PDA

View Full Version : Комплименти?



Jacqueline
11-12-2011, 13:56
Е,лесно ли правите комплименти?
... на жена - че е хубава (по-хубава от вас ), на на съученик, че е по-кадърен, изобщо на човек, който усещате, че ви превъзхожда. Като се вгледате - кое надделява - завистта (заради нея си премълчавате комплимента или търсите кусури на човека) или това да признаете, че не ви бива във всичко, че има и по-добри и да го признаете гласно?

Аз лично се учих да правя комплименти преди години, защото установих, че понякога си премълчавам да кажа нещо хубаво на човека, а от друга страна чакам на мен да ми кажат - пълен егоизъм, начи. Ама сега се научих и като кажа нещо хубаво и ми става и на мене хубаво на душата. Нищо човешко не ни е чуждо. :-o

DoubleDMG1
11-12-2011, 13:59
a учил си се да правиш комплименти? :lol: :lol: :lol: :lol: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: :razz: ако имаш да казваш нещо го казвай директно , к'вот ш я мотаеш..

lightcameraction
11-12-2011, 14:02
не обичам да правя комплименти като например 'много си красива днес ' ,защото се чувствам някак ..сякаш и се подмазвам и съм няк'ъв слаб човек,дето тича след задника на конкретното момиче като и поднася всякакви форми на подмазване,придружени с огромно количество баналност и заучени фрази.
според мен е по-добре ако харесваш даденото момиче да и го покажеш по някакъв начин и тя да го разбере и да видиш,дали ще ти отвърне по същия начин и т.н от колкото директно да и казваш,че е невероятна и още повече,да я поставяш в неудобно положение ако примерно не те харесва и ти всеки ден вървиш по нея и ѝ казваш всевъзможни изтъркани глупости ,а тя не те харесва и т.н и т.н и трябва да те реже,защото вече е очевидно,че ти и ходиш по задника и т.н.
това е за жена.
ако е за това да дам комплимент на някой,за това че е по-добър от мен,да,защо не,но не директно да му лижа задника..по-скоро да го поздравя само и нищо друго.

NaOH
11-12-2011, 14:02
Казвам на някое момиче, че е красиво или добро или прекрасно или какъвто и да е друг комплимент само ако го мисля. Никога не ги казвам напразно, без да влагам мисъл в това.
Ако някой разбира повече от мен в нещо, се отнасям към него за помощ и му благодаря съответно. Да му викам, че е умник или нещо подобно е доста безсмислено.

Jacqueline
11-12-2011, 14:02
имаш да казваш нещо го казвай директно , к'вот ш я мотаеш..
абсолютно да. :)

NqkfaNikakva21
11-12-2011, 14:02
не ми е трудно да правя комплименти, напротив даже, искрено хваля и се радвам на по-добрите от мен, но пък се улавям, че не го правя често, защото си мисля, че щом смятам някой за красив, умен, етц, значи той наистина е такъв и го знае, и няма нужда от това да го чува от мен, спестявам си го
но пък това не е така, защото както и аз обичам комплиментите и за мен не е излишно да ми ги казват и за другите не е ..
та, старая се да правя комплименти

BolnotoTele
11-12-2011, 14:03
правя комплименти само ако имам полза от това

ledenakrasota
11-12-2011, 14:09
Не ми е трудно. Единствената конкуренция са моите страхове и аз самата на себе си. :lol: Едно от основните неща, които учи всеки боец е уважение към противника. Който подхожда иначе, му се вижда акъла . :)

Ядосвам се на глупостта на другите и на себе си, че се връзвам. :(

Трудно приемам комплименти. :oops: Веднъж да ме похвалят и започвам да увъртам колко било зле и такива, което е много грешно. Работя по въпроса да го надделея. :)


Често съжалявам, че съм направила комплимент или казала добра дума за някого, защото после го тълкуват погрешно или ме подминават. :lol: :lol: :lol:

LovEsIckk
11-12-2011, 14:13
Лесно ми е и обичам да правя, стига човека да го заслужава. Абсолютно винаги се възхищавам примерно на красиви момичета или на хора направили много и сами в живота си.Но гледам да не прекалявам,защото дори и истина, ако засипеш някой с доста комплименти , го приема като ебавка и се засяга.

psychopath
11-12-2011, 14:23
Не е задължително комплимента да "признава" превъзходството на другия...не знам защо го спомена, както и завистта.
Задължително ли е да завиждам, за да си премълча комплимент?
Задължително ли е, когато направя комплимент...да си "призная", че не ме бива в нещо?
Според мен звучи абсурдно.

Комплименти правя, да.
Зависи от много неща... ;д

yakuza_
11-12-2011, 14:25
Аз като цяло рядко правя истински комплимент на някой.

Ewok
11-12-2011, 14:26
Правя изключително рядко и то на хора, които мисля, че заслужават.
Смисъл, не обичам цялата работа с комплиментите :д

Harabeisho
11-12-2011, 14:28
Не правя.Те са за подмазвачите.

psychopath
11-12-2011, 14:33
Правя изключително рядко и то на хора, които мисля, че заслужават.
Смисъл, не обичам цялата работа с комплиментите :дТоест хубавите думи по мой адрес имат още по-голяма тежест... 8)

Ewok
11-12-2011, 14:34
ами да

ReallyStrange
11-12-2011, 14:42
Благодарна съм, че в този живот завистта ме е отминала. В смисъл знам какво значи, но досега не съм я изпитала - волно, неволно - по никакъв начин. Когато нещо ме е възхищавало, съм намирала начин да го изразя и никой не го е приемал като нещо грозно. После, за мен разликата между комплимент и констатация е съществена, а аз обикновено констатирам - наистина казаното е оценка, а не комплимент. И никога не съм се чувствала оронена от това, че някой е нещо повече от мен в някакво отношение. Просто го забелязвам и го оценявам, дори ако имам забележки по други въпроси - това не е онова. Толкова!

Научавала съм, че някой за нещо ми завиждал, но още не ми се е случвало да разбера защо. И не е плод на ниска самооценка. Просто не разбирам.

nyancat
11-12-2011, 14:45
http://prikachi.com/images/111/4032111B.png

horacio
11-12-2011, 14:52
Често правя комплименти на момичета 8-) защото иначе ако правя комплимент на момче ще вземе да си помисли, че го харесвам :razz: има ги секвите индивиди. Обичам да си казвам това, което ми е на ума - мисля си, че някой е готин/има готина дрешка и си го казвам, не за да се подмазвам, а така съм си свикнала 8-)

pitfall
11-12-2011, 14:52
когато правя комплимент (колега, момче, приятел/ка) винаги съм искрена, естествено и когато нещо не ми харесва - също.

HotLife
11-12-2011, 14:53
Много трудно ми се откъсват от сърцето разни добри думи. Трябва да съм в добро настроение или човекът наистина да ги е заслужил.

FuCKkK13
11-12-2011, 14:56
ами не знам.. честно казано не съм се замисляла.. като ми дойде от вътре да кажа нещо си го казвам.. няма значение дали е добро или лошо.. ест. понякога премълчавам,но това става по-често за гадните неща.. иначе не ми пречи да кажа на някое момиче,когато нещо ме впечатли в нея :) .. грим,прическа,маникюр и т.н. :)

straus
11-12-2011, 15:05
Така треа ве, няма човек който да не му хареса да го похвалят за нещичко.. само няма се уливате, никой не обича гъзолизци

WaterLilly
11-12-2011, 15:12
Чувствам го като подмазване, не мога да се изразявам добре и така си оставам без да съм казала нищо хубаво на никой.