PDA

View Full Version : Математика 11 клас



whitediamond
11-12-2011, 14:12
Някой може ли да препоръча някакъв хубав учебник ?
В смисъл всичко да е обяснено подробно,да има много задачи.
Добре ще е,ако е профилирана подготовка.
Спрях се на издателство Просвета,засега.
Идеи ?

pepyyy
11-12-2011, 15:13
Учебника на "Архимед" е много добър,тази година уча по него.Уроците са обяснени доста изчерпателно.Има примери,но откъм задачи е малко беден.Можеш да си вземеш второ равнище,то е за профилирана подготовка.А за повече задачи,един сборник и си готов/a.

Chacho
11-12-2011, 15:18
Вземи си просто някакъв учебник за профилирана подготовка, какъвто намериш. Иди в книжарницата и прелисти няколко, пък който ти допадне - взимай. От него ще си учиш теорията. За нея няма голямо значение от кой точно ще я четеш. На мен много ми допада на издателство Архимед (авторите са Паскалеви), но може на теб друг да ти върши по-добра работа.

За задачите си купи сборник. Този на Коста Коларов за геометрията е много добър, задачите са разделени по трудност и някои от тях са доста предизвикателни. За алгебрата имаше един червен (или оранжев) сборник. Ако искаш сериозно да се готвиш, препоръчвам ти да си вземеш и сборника с кандидатстудентски задачи на Милкоева (2 част, един шарен такъв).

Дори и да не избереш тези, просто намери сборник с лесни и трудни задачи, и с много решения. Човек трябва да се мъчи сам, но нямаше да има смисъл от тези учебници, ако можеше вече да решиш задачите. Всъщност, колкото по-малко са ти по силите, толкова по-добре за теб. Тогава идват в помощ решенията, научаваш типа задачи и ти се обогатява техниката на решаване.

DesireToFire
11-13-2011, 09:37
Вземи си просто някакъв учебник за профилирана подготовка, какъвто намериш. Иди в книжарницата и прелисти няколко, пък който ти допадне - взимай. От него ще си учиш теорията. За нея няма голямо значение от кой точно ще я четеш. На мен много ми допада на издателство Архимед (авторите са Паскалеви), но може на теб друг да ти върши по-добра работа.

За задачите си купи сборник. Този на Коста Коларов за геометрията е много добър, задачите са разделени по трудност и някои от тях са доста предизвикателни. За алгебрата имаше един червен (или оранжев) сборник. Ако искаш сериозно да се готвиш, препоръчвам ти да си вземеш и сборника с кандидатстудентски задачи на Милкоева (2 част, един шарен такъв).

Дори и да не избереш тези, просто намери сборник с лесни и трудни задачи, и с много решения. Човек трябва да се мъчи сам, но нямаше да има смисъл от тези учебници, ако можеше вече да решиш задачите. Всъщност, колкото по-малко са ти по силите, толкова по-добре за теб. Тогава идват в помощ решенията, научаваш типа задачи и ти се обогатява техниката на решаване.
+1
С профил математика в МГ съм и точно това са ми сборниците, а по учебниците на Паскалеви сигурно от 8ми клас учим и на мен лично ми допадат.

whitediamond
11-16-2011, 16:29
Вземи си просто някакъв учебник за профилирана подготовка, какъвто намериш. Иди в книжарницата и прелисти няколко, пък който ти допадне - взимай. От него ще си учиш теорията. За нея няма голямо значение от кой точно ще я четеш. На мен много ми допада на издателство Архимед (авторите са Паскалеви), но може на теб друг да ти върши по-добра работа.

За задачите си купи сборник. Този на Коста Коларов за геометрията е много добър, задачите са разделени по трудност и някои от тях са доста предизвикателни. За алгебрата имаше един червен (или оранжев) сборник. Ако искаш сериозно да се готвиш, препоръчвам ти да си вземеш и сборника с кандидатстудентски задачи на Милкоева (2 част, един шарен такъв).

Дори и да не избереш тези, просто намери сборник с лесни и трудни задачи, и с много решения. Човек трябва да се мъчи сам, но нямаше да има смисъл от тези учебници, ако можеше вече да решиш задачите. Всъщност, колкото по-малко са ти по силите, толкова по-добре за теб. Тогава идват в помощ решенията, научаваш типа задачи и ти се обогатява техниката на решаване.
Добре де,от всички тези сборници има ли някой със решени задачи,щот като гледам масово в сборниците се пишат само отговорите.

scrooper
11-16-2011, 16:53
По- горе ти казаха какво е нужно. Добавям, че към уч. на Архимед има и учебник с решения.

mlakniwe2
11-16-2011, 17:01
ние учихме по архимед второ равнище щото имахме ЗИП, но в 11-ти клас ми беше много по-лесно от тая година, тая стереометрия хич не я разбирам

Fiction7577
11-16-2011, 17:26
По- горе ти казаха какво е нужно. Добавям, че към уч. на Архимед има и учебник с решения.

За сборниците, които Чачо изброи - имам ги, и също ти ги препоръчвам. Има всякакви задачи... Учебникът на Архимед - и той. Но най-добре на място прегледай нещата.