PDA

View Full Version : Гири или дъмбели



spas4ovoto
11-12-2011, 15:47
Здравейте, искам да ви попитам за магазин за спортни стоки във Варна, където мога да намеря гири или дъмбели на приемливи цени (20-30 лв.) Благодаря предварително!

awerw
11-12-2011, 15:55
взимаш дъмбел, но цената зависи от килограмите

spas4ovoto
11-12-2011, 16:00
Това ми е ясно. Аз засега съм се ориентирал към 2х4 кг. като за начинаещ, но не знам как стои въпросът след време, ако реша да увелича тежестта. Знам,че има дъмбели с регулируема тежест, но предполагам са по-скъпи?

И все пак, някой знае ли магазини във Варна, където цените са по-приемливи, защото наскоро обиколих няколко магазина и не останах много очарован?

awerw
11-12-2011, 16:25
Всички дъмбели, са лост с тежести, разликата е че гирата няма място за тежести, а дъмбела има, купуваш лостче и после тежести, и като заякнеш още тежести слагаш, тежестите са около 8-15 лв за един диск.

spas4ovoto
11-12-2011, 17:06
Всички дъмбели, са лост с тежести, разликата е че гирата няма място за тежести, а дъмбела има, купуваш лостче и после тежести, и като заякнеш още тежести слагаш, тежестите са около 8-15 лв за един диск.
Ясно. Благодаря ти за инфото - още съм начинаещ и не разбирам много. :)

kini
11-12-2011, 20:00
ЛОСТОВЕ..!

badsector
11-12-2011, 22:36
Лост за дъмбел е около 20 лева бройката. Дисковете са между 3,60 и 4 лева за килограм. Вижв Метро и Спорт депо. Моите ги намерих от някакъв цех (в Хасково май беше), по обява за по 2 лева килото. Не са няк'ви гъзарски, ама са си желязо :D
п.п. тия 4 килца ще са ти доста малко, дори за начинаещ. Затова приготви към 100 кинта за два по 10 кила.

spas4ovoto
11-13-2011, 14:19
Лост за дъмбел е около 20 лева бройката. Дисковете са между 3,60 и 4 лева за килограм. Вижв Метро и Спорт депо. Моите ги намерих от някакъв цех (в Хасково май беше), по обява за по 2 лева килото. Не са няк'ви гъзарски, ама са си желязо :D
п.п. тия 4 килца ще са ти доста малко, дори за начинаещ. Затова приготви към 100 кинта за два по 10 кила.
Благодаря ти! Ще огледам из Метро и другите спортни магазини, но ако се сетиш за някаква връзка с този хасковски цех (телефон, email, уебсайт и т.н.), свиркай! ;)

kini
11-13-2011, 19:25
Имах на предвид да ходиш на лостове... Изолациите за бицепс примерно ще ти изместят рамото напред и ще повдигнат трицепса нагоре, освен ако не си с обиколка 45 :-o .. От друга страна лостовете ще ти развият функционално, гъвкаво и силно (с лично тегло) тяло. Ако не ходи направо на фитнес да го е*а .. поздрав от Плевен :razz:

spas4ovoto
11-14-2011, 11:32
Имах на предвид да ходиш на лостове... Изолациите за бицепс примерно ще ти изместят рамото напред и ще повдигнат трицепса нагоре, освен ако не си с обиколка 45 :-o .. От друга страна лостовете ще ти развият функционално, гъвкаво и силно (с лично тегло) тяло. Ако не ходи направо на фитнес да го е*а .. поздрав от Плевен :razz:
Замислял съм се за лостове, но, както казах, съм начинаещ, а за това се изисква все пак някаква качена мускулна маса. На фитнес започнах да ходя от около месец, но искам да имам някакви тежести, с които да поддържам форма, когато няма да имам възможност да отделям време се фитнес.

Pothead334
11-14-2011, 12:32
Аз лично съм фен на стрийт фитнеса(лостовете), макър че и на фитнеса ходя от време на време комбинацията стрийт фитнес и лостове е добра. А по темата аз ти предлагам да наблягаш повече на лостове ако не можеш все още да се набирап и да правиш кофички наблягай на лицеви опори. А относно тия цени където ги пишете напрао ме ударихте от земята ве :D аз си имам от мноого време хубава щанга и дъмбели с доста дискове та и гладиатор и до колкото помня като ги взимахме, за брат ми тогава бях доста малък :D, бяха други цените.. :D

ShiTmARMALADE
11-14-2011, 14:34
Аз лично съм фен на стрийт фитнеса(лостовете), макър че и на фитнеса ходя от време на време комбинацията стрийт фитнес и лостове е добра. А по темата аз ти предлагам да наблягаш повече на лостове ако не можеш все още да се набирап и да правиш кофички наблягай на лицеви опори. А относно тия цени където ги пишете напрао ме ударихте от земята ве :D аз си имам от мноого време хубава щанга и дъмбели с доста дискове та и гладиатор и до колкото помня като ги взимахме, за брат ми тогава бях доста малък :D, бяха други цените.. :D
еми нормално е преди година да са били по евтини все пак нали си наясно че има едно нещо наречено инфлация

alexchyyyyy
11-14-2011, 15:01
В метро има гири по 4 кг. Не съм сигурен, но бяха около 20 лв и двете..Но наистина по - добре си купи 10 килограмови като за начало, защото 4 наистина ще са ти малко.. :-P 8)

spas4ovoto
11-14-2011, 15:22
Благодаря на всички за мненията и съветите, ще отскоча и до Метро и ще ги погледна. :))

awerw
11-14-2011, 16:05
Имах на предвид да ходиш на лостове... Изолациите за бицепс примерно ще ти изместят рамото напред и ще повдигнат трицепса нагоре, освен ако не си с обиколка 45 :-o .. От друга страна лостовете ще ти развият функционално, гъвкаво и силно (с лично тегло) тяло. Ако не ходи направо на фитнес да го е*а .. поздрав от Плевен :razz:
Направо поздрав от Химията :D :D :D

HolyShit
11-14-2011, 16:08
Пробвай някви с цимент ,ала-бала,трудно е ,ама ще ти излезне евтино.

alexchyyyyy
11-14-2011, 16:16
Пробвай някви с цимент ,ала-бала,трудно е ,ама ще ти излезне евтино. :razz: :razz: Не сериозно прав е.. :)

Vladel
11-14-2011, 17:43
взимаш дъмбел, но цената зависи от килограмите