека и разгледай.