PDA

View Full Version : Въпрос относно т.нар. "Internet Protocol"!



bReAk3R
11-12-2011, 17:29
Много хора питах, всички се опитаха да ми помогнат, но не успяват.. Значи аз съм със статично IP както и един мой приятел, който може да си го сменя, с рутер е, а аз не мога а ужасно много ми трябва. Моля, ако знаете как може да стане давайте мнения, защото той не успя да ми помогне, а ми е спешно... Благодаря предварително!

Sh@d0w
11-12-2011, 17:37
На рутера много лесно може да се променя IP-то заради port-forwarding.

Ти няма как да си го смениш без рутер. За какво ти е да го сменяш?

Можеш да ползваш прокси сървър също.

MaGuSs
11-12-2011, 17:39
Освен да влизаш през прокси или да използваш програма за скриване или сменяне на IP няма друг начин. Щом си със статично, със статично ще си и останеш. Това не зависи от тебе, а от доставчика ти. Обади им се и ги питай няма ли някакъв начин да минеш на динамично IP.

П.П.Лично аз предпочитам статично...

torVPN
11-12-2011, 17:50
Не знам тук дали е същата анархия, но във вибокса като започна да пиша за подобни неща веднага се появява шмодката, която трие постовете ми или направо профилите и смятам да почакам, а след това може и да ти отговоря.
Трябваше да напишеш и причината да искаш да го правиш, защото в мамуната само някои бг проскита се допускат, Hide Ip програмите стават за малко сайтове, а истинският начин да се скриеш е като ползваш VPN тунели или Tor

bReAk3R
11-12-2011, 18:23
Просто ми трябва, то хубаво да ми е статично, ама той изкарва кабела на компа ли там кво е от рутера, пак го вкарва и хоп... ето ти ново различно статично ip..

NomNomNom
11-13-2011, 07:38
Просто ми трябва, то хубаво да ми е статично, ама той изкарва кабела на компа ли там кво е от рутера, пак го вкарва и хоп... ето ти ново различно статично ip..
То не е ново статично, то по начало си е динамично.
Можеш да помолиш доставчика, но тряба да имаш основателна причина.
Шадоу - това, което май опитваш да говориш е за прайвит ай пи тата в локалната мрежа, които нямат общо с публик таковата, дето е на изходния интерфейс, а понеже съм извратена , понятието port forwarding го свързвам с 3 неща, не се сещам за кое говориш.

Sh@d0w
11-13-2011, 08:00
Това се опитах да кажа, но явно не ме разбра. Може неговия приятел дето му казва че си сменя Ипто с рутера, да има в предвид че си го сменя само във вътрешната мрежа и той да си мисли че му сменя публичното ИП.

Cybershot
11-13-2011, 08:23
Като гледам колко простотии изръсихте...
Ето малко теория: Рутера ти има статично IP, което ти дава доставчика и НЕ можеш да го смениш. Рутера вече раздава IP-та за локалната мрежа(Пример 192.168.X.X). Ти можеш да смениш това IP, но то важи само за ЛОКАЛНАТА мрежа(демек компютрите свързани към рутера), но предполагам ти си некво долно чийтърче което се мисли за ПРО в CS сървърите, използвайки хакове и са те баннали и този вариант не ти трябва.
Забележки: Ако приятеля ти е на БТК(Вивател май им викат сега) техните модеми след рестартиране ти дават ново статично IP и така след всяко рестартиране...

IncendiaSanctus
11-13-2011, 08:37
^ каквото той каза.
Освен това, кажи ЗА КАКВО ти трябва различно ( защото на мен на това ми намирисва, не динамично, а нещо си сгафил и затова ти трябва друго ) IP ?
А ... публични IP-та, вътрешни мрежи, WTFF ? Уча в момента основи на TCP/IP в университета, и няма много общо с това дето го казвате :D Май имате предвид нещо свързано с gateway-a ? Освен това, БТК си раздават IP-тата с DHCP, което не съм много сигурен че кабелните доставчици правят, даже по-скоро съм сигурен, че не го правят...

Sh@d0w
11-13-2011, 08:40
А ... публични IP-та, вътрешни мрежи, WTFF ? Уча в момента основи на TCP/IP в университета, и няма много общо с това дето го казвате :D Май имате предвид нещо свързано с gateway-a ? Освен това, БТК си раздават IP-тата с DHCP, което не съм много сигурен че кабелните доставчици правят, даже по-скоро съм сигурен, че не го правят...

Когато използваш рутер и имаш вързани към него 5 компютъра да кажем, това ти се води вътрешна мрежа. Рутера си им разпределя техни си ИПта, в зависимост от диапазона който си задал. Примерно 192.168.1.1, 192.168.1.2 и така нататък.

Отделно рутера си има статично ИП с което контактува с външните мрежи (интернет), и след като инфото се препрати до него, го разпределя във вътрешната мрежа, на съответното ИП (PC).

IncendiaSanctus
11-13-2011, 08:49
БТК и Кабелните интернет доставчици ( Мегалан например ) работят по съвсем различни начини. При кабелните доставчици, освен ако не поискаш да ти сменят IP-то на "кабела", няма как да го промениш през рутери, модели, switchove, феи, магьосници и дракони... Както казах, те не използват DHCP, а ти дават едно определено IP, което да си ползваш, и през което да имаш достъп към интернет. Те, отделно, също си имат мрежа, демек, кабела не е директно в небето и от небето - интернет xD Явно не съм разбрал какво имате предвид, ама тъй като никой не ползва съответните термини...
Ако автора на темата иска да... ддз, да влезе в някой сайт например, може да използва някакви проксита на порт 8080, или Tor например, има и някакви програми от типа на Hide my IP, която съм ползвал преди МНОГО време и нямам представа дали сменя IP-тата за всички портове или само на някои определени... Освен това работят доста бавно... Наистина, да каже тоя ЗАЩО иска динамично IP, щото ми лази по нервите xD

Cybershot
11-13-2011, 11:24
Има и доставчици, които раздават IPтата пак по DHCP, НО по MAC адрес на мрежовата карта. Демек винаги ти дава едно и също IP, което съответства на твоята мрежова карта. Това се прави за удобство на потребителите, защото по този начин се наглася автоматично да си прихваща интер настройките и не се занимавате ръчно да ги въвеждате.
Има проксита, но повечето са уеб-базирани. Hide My IP е точно такова прокси. Ако става дума за някоя игра, там положението е различно.

torVPN
11-13-2011, 11:53
Hotspot Shield e добра

Wax
11-13-2011, 16:44
Има и рутери (примерно моя) който дават различни IP адреси.
Друг въпрос е, че са бая скъпи.

Най-коректно беше мнението на Cybershot

bReAk3R
11-26-2011, 18:55
Не разбирам много (хич даже), опитах се да обясня как неговото IP започва като моето, той нещо прави пред мен и после му е ново и търся начин и аз да го направя, и не - не е за CS, просто ми е интересно да науча как става, ако имаш някъв проблем се маай от тука по-добре.

GregoryHouse
11-26-2011, 23:00
Инцендиа, какво ви учат не знам, но повечето доcтавчици пуcкат нет точно по DHCP, както и Cyber каза. За една фирма cе cещам която не го правеше и общо взето това е най-пропадналата фирма за която cе cещам... то май не cлучайно ги купиха близоо :D

Авторе - твоя приятел е на БТК или на фирма която пуcка интернет по подобен начин (не cе cещам за такава чеcтно казано). При реcтартиране на модема получаваш автоматично ново IP.

Ако не cи на БТК - това няма да ти помогне. Ако иcкаш разрови и търcи прокcита. Толкоз от наc. :)