PDA

View Full Version : DSD избиране на тема.



razor4o
11-12-2011, 18:03
Здравейте, предстои ми след 1 година изпит за DSD.Както може би знаете от 2 години са вдигнати доста изискванията и съм малко притеснен от този Habenbacher или там какъвто и да е. Всичките ми съученици са си избрали проблемни теми от сорта на за или против афтаназията , за аборти и такива работи.Тъй като аз свиря в група и класната ми каза да си избера нещо с музиката,но проблемът е ,че не виждам нищо проблемно в нея.Може би нещо свързано с това дали подтиква към насилие или пък успокоява ...просто не знам. Много е важно и да има информация за темата,а не да си смуча от пръстите какво да пиша в това мапе Моля давайте предложения ,ако имате пък ще решавам в последствие. Ако хрумне нещо друго пак пишете може и да не е свързано с музика;)

Steady
11-12-2011, 20:03
Здравей :) Наистина няма много проблеми за разискване в теми като спорт, музика, хобита и т.н. Единственото Problemfrage, което ми идва наум във връзка с музиката е: Има ли музикалната индустрия бъдеще ? В България например музикалната индустрия е на изключително ниско ниво откъм продажби, заради стотиците пиратски сайтове. Нещо от този сорт измисли, в момента не ми идва нищо по-добро на ум.

http://wikis.zum.de/dsd/Kategorie:DSD-Themen! - тука може да разгледаш какви други теми има освен музика и да си избереш нещо

Бай дъ уей, не е ли малко раничко да си избирате теми ? На нас ни пуснаха главните теми края на Февруари. Относно Хабенбахер, наистина има големи изисквания и особено много "обича" темички от вида "Atomkraftwerke", "Alternative Energiequellen" така че се придържай далече от тях.

razor4o
11-13-2011, 13:55
Мерси за инфото! иначе гледаме по-отрано да оправиме мапета и темите ,защото много скъсани и много заяждане е имало последните години....


А този линк ,дето даде на мен нищо не ми излиза.Пише ,че няма качени текстове :)

Steady
11-13-2011, 15:02
Нещо бъгва линка. Копирай го заедно с удивителния знак след него и трябва да ти го отвори.
Ако имаш някакви други въпрости относно изпита - питай, ще се опитам да бъда полезен :)

scrooper
11-13-2011, 19:01
Относно Хабенбахер, наистина има големи изисквания и особено много "обича" темички от вида "Atomkraftwerke", "Alternative Energiequellen" така че се придържай далече от тях.

Наистина ли? Но това не са ли банални теми, развивани всяка година? На квесторите не им ли писва да слушат едно и също по 100 пъти?

Steady
11-14-2011, 14:50
Относно Хабенбахер, наистина има големи изисквания и особено много "обича" темички от вида "Atomkraftwerke", "Alternative Energiequellen" така че се придържай далече от тях.

Наистина ли? Но това не са ли банални теми, развивани всяка година? На квесторите не им ли писва да слушат едно и също по 100 пъти?

Точно затова съм го сложил в кавички ;)

scrooper
11-14-2011, 17:38
:D нещо съм спрела.^
Ами тогава... Доколко зависиш от групата си?
Какво искат от теб да знаеш по частите на другите?
Danke im Voraus!

anonymous708973
11-14-2011, 18:24
Пф, гледах, че миналата година една мацка е писала за E-Nummern, което е супер яка тема и има много информация, няма нужда да смучеш от пръстите (както е примерно при Nesthocker), ама Хабенбахер не я бил харесал. Баси претенцията.

Nelieeeee
11-15-2011, 07:24
Здравейте малко излизам от темата, но ако има такива които сега ще държат изпита,...я кажете устният на коя дата ви се пада, сещате се да си помогним с темите :) :)

Steady
11-15-2011, 14:51
:D нещо съм спрела.^
Ами тогава... Доколко завиждаш от групата си?
Какво искат от теб да знаеш по частите на другите?
Danke im Voraus!

Ами тези групи са само за .... и аз незнам за какво. Не ти трябва да знаеш абсолютно нищо от темите на другите в твоята група. Подготвяш се единствено по своята тема, въпросите които ще ти задават, ще са свързани с това, което ти самия си казал. Така че изобщо не му мисли какви хора има в твоята група и с какви теми са.


BTW От кой училища сте ?

thesleepygirll96
02-15-2014, 22:59
Здравейте ! :) Пиша три години по-късно,но имам нужда от спешна помощ за избирането на тема.Не се занимавам с нищо особено,обичам да чета и като цяло това е хобито ми,но не знам каква тема може да се обработи спрямо четенето.Ако някой има интересни идеи,ще се радвам много да ги видя. :)

anonymous708973
02-16-2014, 10:18
Дали традиционният формат на книгите има бъдеще или ще бъде заменен изцяло от електронния. Примерно.
Водещото при избора на тема трябва да е количеството информация по нея, а не интереса ти, защото после като не намериш инфо, да не сменяш тема, че е мазало.